Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepamirštamas savaitgalis Stambule 4d.

„Jei žemėje būtų viena valstybė, jos sostinė būtų Stambulas“, sakė Napoleonas Bonapartas. Ko gero, buvo teisus.  Daugiau nei du tūkstančius metų buvusi net trijų galingų imperijų sostinė, Stambulas yra pats rytietiškiausias Vakaruose ir pats vakarietiškiausias Rytuose. Besidriekiantis per Europą ir Aziją, tarp Juodosios ir Marmuro jūrų, skiriamas ir jungiamas Bosforo sąsiaurio  Stambulas žavi savo architektūros įvairove, bizantiškais  soborais, musulmoniškais rūmais ir mečetėmis. Jis kontrastingas, spalvingas, vikrus ir triukšmingas, kvepiantis prieskoniais ir jūra. Visa tai sukuria šio miesto žavesį, nenuspėjamumą ir jo paslaptis. Patirkite jas. Būtinai aplankykite vietos užeigas, paragaukite turkiško maisto, kuris ne vien tradiciniai turkiški  kebabai. Čia net ir pačioje kukliausioje užeigoje patiekalai be galo gardūs ir paruošti su meile. Smaližiams – varvantys saldžiais syvais, dosniai pagardinti riešutais vietiniai konditerijos šedevrai ir puodelis kvapnios kavos.

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius (skrydis su geriausiomis avialinijomis Europoje – Turkish Airlines),
  • rankinis 8kg ir registruotas 30kg orlaivio bagažas, maitinimas bei gaivieji ir alkoholiniai gėrimai skrydžio metu – įskaičiuoti (pagal aviakompanijos taisykles),
  • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
  • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos, pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), miesto transporto bilietai, bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 100 EUR.
  • **Nacionalinė vakarienė turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu  ~ 30 Eur. (Užsisakyti ir apmokėti - kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje).
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 70 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius – Stambulas. Atskridę į oro uostą užsakytu transportu vyksite į miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas (priklausomai nuo skrydžio laiko). Nakvynė  viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Stambulas – tarsi vartai tarp Europos ir Azijos ne tik geografiniu, bet ir kultūriniu požiūriu, buvusi trijų galingų imperijų – Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, stulbinanti savo galybe ir įvairove. Pažintis su *Stambulu (pėsčiomis ir *vietos transportu (už papildomą mokestį, priklauso nuo grupės dydžio). Puikiai išlikę *Dolmabachče rūmai - šešių paskutinių sultonų ir juos pakeitusio naujosios Turkijos įkūrėjo Kemalio Atatiurko rezidencija. Plaukimas  (GRŪDOS dovana Jums, mieli keliautojai !) iš Aukso Rago prieplaukos Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras bei skiriančiu Europą ir Aziją, jo krantuose galima išvysti europietišką prabangą ir ramius Azijos pakrantėje buvusius kaimelius, įspūdingus tiltus. Šiauriniame Aukso Rago krante, lankysitės Taksim aikštėje, kilsite į Genujos pirklių 1348 m. pastatytą *Galatos bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės (62m) atsiveria nuostabi Stambulo panorama. Laisvas laikas egiptiečių turguje, kuris nuo senų laikų garsėja kaip rytietiškų prieskonių prekyvietė (prieskoniai, arbata, saldumynai, sūriai, chalva ir, be abejo – turkiška kava).  Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Ekskursijos po *Stambulą tęsinys (miesto transportu ir pėsčiomis). Apžiūrėsite Bizantiškojo meno šedevrą *Šv.Sofijos soborą – Dievo Išminties baziliką, grožiu ir didybe pranokusią Saliamono Jeruzalės šventyklą. Jau VIa. istorikas Prokopijus iš Cezarėjos rašė: „Ši šventykla palieka nuostabų įspūdį tiems, kas ją matė, ir tiesiog neįtikėtiną įspūdį tiems, kas apie ją tik girdėjo. Į aukštį ji kyla tarsi ligi dangaus ir kaip laivas aukštose jūros bangose išsiskiria iš daugybės kitų pastatų, tarsi rymodama virš likusios miesto dalies, jį puošdama ir pati puošdamasi miestu.“ Aplankysite ir vieną garsiausių pasaulyje religinių pastatų – *Mėlynąją mečetę su šešiais minaretais. Sultonas Achmedas I užsakė mečetės statybas blėstančios Osmanų laimės laikais. *Bazilikos Cisterna – požeminė miesto vandens saugykla, viena įdomiausių lankytinų vietų Stambule, dar vadinama „Paskendusiais rūmais“. Šį stulbinantį rezervuarą laiko net 336 kolonos. Hipodromo aikštėje pasigrožėsite Egipto obelisku, sukurtu 1500 m.pr.Kr., šalia kylančia Gyvačių kolona, atgabenta iš Delfų, Konstantino VII Purpurinio kolona. Aplankysite *Topkapi rūmus – tai buvusi sultonų rezidencija ir haremas, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a. Pageidaujantiems Didysis Stambulo turgus (Grand Bazar) – tai 4000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir mečečių po vienu stogu, kur laukia rytietiški turtai ir svetingumas. Laisvas laikas, kurio metu galima aplankyti Suleimanijos mečetę, didžiausią Stambulo mečetę, įsikūrusią ant trečiosios miesto kalvos, talpinanti daugiau negu 5000 tikinčiųjų. Vakare pageidaujantiems siūlome **nacionalinę vakarienę turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu arba laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Užsakytu transportu vyksite į oro uostą. Skrydis Stambulas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina