Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepažinta ir kvapą gniaužianti šiaurės Kuržemė 2d.

  • Kelionė autobusu,
  • nakvynė viešbutyje su pusryčiais,
  • grupės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos, vietinių gidų paslaugos.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 30 EUR.

1 diena

Ryte išvykimas iš Lietuvos. Pažintį su Kuržeme pradėsite saldžiai – Saldaus miestelyje lankysite seniausią Latvijoje pieniškų saldainių gamyklą „Saldus pārtikas kombināts“. Šiandien niekas negali pasakyti, iš kur kilo legendinių pieniškų saldainių „Gotiņa“ receptas. Jau prieš Antrąjį pasaulinį karą garsioje Kaucmindės namų ūkio mokykloje šeimininkės mokėjo virti saldainius pagal panašų receptą. Gamykloje pieniški saldainiai vis dar gaminami senosiose patalpose, laikantis pagrindinių principų, kurie yra laiko patikrinta „Gotiņa“ receptūra – šviežias pienas, natūralūs ingredientai bei rankų darbas. Šiandien kartu su „Gotiņa“ vaikystę primena įvairūs marmeladai, vaisiai šokolade, šerbetai, irisai, saldainių kremai, konditeriniai gaminiai ir kiti skanėstai. Ekskursijos metu stebėsite gamybos procesą, degustuosite įvairius skanėstus. Tęsite kelionę po Kuržemę. Atvykimas į Kuldigą – miestą, išlaikiusį viduramžių dvasią bei architektūrą ir vadinamą „Latviškąja Venecija“. Mažyčiai tilteliai, vanduo ir apsamanoję namai primena Veneciją. Miestelio panorama nuo *Šv. Kotrynos bokšto, ilgiausias plytinis tiltas Europoje. Kuržemės pasididžiavimas – Ventos krioklys – plačiausias Europoje (240m). Šis gamtos stebuklas apipintas legendomis ir istoriniais įvykiais. Pasakojama, kad „kunigaikščiai čia lašišas gaudydavo tiesiog ore“. Čia yra ir aukščiausias Latvijoje Alekšupelio krioklys (4,5m). Kelionė į požemio karalystę – *Riežupės smėlio urvus, kurie vilioja nuotykių ištroškusius turistus. Čia galima paklaidžioti 2,5 km ilgio labirintais nusileidžiant iki 8m po žeme (skaidrus baltas smėlis, mėlynasis, raudonasis molis apšviestas žvakių ir … neįsivaizduojama tyla buvusiose kasyklose). Po įspūdingo pasivaikščiojimo urvuose latviškais serpantinais vykstame į Sabilę, garsėjančią *Vyno kalnu – vynuogienojais apaugusia kalva, kuri pateko į Gineso rekordų knygą, kaip toliausias šiaurėje esantis vynuogynas pasaulyje. Vyno gamybos tradicijos siekia XVI a.  Iš Sabilės piliakalnio, kuris buvo rajono centras nuo X a. iki XIII a., atsiveria vaizdas į miestelį ir Abavos upės slėnį. Dalyvausite Sidro gamykloje organizuojamoje edukacinėje programoje, kurios metu susipažinsite su sidro istorija, technologijomis bei gamybos procesais. Ragausite čia gaminamo sidro. Kelionė Abavos regioniniu parku. Vaizdingas poetų ir rašytojų apdainuotas Abavos slėnis yra vienas išraiškingiausių Latvijoje, kurį J.Rainis pavadino „Kuržemės Šveicarija“. Abavos upė turtinga savo giliomis raguvomis ir atšlaitėmis, smiltainio atodangomis, olomis ir kriokliais. Išvykimas į nakvynės vietą.  Nakvynė viešbutyje. 

2 diena

Pusryčiai. Ekskursija po Talsus – devynių kalvų miestą, esantį Kuržemės šiaurės rytuose. Istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1231 m. Talsų centras yra tarp Talsų ir Vilkmuižos ežerų. Išskirtinio grožio devynios kalvos ir du ežerai mena daugelio amžių istoriją. Aplankysite seniausią išlikusį pastatą - Talsų Evangelikų liuteronų bažnyčią. Pasivaikščiosite po jaukų, Kuržemės dvasia alsuojantį senamiestį. Tęsite kelionę po Šiaurės Kuržemę. Išvykimas į Dundagą, garsėjančią savo pilimi, kurią XIII a. pabaigoje pastatė Rygos arkivyskupija. Tai didžiausia Šiaurės Kuržemės pilis su uždaru kiemu, vartų bokštu ir 2-3 m storio mūrais. Ekskursija po pilį, apipintą legendomis. Kelionė į šiauriausią Latvijos vietą – Kolkos ragą – kyšulį, kur Rygos įlankos vandenys susilieja su atvira Baltijos jūra, kur saulėlydis susitinka su saulėtekiu. Vos atvykus, jus apgaubs ramybė: siūbuojančios pušys, tolumoje aidintys žmonių balsai ir tylus jūros ošimas. Pasiekę Kolkos kyšulį, gėrėsitės puriu, baltu smėliu, pasivaikščiosite tarp audros nulaužtų pušų... Jus lydės ne tik vanduo bei smėlis: vieta pasižymi ir pakankamai įdomia istorija. Sovietmečiu Kolkos rago civiliai negalėjo lengvai pasiekti, jis buvo naudojamas kariniams tikslams; eidami galite rasti ir istorinių reliktų, liudijančių apie šį tarpsnį: įvairių išlikusių pastatų, pabūklų. Netoli Kolkos rago – didžiausios laivų kapinės Baltijos jūroje, tad jūra į krantą išskalauja netikėčiausių laivų nuolaužų. Galbūt pavyks rasti lobį?.. Aplankysite Kolką – seną Kuršo lyvių kaimą, svečius pasitinkantį valčių prieplauka, tinklų džiovyklomis, kvepiančia rūkyta žuvimi. Keliaudami palei Rygos įlanką grožėsitės smėlio paplūdimiais, senaisiais pajūrio žvejų kaimais.  Sustosite ties Baltąja Purciemo kopa,  kurios aukštis 20 m. Jos apylinkėse buvo rasta pirmoji Latvijos šiaurės vakarų pakrantės gyvenvietė su akmens amžiui būdingais bruožais. Vaikščiodami pajūrio taku, sužinosite, kaip formavosi smėlio nerija, kaip keitėsi gamta, kiek tam įtakos turėjo žmogaus veikla ir laikas.  Kelionę tęsite į Ruoja. Tai mažas ir žavus miestukas, įsikūręs Rygos įlankos pakrantėje. Pageidaujantiems - Baltijos gėrybių degustacija*. Ant stalo svečiams bus pateikta žuvienė, kelių rūšių rūkyta žuvis, desertas. Išvykimas iš Ruojos. Kelionė per Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1200 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina