Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepažinti Balkanai. Didysis turas 12d.

 • Balkanų nenuorama Serbija ir jos baltasis kontrastų miestas – Belgradas.
 • Makedonija – istorinė kultūrų kraitė.
 • Kosovas – juodųjų strazdų žemė.
 • Juodkalnija – spalvinga kaip vaivorykštė, laisva kaip vėjas, nepagaunama kaip skrajojantys paukščiai.
 • Viliojanti, traukianti, užburianti, maža lyg vaiko pėdelė ir paslaptinga lyg miglose skendintis labirintas – Albanija.
 • 5 nakvynės su pusryčiais Juodkalnijos kurortuose (1 nakvynė unikalaus grožio kalnų kurorte ir 4 nakvynės kurorte prie Adrijos jūros).
 • 1 nakvynė Ochrido ežero pakrantėje Makedonijoje
 •   GRŪDOS kelionės į BALKANUS nuotraukų albumas (nuotraukos S.Konstantino).
 • Balkanų ilgesys – kelionė neišeinant iš namų!

 

NEPAŽINTI BALKANAI. 12-os dienų DIDYSIS TURAS: ištvermingoji SERBIJA – nepažįstamoji MAKEDONIJA – jauniausia Europos valstybė KOSOVAS – naujai atrasta JUODKALNIJA – paslaptingoji **ALBANIJA – atsikurianti BOSNIJA IR HERCEGOVINA

NEPAŽINTI BALKANAI – tai kelionė po kitokią Europą. Tai nėra turtinga ir komfortą jums suteikianti Vakarų Europa, tai yra sušaudyta, kenčianti, žaizdas besigydanti, verčianti klausti ir atsakyti Europa, kuriai geopolitikos buvo skirta tapti slenksčiu tarp Rytų ir Vakarų. Atilsį sunkiai istorinei patirčiai Jums suteiks įstabi Balkanų gamta: Adrijos jūros paplūdimiai, Dinarų kalnai ir jų papėdėse įsikūrę autentiški kalnų miesteliai, vaizdingi slėniai, kalnų upių kanjonai, žmogaus nelytėtos girios ir ežerai, dvasios stiprybę liudijantys Dievo namai (bažnyčios, cerkvės, mečetės).

 • Kelionė autobusu,
 • 11 nakvynių viešbučiuose (pensionuose) su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose, iš jų: 1 nakvynė  Ochrido ežero pakrantėje Makedonijoje, 5 nakvynės su pusryčiais Juodkalnijos kurortuose (1 nakvynė unikalaus grožio kalnų kurorte ir 4 nakvynės kurorte prie Adrijos jūros),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • plati ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus įskaitant ir objektus lankomus mokamų ekskursijų metu, kurorto mokestis (suaugusiems ir jaunimui (13-18 m.) – 9EUR, vaikams iki 13 metų – nemokamai).
 • Papildoma vieta autobuse nuo 170EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 120EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS (*) TURĖTI: ~ 50 EUR.
 • Kondicionierius kambaryje kurorte prie Adrijos jūros – 40EUR kambariui (esant galimybei užsakyti).
 • Dienos išvyka į Albaniją ~ 50EUR/asm (su pietumis), ~ 40EUR/asm (be pietų).
 • Plaukimas Bojana upe ir pietūs - nuo 48EUR/asm.
 • **Papildomos mokamos ekskursijos, organizuojamos susidarius ne mažesnei kaip 20 turistų grupei.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykimas į Serbijos sostinę *Belgradą. Tai miestas, įsikūręs Vakarų ir Rytų pasaulių sankryžoje, patyręs krikščionių religijos skilimą, išugdęs kovingą ortodoksų cerkvę, šimtmečius vadovavusią kovose su islamiškąja osmanų imperija. Ekskursija Belgrade autobusu ir pėsčiomis: Šv. Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, skirta pagrindiniam Serbijos šventajam ir globėjui. Senamiestis (Stari Grad), kuriame išlikusi XIXa. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas, puiki Dunojaus ir Savos upių santakos panorama. Pageidaujantieji laisvu laiku gali pasivaikščioti kunigaikščio Michailo gatvėje, pagrindinėje miesto pėsčiųjų alėjoje, kuri nuo 1979m. Serbijos respublikos yra saugoma kaip unikaliausia ir viena seniausių bei reikšmingiausia kultūrinė miesto aplinka. Įspūdingi XIXa. pastatai, kuriuose įsikūrę daugybė knygynų, galerijų, kavinių ir įvairiausių parduotuvėlių. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė per Serbiją ir Makedoniją. Ekskursija Skopjė mieste. *Skopjė – didžiausias ir seniausias Makedonijos miestas, įkurtas dar III a.pr.Kr., svarbus religinis ir prekybos kelių centras, todėl buvęs įvairių kultūrų įtakoje. Tą liudija romėniškos archeologinės radimvietės, Bizantijos laikų šventyklos ir ryškiausią ženklą palikusi turkų osmanų valdymo era. Šiandienos Skopjė – namai daugeliui skirtingiausių tautybių: čia sugyvena makedonai, albanai, turkai, čigonai romai, serbai, bosniakai ir kt. XIVa. Skopjės – tuometinės Serbijos sostinės palikimas – Kale tvirtovės, menančios Bizantijos imperatorių Justinianą (gimusį greta Skopjė) panorama, garsusis Akmeninis tiltas (Камен мост) virš Vardaro upės, XVa. pastatytas bei išpuoštas sultono Mehmedo ir sujungęs rytinį musulmonišką osmanišką krantą su vakariniu slaviškuoju. Šis tiltas – miesto simbolis – vienija osmanų imperijos laikų mečetes Mustafa Pasha (1492m.) ir Sultono Murato (1436 m.), prekybinius kvartalus (bedestan - rytietiški turgūs, kuriuose prekiauta brangiaisiais akmenimis, kilimais, šilku ir kitomis prabangos prekėmis) ir senąsias XVa. pirtis, kuriose įrengtos modernaus meno galerijos su naujuoju sostinės centru, jame baigiama tvarkyti įspūdingų užmojų būsimos Makedonijos reprezentacinė aikštė. Išvykimas link Ochrido miesto, įsikūrusio prie Ochrido ežero. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Pažintis su unikaliu Makedonijos kampeliu. *Ochrido miestas ant Ochrido ežero kranto – viena seniausių Europos gyvenviečių. Dėl savo natūralios gamtinės aplinkos ir turiningos istorijos, Ochrido miestas ir ežeras 1980m. tapo vienu iš 28 UNESCO saugomų gamtos ir kultūros paveldo objektų. Ochrido ežeras (358 kv.km), garsėjantis savo skaidriais vandenimis, vadinamas „gėlavandene jūra“, išsaugojo didžiulę floros ir faunos įvairovę, kadaise būdingą Eurazijos ežerams, tačiau šiuo metu teišlikusią Galilėjos ežere Artimuosiuose Rytuose ir Baikalo ežere Sibire. Ochrido miestas, graikų laikais vadintas Lichnidu („šviesos miestu“), buvo įkurtas didžiajame prekybos kelyje Via Egnatia, kuris jungė Adrijos jūros uostą Dirachijų (dab. Albanijos Duresis) su Bizantija. Todėl Ochridas greitai tapo vienu iš svarbiausių viduramžių miestų Balkanuose: iš čia plito slaviškoji raštija, čia dirbo slavų krikštytojų Kirilo ir Metodijaus mokiniai, formavosi ankstyvoji bizantiškoji architektūra ir tapyba. Kadaise Ochridas garsėjo 365 šventyklomis ir buvo pramintas Balkanų Jeruzale. Ekskursija mieste: senamiestis (VII-XIXa.), kylantis į kalną, kurio viršuje – Bulgarijos karaliaus Samuilo tvirtovė, Šv. Sofijos cerkvė (XIa.) – puikiausias viduramžių Makedonijos paminklas, Šv. Pantelemono vienuolynas, vienas pirmųjų slavų pasaulyje, skirtas Šv. Klemensui, miesto globėjui. Manoma, jog vienuolyną įkūręs pats Klemensas ir būtent šiame vienuolyne buvo pradėta mokyti glagolikos. Laisvas laikas krantinėje arba lankymasis Ikonų Galerijoje, kuri garsėja viena didžiausių XI-XIVa. ikonų kolekcijų. Pavakary išvykimas į Skopję. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Kosovą. Kosovas – kontraversiškai vertinama jauniausia Europos valstybė. Ekskursija sostinėje *Prištinoje. Priština – tūkstantmetę istoriją menantis svarbus prekybos ir kalnakasybos centras, garsus savo turgumis ir patraukęs net senosios Raguzos prekeivius. Šis miestas patyrė osmanų okupaciją, laisvinimosi karus, pakilimus ir nuopuolius, besikeičiančias didžiųjų valstybių epochas, kurios griovė senąjį paveldą, kurdamos naują miesto veidą. Tai nėra miestas, kuris pamilstamas iš pirmo žvilgsnio – jame sumišę sena ir nauja, osmanų architektūra ir socializmo statyba, tradicija ir modernas. Tačiau Prištinoje glūdi čia gyvenusių žmonių patirtis: Prištinos universitetas, Nacionalinė biblioteka, I.Rugovo aikštė, Motinos Teresės alėja, Vyriausybės ir Parlamento rūmai, paminklas albanų nacionaliniam herojui Skandebergui, Nacionalinis teatras, XVa. Džarši mečetė – seniausias miesto pastatas, pagerbiantis turkų pergalę 1389m. Kosovo mūšyje, Kosovo muziejus, Laikrodžio bokštas, didžiausia mieste sultono Mehmeto II 1460m. funduota *Fatih mečetė. I.Rugovo memorialas Velanija kalvoje (lankymas pagal galimybę). Pažintis su serbiškojo Kosovo viduramžių palikimu, 2004 m. pripažintu UNESCO kultūros paveldu, 2006 m. – paveldu, kuriam gresia pavojus (List of World Heritage in Danger). Tai keturios serbų ortodoksų cerkvės ir vienuolynai, unikalūs mėginimu sujungti Bizantijos ortodoksų ir Europos bažnytinę architektūrą: *Dečani cerkvė ir vienuolynas (didžiausia viduramžių šventykla Balkanuose), *Pečės Patriarchatas (serbų patriarchų mauzoliejus), *Gračanicos vienuolynas (XII-XIII a.) ir *Mergelės Marijos cerkvė Prizrene (statyta XIV a., smarkiai nukentėjusi per Serbijos ir Kosovo karus 2004 m.). Pagal galimybę apsilankymas Gračanicos vienuolyne. SVARBU! Lankymosi Kosove maršrutas gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į politinę situaciją, sienų kirtimo trukmę ir kelių tiesimo bei rekonstrukcijos darbus. Kelionė į Juodkalniją. Atvykimas į Durmitoro nacionalinį parką. Nakvynė viešbutyje Žabljake – visame Balkanų pusiasalyje aukščiausiai (1456m virš jūros lygio) įsikūrusiame kalnų kurorte.

6 diena

Pusryčiai. Žabljako kalnų kurortas. Pasivaikščiojimas iki Juodojo (Crno) ežero, šalia kurio dunkso aukščiausia Juodkalnijos viršukalnė – Bobotov Kuk (2522 m). Kelionė palei Taros upės kanjoną, dėl savo skaidraus tarsi krištolas vandens dar vadinamo “Europos ašara”. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, kai kuriose vietose jo gylis siekia net 1300 m. Pasivaikščiojimas virš kanjono unikaliu tiltu per Taros upę, kuris vadinamas „Tiltų karaliumi”. Esant galimybei apsilankymas *Biogradska Gora nacionaliniame parke, kurį 1878m. įkūrė karalius Nikola. Aukščiausios Bjelasicos kalno viršūnės Crna Glava (2139 m) šlaitai, apaugę šimtamečių kėnių, beržų ir bukų mišku, yra vadinami paskutinėmis Europos „džiunglėmis“, o didžiųjų viršūnių papėdėje tyvuliuoja Biogrado ežeras. Toliau važiuosite palei įspūdingą Moračos upės kanjoną, šalia kurio driekiasi pagrindinė Juodkalnijos automagistralė, jungianti buvusios Jugoslavijos sostinę Belgradą su Podgorica ir pagrindiniu Juodkalnijos uostu Baru. Trumpas sustojimas vaizdingame slėnyje ir lankymasis XIIIa. statytame tebeveikiančiame *Moračos vyrų vienuolyne, garsiame savo biblioteka, freskomis, koplyčiomis ir puikiai sutvarkyta aplinka su bitynu. Kelionė į *Ostrogo vienuolyną – antrą pagal svarbą Juodkalnijos dvasinį centrą, įsikūrusį įspūdingose uolose 900 m aukštyje, į kurį veda žemiškus rūpesčius priverčiantis užmiršti kalnų kelias. Ostrogo vienuolyną XVIIa. įkūrė vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų – Šv.Vasilijus, kurio palaikai, pasak tikinčiųjų, turėdami gydančią galią, pavertė Ostrogo vienuolyną piligrimų traukos centru. Apsilankymas aukštutiniame vienuolyne: Šv.Vasilijaus celė, Šv.Elijaus grota, uoloje išgremžtos vienuolių celės, piligrimų centras. Čia jūs turėsite galimybę pajusti ypatingą stačiatikių cerkvės atmosferą, uždegti žvakelę, įsigyti religinių suvenyrų, iš aukštumų pasigrožėti Zetos upės slėnio ir juodkalnėnų gyvenimo panorama. Vakare atvykimas į vieną iš Juodkalnijos kurortų prie Adrijos jūros. Nakvynė privačiame sektoriuje, viešbutyje, pensione.

dienos

Poilsis prie Adrijos jūros viename iš Juodkalnijos kurortų. Čia Jūsų laukia Adrijos jūra, smėlio paplūdimiai, pakrantę supantys nepakartojamo grožio kalnai, švelnus Viduržemio jūros klimatas, saulėtos dienos, šilti vakarai bei pažintis su šalimi ekskursijų metu.

Pageidaujantiems dovanojame išvyką į senovinį *Kotoro miestą, minimą nuo III a. pr. Kr., įsikūrusį prie piečiausio Europoje Kotoro įlankos fiordo. Pažintis su senamiesčiu, apsuptu galinga tvirtovės siena: Šv. Luko bažnyčia, Kunigaikščių rūmai, Katedra ir katedros aikštė, Šv. Tripūno soboras, pastatytas XII a., Napoleono teatras, laikrodžio bokštas. Esant galimybei, malonus *plaukimas turistiniu laiveliu Adrijos jūra, kalnų apsupta Kotoro įlanka, vadinama piečiausiu Europos fiordu (už papildomą mokestį): kalnai, nuošalios įlankėlės, smėlio paplūdimiai, istoriniai miesteliai ir vienuolynai. Taip pat lankysime Budvos kurortą – tai vienas gražiausių šalies miestų, menančių venecijiečių užkariavimo laikus.

Išvykos už papildomą mokestį (**)

1. Albanija. Pažintis su egzotiška Europos valstybe, kitaip vadinama „kalnų erelių šalimi“. Atvykimas į Škoderį – vieną seniausių Europos miestų, įsikūrusį prie didžiausio Albanijoje Škoderio (Skadaro) ežero. Apžiūrėsite legendinę Rozafos tvirtovę ir puikią apylinkių panoramą. Išvykimas į Albanijos sostinę Tiraną – kelionė Albanijos keliais, kurių vaizdai leis jums pažinti šalies praeitį ir nūdieną: pakelės prekeiviai, siūlantys sezoninius vaisius ir daržoves, šviežia skerdiena viliojantys mėsos kioskai, nesuskaičiuojamos mašinų plovyklos, menančios Albanijos žvyrkelius, laukų platybėse dunksantys bunkeriai. Pažintis su Tiranos centru: Skandebergo aikštė ir jos prieigos, paslaptingojo E.Hodžos laikotarpio statiniai, kontrastuojantys moderniems priemiesčiams. Išvykimas į Krują. Kruja – miestas kalnuose, menantis legendinio albanų karžygio Skandebergo pasipriešinimo osmanams kovas. Autentiška miestelio aplinka, viduramžių tvirtovė, etnografinis muziejus, turkų laikų prekybinė gatvė, kurioje gausiausias albaniškų suvenyrų pasirinkimas ir svetingi vietos gyventojai. Pagal pageidavimą pietūs nacionalinės albanų virtuvės restorane. Išvykos kaina ~ 50 EUR/asm (su pietumis), ~ 40 EUR/asm (be pietų).

2. Plaukimas Bojana upe ir pietūs žuvies restorane. Bojana – 41 km ilgio upė Albanijoje ir Juodkalnijoje, turinti dvi vagas, tarp kurių įsispraudusi trikampė didžiausia Juodkalnijos sala Ada Bojana (6 km²). 3 km ilgio smėlio paplūdimį yra pamėgę nudistai – čia vienas didžiausių nudistų kompleksų Europoje. Palankus vasaros popiečių vėjas traukia burlentininkus ir kaituotojus. Saloje puikūs jūros gėrybių restoranai – galėsite paragauti šviežios žuvies ir įvairių jūros gėrybių patiekalų. Kaina nuo 48 EUR/asm.

7 diena

Pusryčiai. Ryte išvykimas iš Juodkalnijos pajūrio kurorto. Kelionė link Kotoro įlankos (Boka Kotorska) ir kėlimasis keltu vienoje siauriausių įlankos vietų. Apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria įlankos panorama: Verige sąsiauris, senosios tvirtovės, Tivato, Perasto miestai, gražiausios salos – jūreivių supilta sala Mergelei Marijai (Gospa od Škrpjeli) ir mirusių sala vadinama Šv. Jurgio (Sveti Djordje) su kapinėmis ir romanine bažnyčia. Kelionė per Herceg Novi miestą į Bosniją ir Hercegoviną. *Mostaras – tai penktas pagal dydį Bosnijos ir Hercegovinos miestas, svarbiausias kultūrinis Hercegovinos srities centras, turtingos ir skaudžios istorijos liudininkas. Miestas įsikūręs prie Neretvos upės, per kurią XVIa. osmanų nutiestas tiltas sujungė ne tik abu krantus, bet ir skirtingas kultūras bei religijas. Pranciškonų bažnyčia, vienuolynas ir vyskupų rūmai krikščioniškame vakariniame krante, pagrindinė miesto gatvė, buvusi fronto linija Jugoslavijos karuose, osmaniškojo laikotarpio senamiestis: turkiški namai, Mehmed Paša mečetė, vingrios prekybinės gatvelės, Neretvos upės ir senojo tilto panorama. Atvykimas į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę Sarajevą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Pusryčiai. Sarajevas – daugiakultūrės bendrijos buvimo ir jos suirimo liudininkas, Europos trapumo ženklas. Ekskursija *Sarajeve autobusu ir pėsčiomis: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniško gyvenimo palikimas – Baščaršijos prekyvietė, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai, menantys I-ojo pasaulinio karo pradžią, 1984 m. Olimpinių žaidynių kompleksas, 1992-1995m. apsiausties aukų tūkstantinės kapinės, naujos modernaus miesto statybos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Vengriją. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakiją, Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6500 km

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina