Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

LDK palikimas Baltarusijoje 3d.

  • Aplankykite modernų, o kartu ir istorinį Baltarusijos centrą – sostinę Minską.
  • Susipažinkite su Baltarusijos praeitimi, garbinga didikų Radvilų rūmų istorija.
  • Apžiūrėkite architektūrinį ir istorinį LDK palikimą Gardine.
  • Pamatykite hidrotechnikos paminklą – Augustavo kanalą.
  • Kelionė autobusu,
  • 2 nakvynės viešbučiuos su pusryčiais,
  • grupės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas,
  • vietinis gidas rusų arba lietuvių kalba (pageidaujantiems kelionės vadovas verčia).

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, Baltarusijos viza ~ 25 Eur. *Mokamiems objektams turėti ~ 30 Eur.

1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė į Baltarusiją. Atvykimas į pirmąją Lietuvos sostinę Krėvą. Tuos laikus mena gerai išlikęs piliakalnis. XIII-XVa.pr. Krėvoje vyko lemtingi Lietuvos istoriniai įvykiai. Pilis priklausiusi Algirdui, vėliau Jogailai, mena Vytauto ir Jogailos konfliktus. Čia, 1382m., buvo įkalintas ir nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis. Iš šios pilies Jogaila pradėjo savo kelią į Lenkijos karaliaus sostą, čia 1385m. pasirašyta Krėvos unija. Pilies liekanų apžiūrėjimas. Išvykimas į Minską. Ekskursija po miestą didvyrį – Minsko širdis – Pergalės paminklas ir Ivano Kupalos parkas, Sporto kompleksas, Ašarų sala su paminklu kariams afganams, verkiančio angelo skulptūra. Nepriklausomybės aikštė su architektūriniais paminklais: Centrinis paštas, Vyriausybės aikštė, „Šv.Simono ir Jelenos“ bažnyčia, miesto pasididžiavimas požeminis miestas – „Sostinė“; elegantiškoji Komorovo turgavietė su skulptūrine kompozicija: saulėgražų pardavėja, kino operatoriumi, dama su šuniuku; Nacionalinė Baltarusijos *biblioteka. Laisvas laikas. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: Aukštutinis miestas su XVII – XVIIIa. gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo architektūros šedevrais: Šv.Dvasios barokinė katedra, Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, Jėzuitų vienuolyno kompleksas, miesto rotušė, Svečių dvaro rūmai, Laisvės aikštė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Minsko. Kelionė į didikų Radvilų rezidenciją – Myro miestelį. Myro pilis – įspūdingas vėlyvosios gotikos fortifikacinės architektūros paminklas, privati Iljiničių pilis, XVIa.pab. – XVIIIa. priklausiusi Radviloms. 2000-aisiais metais Myro pilis buvo įtraukta į UNESCO pasulinio paveldo sarašą. Išvykimas į Nesvyžių, kuris nuo 1513 m. buvo įtakingų magnatų Radvilų rezidencija. Apžiūrime šiai dienai geriausiai išlikusią LDK laikotarpio didikų Nesvyžiaus pilies ansamblį su rūmų menėmis, nuostabiu parku ir Slucko vartais. 2005-aisiais metais Nesvyžiaus Radvilų architektūrinis, rezidencinis ir kultūrinis ansamblis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankome pirmąją barokinę LDK Jėzuitų bažnyčią, kurios požemiuose įrenktas vienas didžiausių Europoje nekropolių – kunigaikščių Radvilų šeimos mauzoliejus. Kelionė į LDK miestą Slonimą, vadinamą „Šiaurės Atėnais“. Mieste yra išlikusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpio architektūra. Apžiūrėsime Šv.Andrėjaus bažnyčią gražiausią ir didingiausią miesto sakralinį statinį. Bažnyčios viduje yra vertingi rokokiniai altoriai, vargonų prospektas ir įmantrios formos sakykla, ant sienų išliko vyskupo Stepono Jono Giedraičio užsakymu dailininko Antano Herličkos 1775–1776 m. sukurtų tapybos fragmentų. Taip pat apžiūrėsime Didžiąją Sinagogą. Išvykimas į Žirovičius, garsėjančius savo didžiuliu vienuolyno kompleksu. XVIIa. Vienuolynas buvo laikomas didžiausiu visoje Lietuvos ir Baltarusijos teritorijoje. Vienuolynas garsėja šventuoju Dievo Motinos paveiklsu. Pažintis su vienuolyno teritorija (ekskursiją veda vienuoliai). Išvykimas į nakvynė vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną, kuriame lankėsi Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas, Lenkijos – Lietuvos karalius Steponas Batoras. Aplankysite Senąją ir Naująją pilis, Nesvyžiaus Dievo kūno bažnyčią, vaistinę – muziejų, Bernardinų bažnyčią, Gardino getą, gaisrinės bokštas, Koložos cerkvę. Taip pat Gardino senamiestyje apžiūrėsime  ir išgirsime įdomių pasakojimų apie Tyzenhauzų aikštę, Žilibero parką, medicinos akademijos pastatą, Liuteronų bažnyčią, paminklą kariams išvaduotojams, universitetą, Katedrą.  Išvykimas iš Gardino. Kelionės kulminacija kelionė prie Augustavo kanalo, jungiančio Vyslos ir Nemuno baseinus per Bebros upę, Mėtos ežerą ir Juodosios Ančios vagą. Šis kanalas yra hidrotechnikos paminklas. Atvykimas prie pačio didžiausio kanale – keturių kamerų „Nemnovo“ šliuzo, kurio vandens aukščio taškų skirtumas apie 10 metrų. Plaukimas per Augustavo kanalo šliuzus*. Po įspūdingo pasiplaukioji išvykimas į Lietuvą. Vakare grįžimas.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 980 km

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina