Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Naujieji metai tarp dviejų žemynų: Europos ir Azijos STAMBULE 4d.

Naujieji metai – šventė, kurią žmonija myli labiausiai. Ji vienija ne tik šalis ir žemynus, bet ir sujungia dabartį su praeitimi,

šiuolaikiškumą ir tradicijas... Padovanokite gurkšnį romantikos ir krislelį meilės sau, savo draugams ir artimiesiems...

 

„Jei žemėje būtų viena valstybė, jos sostinė būtų Stambulas“, sakė Napoleonas Bonapartas. Ko gero, buvo teisus. Tai vienintelis miestas, besidriekiantis per du žemynus – Europą ir Aziją, kuriuos skiria Bosforo sąsiauris. Jis  stulbina savo galybe ir architektūros įvairove, nepaprasto grožio soborais, rūmais ir mečetėmis. Tai kontrastingas ir spalvingas, kvepiantis prieskoniais ir jūra. Vaikščiojant bet kuria Stambulo gatve tikrai atrodys, kad esate Azijoje ar Viduriniuose rytuose. Triukšmas, judėjimas, kvapai, transportas, turgūs, veidai, spalvos ir bendras chaoso pojūtis - visa tai neabejotinai yra rytietiška. Būtent tai ir sukuria šio miesto žavesį, nenuspėjamumą, kuria jo paslaptis.

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius (skrydis su geriausiomis avialinijomis Europoje – Turkish Airlines),
  • rankinis 8kg ir registruotas 30kg orlaivio bagažas, maitinimas bei gaivieji ir alkoholiniai gėrimai skrydžio metu – įskaičiuoti (pagal aviakompanijos taisykles),
  • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
  • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos, pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), miesto transporto bilietai, bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 100 EUR.
  • **Nacionalinė vakarienė turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu  - kaina tikslinama(Užsisakyti ir apmokėti - kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje).
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 70 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius – Stambulas. Atskridę į oro uostą vietiniu *transportu vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Pusryčiai. *Apžvalginė ekskursija (vietos transportu ir pėsčiomis) po Stambulą. Stambulas: buvusi trijų galingų imperijų - Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, stulbinanti savo galybe ir įvairove. *Šv.Sofijos soboras – Dievo Išminties bazilika, grožiu pranokusi Saliamono Jeruzalės šventyklą. *Cisterna – požeminė miesto vandens saugykla. Šiauriniame Aukso Rago krante Genujos pirklių 1348 m. pastatytas *Galatos bokštas, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria senojo Stambulo panorama (už papildomą mokestį, nesikeliantys į apžvalgos aikštelę, gali pasimėgauti kava bokšto papėdėje). Puikiai išlikę *Dolmabachče rūmai kitame Aukso Rago krante prie Bosforo (XIXa.), šešių paskutinių sultonų ir juos pakeitusio naujosios Turkijos įkūrėjo Kemalio Atatiurko rezidencija. Naujųjų metų sutikimas mieste pašėlusiam būry senų – naujų draugų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Ekskursijos po *Stambulą tęsinys (vietos transportu ir pėsčiomis). Mėlynoji mečetė – klasikinės osmanų architektūros pavyzdys. Hipodromas - romėniškojo Konstantinopolio palikimas. Esant galimybei *plaukimas iš Aukso Rago prieplaukos Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras ir skiriančiu Europą ir Aziją. Sąsiauris yra maždaug 30km ilgio (plaukiama grupės pasirinkto ilgio maršrutu), kurio krantuose galima išvysti europietišką prabangą (Rumeli) ir ramius Azijos pakrantėje buvusius kaimelius (Anadolu). Po plaukimo, pageidaujantys gali papietauti krantinėje, kur patiekiama šviežia kepta žuvis. Laisvas laikas egiptiečių turguje, kuris nuo senų laikų garsėja kaip rytietiškų prieskonių prekyvietė (prieskoniai, arbatos, saldumynai, sūriai, chalva). Didysis Stambulo turgus – tai 4000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir mečečių po vienu stogu, kur laukia rytietiški turtai ir svetingumas. Laisvas laikas, kurio metu galima aplankyti *Topkapi rūmus – tai buvusi sultonų rezidencija ir haremas, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a., *Archeologijos ar *Senųjų Rytų muziejus, pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Laisvas laikas mieste (esant galimybei, tai priklauso nuo skrydžio į Lietuvą laiko). Nuvykimas vietiniu *transportu į oro uostą. Skrydis Stambulas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina