Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Musulmoniškoji Pietų Ispanija ir ispaniškasis Marokas, aplankant Gibraltarą 8d.

MUSULMONIŠKOJI PIETŲ ISPANIJA IR ISPANIŠKASIS MAROKAS, aplankant GIBRALTARĄ su A.Zaleckaite – fotografe, dviejų kelionių knygų autore, musulmoniškosios kultūros žinove, jau daug metų lydinčia grupes į Ispaniją ir Maroką.

 

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Malaga – Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų. 02.13 ir 03.13 – tiesioginiai skrydžiai iš Kauno), mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (pagal aviakompanijos taisykles),
  • kelionė autobusu,
  • 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose (iš jų 3 nakvynės Maroke),
  • keltų bilietai į/iš Maroką,
  • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), registruoto bagažo mokestis, bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~130 Eur 
  • ** Jeigu karalius yra rūmuose, turistai neįleidžiami.

1 diena

Skrydis Kaunas/Vilnius – Malaga (su persėdimu viename iš Europos miestų). Išvykimas į Granadą. Praeisite Granados centru, pamatysite Karalių Katalikų mauzoliejų, katedrą, senąjį atkurtą arabišką turgų, karavansarajų, esant galimybei, užsuksime į senamiestį Albaicin – musulmonų rajoną (UNESCO kultūros paveldas), su mažomis tradicinėmis arabiškomis arbatinėmis. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvykimas į šalia Granados įsikūrusią maurų šventovę – *Alhambrą (UNESCO kultūros paveldas) - buvusį maurų valdovų rūmų kompleksą. Žinoma, jog kompleksą sudarė rūmai, mečetės, pirtys, mokyklos ir sodai, apjuosti gynybine siena. Čia Nasridų dinastijos kalifai kūrė visagalės valdžios įvaizdį ir taip įgyvendino savo žemiškojo rojaus idėją. Yra išlikę citadelės bokštai, išorinės sienos, pylimai, taip pat Alhambros valdovų rūmai, aukštutinė Alhambra ir valdovų sodai. Alhambra yra laikoma maurų architektūros ir meno šedevru, gausiai dekoruota arabeskomis, freskomis, medžio drožiniais, daug ornamentacijos; sukurtas subtilus vandens ir šviesos žaismas, gausu fontanų, vandens latakų, tvenkinių, įrengtos pirtys. Aplink veši kiparisų alėjos, apelsinmedžiai, žydintys gėlynai... Išvykimas į mauriškąją *Kordobą (UNESCO kultūros paveldas). Kordoba buvo maurų, Ispanijos žydų sefardų ir krikščionių miestas, kuriame taikiai sugyveno islamas, judaizmas ir krikščionybė. Jei galima įsivaizduoti tobulą paminklą aukščiausiai religinei tolerancijai ir politinei išminčiai, tai neabejotinai būtų Kordobos La Mezquita – kerinčio grožio katedra, kuri buvo pastatyta kaip mečetė, vėliau perkurta kaip Romos katalikų bažnyčia negriaunant mečetės, o tik pridedant krikščioniškos šventovės atributiką. Tai vienintelė veikianti šventovė pasaulyje, kurioje krikščionybė susitinka akis į akį su islamu. Ekskursija po senamiestį aplankant *katedrą – mečetę, 16 arkų tiltą, pastatytą romėnų ir rekonstruotą maurų, senąją sinagogą. Esant galimybei, laisvas laikas Kordobos senamiestyje. Išvykimas link Sevilijos. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Pažintis su  Andalūzijos sostine *Sevilija. Maurų palikimas gotikinė *Sevilijos katedra (UNESCO kultūros paveldas) – viena didžiausių bažnyčių Europoje. Šioje, trečioje pagal dydį krikščionių katedroje pasaulyje, palaidotas keliautojas Kristupas Kolumbas. Maurų stiliaus La Giralda varpinė. *Alkazaras – buvę maurų valdovų rūmai su sodais, Gailestingumo ligoninė, Aukso bokštas, Gvadalkivyro upės krantinė, iš kur į Naująjį pasaulį plaukė Kolumbo karavelės, čia iš kolonijų parplaukdavo Sevilijos laivai. Bulių kautynių arena, kurioje šlovės viršūnę yra pasiekęs ne vienas garsiausias Ispanijos toreodoras. Romantiškiausia Sevilijos vieta – Santa Kruz kvartalas su siaurų baltų gatvelių ir kiemų labirintu, Ispanijos ir Amerikos aikštės... Išvykimas iš Sevilijos į Tarifą.  Plaukimas keltu iš Ispanijos į Maroką. Atplaukus pervežimas į viešbutį.  Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Šiandien pradėsite pažintį su Maroku - tūkstančio ir vienos nakties šalimi, pasak rašytojo T.Shaho, nuostabia magiška karalyste kultūrų kryžkelėje. Netrukus patirsite, kad Maroke viskas kitaip: kitos tradicijos, kiti papročiai, kitoks laiko suvokimas ir žmonių elgesys. Pažintis su Tanžeru – daugiakalbiu, daugiakultūriu miestu, kuriame dar ir šiandien alsuoja maurų palikimo dvasia: šiuolaikinio, modernaus miesto dalis – Ville Nouve, Maroko karaliaus vasaros rezidencija, senoji miesto dalis Medina su siauromis gatvelėmis, rytietiškas turgus, berberų vaistinė. Trumpas sustojimas prie Heraklio uolos ir Spartelio iškyšulio. Kelionė Atlanto vandenyno pakrante į šalies sostinę, antrą pagal dydį Maroko miestą - Rabatą, dar vadinamą kupolų ir minaretų miestu. Eskursijos metu aplankysite impozantiškus ***Karališkuosius rūmus, kuriuos puošia ištaigingi Bab Rouah “vėjo vartai“. Apžiūrėsite Hasano bokštą ir Mohamedo V mauzoliejaus kompleksą. (karaliaus ir jo dviejų sūnų kapavietes), Udajo tvirtovę (kasbą) apsuptą Andalūzijos stiliaus sodo. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Tęsiate kelionę po Maroką. Išvykimas į Fesą – vieną iš geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų, pirmąją arabų dinastijos sostinę, turinčią unikalų senamiestį. Pažintis su miestu: Fes el Bali medina (senamiestis – UNESCO paveldas nuo 1981m.) - tikras gatvelių, kurių priskaičiuojama iki 9000, labirintas; Esant galimybei, lankysite *Charettine medresę, Merinidų dinastijos architektūrinį šedevrą, pastatytą XIVa.; pamatysite Moulay Idriss II mauzoliejų ir Kairaouine mečetę; Nejjarine mozaikinių sienų fontaną. Fesas garsėja savo amatais. Visos gatvelės vėliau ar anksčiau atveda į žymiausią medinos vietą - odų raugyklą. Čia dirba tik vyrai, odos vis dar atgabenamos asiliukais, o kvapas riečia nosį kaip ir prieš šimtą metų. Iš marokietiškos odos gaminami aukščiausios kokybės dirbiniai; Karaliaus rūmai, statyti  XIII – XIVa. Merenidų dinastijos valdymo laikais; XIVa. įkurtas seniausias Maroko istorinis žydų rajonas – mellah. Nakvynė viešbutyje.

Fesas

6 diena

Pusryčiai. Išvykimas link mėlynojo Šefšaueno miesto. Mėlyna, mėlyna, mėlyna. Šefšauene tiek daug mėlynos spalvos! Čia pasijusite lyg tarp vandenyno ir dangaus: žydri, mėlyni namai, suoliukai, langinės – viskas aplinkui mėlynos spalvos. Tuo šis miestas ir yra žymus. Šaltiniai teigia, jog 1492 m. iš Andalūzijos išvaryti žydai įsikūrė šiame mieste ir ėmė namų sienas dažyti mėlyna spalva, nes ji labiausiai jiems priminė dangų ir judėjų ryšį su Dievu. Ekskursijos po Šefšaueną metu apžiūrėsite:  aštuonkampį minaretą – senovinę tvirtovę su 11 dantytų bokštelių. Ši tvirtovė pastatyta dar XV a. Šefšaueno miestas garsėja įspūdingais audiniais ir kilimais, ant kurių puikuojasi originalūs ir puošnūs ornamentai bei piešiniai. Tai audėjų sostinė, čia veikia 1500 audimo įmonių, kur audžiama medžiaga dželaboms. Išvykimas į Tanžero Med uostą. Plaukimas keltu iš Maroko į Ispaniją. Atplaukus pervežimas į viešbutį.  Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Savarankiška pažintis su Gibraltaru  – viena egzotiškiausių Europos vietų. Kelionė *ekskursiniu autobusu. Tai neįveikiama jūrų tvirtovė, vienintelė Britų kolonija Europoje. Čia Jus pakerės nepaprasti vaizdai, atsiveriantys nuo 426 m aukščio Gibraltaro uolos. Tolumoje skendinti Afrika – Maroko Atlaso kalnai. Vienoje pusėje krantą skalauja Atlanto vandenynas, kitoje – Viduržemio jūra. O taip pat nuostabą sukels laisvėje gyvenančios beuodegės beždžionės makakos - vieninteliai laukiniai primatai visoje Europoje. Nebuvusieji Anglijoje, jos dvasią galės pajusti vaikščiodami siaurosiomis Gibraltaro gatvelėmis: angliškos parduotuvės, bankai, dviaukščiai autobusai. Išvykimas į vieną romatiškiausių Ispanijos miestų Rondą - įsikūrusį abipus Tajo skardžio, o miesto simboliu tapo abi puses jungiantis Naujasis tiltas. Pasivaikščioję siauromis miestelio gatvelėmis, pasidarę kvapą gniaužiančių nuotraukų ant skardžio krašto, vykstame į Kosta De Solio pakrantę, kur laukia nakvynė viešbutyje.

Gibraltaras

8 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros (priklauso nuo skrydžio laiko). Išvykimas į Malagos oro uostą. Skrydis Malaga  - Kaunas/Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų).

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1800 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina