Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepamirštamas savaitgalis Stambule 4d.

Stambulas – neabejotinai svarbiausias ir gražiausias Turkijos miestas. Daugiau nei du tūkstančius metų buvusi net trijų galingų imperijų - Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, Stambulas yra pats rytietiškiausias Vakaruose ir pats vakarietiškiausias Rytuose. Tai vienintelis miestas, besidriekiantis per du žemynus – Europą ir Aziją, kuriuos skiria Bosforo sąsiauris. Stambulas stulbina savo galybe ir architektūros įvairove, nepaprasto grožio soborais, rūmais ir mečetėmis. Tai kontrastingas ir spalvingas, kvepiantis prieskoniais ir jūra. Vaikščiojant bet kuria Stambulo gatve tikrai atrodys, kad esate Azijoje ar Viduriniuose rytuose. Triukšmas, judėjimas, kvapai, karštis, transportas, turgūs, veidai, spalvos ir bendras chaoso pojūtis - visa tai neabejotinai yra rytietiška. Būtent tai ir sukuria šio miesto žavesį, nenuspėjamumą, kuria jo paslaptis. Būtinai aplankykite vietos užeigas, paragaukite turkiško maisto, nepamirškite tradicinių turkiškų  kebabų. Čia net ir pačioje kukliausioje užeigoje patiekalai be galo gardūs ir paruošti su meile. Smaližiams – varvantys saldžiais syvais, dosniai pagardinti riešutais vietiniai konditerijos šedevrai...  Atsigaivinkite stipria turkiška kava ar aromatinga arbata.

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius (gali būti su persėdimu),
  • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas (pagal aviakompanijos taisykles),
  • 3 nakvynės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
  • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), miesto transporto bilietai, vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (kaina priklauso nuo grupės dydžio), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 100 EUR.
  • **Nacionalinė vakarienė turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu  ~ 30 Eur. (Užsisakyti ir apmokėti - kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje).
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius – Stambulas. Atskridę į oro uostą užsakytu *transportu (už papildomą mokestį, priklauso nuo grupės dydžio), vyksite į miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas (priklausomai nuo skrydžio laiko). Nakvynė  viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Stambulas – tarsi vartai tarp Europos ir Azijos ne tik geografiniu, bet ir kultūriniu požiūriu, buvusi trijų galingų imperijų – Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, stulbinanti savo galybe ir įvairove. Pažintis su *Stambulu (pėsčiomis ir *vietos transportu (už papildomą mokestį, priklauso nuo grupės dydžio). Apžiūrėsite Bizantiškojo meno šedevrą *Šv.Sofijos soborą – Dievo Išminties baziliką, grožiu ir didybe pranokusią Saliamono Jeruzalės šventyklą. Jau VIa. istorikas Prokopijus iš Cezarėjos rašė: „Ši šventykla palieka nuostabų įspūdį tiems, kas ją matė, ir tiesiog neįtikėtiną įspūdį tiems, kas apie ją tik girdėjo. Į aukštį ji kyla tarsi ligi dangaus ir kaip laivas aukštose jūros bangose išsiskiria iš daugybės kitų pastatų, tarsi rymodama virš likusios miesto dalies, jį puošdama ir pati puošdamasi miestu.“ *Bazilikos Cisterna – požeminė miesto vandens saugykla, viena įdomiausių lankytinų vietų Stambule, dar vadinama „Paskendusiais rūmais“. Šį stulbinantį rezervuarą laiko net 336 kolonos. Hipodromo aikštėje pasigrožėsite Egipto obelisku, sukurtu 1500 m.pr.Kr., šalia kylančia Gyvačių kolona, atgabenta iš Delfų, Konstantino VII Purpurinio kolona. Aplankysite vieną garsiausių pasaulyje religinių pastatų – *Mėlynąją mečetę su šešiais minaretais. Sultonas Achmedas I užsakė mečetės statybas blėstančios Osmanų laimės laikais. Vakare pageidaujantiems siūlome **nacionalinę vakarienę turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu arba laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Ekskursijos po *Stambulą tęsinys (miesto transportu ir pėsčiomis). *Plaukimas iš Aukso Rago prieplaukos Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras bei skiriančiu Europą ir Aziją. Sąsiauris yra maždaug 30km ilgio (plaukiama grupės pasirinkto ilgio maršrutu), jo krantuose galima išvysti europietišką prabangą ir ramius Azijos pakrantėje buvusius kaimelius. Po plaukimo pageidaujantys gali papietauti krantinėje, kur patiekiama šviežia kepta žuvis. Laisvas laikas egiptiečių turguje, kuris nuo senų laikų garsėja kaip rytietiškų prieskonių prekyvietė (prieskoniai, arbata, saldumynai, sūriai, chalva). Didysis Stambulo turgus – tai 4000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir mečečių po vienu stogu, kur laukia rytietiški turtai ir svetingumas. Kitoje Bosforo sąsiaurio pusėje,   Šiauriniame Aukso Rago krante, kilsite į Genujos pirklių 1348 m. pastatytą *Galatos bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės (62m) atsiveria nuostabi Stambulo panorama (nesikeliantys į apžvalgos aikštelę galės pasimėgauti kava bokšto papėdėje). Laisvas laikas, kurio metu galima aplankyti *Topkapi rūmus – tai buvusi sultonų rezidencija ir haremas, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės, priklauso nuo skrydžio laiko). Užsakytu *transportu (už papildomą mokestį, priklauso nuo grupės dydžio), vyksite į oro uostą. Skrydis Stambulas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina