Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

LIETUVIŠKOJI ROMA

Lietuviškoji Roma

Kelionės metu Jus lydės istorijos mokslų daktaras, LDK instituto direktorius Rūstis Kamuntavičius

 

Menas yra labai svarbi Europos identiteto dalis. Neatsitiktinai ant 100€ banknoto yra pavaizduotas baroko stilius. Tai vienintelis meno stilius taip gausiai išplitęs Europoje ir tapęs neatsiejama jos savasties dalimi netgi savotiška “vizitine kortele”. Barokinių pastatų yra daug daugiau nei romaninių, gotikinių ar net renesansinių.

Pirmasis baroko pastatas buvo pastatytas Romoje (1584), o antrasis - Radvilų valdose Nesvyžiuje (darbai pradėti 1586 m.). Tai ne vienintelis ryšys tarp Romos ir LDK. XVII ir XVIII a. Lietuvos valdovai ir didikai samdysis Romoje dirbusius architektus ir menininkus, kurie paliks savo pėdsakus dešimtyse LDK vietovių. Romos atspindžius šiandien galite pamatyti Vilniaus Katedros Šv. Kazimiero koplyčioje, Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčioje Antakalnyje, Pažaislio šventovėje ir daugelyje kitų gerai žinomų vietų.

Ši ekskursija į Romą – kvietimas į Europos ir Lietuvos baroką ir kultūrą plačiausia prasme pažiūrėti kitomis akimis – analizuojančiomis, ieškančiomis paralelių ir prasmių, kažkada įskiepytų bet šiandien gerokai primirštų.

Kai kurie objektai. Vaikščiosime ramiai, todėl to pilnai užteks trims dienoms: Vaticano basilica, Transtevere, Il Gesù, Piazza Navona, San Carlo alle Quattro Fontane, Ivo alla Sapienza, St. Maria Maggiore ir kt. Lietuvos ir Romos architektūrinės paralelės.

-

Kaina: 349 Eur / 1 asm.

Ir avia bilietas.

-

Į kainą įskaičiuota:

3 nakvynės svečių namuose Romoje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko - gido paslaugos;

-

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Roma – Vilnius (apie 100Eur);

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 50Eur.

-

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

-

-

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

85 2731337, vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina