Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepamirštamas savaitgalis Maltoje 4d.

 • Maltos sala  - riterių ordino būstinė.
 • Senoji sostinė Mdina  - „tylusis miestas“, kurio rimties netrikdo automobiliai.
 • Marsašlokas  - antras pagal dydį natūralus uostas Maltoje, garsus tradiciniais maltiečų žvejybiniais laivais, vadinamais  luzzu.
 • Maltos sostinė Valeta  - tikras istorijos lopšys, viena koncentruočiausių istorinių vietų pasaulyje – 55 ha plote priskaičiuojama net 320 istorinių paminklų.
 • Grakštūs, spalvoti balkonėliai – Valetos vizitinė kortelė.
 • Pribloškiantys panoraminiai vaizdai į uostą  ir senovinius miestelius nuo aukštutinių Baraka sodų terasos Valetoje.
 • Valetos Šv. Jono katedra, sauganti 356 ordino riterių ankapines plokštes ir garsiuosius Karavadžio paveikslus.
 • Gozas  - legendinė nimfos Kalipsės sala, paminėta Homero „Odisėjoje“.
 • Džgantija  - Gozo salos megalito ansamblis (UNESCO paveldas).
 • Gozo salos panorama nuo Viktorijos Citadelės.
 • Fotogeniškas Gozo salos gamtos kampelis – aukštų uolų įrėminta lagūna, vadinama „Vidine jūra“.
 • Ta‘Pinu – žymiausia Gozo salos bazilika.
 • Gurmaniški potyriai – tradicinis Gozo salos vynas, išradingai paruošta triušiena, traškūs pyragėliai – pastizzi.
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas (nuotraukos R.Vytauto).
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas (nuotraukos G.Eglės).
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas ( nuotraukos V.Eglės).
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Malta – Vilnius,
 • 1 × mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) pagal aviakompanijos taisykles,
 • 3 nakvynės su pusryčiais 3* viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 50 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 70 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 36 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos, vietinio lietuviškai (rusiškai) kalbančio gido paslaugos, miesto transporto bilietai, miesto mokesčiai (2-5 EUR/dienai/asm., mokami viešbutyje).
 • ** Visos dienos išvyka į Gozo salą -  kelto bilietas įskaičiuotas į kainą ~ 75 EUR (kaina ne mažesnei kaip 10 žmonių grupei). Susirinkus mažesnei grupei, pageidaujant, kaina perskaičiuojama.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 90-120 EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 85 EUR. 

1 diena

Skrydis iš Vilniaus į Maltą. 

Maltos  Respublika - nuostabaus grožio salų valstybė - nykštukas, įsikūrusi  Viduržemio jūros viduryje, tarp Sicilijos ir Tuniso. Šalį  sudaro 7 salos, užimančios net 200 kartų mažesnį plotą nei Lietuva. Tik 3 didžiausios salos- Malta, Gozas, Kominas- nuo senovės yra apgyvendintos. Filfla - piečiausias valstybės taškas,  kupinas laukinės gamtos ,todėl neapsiverčia liežuvis ją vadinti negyvenama sala (nors žmonių ten ir nėra).

Kas gi daro Maltą patrauklia? Nekyla abejonių: kraštovaizdis, šalies praeitis, gurmaniški potyriai.

Į raudonose žarose paskendusias archipelago salas galima nuplaukti laivais, aplink klykaujant žuvėdroms. Malta traukia žmones pasimėgauti gamta – klimatas čia malonus visais metų laikais.  Pavasarį  salos  sodriai sužaliuoja, pažerdamos  jau visko mačiusiai akiai dar nematytų vaizdų. Saulėtos dienos  saloms ne naujiena, čia jų itin daug. Ruduo - aksominio švelnumo - šiluma išsilaiko beveik iki gruodžio. Paplūdimiai tarp nepaprasto grožio  uolų tarsi užmirštas dieviškas kampelis.

Malta - tai šalis, esanti ant Rytų ir Vakarų kultūrų slenksčio.  Salyną verta aplankyti ir dėl istorinio, ir dėl kultūrinio paveldo: akmens amžiaus statinių – Džgantija, Maltos riterių architektūrinio ir religinio palikimo. Su Maltos salomis susijusios dvi istorinės mįslės: tai jų kalba ir megalitai.  Civililizacijų kaita Maltoje - tai tarsi trumpa Europos istorijos santrauka. Po urvinių žmonių, pastačiusių megalitus, savarankiškai stovinčias akmenines konstrukcijas, kurios šiandien skaičiuoja 7500 metų, pėdsaką paliko kartaginiečiai, o po jų romėnai. 395 metais salos buvo priskirtos rytinei Romos imperijos daliai (Bizantijai). Vėliau Malta buvo valdoma arabų, normanų, Šv. Jono ordino ( nuo 1530 m.), prancūzų, anglų, kol  1962 m. valdžią paėmė patys maltiečiai.

O ką skanaus ir neįprasto galima čia paragauti?

Tradicinis Maltos maistas yra kaimiškas ir priklausantis nuo sezono. Ieškokite Lampuki pyrago (žuvies pyragas), Bragioli (alyvuogės su jautiena), Kapunata (maltietiška daržovių troškinio versija) ir našlės sriubos (daržovių sriuba, tradiciškai naudojamos baltos ir žalios daržovės), paskaninama maltietišku sūriu ir kiaušiniu, prie kurios galite gauti nedidelę Gbejniet (ožkos ar avies sūrio) porciją. Atskirai paminėti reikėtų išradingai paruoštą triušieną ir pastizzi - nedidelius sluoksniuotos tešlos suktinukus su rikota ir saldžiomis pupomis, kurie  yra labai skanūs ir visų mėgstami. Iš alkoholinių gėrimų maltiečiai pirmenybę teikia vynui ir, beje, Gozo salos vynas yra gerokai stipresnis už Maltos. Vietinis alus irgi yra unikalaus skonio. Nealkoholiniai gėrimai – tai kava, arbata ir populiarūs gazuoti gėrimai, gaminami iš natūralių vaisių, pridedant daug prieskoninių žolių.

Atskridę į Maltos oro uostą,  *vietiniu transportu vyksite į viešbutį viename iš Maltos kurortų. Apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje.

2 diena

Mdina - Marsašlokas - Valeta.

Pusryčiai.  Kelionė į *Mdiną- senąją Maltos sostinę, Valetos pirmtakę. Jau bronzos amžiuje  ( 3200 m. pr. Kr.) čia  buvo įtvirtinta gyvenvietė, kurią finikiečiai, kartaginiečiai, romėnai  pavertė miestu. Iki XVI a. Mdina - svarbiausias Maltos miestas - tvirtovė, dvasinis centras. 1566 m. užvirus sparčioms Valetos tvirtovės statybos darbams, dalis gyventojų kėlėsi į naują miestą - tvirtovę, kiti - pasiliko. 1693 m. Maltą  sudrebino  žemės drebėjimas, po kurio Mdina dar labiau pasikeitė - namus pradėjo statytis aristokratai, kurių palikuonys ir dabar čia gyvena. Taip iškilo barokinė *Šv. Pauliaus katedra, na, o  šiandien mieste jau 9 bažnyčios. Nepraradęs savo didingumo, aristokratų miestas yra apsuptas neįveikiama gynybine siena, į jį patenkama tik pro dvejus vartus. Senosios sostinės gatvelių labirinte tylu, ramu, jauku- atrodo, kad Mdinoje gyvenimas sustojo amžiams.

Vėliau prisėsite kavinukėje pasimėgauti gardžia kava ir tradiciniais skanėstais. Pailsėję kelionę tęsite link Valetos. Esant galimybei( jeigu leis laiko grafikas), trumpam užsuksite į žvejų miestelį į Marsašloką -antrą pagal dydį natūralų uostą Maltoje, kurio vizitinė kortelė - tradiciniai spalvingi maltiečių žvejybiniai laivai, vadinami luzzu. Pasifotografavę, keliausite toliau.

Ekskursija po Maltos sostinę *Valetą, kurios unikalumą pabrėžia pilkai geltoni pastatai iš kalkakmenio, suteikiantys miestui vientisą spalvą ir žavesį. Įdomu, kad Valeta yra pirmasis ant braižybos lentos suplanuotas ir pagal planą pastatytas Naujųjų laikų miestas. Sostinės praeitis glaudžiai susijusi su Maltos ordino riterių istorija. Nors iki 1530 m. salos kyšulys (kur dabar Valeta) buvo negyvenamas, riteriai įvertino strateginę uolos reikšmę : vieta puikiai tiko miestui - tvirtovei statyti.  Riteriai pasistengė, jog Valeta būtų išskirtinė. Pirmiausia buvo pastatyti fortai (pats pirmasis, seniausias - Šv. Elmo, pastatytas po 1565 m. gegužės  18 d., pasibaigus  didžiajai turkų apgulčiai). Miesto statybos darbai prasidėjo 1566m. kovo 28 d., kai Didysis magistras simboliškai padėjo pirmą akmenį. Statoma buvo tuo metu madinga architektūros stilistika: vėlyvuoju renesansu, manierizmu, nuo XVII a. baroku.  Pritrūkus lėšų statyboms, riteriai drąsiai kreipdavosi pagalbos į katalikiškos Europos valstybių valdovus. Sala  tuo metu buvo svarbiausias gynybinis fortas prieš priešiškai  nusiteikusius turkus.  Vaikščiodami Valetos gatvelių labirintais, grožėsitės Didžiojo magistro rūmais, *Šv. Jono katedra - statiniais,  kuriuose atsispindi Maltos ordino istorija. Puošnioji, auksu padabinta  Šv. Jono katedra, pasižyminti  įspūdingomis freskomis, mozaikomis, antkapių plokštėmis - riterių, magistrų laidojimo vieta. Kasmet birželio 24 d. už juos meldžiasi Ordino broliai, o pačios mišios aukojamos senąja lotynų kalba. Katedros Oratoriją puošia garsieji  Karavadžio paveikslai: ”Šv. Jono galvos nukirtimas”, ”Šv. Jeronimas rašo’’. Tęsdami pažintį su mažiausia Europos Sąjungos sostine, pasigrožėsite Maltos Parlamento ir Maltos Prezidento rezidencijomis. Bandyti suprasti Valetą - sostinę, uostą, tvirtovę, padeda ir Barakos  aukštutiniai sodai.   Iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, apie kuriuos pasakoja visi pabuvoję Maltoje ir jos sostinėje. 

Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie jūros arba **visos dienos išvyka į Gozo salą. Iš Maltos keltu kelsitės (apie 25 min.) į Gozo salą - antrąją pagal dydį Maltos valstybei priklausančią salą, kuri nuo savo didžiosios sesės yra nutolusi tik 5 km. Praplauksite fotogenišką Komino salą, garsėjančią laukiniais paplūdimiais, itin stačiais kalkakmenio skardžiais ir tuo, kad čia gyvena tik viena šeima.

Mažesnė (ilgis 14 km, plotis 7 km), žalesnė ir šiek tiek kvepianti provincija - taip keliais žodžiais galima apibūdinti Gozo salą, lyginant ją su didžiausia iš šio salyno salų, Malta. Vaizdingos pakrantės, megalito šventyklos, didinga citadelė – tai tik keletas salos įžymybių. Manoma, jog pirmieji gyventojai greičiausiai atvyko iš Sicilijos. Anot mitologijos, Gozo sala yra legendinė nimfos Kalipsės sala, paminėta ir Homero „Odisėjoje“. Atplaukę vyksite į *Džgantiją - megalito šventyklų ansamblį (UNESCO paveldas), Motinos Deivės vaisingumo kulto vietą. Maltietiškai Ggantija - “priklausanti  milžinams”. Legenda byloja, kad šventyklas maždaug 5500 m.pr.Kr., (tai yra anksčiau negu Egipto piramides), pastatė saloje gyvenę milžinai, kuriems šios atstodavo stebėjimo bokštus. Kai kurie mokslininkai mano, kad Džgantijos megalito ansamblis yra seniausias pasaulyje savarankiškai stovintis statinys.

Vėliau grožėsitės salos pakrantėse besidriekiančiais *druskų laukais, kuriuos padovanojo jūros vandens garinimo technologija, nedaug pakitusi nuo romėnų laikų.  Vyksite iki netoliese esančios Vidinės jūros – prieš milijonus metų susiformavusio telkinio, kurį nuo jūros skiria aukštos uolos. Šią seklią lagūną su jūra jungia 100 metrų ilgio tunelis - ola. Smagiausia pramoga – sėsti į vietinio gyventojo valtelę ir *įplaukti per  tuos urvus į Viduržemio jūrą. Plaukiant galima išvysti krokodilo, ryklio, netgi šypsenėlės uolas.

Gozo sala garsi vyno kultūros ir vyndarystės tradicijomis. Pietų metu siūlysime paragauti Gozo vyno (už papildomą mokestį).

Po pietų važiuosite  į pačiame salos viduryje esančią sostinę Viktoriją, dar vadinamą Rabatu, kuris, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „priemiestis“. Pakilę ant kalvos, apžiūrėsite Viktorijos *Citadelę, nuo kurios sienų atsiveria visos salos panorama – daugybė bažnyčių, katedrų, koplyčių. Pasivaikščiosite sostinės gatvelėmis, apžiūrėsite XVII a. *Šv. Jurgio bažnyčią.

Pati žymiausia Gozo salos bazilika - Ta' Pinu. Pasakojama, kad seniau bazilikos vietoje stovėjo, maža, apšiurusi koplytėlė, kurioje viena moteris išgirdo Mergelės Marijos balsą.  Nuo to laiko čia vyko stebuklai, o salos gyventojai nusprendė pastatyti didesnę bažnyčią, kuri tapo piligrimų traukos vieta. 

Apžiūrėję Gozo salą, vyksite į uostą ir plauksite atgal į Maltą. Sugrįžimas į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai.  Priklausomai nuo skrydžio laiko *vietiniu transportu vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina