Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kuržemės keliais su poilsiu Ventspilyje 3d.

 • Kuržemė – nepaprasta, nepaliesta, savita, aktyvi ir įtraukianti.
 • Ventspilis – balto smėlio paplūdimys, „karvių paradas“ ir nafta.
 • Kolkos ragas – ten, kur susitinka saulėlydis su saulėtekiu.
 • Kuldiga – romantikos paieškos Latvijoje. Plačiausias Europos krioklys ir ‚skraidančios‘ žuvys.
 • Kelionė autobusu,
 •  2 nakvynės viešbutyje/kempinge/poilsio namuose su pusryčiais, dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • grupės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 70 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 45 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~35 EUR.
 • Mokama dienos**išvyka „Švyturių keliu iki Kolkos rago“ – 10 EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė link Tukumo. Pažintis su *kino miesteliu „Cinevilla“, vadinamu Latvijos Holivudu. Kino miestelyje pajusite praėjusio šimtmečio miestelių dvasią. Įspūdingos gatvės ir namų fasadai išlikę po čia kurto filmo „Rygos sargai“. Pasivaikščiojus po Latvijos Holivudą kelionė per Abavos regioninį parką. Vaizdingas poetų ir rašytojų apdainuotas Abavos slėnis yra vienas išraiškingiausių Latvijoje, kurį J.Rainis pavadino „Kuržemės Šveicarija“. Abavos upė turtinga savo giliomis raguvomis ir atšlaitėmis, smiltainio atodangomis, olomis ir kriokliais. Atvykimas į Sabilę, garsėjančią *Vyno kalnu – vynuogienojais apaugusia kalva, kuri pateko į Gineso rekordų knygą, kaip toliausias šiaurėje esantis vynuogynas pasaulyje. Esant galimybei Kuržemės vynų *ragavimas. Išvykimas į Ventspilį. Ekskursija po miestą. Ventspilis harmoningai suderina senamiesčio žavesį ir industrinį miesto vaizdą. Grįstos gatvės ir pėsčiųjų takeliai, jachtų uostas, puikus Žydrosios vėliavos paplūdimys, miesto pasididžiavimas – *Livonijos ordino laikų pilis, „Gėlių laikrodis“, fontanai „Saulės laiveliai“ ir „Laivų statytojas“, „vaikų miestelis“, inkarų takas. Pasivaikščiojimas pietine jūros molo promenada. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Pageidaujantiems visos dienos mokama **išvyka  „Švyturių keliu iki Kolkos rago“. Kelionė Kuržemės pajūriu iki Kolkos rago, nepaliestos gamtos, autentiškų  žvejų kaimelių ir daugelio švyturių unikalų Latvijos regioną, kuriame gyvena ir viena iš latvių etninių grupių lyviai. Pirmas iš švyturių, kurį apžiūrėsite - Ovišu *švyturys. Tai seniausias Latvijos švyturys, pastatytas 1814 metais.  Už keletos kilometrų apžiūrėsite dar vieną, patį aukščiusią (62 m) ir didžiausią Baltijos šalyse Mikeltornio *švyturį. Pakilus į jo viršų atsiveria neapsakomas vaizdas: jūra, paplūdimys, miškai. Esant geram orui galima pamatyti Irbenės radioteleskopą, jūroje esančius Irbės bei Kolkos švyturius. Nuo Mikeltornio švyturio keliausite į Slyterės nacionalinį parką, ypatingai saugomą gamtos teritoriją, vadinamą Baltijos jūros geologinės istorijos muziejumi. Šiame parke yra gražių Mėlynųjų kalvų, besiplečiančių smėlio kopų, geltono smėlio Baltijos jūros krantų su 30 – 50 m aukščio skardžiais. Keliausite pažintiniu gamtos taku. 1,2 kilometrų ilgio apskritimu besidriekiantis takas keliautoją veda Mėlynųjų kalnų skardžio papėdėn, supažindina su ypatingais Slyterės nacionalinio parko augalais. Apžiūrėsite Šliterės *švyturį. Nuo jo apžvalgos aikštelės matosi jūra, Slyterės nacionalinio parko pušynai, Saaremos salos Sėrvės pusiasalio pakrantė, švyturys (iki Saaremos 34 km). Kelionę tęsite į šiauriausią Latvijos vietą – Kolkos ragą – kyšulį, kur Rygos įlanka susilieja su atvira Baltijos jūra. Kur saulėlydis susitinka su saulėtekiu. Vos atvykus, jus priblokš ramybė: siūbuojančios pušys, tolumoje nuaidintys žmonių balsai ir tylus jūros ošimas. Pasiekę Kolkos kyšulį, galėsite pasigėrėti puriu, baltu smėliu, pasivaikščioti tarp audros nulaužtų pušų… Visą laiką čia jus lydės ne tik vanduo bei smėlis: ši vieta pasižymi ir pakankamai įdomia istorija. Tarybiniais laikais Kolkos ragas civiliams nebuvo lengvai pasiekiamas – ši vieta buvo naudojama kariniams tikslams. Pasivaikščioję, galite rasti ir istorinių paminklų, liudijančių apie šį tarpsnį: įvairių išlikusių pastatų, pabūklų. Netoli Kolkos rago –  didžiausios laivų kapinės Baltijos jūroje, tad jūra į krantą išskalauja pačių įvairiausių laivų nuolaužų. O galbūt pavyks rasti ir lobį? Aplankysite Kolką – seną Kuršo lyvių kaimą, svečius pasitinkantį valčių prieplauka, tinklų džiovyklomis, kvepiančia rūkyta žuvimi. Poilsis prie jūros. Vakare grįžimas į Ventspilį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionę tęsite Kuržemės keliais. Atvykimas į Kuldigą – miestą, išlaikiusį viduramžių dvasią bei architektūrą ir vadinamą „Latviškąja Venecija“. Mažyčiai tilteliai, vanduo ir apsamanoję namai primena Veneciją. Miestelio panorama nuo *Šv.Kotrynos bokšto, ilgiausias plytinis tiltas Europoje. Kuržemės pasididžiavimas – Ventos krioklys – plačiausias Europoje (240m). Šis gamtos stebuklas apipintas legendomis ir istoriniais įvykiais. Pasakojama, kad „kunigaikščiai čia lašišas gaudydavo tiesiog ore“. Šalia ir aukščiausias Latvijoje Alekšupelio krioklys (4,5m). Kelionė į požemio karalystę – *Riežupės smėlio urvus, kurie vilioja nuotykių ištroškusius turistus. Paklaidžiosite 2,5 km ilgio labirintais nusileidžiant iki 8m po žeme (skaidrus baltas smėlis, mėlynasis, raudonasis molis apšviestas žvakių ir … neįsivaizduojama tyla buvusiose kasyklose). Po įspūdingo pasivaikščiojimo urvuose latviškais serpantinais vykstame Lietuvos link. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1400 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina