Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Nepamirštamas savaitgalis Atėnuose 4d.

Pasak graikų filosofo Heraklito, niekam neskirta dusyk įžengti į tą pačią upę, nes įžengiantiems atplūsta vis kiti ir kiti vandenys. Graikija – kaip ta Heraklito upė – kiek kartų ją belankysite, ji kaskart bus kitokia ir kaskart jus užplūs vis kiti vaizdai, kitos istorijos ir kitos patirtys.

Graikija – tai šalis, kurios unikalumą nulėmė dievų sukurtos gamtos ir žmogaus išugdytos minties dermė. Žavėdamiesi žmogaus sukurta didybe – akropoliai kalvų viršūnėse, tobulas skulptūros kūnas, šventyklų kolonos, paslaptinga sfingės šypsena, amforos grakštumas, jūras skrodžiantys laivai, išminčiai agoroje – mes dažnai pamirštame žemę, kuria graikas vaikščiojo: jį lydėjo debesyse skendintis Olimpas, skaidrūs jūrų vandenys, ūkanose nutolusios pakrantės, sidabrinės alyvmedžių giraitės, kalno šlaituose pabirusios bandos, saulėje salstančios vynuogės... Visa tai irgi yra Graikija, kuri paliko žmogaus mokėjimą džiaugtis dievų sutverto pasaulio gėrybėmis: gražiu vaizdu, skambia muzika, svaigiu vynu ir puikia virtuve. Graikijos paslaptis – harmonijos siekis. Harmonijos Dievo ir žmogaus, amžinybės ir akimirkos, gamtos ir kultūros, dvasios ir kūno. Kuomet jaunas išsilavinęs europietis atvyko į Graikiją, pačiam pirmam žingsny jį nustebino paprastas graikas: „stebėjau Zorbos veidą ir negalėjau atsidžiaugti, kaip drąsiai ir paprastai jis žiūri į pasaulį, kokia darni vienovė yra jo kūnas ir siela, kaip harmoningai ir sklandžiai visi daiktai: moterys, duona, vanduo, mėsa ir miegas – susilieja su juo išvien ir tampa jo kūnu ir krauju. Niekada nebuvau matęs tokio glaudaus žmogaus ir visatos ryšio“. Pasak N.Kazandzakio, Graikijoje jūs pajusite, kaip pasaulis atgauna savo pirmykštį skaistumą. Visa, kas išblukę ir kasdieniška, vėl sutviska taip pat, kaip ir tada, kai buvo sukurta Dievo. Vanduo, moteris, žvaigždė, duona sugrįžta į savo pirmapradį, paslaptingą šaltinį. Bet, ech, pasakytų graikas Zorba, kaip išmintingai viskas sutvarkyta šioje žemėje! Ir kaip gražiai aplinkinis pasaulis prisitaiko prie žmogaus širdies! Ką galima regėti, girdėti, patirti – tam aš teikiu pirmenybę, pritartų jam Heraklitas.

Antikinės kultūros  specialistė N. Lūžienė

 • Skrydis Vilnius – Atėnai – Vilnius,
 • 1 × nemokamas rankinio bagažo vienetas (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose (išvykstant anksti gali būti pusryčių dėžutė),
 • iš Lietuvos vykstančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 50 EUR/asm., papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir papildomos išlaidos,  miesto transporto bilietai Atėnuose (vienas bilietas ~1,50 EUR), vietinių gidų paslaugos Atėnuose (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai (~2 EUR/dienai/asm., mokami viešbutyje).
 • Priemoka už vienvietį kambarį 120 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR. 
 • ** Kruizas laivu į Eginos, Idros ir Poros salas užsakomas iš anksto prieš išvykstant į kelionę  ~115 EUR/asm. Mokama agentūroje Lietuvoje.
 • ** Vakaras tavernoje užsakomas iš anksto prieš išvykstant į kelionę  ~50 EUR/asm. Mokama agentūroje Lietuvoje.

1 diena

Skrydis Vilnius – Atėnai. Iš oro uosto *vietiniu transportu vyksite į viešbutį. Apgyvendinimas viešbutyje. Ekskursija po vieną seniausių pasaulio miestų. Pažintis su antikine Atėnų praeitimi: *Akropolis – klasikos laikų šventyklų kompleksas: svarbiausia Akropolio šventykla - Partenonas, Atėnės Nikės šventykla, Erechtėjonas su kariatidėmis; Dioniso teatras – pirmasis akmeninis Graikijos teatras; Agora – pagrindinė miesto aikštė, pilietinio gyvenimo centras. Pasivaikščiojimas po Plaką – šurmuliuojantį Atėnų senamiestį. Laisvas laikas, kurio metu galima paragauti graikiškos virtuvės patiekalų, pasivaikščioti prekybinėmis Atėnės, Hermio arba Eolo gatvėmis, apsilankyti triukšmingame ir spalvingame miesto turguje. Lankomas nacionalinis archeologijos *muziejus – turtingiausios antikinės skulptūros ir keramikos kolekcijos.  Nakvynė  viešbutyje.

diena **

Pusryčiai. Pažintis su moderniąja Atėnų dalimi: Olimpinis stadionas, kuriame  1896m. vyko pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės, Dzeuso Olimpiečio šventykla, Nacionalinis parkas, Zapeionas, Konstitucijos aikštė, Nežinomo kareivio kapas ir sargybos pasikeitimo ceremonija. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame pasirinktinai aplankyti Bizantijos *muziejų, Kikladų meno *muziejų arba pakilti į Likabeto kalną ir pasigrožėti miesto panorama. Vakarą siūlome praleisti **tavernoje (graikų virtuvė ir nacionalinę graikų muziką bei šokius pristatanti programa už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

diena **

Pusryčiai. Laisva diena Atėnuose arba **kruizas laivu į Eginos, Idros, Poros salas. Kruizo metu klausotės gyvos graikiškos muzikos ir šokate ugningąjį sirtakį. Pasak legendos, Poseidonas atidavė Delfus Apolonui mainais į Poro salą. Ši sala stebina gamtos grožiu ir traukia atostogauti ne tik graikus, bet ir atvykstančius užsieniečius. Hydros sala pribloškia unikalia architektūra ir dramatišku kraštovaizdžiu. Jaukių ir menininkų pamėgtų salų siauras ir akmenimis grįstas gatveles tyrinėjate pėsčiomis arba nešami tradicinės transporto priemonės – asiliuko. Prieplaukoj gausu kavinukių ir suvenyrų parduotuvėlių. Akmens amžiuje apgyvendinta Eginos sala traukia turistus turtinga istorija ir nuostabiomis pistacijų bei alyvmedžių plantacijomis. Salos įžymybės – Šv. Nektarijaus vienuolynas ir Afaijos bažnytėlė. Vakare parplaukiate į Atėnus.  Nakvynė  viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės). Nuvykimas vietiniu transportu* į Atėnų oro uostą. Skrydis Atėnai – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina