Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepažinta Estija 3 d./2 n.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida1 diena: Piusa, Alatskivi,  
Labai anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykimas į Piusa smiltainio olų draustinį. Piusa olos susiformavo čia pradėjus kasti kvarcinį smėlį stiklo gamybai. Lankytojų centre esančiame *muziejuje išgirsite istoriją apie šių olų atsiradimą, filmas supažindins su nepakartojama Estijos gamta. Nuo apžvalgos aikštelės pasimėgausite kolonų formos olų ir įspūdingos smėlio katedros su 6 metrų aukščio kolonomis vaizdu. Toliau vyksime per Setomaa – istorinę etninę teritoriją, kurioje nuo seno gyvena setų tauta. Šiai etninei grupei priklauso apie 13 tūkst. Estijos gyventojų. Aplankoma romantiška *Alatskivi pilis, nutolusi kelis kilometrus nuo ežero. Baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse, ji buvo pastatyta pagal Balmoralio pilies Škotijoje pavyzdį. Pilyje lankomas kompozitoriaus Eduardo Tubino muziejus. Nakvynė viešbutyje Estijoje.

2 diena: Rakverė, Valastės krioklys, Kuremae
Pusryčiai. Išvykimas į Rakverę - miestą Šiaurės Estijoje, apie  20 km nutolusį nuo Suomijos įlankos. Įvažiavus į miestą,  mus pasitinka didžiulė tauro skulptūra. Nors Rakverė yra ne Ispanijoje, bet šis tauras – Rakverės miesto simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, kurio aukštis - 3,5 m, o su granitiniu pamatu siekia net 5 metrus. Aplankysime Rakverės Livonijos ordino *pilį, pastatytą XVI a. Ši akmeninė tvirtovė  šiuo metu yra virtusi gyvu muziejumi, kuriame galėsite pamatyti viduramžių riterius, aplankyti senovines dirbtuves, kankinimų kamerą. Tęsiama kelionė per Estiją, sustojant  prie Valastės krioklio, kurio vanduo krenta iš 30 m aukščio nuo Ontikos uolos. Virš krioklio įrengta apžvalgos aikštelė. Ties Suomijos įlanka Ontikos  pakrantė apdovanota  vaizdingomis gamtos panoramomis. Vykstame į Kuremae miestelį garsėjantį rusų stačiatikių *Puhtitsos vienuolynu ir stebuklingu šaltiniu. Puhtitsa vienuolynas yra vienintelis Estijoje ortodoksų vienuolynas, kuriame gali apsilankyti ir turistai, ir maldininkai. 1891 m. čia  buvo įkurtas moterų vienuolynas, kuriame dabar gyvena apie 170 seserų-vienuolių.  Didžiuliam kompleksui priklauso 6 bažnyčios, iš kurių didžiausia yra išskirtinio grožio - Dievo Motinos Užmigimo katedra, pastatyta 1910 m. Ekskursija po vienuolyno valdas. Tęsiama kelionė Peipus ežero pakrante, kurioje nuo XVI a. pabaigos gyvena rusų sentikiai – giliai religingi etninių rusų mažumų palikuonys. Gyvendami uždarai jie iki šiol išlaikė savo papročius, religiją, žemdirbystės būdus. Nakvynė viešbutyje Estijoje.

3 diena: Tartu, Sangastė, kelionė į Lietuvą
Pusryčiai. Atvykstame į Tartu – antrą pagal dydį šalies miestą, prie Emajegio upės. Pasivaikščiojimas po jaukų senamiestį: Rotušės aikštė, fontanai, Šv. Jono bažnyčia ir apžvalgos aikštelės, Tomemegi kalva ir garsioji Toravere observatorija  įspūdingi senosios katedros griuvėsiai, Velnių ir Angelų tiltai, Universitetas, paminklas Švedijos karaliui – Universiteto įkūrėjui Gustavui II Adolfui, aukų akmuo. Išvykimas link Lietuvos, pakeliui – sustojimas Sangastės dvare. Sangastės dvaras buvo pastatytas XIX a. pabaigoje anglų neogotikos stiliaus, raudonų plytų mūrai, apsupti parko. Jos šeimininko Lordo F.G.M. von Berg‘o pageidavimu, pilies visi langai skirtingi. Pilyje buvo 99 kambariai, kadangi tais laikais tik caras galėjo statytis pilis, kuriose daugiau nei 100 kambarių. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare sugrįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina