Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Lietuvos Pamario krašto perlai: Rusnė – Ventės ragas – Mingės kaimas 1 d.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaidaLietuvos Pamario kraštas – pilnas netikėtumų ir paslapčių, kur, kaip niekur kitur Lietuvoje, juntama gamtos didybė ir grožis, kur vanduo kuria gyvenimą, o žmogus - tik prisitaiko. Krašto savitumą sunku apsakyti. Kelionė unikaliu Nemuno slėniu, vienu iš gražiausių maršrutų Lietuvoje – kupinu istorijos, piliakalnių, pilių, senųjų bažnyčių.

1 diena: Rambyno kalnas – Bitėnai – Rusnė – Ventės ragas – Mingės kaimas
Anksti ryte išvykimas link Pamario krašto, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Mažoji Lietuva pasitiks galingais ąžuolynais, gūdžia Karšuvos giria, fachverkinio stiliaus pastatais. Šio krašto simbolis – Rambyno kalnas, apipintas legendomis ir padavimais, gražių švenčių prisiminimais, audrinantis ne tik istorijos, bet ir gamtos mylėtojo vaizduotę. Nuo jo atsivers įspūdinga panorama į upių tėvo Nemuno vingį ir anapus besidriekiantį Karaliaučiaus kraštą... Lankomos vokiško stiliaus Bitėnų kapinaitės, kuriose palaidoti abu Mažosios Lietuvos šviesuoliai Martynas Jankus ir Vilius Storosta-Vydūnas. Atvykimas į Rusnę - vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusį Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių. Esant galimybei apsilankymas *etnografinėje žvejo sodyboje. Toliau vykstama į gamtos mylėtojų rojaus kampelį – Ventės ragą. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Aplankoma *paukščių žiedavimo stotis, kur sužinomos mažųjų keliauninkų – paukščių  žiedavimo paslaptys, apžiūrimas ornitologijos muziejus. Išdailintais ornamentais geležiniais laiptais pakylama į jau šimtą metų veikiantį švyturį. „Lietuvos Venecija“ arba Mingės kaimas, kurio centrinę gatvę atstoja upė, o kaimynai vienas pas kitą į svečius plaukia. *Plaukimas laiveliu Nemuno delta ir Kuršių mariomis, pageidaujantys galės paragauti šio krašto virtuvės pasididžiavimo – *žuvienės. Keliaujant link namų pekeliui aplankoma Šilutė ir joje - ryškiausiai išlikusius Rytprūsių architektūros atspindžius: evangelikų liuteronų bažnyčia, turgaus aikštė prie Šyšos upės, H. Šojaus dvaras, technikos paminklą - geltonasis tiltas.
Kelias namo Panemune, kur pilys, piliakalniai ir bažnyčių bokštai seka vienas po kito: Panemunės, Raudonės pilys, Veliuonos piliakalniai, Palemono kalnas, baltuojanti Seredžiaus ir raudonu bokštu Vilkijos bažnyčios.
Sugrįžimas namo.

Kelionės metu nuvažiuojama  ~700 kmKELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina