Nepamirštamas savaitgalis Stambule 4d.

Stambulas – neabejotinai svarbiausias ir gražiausias Turkijos miestas. Daugiau nei du tūkstančius metų buvusi net trijų galingų imperijų - Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, Stambulas yra pats rytietiškiausias Vakaruose ir pats vakarietiškiausias Rytuose. Tai vienintelis miestas, besidriekiantis per du žemynus – Europą ir Aziją, kuriuos skiria Bosforo sąsiauris. Stambulas stulbina savo galybe ir architektūros įvairove, nepaprasto grožio soborais, rūmais ir mečetėmis. Tai kontrastingas ir spalvingas, kvepiantis prieskoniais ir jūra. Vaikščiojant bet kuria Stambulo gatve tikrai atrodys, kad esate Azijoje ar Viduriniuose rytuose. Triukšmas, judėjimas, kvapai, karštis, transportas, turgūs, veidai, spalvos ir bendras chaoso pojūtis - visa tai neabejotinai yra rytietiška. Būtent tai ir sukuria šio miesto žavesį, nenuspėjamumą, kuria jo paslaptis. Būtinai aplankykite vietos užeigas, paragaukite turkiško maisto, nepamirškite tradicinių turkiškų  kebabų. Čia net ir pačioje kukliausioje užeigoje patiekalai be galo gardūs ir paruošti su meile. Smaližiams – varvantys saldžiais syvais, dosniai pagardinti riešutais vietiniai konditerijos šedevrai...  Atsigaivinkite stipria turkiška kava ar aromatinga arbata.

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius,
  • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas (pagal aviakompanijos taisykles),
  • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais, 
  • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), miesto transporto bilietai, vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 100 Eur.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 Eur.

1 diena

Skrydis Vilnius – Stambulas. Atskridę į oro uostą vietiniu *transportu  (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), vyksite į miestą. Laisvas laikas. Nakvynė  viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. *Ekskursija po Stambulą pėsčiomis ir miesto trasportu. Stambulas: buvusi trijų galingų imperijų - Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, stulbinanti savo galybe ir įvairove. *Šv.Sofijos soboras – Dievo Išminties bazilika, grožiu pranokusi Saliamono Jeruzalės šventyklą. *Cisterna – požeminė miesto vandens saugykla. Šiauriniame Aukso Rago krante Genujos pirklių 1348 m. pastatytas *Galatos bokštas, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria senojo Stambulo panorama (už papildomą mokestį, nesikeliantys į apžvalgos aikštelę, gali pasimėgauti kava bokšto papėdėje). Puikiai išlikę *Dolmabachče rūmai kitame Aukso Rago krante prie Bosforo (XIXa.), šešių paskutinių sultonų ir juos pakeitusio naujosios Turkijos įkūrėjo Kemalio Atatiurko rezidencija. Pageidaujantiems siūloma:*Nacionalinė vakarienė turkiškame restorane su programa. Nakvynė  viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. *Ekskursijos po Stambulą tęsinys (pėsčiomis ir miesto trasportu). Mėlynoji mečetė – klasikinės osmanų architektūros pavyzdys. Hipodromas - romėniškojo Konstantinopolio palikimas. *Plaukimas iš Aukso Rago prieplaukos Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras ir skiriančiu Europą ir Aziją. Sąsiauris yra maždaug 30km ilgio (plaukiama grupės pasirinkto ilgio maršrutu), kurio krantuose galima išvysti europietišką prabangą (Rumeli) ir ramius Azijos pakrantėje buvusius kaimelius (Anadolu). Po plaukimo, pageidaujantys gali papietauti krantinėje, kur patiekiama šviežia kepta žuvis. Laisvas laikas egiptiečių turguje, kuris nuo senų laikų garsėja kaip rytietiškų prieskonių prekyvietė (prieskoniai, arbatos, saldumynai, sūriai, chalva). Didysis Stambulo turgus – tai 4000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir mečečių po vienu stogu, kur laukia rytietiški turtai ir svetingumas. Laisvas laikas, kurio metu galima aplankyti *Topkapi rūmus – tai buvusi sultonų rezidencija ir haremas, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a., *Archeologijos ar *Senųjų Rytų muziejus, pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Vietiniu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), vyksite į oro uostą. Skrydis Stambulas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina