Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Lyda - Gardinas 2d.

 • Gedimino laikus menanti – Lydos pilis.
 • Stiklo ir krištolo žavesys – „Neman“ stiklo fabrike.
 • Gardinas – miestas muziejus ant Nemuno kranto.
 • Trijų tautų lopšys – Augustavo kanalas.
 • Kelionė autobusu,
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais, dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • grupės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • vietinio rusiškai arba lietuviškai kalbančio gido paslaugos.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 10 EUR.
 • Bevizio įvažiavimo į Baltarusiją mokestis: ~5 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~15-20 EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Atvykimas į Lietuvos – Baltarusijos pasienį (pasienio formalumų sutvarkymas, išorinės ES sienos kirtimas). Kelionė į kunigaikščio Gedimino laikų Lydos pilį, menančią Lietuvos didžiuosius kunigaikščius Algirdą, Jogailą ir Vytautą, kryžiuočius ir totorius. Tai viena seniausių Lietuvos mūro pilių dabartinėje Baltarusijos teritorijoje, kuri mena ne tik kovas ir priešų apgultis, bet ir karališkąsias Jogailos vestuves su ketvirtąja žmona Sofija Alšėniške. Dalyvaujate *teatralizuotoje linksmoje vestuvių puotoje „Jogailos vestuvės“ Lydos pilyje. Po ekskursijos pilyje trumpa pažintis su miesto įžymybėmis: barokinė „Kryžiaus išaukštinimo“ bažnyčia, kurioje saugomas Dievo Motinos paveikslas; rotondinė Šv.Juozapo bažnyčia. Išvykimas į Beriozovkoje esantį stiklo *fabriką „Neman" – įkurtą XIX a., kur iki šiol dirba senosios profesijos atstovai, stiklo pūtėjai. Nemano pagamintas stiklas garsėjo visoje Rusijos imperijoje, Europoje, o vėliau ir Sovietų Sąjungoje. Ekskursija po įmones, kurios metu susipažinsite su stiklo gamybos procesu, apsilankysite dailės stiklo dirbinių muziejų, stiklo dirbinių parduotuvėlėje galėsite įsigyti gaminių iš krištolo ir stiklo. Kelionė į vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną, kuriame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ištakos, kuriame patyrė agoniją ir nustojo egzistuoti Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Senovinis Gardinas vadinamas miestu – muziejumi. Čia, skirtingai nuo daugumos Baltarusijos miestų, išsaugoti architektūros paminklai beveik visų stilių – nuo gotikos iki konstruktyvizmo. Dėl savo gražios architektūros, miestas XVIa. buvo įtrauktas į G.Brauno Kelno enciklopediją. Ekskursija po miestą: Didžioji (Choralinė) Sinagoga* – moderno stiliaus, trijų aukštų, kvadratinio plano su dviem bokštais pastatas; gaisrinės stotis su bokštu, dvi Gardino pilys – Senoji (statyta Vytauto) ir Naujoji (XVIIa.) stūksančios ant gretimų kalvų Nemuno pakrantėje. Senamiestyje apžiūrite Šv.Pranciškaus Ksavero bažnyčią, vieną įspūdingiausių brandžiojo – vėlyvojo baroko sakralinės architektūros paminklų LDK, savo dydžiu, architektūra ir reikšme prilygstančią kitoms dviems svarbiausioms jėzuitų šventykloms LDK – Krokuvos ir Vilniaus. Laisvas laikas senamiestyje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Ekskursijos po Gardiną tęsinys: ant stataus Nemuno šlaito apžiūrite Šv.Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę, unikalų bizantinės architektūros pastatą, vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje. Gardino miesto kultūros centre apžiūrite unikalų senojo Gardino *maketą. Maketas, šviesos efektų pagalba lankytojus supažindina su miesto šiuolaikiniais ir prarastais (sunaikintais) pastatais. Vėliau ekskursija su vietiniu gidu po seniausią *Lėlių teatrą Europoje. Kelionė prie Augustavo kanalo**, jungiančio Vyslos ir Nemuno baseinus per Bebros upę, Mėtos ežerą ir Juodosios Ančios vagą. Šis kanalas yra hidrotechnikos paminklas. Atvykimas prie vieno iš geriausiai išlikusių „Dembrovkos“ šliuzo. Plaukimas per Augustavo kanalo šliuzą*. Po pasiplaukiojimo išvykimas link Lietuvos. Kelionė į Baltarusijos – Lietuvos pasienį (pasienio formalumų sutvarkymas, išorinės ES sienos kirtimas). Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 400 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina