Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Melas ir menas. Žako-Lui Davido inovacijos Didžiosios Prancūzijos Revoliucijos laikais. Virtuali kelionė

Melas ir menas. Žako-Lui Davido inovacijos Didžiosios Prancūzijos Revoliucijos laikais 

Virtuali ekskursija – paskaita

Su docentu, istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Trukmė apie 2,5 val.

 

Davidas yra vienas iškiliausių Prancūzijos dailininkų ir ne tik todėl, kad tapė garsiausius Napoleono portretus arba stovėjo klasicizmo epochos ištakose. Jis padarė kai ką daug daugiau: išjudino nuo senų laikų žmones kamavusį klausimą, kiek mene yra tiesios ir kiek melo. Pusšimtį metų prieš Davidą, Džanbatista Vikas (vienas išmintingiausių Vakarų civilizacijos žmonių) tvirtino, kad menas neišvengiamai meluoja, bet manė, kad tai natūralu ir net pateisinama, nes kito būdo pavaizduoti realybę nėra. Davidas nuėjo dar toliau – jis išmokė meną sąmoningai meluoti, kad būtų sukurta reikiama realybė. Būtent tokioje realybėje – melo, propagandos ir indoktrinacijos – mes gyvename iki šiol. Pažiūrėsime Simono Schamos, vieno iškiliausių mūsų laikų intelektualų, filmą apie Davidą, kurį komentuos, papildoma medžiaga bei įžvalgomis praturtins Rūstis Kamuntavičius.

Techninės detalės: balandžio 3 dieną žiūrėsime filmą rusų kalba. Filmo trukmė apie 45 minutės, tačiau renginys gali užsitęsti iki dviejų su puse valandų.

 

Kaina: 15 Eur

  Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.). Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.  

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina