Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

„Lietuviška“ Austrija. Virtuali ekskursija

„Lietuviška“ Austrija

Virtuali ekskursija – paskaita

Su istorijos mokslų daktaru, vienintelės Lietuvos ir Austrijos istoriniams ryšiams skirtos knygos bendraautoriumi Rūsčiu Kamuntavičiumi

   

Vienoje, Zalcburge ir Melko vienuolyne pamatysite kaip glaudžiai yra susijusios Lietuvos ir Austrijos kultūra bei politika, ir kaip intensyviai viena kitą veikė daugiau nei pusę tūkstančio metų. Po šios virtualios ekskursijos kitaip pamatysite Lietuvą – jos išlikusius architektūros paminklus. Suprasite kokia didinga buvo Lietuvos istorija, kuomet visą vidurio rytų Europą buvo pasidalinusios dvi giminės – vokiškoji Habsburgų – ir lietuviškoji Jogailaičių. Be to, nepraleisime progos į Austrijos kultūrą ir istoriją pažvelgti plačiame Europos ir visos Vakarų civilizacijos kontekste.

„Lietuviška Viena“ (iki XVIII a. pab.). Bendros Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Habsburgų imperijos istorijos pėdsakai. Šv. Stepono katedra, Augustinų bažnyčia, Dominikonų bažnyčia, Vokiečių ordino muziejus, „senamiestyje“ likusi Unitų šventovė ir kitos vietos miesto centre, susijusios su LDK. Kahlenbergo memorialas, skirtas Lenkijos-Lietuvos valdovui Jonui Sobieskiui, kuris išlaisvino Vieną nuo turkų apgulties 1683 m.

XIX-XX a. dailė ir architektūra. Secesija – XIX-XX a. sandūros meno stilius. Vienas svarbiausių jo formavimosi centrų buvo Viena, o išplito visoje Europoje, tame tarpe ir Lietuvoje. Patyrinėsime šio laikotarpio pastatus, tokius kaip „Secession“.Šiek tiek dėmesio skirsime moderniai Austrijos architektūrai (Hundertwasser) ir menui.

Zalcburgas – miestas, turintis įvairiausių netikėtų sąsajų su Lietuva, ir tvirtovę, kuri yra viena didžiausių Vidurio Europoje.

  Kaina: 15 Eur   Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.). Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.      

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt        
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina