Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Naujametė Šri Lanka su poilsiu kurorte prie Indijos vandenyno 12d.

 • Dinamiškas, gyvas, kontrastingas kelionės maršrutas, suteikiantis visapusišką šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • GRŪDOS kelionių ekspertų kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Šri Lankos partneriai.
 • Didelė kelionių organizatoriaus GRŪDA patirtis organizuojant keliones į Šri Lanką.
 • Kvalifikuoti rusakalbiai (anglakalbiai) vietiniai gidai.
 • Puikus kainos ir kokybės santykis.
 • Galimybė derinti pažinimą su poilsiu – racionaliai subalansuotas laikas, skirtas pažintinei kelionės daliai ir poilsiui.
 • Naujųjų Metų sutikimas egzotiškoje šalyje.
 •  GRŪDOS kelionių į ŠRI LANKĄ nuotraukų albumas.
 • Šri Lanka - žalias lašas Indijos vandenyne.

 

Kelionės aukso fondas

 • Pinavalos dramblių prieglauda – namai po atviru dangumi ilgastraubliams gigantams.
 • Dambula – geriausiai išsilaikęs ir didžiausias budistinių grotų kompleksas Šri Lankoje (UNESCO paveldo objektas).
 • Polonaruva – Šri Lankos viduramžių sostinė, geriausiai išlikusi salos archeologinė radimvietė (UNESCO paveldo objektas).
 • Sigirija – „Liūto uola“ – nuostabaus grožio citadelė (UNESCO paveldo objektas), iškilusi 200 m virš džiunglių ir dažnai vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu.
 • Matalė – kvapnieji prieskonių sodai, kur auginamas cinamonas, vanilė, pipirai, kardamonas, kakava.
 • Kandis – kultūrinė salos širdis (UNESCO paveldo objektas), vienas gražiausių ir charizmatiškiausių šalies miestų, vadinamas Šri Lankos karaliumi.
 • Budos Danties šventykla – sakraliosios Kandžio dvasios simbolis.
 • Karališkasis Peradenijos botanikos sodas – vienas garsiausių visoje Azijoje.
 • Pasaulinį pažinimą pelniusios Ceilono arbatos plantacijos ir fabriko lankymas bei degustacija – „kelias į rojų veda per arbatos puodelį“.
 • Nuvara Elija – švelnių arbatos plantacijų „bangų“ supama „Mažoji Anglija“.
 • Poilsis ir pramogos kurorte prie Indijos vandenyno.

 

Šri Lanka – Budos palytėta sala. Joje aplankysite unikalias šventas vietas, į kurias traukia budistai iš viso pasaulio. Patyrinėsite vienuolynus-urvus, kur po mistiškais skliautais įkurdintos dievybės, pabuvosite prie dailiausių Šakjamunio statulų. Čia religinis pažinimas mainosi su estetiniu pasigėrėjimu ir daugiaamžio budistinio meno pajauta. Pamatysite, kaip gyveno Ceilono karaliai ir kokias tviskančias brangenybes jie paliko iš šlovingųjų erų. Kelionės metu gyvai išvysite sutvėrimus, kuriuos pirmą kartą regėjote pasakų knygose. Užsuksite į dramblių kaimą ir galėsite pasilabinti su šiais meiliais keturkojais gigantais. Šri Lankos žavesį skatinsime ne tik apžiūrėti, pačiupinėti, bet ir būtinai užuosti, žinoma, ir paragauti. Patys aitriausi, kvapniausi, gardžiausi rytietiški prieskoniai Jums bus tiesiog ranka pasiekiami. Ceilonas Jums atskleis ir itin vertingo savo turto – arbatos – paslaptis. Kiekvieną dieną Jūsų viešnagę lydės labiausiai įkvepiantys, kone terapiniai vaizdai: žaliuojančios ryžių ir arbatos plantacijų terasos, botanikos sodai, atogrąžų tankmės ir virš jų iškilusios uolos bei kalnai, kriokliai, Indijos vandenynas, švelniai glostantis poetiško grožio lagūnines pakrantes. Pažadame: bus daugybė progų praturtėti žiniomis apie Ceilono istoriją, religiją bei gamtą, semtis nuostabių reginių, protui ir kūnui pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, kuriuos būsite palikę už maždaug 7000 kilometrų. Šri Lanka dovanos Jums šviesiausių emocijų ir aštriausių pojūčių pynę. Sutikę Naujuosius Metus egzotiškoje šalyje įspūdžių turėsite užtektinai. Vietiniai sako, kad čia sugalvoti Naujųjų Metų norai būtinai išsipildo!

 • Kelionė patogiu autobusu/mikroautobusu su vėdinimo sistema (visi pervežimai pagal programą).
 • Nakvynės 3* – 4* viešbučiuose. Visi viešbučiai kruopščiai atrinkti GRŪDOS kelionių ekspertų – keli viešbučiai šios kelionės metu gali būti netgi british colonial ir boutique stiliaus.
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje kurorte prie Indijos vandenyno poilsio metu. Yra galimybė prasitęsti poilsį.
 • Maitinimas: 9 pusryčiai ir 8 vakarienės.
 • Šventinė Naujųjų Metų vakarienė.
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Kvalifikuoto rusiškai (pagal pageidavimą – angliškai) kalbančio vietinio gido paslaugos pažintinio turo metu (2–7 ir 11 dienomis).
 • Profesionalaus grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Tarptautinio skrydžio bilietas Vilnius – Kolombas – Vilnius su persėdimais Stambule geriausiomis avialinijomis Europoje – Turkish Airlines. Kaina vidutiniškai svyruoja nuo 1000 EUR iki 1300 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Šri Lankos viza 35 EUR.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą (~85EUR). Tikslinama prieš išvykimą.
 • Pasirenkami turai poilsio metu.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), pietūs, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
 • Priemoka pageidaujantiems poilsio Maldyvų salose. Profesionaliai pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti viešbutį Maldyvuose iš bronzinės, sidabrinės, auksinės arba platininės GRŪDOS kolekcijos.

diena. SKRYDIS Į ŠRI LANKĄ (2022.12.29)

Skrydis: Vilnius – Stambulas – Šri Lankos sostinė Kolombas.

diena. KOLOMBAS – NEGOMBAS (2022.12.30)

Atskridus į tarptautinį Bandaranaikės oro uostą Kolombe ir grupę pasitikus mūsų kelionės partneriams, vyksite į viešbutį Negombe poilsiui prie Indijos vandenyno. Jau plūstelėjo šilto oro srovės? Ryški žaluma malonina akis? Vadinasi, švelniai kerinčios atostogos prasideda! Tegul valdo gryno oro, vandens bei dangaus žydrynės harmonija!

Įsikūręs lagūnos žiotyse, Negombas – svetingas ir dosnus laisvės pojūčiu bei švelniu geltono smėlio ir bangų mūšos flirtu. Gėrėsitės plūduriuojančiais katamaranais, jachtomis, laiveliais, kurie laukia Jūsų, jei norėsite paplaukioti.

Be to, Negombą valdo žvejyba. Galite išvysti žvejus tokiose padėtyse, kokių nė neįsivaizdavote arba matėte tik egzotinėse nuotraukose. Vietiniai jūros gyvius gaudo ir iš valčių, ir tinklais, ir užmeta meškerę įsitaisę virš vandens ant lazdos. Šviežios jūros gėrybės: žuvys, kalmarai, krabai keliauja į energingą, didžiausią visoje šalyje Negombo turgų bei restoranus. Tačiau tolimesnėje praeityje aplinkinis pasaulis miestelį nusižiūrėjo ir jį pamilo dėl kvapnaus cinamono. Ne veltui šis ramus Indijos vandenyno salos pakraštys traukė Europos pirklius. Iki britų valdymo laikų uoste mėgino įsitvirtinti ir nenuoramos portugalai, ir verslieji olandai. Jų palikimas – krikščioniškosios kultūros pėdsakai, įsimaišę tarp vietos gyventojų išpažįstamo budizmo, hinduizmo ir islamo. Vidinė Negombo arterija – olandų iškastas vandens kanalas – gyvybingas iki šiol. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje / SURIYA RESORT 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

diena. NEGOMBAS – PINAVALA – DAMBULA – NAUJŲJŲ METŲ SUTIKIMAS (2022.12.31)

Pusryčiai. Šiandien Jūsų laukia pažintis su populiariausiais salos gyvūnais – drambliais. Šri Lanką galima pavadinti ir „dramblių sala“. Drambliai visada buvo ir bus Šri Lankos kultūros dalis. Jie yra žmonių palydovai ir draugai, svarbiausi pagalbininkai statant miestus, pergalingų mūšių dalyviai. Ir šiandien drambliai atlieka pačius sunkiausius darbus. Su vietos gidu lankysite Pinavalos dramblių prieglaudą. Namai po atviru dangumi ilgastraubliams gigantams buvo įkurti 1975 m. Per kelis dešimtmečius jų gyventojai išaugo į gausią šeimyną: dabar dramblių čia yra apie 100. Šri Lankos vyriausybė puoselėja viltis išsaugoti šią nykstančią rūšį. Dešimtys jaunų ir senų Pinavalos globotinių vaikštinėja, glaustosi, turškiasi vandeny. Kiekvienas jų – su savo istorija: čia kūdikis, kuriam dar reikia šilto pieno, čia – jau padykęs paauglys, o štai šis – aklas senukas. Lankytojai gali juos pramogaujančius, mintančius, geriančius, besimaudančius upėje stebėti iš arti ir net paliesti. Susitikus su šiais draugiškais gyvūnais, užplūsta nepaprastai šiltos emocijos ir artumo jausmas. Kai kurie lankytojai jautriomis akimirkomis susigraudina, kiti juokiasi ar nepaliauja aikčioti, kokie drambliai gali būti meilūs ir protingi. Keliautojų emocijos ir prisiminimai iš viešnagės Pinavalos dramblių kaime – vis kitokie. Mes tik galime užtikrinti, kad liksite sujaudinti ir turėsite kuo stebėtis.

Vyksite į Dambulos urvus, dar vadinamus Auksine šventykla (UNESCO paveldo objektas). Istorikai atsekė, jog Dambula net 14 metų buvo valdovo Valagambos buveinė, kai į Anuradhapuros karalystę iš pietų Indijos įsiveržė užkariautojai. Anot kai kurių šaltinių, atkovojęs sostą, jis šioje vietovėje įkūrė didžiulę šventyklą. Iki šiol daugybė pasakojimų sklando po urvų skliautais, todėl tikimės, jog šis turas praturtins Jus ir estetiniais vaizdais, ir žiniomis apie Šri Lankos istoriją bei religiją. Tai – vienas dailiausių visame Pietryčių Azijos regione budistinio meno pavyzdžių. Rytų kraštuose per šimtmečius buvo puoselėjama tradicija šventyklas kalti uolose, jų nišose įkurdinti molinius ar akmeninius budas, o ant sienų paišyti pasakojimų apie Budos ir jo mokinių gyvenimą ištraukas. Tapytos sienos ir lubos (daugiau nei 2000 kv.m.), užimančios didžiausią plotą pasaulyje, iki šių dienų išlaikė autentiškas spalvas. Apskritai Dambula yra geriausiai išsilaikęs ir didžiausias budistinių grotų kompleksas Šri Lankoje. Seniausi kūriniai, manoma, išlikę nuo I a. pr. Kr. Dambuloje rasta 80 urvų, 153 Budos, 3 karalių ir 4 dievybių statulos, tarp jų – hindų Višna ir drambliagalvis Ganeša. Viena įspūdingiausių senųjų statulų aptinkama pirmajame, Dievų valdovo, urve – tai 14 metrų ilgio Gulintis Buda. Ši poza simbolizuoja didžiojo mokytojo pasitraukimą iš gyvenimo. Paprašykite gido, kad jis Jums atskleistų ir kitų Budos padėčių bei gestų reikšmes. Jas įminti turėsite galimybę ir per kitas ekskursijas. Išvykimas į nakvynės vietą.

Šiandien Jūsų laukia įsimintina šventinė Naujųjų Metų vakarienė. Šventės metu, skambant gyvai muzikai, virtuvės meistrai vaišins visus svečius gurmaniškais šrilankietiškais patiekalais. Naujametis vakaras žada daug malonių akimirkų ir staigmenų. Sutikę Naujuosius metus egzotiškoje Šri Lankoje – įspūdžių turėsite užtektinai. Vietiniai sako, kad čia sugalvoti Naujųjų Metų norai būtinai išsipildo! Nakvynė viešbutyje / HABARA VILLAGE 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

diena. POLONARUVA (2023.01.01)

Pusryčiai. Vėlyvas išvykimas ekskursijai į Šri Lankos viduramžių laikų sostinę Polonaruvą – tai geriausiai išlikusi salos archeologinė radimvietė (UNESCO paveldo objektas). Akmeniniai šedevrai, orūs net tarp griuvėsių, Jus priartins prie XI – XII a. Pasivaikščiosite po senąjį miestą ir jo aplinką, karalių rūmus, apžiūrėsite citadelę, Gal Vihare ansamblį: pamatysite uolose iš vientiso akmens išskaptuotas tris didžiules Budos statulas – sėdinčio, stovinčio ir gulinčio, kuri siekia net 14 metrų. Žvelgdami į romias amžiams sustingusio Šakjamunio akis, prisiminkite Jums pasakotas istorijas apie jo klajones, nušvitimą ir mokymą. Galbūt tai bus kaip tik tas metas, kai pajusite ar dar kartą įsitikinsite, koks gilus ir jautrus savęs pažinimo mokslas yra budizmas. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje / HABARA VILLAGE 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

diena. SIGIRIJA – MATALĖ – KANDIS (2023.01.02)

Pusryčiai. Šiandien pabuvosite vietoje, kurią keliautojai dažnai įtraukia į įdomiausių ir įspūdingiausių gamtos ir žmogaus kūrinių „topus“. Taigi, vyksite į centrinę Šri Lanką ir lankysite Sigiriją – „Liūto uolą“ (taip vadinamą dėl savo formos, kuri atkartoja gulintį liūtą) – nuostabaus grožio citadelę (UNESCO paveldo objektas), iškilusią 200 m virš džiunglių ir dažnai vadinamą aštuntuoju pasaulio stebuklu. Istorikai linkę manyti, jog budistai asketai čia prieglobstį rado dar III a. pr. Kr. Kulavamsos kronikose apie Ceilono karalius rašoma, kad 200 metrų aukščio uolą, tarsi gigantiško žvėries nugara iškilusią virš džiunglių tankmės, V amžiuje nusižiūrėjo valdovas Kašjapa. Čia jis sumanė įkurti sostinę, o rezidenciją pasistatė ant galingos pakylos viršūnės. Kiti šaltiniai pasakoja, kad Kašjapa tęsė savo tėvo pradėtus darbus. Karalius pasirūpino, kad naujoji buveinė būtų graži ir ją dekoravo freskomis. Taip atsirado 40 metrų aukščio ir 140 metrų ilgio piešinių galerija. Jų stilius primena Anuradhapuros sienų tapybą, dažnai lyginamas ir su Indijos Ajantos urvų menu, tačiau vis tiek turi savitų bruožų. Iš unikalių 500 „Debesų mergelių“ freskų, kuriose pavaizduotos tarsi ore plevenančios pusiau apsinuoginusios moterys, iki šių dienų yra išlikę tik keletas, kurias galėsite apžiūrėti palypėję spiraliniais laiptais. Vis dar bandoma išsiaiškinti, kas tos pavaizduotos dailios moterys: matyt, karaliaus mylimosios ar sugulovės, o gal – religinių ritualų dalyvės.

Prašmatnioji Sigirija, pasidabinusi vandens ir riedulių sodais, baseinu, tarnavo kaip tvirtovė, aplink ją virė miesto gyvenimas. Po Kašjapos mirties, apgaubtos intrigų ir dramatiškų versijų, sostinė vėl buvo perkelta į Anuradhapurą, o karališkieji rūmai atiteko budistų vienuoliams. Iki XIII ar XIV amžiaus čia veikė vienuolynas. Tiksliai nežinoma, kokia buvo Liūto uolos paskirtis vėliau. Smalsus ir skvarbus Vakarų pasaulis apie šią neįprastą viršūnę sužinojo tik apie 1830-uosius po to, kai britų armijos majoras J. Forbesas, grįždamas iš Polonaruvos, atsitiktinai aptiko „krūmais dengtą Sigirijos viršūnę“. Archeologai aplink ją ėmė darbuotis tik XIX amžiaus pabaigoje. Tvankus atogrąžų oras Sigirijoje ir dabar pilnas klausimų bei nuostabos.

Stačiais laiptais užlipę ant galingos Sigirijos uolos viršūnės, apžiūrėsite daugiau kaip hektarą užimančios tvirtovės griuvėsius. Nuo uolos viršūnės atsivers kvapą gniaužiantis reginys ne tik į žaluma alsuojančias džiunglių platybes, šventyklas, ežerus, bet ir į didelį, įmantrų, griežto simetriško plano sodą papėdėje.

             Toliau Jūsų laukia itin ryški, kontrastinga ir aromatinga pažintinė programa. Vyksite į Kandį – kultūrinę salos širdį. Pakeliui į šį charizmatišką miestą sustosite Matalėje. Tai yra šalies žemės ūkio, vertingiausių gėrybių centras. Apylinkes nuklojusios arbatos plantacijos, auginamos įvairiausių rūšių daržovės ir prieskoniai. Būtent kvapnieji, aitrieji augalai ir žolelės prieš kelis šimtmečius plačiuosiuose vandenynuose klajojusiems europiečiams tapo neįtikėtinu atradimu ir verslu. Šri Lankos  istorija – tai „kovos už prieskonius“ istorija. Azija stipriais, viliojamais kvapais ir smarkiais skoniais lyg magnetas traukė pirklius ir užkariautojus iš Vakarų. Traukia žingeidžius keliautojus ir gurmanus iš viso pasaulio iki šiol. Jei jau lankotės turtingoje vertingų augalų šalyje, turite juos išvysti iš arčiau. Mes Jus nuvešime į prieskonių sodus, kur auginamas cinamonas, vanilė, kardamonas, pipirai, kakava... Čia patenkinsite gurmaninį smalsumą ir sužinosite tai, ko greičiausiai iki šiol nežinojote ar nė neįsivaizdavote apie mažas, smulkias, gydomųjų savybių turinčias gėrybes ir jų priežiūrą. Kulinarijoje bei tradicinėje Rytų farmacijoje jos virsta ingredientais, kurie iš esmės keičia skonį ir lemia mūsų savijautą bei sveikatą. Galbūt būtent čia Jums taps visiškai aišku, kodėl Šri Lankos moterų plaukai – tokie sveiki ir blizgūs, o dantys – akinamai balti. Rytietės jau prieš šimtus metų žinojo, kaip puoselėti natūralų grožį ir palaikyti kūno higieną. Indijoje, Šri Lankoje nuo senų senovės gaminami kremai, aliejai, dantų pasta iš žolelių. Matalėje galėsite įsigyti šviežių, ką tik nuskintų ir čia pat apdorotų prieskonių, kokių mūsų prekybos centruose nerasite. Pakuotės lengvos, vietos kelionių krepšyje užima nedaug, o dovana – išties naudinga ir džiuginanti. Tad jau supratote, kokių lauktuvių verta parvežti namo. Galėsite nusipirkti įvairiausių aliejų, balzamų ir natūralių kremų.

Bet pasilikite savo dėmesio ir kitoms staigmenoms. Mat aplankysite batikos fabriką bei krautuvėles. Keliaudami po pasaulį pastebėjome, kad vietinė kultūra itin plačiai atsiveria per tradicinius raštus, piešinius ir taikomąjį meną. Batika – savita audinio tapybos ir dekoravimo technika. Ją jau prieš tūkstantmečius buvo ištobulinusios didžiosios civilizacijos nuo Egipto iki Kinijos. Drabužiai, ištapyti batikos stiliumi, kai kuriose Rytų visuomenėse rodė tam tikrą socialinę ar hierarchinę padėtį. Dabar šia technika kuriami dekoratyviniai audiniai, lovos užtiesalai, užuolaidos, širmos, šaliai, kaklaraiščiai, įvairūs aksesuarai. Šri Lankos auksarankiai, naudodami batiką, paprastą medžiagos gabalą gali paversti unikaliu kūriniu, į save sugeriančiu labiausiai įsimenamas Ceilono spalvas, gražiausias nuotaikas.

Toliau judėsite link kalnų apsupto Kandžio (UNESCO pasaulio paveldas), vieno gražiausių šalies miestų, vadinamo Šri Lankos karaliumi. Miestą juosia Mahavelio upė, aplink veši arbatos plantacijos, bananų ir kokoso palmių giraitės. Atvykę į Kandį dar kartą įsitikinsite, kokia gali būti skirtinga ir įvairi tokia maža šalis – šiame kalnų miestelyje visai kitokia gamta, nei tropinėje jos dalyje – net oras čia kvepia kitaip. Čia galėsite pratęsti kelionę po sodriausias Šri Lankos spalvas ir skonius. Be to, aplankysite dar vieną ypatingą viso pasaulio budistams vietą. Kol kas primename, kad Kandis buvo paskutinė Ceilono sostinė iki britų valdymo laikų. Gidas Jums papasakos apie Šri Lankos gyventojams svarbų sukilimą prieš kolonistus, vykusį 1848 metais. Jis pamažu atskleis Jums dvasines ir materialiąsias Kandžio vertybes, taip pat parodys ežerą – miesto romantikos ir poilsio oazę. Vandens telkinys, apsuptas išpuoselėtų sodų ir žaliuojančių krantinių, aplinkai suteikia magiškos aureolės. Jei Jūs keliavote po Kiniją ir lankėtės prie Hangdžou Vakarų ežero, jei Jums teko pabuvoti Indijos Udaipuro mieste, Jūs jau pamilote lyrišką, kone šventą rytietišką grožį, kai urbanistinė estetika susilieja su vandens ramybe. Kandžio ežeras – dar kitoks ir skatina visiškai paklusti Šri Lankos egzotikai.

Kad pajustumėte sakraliąją Kandžio dvasią, aplankysite Budos Danties šventyklą (Dalada Maligava), kurioje saugomas vienas iš keturių iltinių Budos dantų, slapta atvežtas į Šri Lanką IV a. Orisos princesės plaukuose. Karalių galybės simboliu tapęs reliktas garbinamas iki šių dienų. Tik keliose kitose vietose Tolimuosiuose Rytuose dar yra Budos dantų saugyklų. Šioji – pati garsiausia. Dalada Maligava pritraukia tūkstančius maldininkų ir turistų iš viso pasaulio. Pastebėsite, kad Kandis yra bene energingiausias budizmo tradicijų miestas visoje šalyje. Vienuolynai, šventyklos čia gyvena aktyvų gyvenimą. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje / AMAYA HILLS 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

diena. KANDIS – PERADENIJA – NUVARA ELIJA (2023.01.03)

Pusryčiai. Jau pajutote aromatingųjų Azijos augalų trauką. Šiandien pratęsite ekskursiją po natūralių Šri Lankos gėrybių pasaulį. Jūsų kelionių ir žinių bagažas dar pasipildys kvapniosiomis, terapinėmis gamtos dovanomis. Vienos jų puošia žmonių namus, kitos keliauja ant vaišių stalo, o kai kurios – į tradicinės kinų medicinos, indų ajurvedos gydomųjų preparatų sudėtį. Vyksite į prie pat Kandžio miesto Mahavelio upės kilpoje esančius karališkuosius Peradenijos sodus, vienus garsiausių visoje Azijoje. Šri Lankos gyventojai sako, kad karalių palaimintų ir kruopščiai puoselėtų sodų tradicija gimė dar XIV amžiuje, o gal ir anksčiau. Peradenijos botanikos sodas įkurtas britų laikais. 60 hektarų plote klesti 5000 augalų ir medžių rūšių. Didžiosios vietinės puošmenos – orchidėjos. Jau dabar galite įsivaizduoti Jūsų akis maloninančią visą gėlių jūrą... Ypač įspūdinga palmių alėja, bambukų iš Birmos, Japonijos ir Kinijos giraitė, memorialinių medžių, kuriuos pasodino čia apsilankę įvairių valstybių vadovai ir kitos iškilios pasaulinio masto asmenybės, alėja. Neatskiriama sodo dalis – šikšnosparniai, kuriuos galima pamatyti „kekėmis“ kabančius aukštų medžių šakose. Pastaruoju metu šį augmenijos rojų kasmet aplanko apie 2 milijonai keliautojų.

Pakeliui į Nuvara Eliją aplankysite arbatos plantaciją ir pasaulinį pažinimą pelniusios Ceilono arbatos fabriką, kur galėsite stebėti arbatžolių perdirbimo procesą, paragauti ir įsigyti garsiosios arbatos. „Kelias į rojų veda per arbatos puodelį“ – tikina sinhalų patarlė. Arbata yra tapusi Šri Lankos prekės ženklu, salos simboliu. Su Ceilono arbata gali konkuruoti nebent kinų žalioji arba indiškoji arbata. Beje, arbatžolės XIX a. ir sustiprino kelią tarp Šri Lankos ir Kinijos bei Indijos. Iš šių regionų buvo atvežta arbata ir pasodinti jos krūmai Peradenijos soduose. Škotas J. Tayloras arbatkrūmiais apsodino 8 hektarus miško žemių. Jau 1873 metais pirmosios arbatos partijos pardavimui buvo išplukdytos laivais į Londoną. Taip prasidėjo Šri Lankos arbatos verslas, mitas ir ilgos kelionės. Dabar apie 1 milijonas krašto žmonių dirba arbatos sferoje. Eksporto apimtys – milžiniškos: Šri Lanka yra viena didžiausių planetoje arbatos eksportuotojų. Klausydami čiabuvių pasakojimų apie Ceilono arbatos auginimo ir paruošimo subtilybes, ragaudami ją, patys sau pamėginkite atsakyti, kuo šis švelnus, kvapnus skystis nuostabus, kur jo populiarumo paslaptis. Kuo arbatžolės skiriasi nuo arbatos dulkelių? Kodėl arbatos puodelis suartina žmones? Kodėl šrilankiečiai arbatą gurkšnoja kone ištisą dieną ir ją atskiedžia pienu? Kodėl tai – viena puikiausių dovanų iš Azijos?

Atsipalaiduokite ir lepinkitės glostančiais vaizdais, kurie atsivers pro autobuso langą, važiuojant į Nuvara Eliją. Miestą supa švelnios arbatos plantacijų „bangos“, horizontą dailina kalnai ir jų slėniai, upės ir gyvastingi kriokliai. Nuvara Elija įsikūrusi prie aukščiausio Šri Lankos kalno – Pidurutalagalos (2524 m), netoli – Hortono plynaukštė ir garsusis Adomo kalnas. Pakilsite į beveik 2 000 metrų aukštį. Galite pajusti malonią vėsą ir dulksną. Nuvara Elijos klimatas – švelniausias visoje Šri Lankoje, o buvusiems kolonistams priminė pavasario orus jų gimtojoje šalyje. Iš dalies dėl to Nuvara Elija vadinama „Mažąja Anglija“. Be to, architektūroje išlikęs britų palikimas, nes plantatoriai čia turėjo savo rezidencijas. Gėrėsitės jaukiais angliško stiliaus namais su mansardomis, golfo laukais, hipodromu, anglikonų bažnyčia, pašto pastatu su laikrodžio bokštu, Viktorijos parku ir Gregoro ežeru. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje / ARALIYA RED 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

diena. NUVARA ELIJA – KURORTAS PRIE INDIJOS VANDENYNO (2023.01.04)

Pusryčiai. Išvykę iš Nuvara Elijos grožėsitės Šri Lankos kraštovaizdžiu – važiuosite pro arbatžolių plantacijas, nedidelius kaimelius, ryžių laukus, džiungles. Atvykimas į kurortą Indijos vandenyno pakrantėje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje / AVANI BENTOTA 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

dienos. POILSIS IR PRAMOGOS KURORTE PRIE INDIJOS VANDENYNO (2023.01.05 – 07)

Pusryčiai. Pradėkite mėgautis pelnytu poilsiu, kai patys esate savo laiko karaliai. Jus jau supa ta saulėta atsipalaidavimo oazė, apie kurią svajojote ištisus metus. Žalios vejos ir nusvirusių palmių eilės, minkšto balto smėlio ir šilto žydro vandens ornamentas sukuria vaizdą, kuris ir be žodžių kviečia atsikvėpti ir gėrėtis. Kaip praleisite šias dienas, viskas priklausys nuo Jūsų norų bei nuotaikos. Kad ir kokį poilsį pasirinktumėte – vangų ir lipšnų ar aktyvų – Jūsų atostogos įsimins visam gyvenimui. Pasidalinsime su Jumis keliomis laiko praleidimo idėjomis.

Ajurvedos gerbėjams gydymo centrai siūlo gydymo ir sveikatinimo programas, kurias kiekvienas galės pasirinkti pagal savo poreikius. Gydymas pagal Ajurvedos sistemą atjaunina ne tik kūną, bet sielą, sustiprina imuninę sistemą, išvalo organizmą, pašalindamas iš jo per eilę metų susikaupusius toksinus, pagreitina natūralų žaizdų gijimą, palengvina chroniškų susirgimų gydymą ir net padeda juos įveikti. Praktikoje naudojamos įvairios Ajurvedos terapijos programos: sveikatingumo ir relaksacijos, grožio ir atjaunėjimo, intensyvioji.

Vaizdinga pakrantė dovanoja nardymo malonumų. Tad Jūsų pageidavimu šią pramogą suorganizuosime. Ją išbandę, būsite pažinę ir dalelę paslaptingo vandens pasaulio, kurio keistos, tiesiog fantastinės būtybės gyvena pagal visiškai kitokį ritmą ir dėsnius, nei sutvėrimai ant žemės paviršiaus. Taip pat galime Jums pasiūlyti žvejybą: galbūt pirmą kartą gyvenime į rankas imsite meškerę, o gal Jūsų žvejybos žemėlapis prasiplės tiek, kad apims net tolimąjį Indijos vandenyną. Tačiau jei Jus vis dar tarsi kokia nematoma jėga stumia į žemiškuosius pažinimo horizontus, mes Jums užsakysime ekskursijas į vietoves, kurių kelionės metu dar neaplankėte.

Kolekcionieriams pasiūlysime išvyką į Ariyapalos kaukių muziejų ir fabrikėlį (Ambalangodoje), kuriame stebėsite įmantrių kaukių iš raudonmedžio, juodmedžio, tikmedžio ar kvapiojo sandalmedžio gamybą, o patikusias galėsite nusipirkti.

Gamtos ir gyvūnų mylėtojams pasiūlysime išvyką į vėžlių fermą, delfinų/banginių stebėjimo kruizą (sezono metu), ekskursiją į Sinharadžos „lietaus miško“ draustinį (UNESCO paveldo objektas) ir kitas aktyvias pramogas.

Jei tik turite jėgų, nuoširdžiai rekomenduojame išvyką į Adomo viršūnę. 2243 metrų aukščio kalnas – vienas aukščiausių Šri Lankoje. Jį lenkia aukščiausia šalies viršukalnė – Pidurutalagala, iki padebesių ištįsusi 2524 metrus. Vis dėlto didžiausio vietinių žmonių dėmesio nuo senų laikų sulaukia Shri Pada, t. y. Šventoji pėda – taip dar vadinama Adomo viršūnė. Vilnyja legenda, kad Buda čia paliko savo pėdos atspaudą. Krikščionys ir musulmonai tiki, kad atspaudas priklauso Adomui. Esą būtent šiame kalne jis bandė išpirkti nuodėmę, už kurią buvo išvarytas iš rojaus. Hindai, darę didelės įtakos Pietryčių Azijos kultūroms, kalno pėdą priskiria dievui Šivai. Tad dėl stiprios sakralios reikšmės kalnas tapęs šventu net kelių religijų išpažinėjams. Užtat tai yra vienas didžiausių piligrimystės centrų Šri Lankoje. Link jo suka minios maldininkų, kad prisiliestų prie šventos relikvijos, apvalytų sielą, išpirktų nuodėmes. Keliautojai gauna visą įspūdžių puokštę: suartėja su stipria vietos religine kultūra ir patiria tiesioginę akistatą su atogrąžų gamta. 4–6 valandas pėsčiomis kildami į šventą viršūnę, stebėsite besimainantį peizažą. Kalno papėdę dengia arbatos plantacijos. Kuo toliau, tuo labiau kelias statėja. Kopsite laiptais, galėsite laikytis už turėklų. Malonų nuovargį persveria nuostabūs vaizdai: čia tiršta sodrios tropikų žalumos, tarp kurios šoka gausybė margaspalvių drugelių. Štai kodėl Šventosios pėdos viršūnė dar vadinama Drugelių kalnu. Ekskursijos metu Jūs dar daug kuo stebėsitės ir žavėsitės.

Nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis viešbutyje kurorte prie Indijos vandenyno / AVANI BENTOTA 4* arba panašaus lygio viešbutyje.

 

diena. KURORTAS PRIE INDIJOS VANDENYNO – KOLOMBAS – SKRYDIS Į LIETUVĄ (2023.01.08)

Pusryčiai. Iki pietų poilsis prie Indijos vandenyno. Atsisveikinę su šiuo nuostabiu gamtos kampeliu, pajudėsite link Šri Lankos sostinės Kolombo, kurio net pavadinimas išduoda svarbius istorinius momentus. Senais laikais jis vadintas Kalan–totta – „keliu per Kelanio upę“ ar „uostu prie Kelanio upės“. XVI a. Šri Lankos krantus pasiekę portugalai aktyviam prekybos uostui prikabino naują pavadinimą Kristupo Kolumbo garbei, ir jis prigijo. Šiandien Kolombas iš kitų šalies urbanizuotų erdvių išsiskiria modernumu bei multikultūriškumu – savybėmis, kurios formuoja šiuolaikinio Rytų miesto įvaizdį. Ryškiausiai matomi jo atributai – dangoraižiai. Beje, su uostu kanalais ir šliuzais sujungtas Beiros ežeras, raibuliuojantis miesto centre. Judėjimas vandenimis Kolombui suteikia didelės gyvasties. Kita vertus, sostinė lieka ištikima šimtametei kultūrai, besišakojančiai į skirtingas religines tradicijas. Kolombe yra ir budistų šventovių, ir musulmonų mečečių, ir hindų šventyklų, ir krikščionių bažnyčių. Šri Lankos sostinė gyvena net keliomis eromis: senovės, portugalų, olandų, britų, šiuolaikine. Apžiūrinėdami miestą, šių skirtingų istorijos tarpsnių įspaudus pamatysite architektūroje, pajusite tiesiog gatvėje.

Autobusu pravažiuosite dinamiškas komercines sritis. Vyksite į modernų Kolombo rajoną, vadinamą Cinamono sodais. Anksčiau čia plytėjo cinamono medžių plantacija, o šiandien tai pagrindinė, viena gyvybingiausių sostinės vietų, kur yra Nacionalinis muziejus, valdžios organų ir užsienio ambasadų būstinės. Čia telkiasi valdantis šalies elitas, daugiausia gyvena sinhalai ir atvykėlių tamilų iš Indijos palikuonys. Sustosite ties Fortu. Tačiau tai – ne tvirtovė, o tik ją menanti miesto teritorija. Akmeninį fortą dabar pakeitę moderniausi verslo statiniai. Paskutinis apsipirkimo bei derybų seansas nusimato turgumis užtvindytame Petahe (esant galimybei). Viešėdami šiame prekybos kvartale, stabtelėsite prie hindų šventyklos, išsaugojusios vertingus akmens raižinius. Europiečių palikimą Jums atskleis Volfendalo bažnyčia, kurią olandai pastatė 1749 metais. Pravažiuojant gidas Jums parodys ir Bandaranaikės memorialinę tarptautinę konferencijų salę. Pabuvosite Nepriklausomybės aikštėje. Pamatysite labai įdomią Avukanos Budos statulos repliką. Tad bus proga atgaivinti per kelionę įgytas žinias apie budizmą, kuris šimtmečius spalvino Šri Lankos žmonių gyvenimą.

Galiausiai po truputį tolsite nuo Kolombo kasdienybės ir gatvės minios, išmargintos sarių ir oranžinių vienuolių apdarų. Horizonte pamažu nyks šventyklų kontūrai. Kiekviena pažinimo šventė trunka akimirką. Kiekviena kelionė turi pabaigą, nes tolumoje visada mirksi nauja pradžia. Tad metas atsisveikinti su Šri Lanka.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis namo su persėdimu Europos mieste.

diena. GRĮŽIMAS Į LIETUVĄ (2023.01.09)

Grįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina