Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Lufutenų salų magija (Suomija, Švedija, Norvegija) 13d.

 • Atraskite tūkstančio ežerų kraštą – Suomiją, kurios gamtoje gimė legendos ir per amžius slypi hipnotizuojanti galia.
 • Šiaurės kyšulys – Nordkapas. Stebėkite virš vandenyno besiritinėjančią ir už horizonto nenusileidžiančią „vidurnakčio“ saulę.
 • Keliaukite per Lufutenų salas, dėl savo magiškų gamtos peizažų ir ramios atmosferos ne veltui vadinamas „Arkties rojumi“.
 • Leiskitės žvejybon. Pasijuskite tikrais Lufutenų salų gyventojais.
 • Aplankykite didžiausias pasaulyje geležies rūdos kasyklas – Kirunavarą.
 • Pažintis su Suomija, Šedijos bei Norvegijos šiaure iki Nordkapo ir Lufutenų salų.
 •   "GRŪDOS" kelionių į LUFUTENUS nuotraukų albumas.
 • Nordkapas - Europos pakraštys.

 KELIALAPIO KAINA 

979 Eur – jei grupę sudaro ne mažiau kaip 35 asm.
999 Eur – jei grupę sudaro ne mažiau kaip 25 asm.

 • kelionė autobusu,
 • 12 nakvynių viešbučiuose, hosteliuose, kotedžuose arba kempingų nameliuose su pusryčiais 4 vt. kambariuose,
 • keltas Talinas–Helsinkis–Talinas,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 •  *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~50 EUR; ~1400 NOK.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 180 EUR.
 • **Iš anksto agentūroje užsakomos ir apmokamos papildomos pramogos: 1)**Kirunavaros geležies rūdos kasyklos lankymas - 44 EUR/asm; 2)**pasirinktinai:  pasiplaukiojimas fiordais arba žvejyba -  95 EUR/asm.
 • Patalynės užvalkalai kai kuriose nakvynės vietose (5-6 naktys) – 45 EUR/asm (galima vežtis savo).

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją ir Estiją. Atvykstame į Estijos sostinę Taliną. Esant galimybei trumpa ekskursija po Talino senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra; apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai. Po pietų keltu išplaukiame į Helsinkį. Trumpa pažintis su baltuoju šiaurės miestu – Helsinkiu: Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta, Uspenskio soboras, jachtų prieplauka, Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas. Išvykimas iš Helsinkio. Kelionė Lapenrantos kryptimi. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

2 diena

Pusryčiai. Keliaujame rytine Suomijos dalimi, didžiausio šalyje Saimos ežero apylinkėmis. Trumpas sustojimas prie Saimos kanalo, pažintis su šliuzų sistema. Tęsiame kelionę į Imatrą, kurioje tekanti Vuoksos upė granito uolienose išgraužė gilų tarpeklį. Turėsime galimybę savo akimis įsitikinti patarlės „lašas po lašo ir akmenį pratašo“ teisingumu, pamatysime įrengtą galingą vandens jėgainę. Apžiūrėsime šią vietovę išgarsinusį Imatros krioklį. Toliau Suomijos – Rusijos pasieniu vykstame į Savonliną – nedidelį miestelį, supamą vandenų. Grupės pageidavimu, esant galimybei, *plaukimas turistiniu laiveliu po Saimos ežerą. Plaukimo metu atsidursime gamtos apsuptyje: jausime gaivią ežerų ir juos jungiančių protakų vėsą, akį vers Suomijos miškų žaluma. Po plaukimo aplankysime saloje stovinčią vieną garsiausių Suomijoje *Olavinlinos (Šv. Olafo) pilį. Tai šiauriausia akmeninė viduramžių pilis pasaulyje, pastatyta XVa. Pilis turėjo apsaugoti tuometinę Švedijos karalystės žemę Savoniją nuo Rusijos antpuolių. Išvykimas į Joensu per ežeringąją Suomiją. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

3 diena

Pusryčiai. Pažintis su Joensu – Šiaurės Karelijos sostine, kurią 1848 m. įkūrė Rusijos caras Nikolajus I-asis. Išvykstame Kusamo kryptimi į Koli nacionalinį parką, įkurtą miškingose kalvose prie Pielineno ežero. Pakilę į *Koli kalvą (347m) grožimės atsiveriančia įspūdinga ežero ir apylinkių panorama: baltos uolos, žaliuojančios giraitės bei mažutėmis salelėmis nusėtas Pielineno ežeras. Miškais apaugusiomis Karjalos ir Keinun aukštumomis toliau vykstame į šiaurę, stebint platuminio zoniškumo kaitą, medžių rūšinę sudėtį, ledyno atsitraukimo metu suformuotą paviršių. Pakeliui apžiūrime nepakartojamą kaliausių paradą „Nebylūs žmonės“. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

4 diena

Pusryčiai. Keliaujame į Oulankos nacionalinį parką. 270 km² ploto parkas išsidėstęs Ostrobothnia ir Laplandijos regionuose. Keliaujame po parką, žavintį pušų giraitėmis, įspūdingais sraunių upių slėniais su vaizdingais smėlėtais krantais ir skardžiais. Pasivaikštome garsiuoju Karhunkieros (lokių) taku palei Kiutakongos tarpeklį. Tęsiame kelionę į šiaurę link Kemijarvio ir Sodankylės, grožėdamiesi besiganančiais šiaurės elniais. Atvykstame į Suomijos Arkties traktą. Šiaurės poliarinio rato (speigračio) kirtimas. Suomiškoji Laplandija. Esant galimybei, lankome Tankavarą – aukso ieškotojų kaimelį - *muziejų. Atvykstame į Inarį prie Inario ežero. Tai antras pagal dydį už poliarinio rato telkšantis ežeras pasaulyje ir vienas didžiausių Europoje. Inaris – Suomijos samių (lapių) sostinė. Apžiūrime Naujojo Samių parlamento pastatą, kuriame sprendžiami samių kalbos ir kultūros klausimai. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

5 diena

Pusryčiai. Išvykstame į Norvegiją. Aplankome Norvegijos samių sostinę – Karasjoką, kuriame apžiūrime Norvegijos samių parlamentą. Ekskursija į *Samių muziejų, kuriame susipažįstame su samių medžioklės būdais, pagrindiniais verslais, tradicinėmis samių trobelėmis – kota. Po pažinties su samių kultūra tęsiame kelionę po Šiaurės Norvegiją. Pravažiuojame Lakselv gyvenvietę, pasiekiame Arkties vandenyno vandenis. Keliaujame Porsangerio fiordo pakraščiu. Sustojame Skarsvoge, vadinamame labiausiai į šiaurę nutolusia žvejų gyvenviete pasaulyje. Trumpas žygis pėsčiomis iki Kirkeporten uolos, nuo kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į šiauriausią Europos kyšulį. Kelionės kulminacija – atvykstame į paslaptingąjį *Nordkapą (Šiaurės kyšulį). Tai sunkiai pasiekiama, tolima, rūsti šiaurės uola. Aplankysime Nordkapo centrą: šiauriausias Europoje paštas, koplyčia, restoranas, suvenyrų kioskai, istorinė ekspozicija, panoraminis filmas 1800 pločio ekrane, galimybė įsigyti *vardinį Nordkapo pažymėjimą. Po žeme iškaltu tuneliu pateksime į panoraminę terasą. Esant geroms oro sąlygoms, matysime virš vandenyno kybančią ir už horizonto nenusileidžiančią taip vadinamą „vidurnakčio“ saulę. Pasimėgavę vaizdais keliaujame į nakvynės vietą Altos apylinkėse, kuriose, esant palankioms oro sąlygoms, mus toliau lydės „vidurnakčio“ saulė, mėgausimės įdomiu ir neįprastu poliarinės dienos spalvų žaismu. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempinge (nameliuose).

6 diena

Pusryčiai. Pažintis su Alta – šiaurinių pašvaisčių miestu, įsikūrusiu pačioje Finmarko regiono širdyje. Lankome poledynmetyje čia gyvenusių žmonių piešinių ant uolų *kompleksą. Maždaug trys tūkstančiai atvaizdų, kuriuose pavaizduoti žvėrys, laivai, žmonės yra apie 5000 metų amžiaus. Ši vieta įtraukta į UNESCO pasaulinį gamtos ir kultūros paveldo sąrašą. Išvykstame iš Altos. Keliaujame fiordų pakrantėmis, grožėdamiesi įspūdinga Šiaurės gamtos harmonija. Kalnai, apsamanoję akmenys, smaragdinės kalnų upės ir trykštantys kriokliai. Pakylame ~ 400m virš Kvėnangeno fiordo į plynaukštę, nuo kurios atsiveria pasakiška panorama: mėlynuojantis fiordas, baltuojančios Skandinavijos kalnų viršūnės, kalnų šlaituose besiganančios šiaurės elnių bandos. Atvykstame į Tromsę. Esant galimybei, pakylame lyno *keltuvu į Storsteinen kalno (421 m.) apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria fantastiški miesto ir apylinkių vaizdai, matoma Tromsdalstinden viršūnė (1238m). Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

7 diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po „šiaurės Paryžiumi“, „ledjūrio miestu“ ir „vartais į Arktį“ vadinamą Tromsę: Arkties vandenyno (Ledjūrio) katedra – architektūrinis paminklas, savo forma primenantis palapinę – tradicinį pusiau klajoklių samių tautos būstą, turgaus aikštė, paminklas R. Amundsenui, senoji katedra, šiauriausia pasaulyje protestantiška bažnyčia. Grupės pageidavimu lankome Arkties *„Poliaria“ muziejų. Muziejaus pastatas traukia neįprasta architektūrine forma, primenančia ledo luitus. Viduje yra panoraminis kino teatras, kuriame rodomas filmas apie poliarinę Norvegiją, šiaurės pašvaisčių nuotraukos ir akvariumai su jūros gyventojais. Išvykstame į pietus, link vieno gražiausių Norvegijos salynų – Vesteroleno. Fiordų pakrantės, kalnai, atšiauri, akį traukianti šiaurės gamta. Andselvo apylinkėse užsukame pasigrožėti Molselvo kriokliu. Važiuojame įspūdingu 1002m ilgio tiltu, jungiančiu Norvegijos žemyninę dalį su didžiausia Norvegijoje apgyvendinta Hiniojos sala, priklausančia Vesteroleno salynui. Grožimės įspūdinga salų, vadinamų seniausiomis pasaulyje, gamta: statūs kalnai, vingiuoti ir siauri fiordai, neįtikėtinose vietose įsikūrusios žvejų gyvenvietės. Atvykstame į Svolverį, esantį Austvag saloje, vadinamą Lufutenų salų sostine. Esant galimybei aplankome *„Stebuklingo ledo“ galeriją, kurioje, skambant muzikai, specialiai parinktame apšvietime eksponuojamos ledo skulptūros, pasakojančios Lufutenų salų ir jų gyventojų istoriją. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kotedžuose, kempingo nameliuose.

8 diena

Pusryčiai. Tęsiame kelionę per Lufutenų salas, kurios dėl magiškų gamtos peizažų ir ramios atmosferos dažnai vadinamos „Arkties rojumi“. Įspūdingi santykiniai ir absoliutiniai aukščiai, smaragdinė pievų žaluma, įvairiaspalvių namų gyvenvietės, džiovinama žuvis. Iš Austvag salos karaliaus Olafo keliu patenkame į Vestvag salą. Lankome *vikingų muziejų Borge. Čia buvo atkastas didžiausias Skandinavijoje vikingų vado namas. Name įkurtame muziejuje susipažinsime su senųjų Norvegijos gyventojų buitimi, papročiais, amatais. Tęsiame kelionę per Flakstad salą. Apžiūrime *Niusfiordo žvejų kaimelį, kuris pristatomas kaip pavyzdinės norvegiškosios statybos tradicijų išsaugojimo projektas (įtrauktas į UNESCO gamtos ir kultūros paveldą): ant polių pastatyti žvejų nameliai supa mažą užutėkį, kaba džiovinama žuvis, aplink kaimelį sūkuriuoja paukščiai... Lankome žvejybos muziejų: čia praeitį menančiuose įvairiaspalviuose pastatuose dera praeities ir dabarties žvejų apyvokos bei darbo reikmenys. Po pasivaikščiojimo kaimelyje keliaujame į Moskenes salą. Pravažiuojame Reine ir kitas gyvenvietes, kuriose neišdildomą įspūdį palieka didingų kalnų fone įsiterpę jaukūs žvejų nameliai ant polių ir vėjyje sklindantis džiovintos žuvies kvapas. Vykstame link piečiausios salų gyvenvietės Å. Vykstame į  piečiausią salų dalį. Nakvynė hostelyje, kotedžuose, kempingo nameliuose.

9 diena

Pusryčiai. Visos dienos poilsis Lufutenų salose. Pasirinktinai pagal pageidavimą, už papildomą mokestį ir priklausomai nuo oro sąlygų siūlome:

 • **Žvejybą Vestfiorde (čia geriausios menkių žvejybos vietos pasaulyje). Pažvelgus į skaidrų fiordo vandenį matyti lėtai plaukiojančios didžiulės žuvys... Taip ir rūpi čiupti jas už uodegos! Žvejybos metu pasijusite tikrais Lufutenų salų žvejais. Galbūt ir Jums pavyks pagauti menkę, silkių, jūros ešerių ar otą! Pagautas laimikis išdorojamas ir paruošiamas gaminimui. Vaišinatės norvegiška arbata, kava. Rekomenduojame - išvyka tinka ne tik žvejams.
 • **Pasiplaukiojimą fiordais, apžiūrint rytinę salų dalį, grožintis nuostabia gamta, laivą lydinčiais jūrų ereliais, kormoranais, pakrantėse stebint perinčių paukščių kolonijas.

Nevykstantiems į fiordus ar žvejybą – poilsis, pasivaikščiojimai takeliais po kalnus fiordo pakrante, kur žvilgsnį traukia uolėtus gūbrius supanti žaluma ir vandenyje išsimėčiusių artimų ir tolimų salų kontūrai.

Vakare siūlome dienos laimikį – žvejybos metu pagautą žuvį – išsikepti ir maloniai prie bendro stalo pavakaroti dalinantis dienos įspūdžiais, besigrožint vidurnakčio saulės spinduliais, tai raudona, tai aukso spalva nudažančiais priešais dunksančius kalnus... Nakvynė hostelyje, kotedžuose, kempingo nameliuose.

10 diena

Pusryčiai. Atsisveikinimas su Lufutenų salomis. Tiltas keičia tiltą, viena nykštukinė salelė keičia kitą... Grįžtame į žemyninę Norvegijos dalį. Persikeliame per vieną gražiausių šiaurinėje Norvegijoje Ototfiorden fiordą. Keliaujame į Narviką – neužšąlantį, specialiai švediškai geležies rūdai pervežti pastatytą uostą. Trumpa pažintis su miestu. Esant galimybei, *pasikeliame į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nepakartojama apylinkių ir Narviko uosto panorama. Kelionė į Švediją. Važiuojame per Abisko nacionalinį parką, įrėmintą kalnų grandinių ir Tornetrask ežero vandenų. Esant galimybei, sustojame vienoje iš apžvalgos aikštelių pasigrožėti parko panorama. Atvykstame į Kiruną. Iš tolo pamatysime aukštai virš miesto iškilusį, miesto vizitine kortele vadinamą Kirunavaros (geležies rūdos) kalną. Pažintis su miestu: Švedijos samių parlamentas, rotušė, medinė bažnyčia, geležinkelio stotis ir bronzinė skulptūra, skirta geležinkeliečiams. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

11 diena

Pusryčiai. Esant galimybei – **Kirunavaros geležies rūdos kasyklos lankymas, pažintis su didžiausiomis pasaulyje geležies rūdos kasyklomis. Leidžiamės į beveik pusės kilometro gylyje esančius kasyklų tunelius. Apžiūrime vis dar veikiančius kasyklos įrenginius, susipažįstame su kasyklos istorija. Išvykstame link Suomijos. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

12 diena

Pusryčiai. Išvykstame į Helsinkį. Keliaujame vakarine Suomijos dalimi. Pakeliui sustojame Vaskikelo varpų muziejuje. Apžiūrite unikalią varpų kolekciją: daugiau kaip 1500 varpų iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Atvykstame į Helsinkį. Tęsiame pažintį su Suomijos sostine Maršalo Manerheimo prospekte su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XXa. Suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, unikali granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio *bažnyčia, originalus paminklas suomių muzikos genijui – J.Sibelijui. Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai). Vakare keltu plaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

13 diena

Pusryčiais. Išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6500 km; nuplaukiama ~ 160 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina