Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepamirštamas savaitgalis Osle 4d.

 • Atraskite Norvegijos sostinę Oslą, kurioje puikiai dera moderni ir senoji architektūra, madingos parduotuvės ir fantastiški barai.
 • Aplankykite vieną iš daugelio miesto muziejų, modernius operos rūmus, Vigelando skulptūrų parką.
 • Paplaukiokite laiveliu po Oslo fiordą, grožėdamiesi nuostabiomis pakrantėmis, nedideliais žvejų kaimeliais ir miniatiūrinėmis salomis.
 • Pasiklausykite užburiančių džiazo melodijų Blå – viename iš 100 geriausių pasaulyje džiazo klubų. Taip jį įvertino JAV džiazo žurnalo “Down Beat” redaktoriai.
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Oslas – Vilnius,
 • 1 × mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm pagal aviakompanijos taisykles),
 • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais (išvykstant anksti gali būti pusryčių dėžutė),
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm – pagal aviakompanijos taisykles) – kaina nuo 50 EUR/asm., papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir papildomos išlaidos, miesto transporto bilietai, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai (~2 EUR/dienai/asm., mokami viešbutyje).
 • Priemoka už vienvietį kambarį 100 eurų.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI:  ~ 100 Eur. 

1 diena

Skrydis Vilnius – Oslas. Iš oro uosto *vietiniu transportu vyksite į viešbutį. Apgyvendinimas viešbutyje (po 14 val.), laisvas laikas arba ekskursija (priklausomai nuo skrydžio laiko). Laisvu laiku siūlome aplankyti Blå džiazo klubą pasiklausyti užburiančių melodijų. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Pažintį su Norvegijos sostine Oslu pradėsite nuo modernios centrinės miesto stoties. Pasivaikščiosite po „Brūkšninio kodo rajoną“ – taip norvegai vadina daugiaaukščių namų grupę „Mini Niujorkas“. Pamatysite unikalų Operos teatro pastatą, daugelio tarptautinių architektūrinių konkursų laureatą. Pakilę ant sniego baltumo operos stogo, pasigrožėsite miesto ir fiordo vaizdais. Toliau maršrutas drieksis Karlo Johano - centrine miesto gatve, svarbiausia renginių vieta, ypač kai vyksta gegužės 17-osios (Norvegijos nacionalinė diena) paradas. Aplankysite barokinio stiliaus Oslo katedrą, kurią puošia Emanuelio Vigelando vitražai, Arrigo Minerbi skulptūra, vaizduojanti Paskutinės vakarienės epizodą, biblijos scenomis ištapytos lubos. Sužinosite, kodėl iš skirtingų plytų sumūryta varpinė yra pirmasis miesto „dangoraižis“. Katedroje vyksta sosto paveldėjimo ir karališkųjų vestuvių ceremonijos. Pamatysite eklektiško stiliaus parlamento rūmus, vienus gražiausių tokios paskirties pastatų Europoje, „Grand“ viešbutį, kuriame apsistoja Nobelio taikos premijos laureatai, madingą prekybos centrą „Paleet“. Vėliau pamatysite Nacionalinį teatrą ir sužinosite, kas šį teatrą sieja su garsiuoju norvegų dramaturgu H. Ibsenu. Apžiūrėsite neoklasicizmo stiliaus universiteto pastatų kompleksą. Universiteto auloje iki 1990m. buvo teikiamos Nobelio taikos premijos, vėliau ceremonija perkelta į Oslo rotušę. Pažintį su Karlo Johano gatve baigsite apsilankymu Karalių rūmų komplekse. Šiame istoriniame pastate nuo seno gyvena Norvegijos monarchai. Rūmus supa kruopščiai prižiūrimas parkas. Laisvas laikas. Po pietų lankysite Oslo rotušę, kuri buvo atidaryta 1950 m. miestui minint 900 metų jubiliejų. Raudonų plytų pastatas, kurio stilius nebūdingas Norvegijai, ilgainiui tapo miesto simboliu. Rotušės vidus – priešingai negu išorė – spalvingas, puoštas freskomis, skulptūromis. Šioje rotušėje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (visų kitų sričių Nobelio premijos įteikiamos Stokholmo rotušėje). Apžiūrėję rotušę, lankysite senovinę Akershuso tvirtovę – vietą, kur viduramžiais prasidėjo Oslo miestas. Nuo tvirtovės gynybinių įtvirtinimų grožėsitės nuostabiais miesto ir fiordo vaizdais. Laisvas laikas, kurį siūlome praleisti moderniausiame ir patraukliausiame miesto rajone – Akerbruge. Čia jaukios kavinės, barai ir restoranai, įsikūrę krantinėje su vaizdu į fiordą. Vakare keliausite į Vigelando parką, kur prakalbintas akmuo kelia nuostabą. Tai didžiausias vieno menininko skulptūrų parkas pasaulyje. Čia susipažinsite su Gustavo Vigelando viso gyvenimo darbais - parke yra daugiau nei 200 bronzos ir granito skulptūrų, kurios neįtikėtinai taikliai perteikia žmogaus gyvenimo dramą, kūno ir dvasios kelionę nuo gimimo iki mirties. Vaizduojamoji erdvė labai plati ir giliamintė – žmogaus gyvenimo ciklas, jaunystė ir senatvė, vyro ir moters meilė, šeimos santykiai, branda, išmintis ir neišvengiamas ėjimas mirties link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Ryte vietos transportu vyksite į Bygdoy pusiasalį, kuriame įsikūrę vieni garsiausių Europos muziejų, atspindinčių Norvegijos tautos, kultūros istoriją, jūreivystės tradicijas. Vikingų laivai, poliarinės ekspedicijos ir kelionės plaustais per Ramųjį vandenyną - visa tai Jūs pamatysite apsilankę Vikingų laivų, Kon-Tiki, Fram, Norvegų liaudies muziejuose (pasirinkite, kuriuos norėsite aplankyti).

Vikingų laivų* muziejus. Čia eksponuojami du geriausiai pasaulyje išsilaikę IXa. vikingų laivai ir trečiojo liekanos. Osebergo ir Gokstado laivai, kurie buvo rasti Vestfoldo fiulkėje, yra vieni reikšmingiausių Norvegijos kultūros paveldo objektų. Šie laivai vikingų vadų palaikus gabendavo paskutinėn kelionėn – į mirties karalystę. Be laivų pamatysite kapavietėse rastus papuošalus, ginklus, buities rakandus.

Kon – Tikio ir Ra* muziejus. Jei kas dar nežinote, kas yra Kon-Tikis, apsilankykite šiame muziejuje. Pamatysite tikrą Kon-Tikio – balzos plaustą, kuriuo Thoras Heyerdahlis su penkių bendražygių įgula plaukė per Ramųjį vandenyną. Apžiūrėsite ir kitą Thoro Heyerdahlio nendrinį laivą Ra-2, kuriuo jis perplaukė Atlanto vandenyną. Muziejuje rasite eksponatus iš įvairių Heyerdahlio ekspedicijų, kaip antai iš kelionių į Velykų salą ir Peru.

Fram poliarinio laivo* muziejus. „Fram“ – vienintelis medinis laivas, kuris yra tarp toliausiai į šiaurę ir į pietus nuplaukusių laivų. Muziejuje apžiūrėsite atkurtą Fram laivą, į kurio denį galėsite užlipti, pamatyti, kaip laivo įgula bei jų šunys sugebėdavo ištverti šalčiausiose bei pačiose pavojingiausiose vietose žemėje - Arktyje bei Antarktidoje.

Norvegijos liaudies* muziejus – vienas iš didžiausių pasaulyje muziejų po atviru dangumi. Komplekso teritorijoje esantys ūkiai iš nebūties prikelia prabėgusių amžių kasdienio gyvenimo būdą slėnių, fiordų ir žvejų bendruomenėse. Muziejuje galima apžiūrėti rekonstruotus įvairių Norvegijos kampelių gyvenamuosius namus, susipažinti su liaudies kostiumais, meno dirbiniais. Pageidaujantys gali pasivaišinti tradiciniu norvegų patiekalu – lefse (norvegiška duona-blynas).

Po pietų grupės pageidavimu plauksite* į didžiausią iš Oslo fiordo salųHovedoya („pagrindinė sala“). Plaukdami į salą, grožėsitės fiordo pakrantes nutūpusiais spalvingais norvegų nameliais, miesto vaizdais. Atplaukus Jūsų lauks neskubrus pasivaikščiojimas po neįprastą Hovedoya salą, kuri yra gamtos rezervatas. Pasivaikščioję salos takais, pateksite į vaizdingus senovinio cistersų vienuolyno griuvėsius. Pasak istorinių šaltinių, vienuoliai į šią salą atplaukė 1147 metais ir čia pastatė mažą bažnyčią, o vėliau – vienuolyną. Baigdami pažintį su Hovedoya sala, užlipsite ant vieno iš saloje esančių įtvirtinimų, išlikusių iš XIX a., pasigrožėti apylinkių panorama. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Laisvas laikas mieste. Nuvykimas vietiniu transportu* į Oslo oro uostą. Skrydis Oslas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina