Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kroatija (kolektyvas)

 

kelionė patogiu autobusu (WC, karštas vanduo, garso – vaizdo aparatūra), 10 nakvynių su pusryčiais viešbučiuose (pensionuose), privačiame sektoriuje, 1 pietūs,  kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, medicininių išlaidų draudimas užsienyje,.

Bilietai į mokamus objektus, kruizas laivu į Hvaro ir Brač salą ~27 EUR; išvyka į Biokovo kalnus ~32 EUR; vakarėlis kalnų restorane ~ 20 EUR; papildomos paslaugos, vietinių gidų paslaugos.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 40 - 60  EUR.

1 diena

Labai anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Atvykimas į šalies baroko sostinę Ėgerį, kurį išgarsino savita architektūra, tvirtovės gynėjų patriotizmas, vyno gamybos ir pirčių tradicijos. Ekskursija po miestą: pilis – buvusi vyskupų rezidencija, Dabo Ištvano aikštė, turkų valdymo simbolis 40 m aukščio Minaretas – vienas gražiausių Centrinėje Europoje. Antra pagal dydį Vengrijos bazilika - neatsiejamas miesto akcentas. Baroko dvasia alsuojanti Szechenyi gatvelė. Išvykimas iš Ėgerio. Kelionė per Vengriją, Kroatiją. Atvykimas į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine - Sarajevu. Ekskursija po senąjį miestą: miesto Rotušė, Nacionalinė biblioteka, Baščaršija – pagrindinė prekyvietė, Miljackos upės tiltai, mečetės, cerkvės, sinagogos. Išvykimas į Juodkalniją. Kelionė palei Taros upės kanjoną, dėl savo skaidraus tarsi krištolas vandens dar vadinamo “Europos ašara”. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, antras pagal dydį pasaulyje po Kolorado. Kai kuriose vietose jo gylis siekia net 1300 m. Taros upės kanjonas, kaip nepaliestos gamtos oazė, nuo 1980 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulinį gamtos paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas prie kanjono unikaliu tiltu per Taros upę, kuris vadinamas „Tiltų karaliumi”. Raftingas (grupės pageidavimu) tai kvapą gniaužianti kelionė plaustais Taros upe. Laukinė, švari, be galo srauni upė. Staigiuose upės slenksčiuose apmiršta širdis nuo aštrių pojūčių, o tyliose žemumose užgniaužia kvapą nuo supančios gamtos grožio bei didybės. Ekskursija į Ostrogo vienuolyną – antrą pagal svarbą Juodkalnijos dvasinį centrą, įsikūrusį įspūdingose uolose, tarsi kabantį ore 900 m aukštyje. Ostrogo vienuolyną XVIIa. įkūrė vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų – Šv.Vasilijus, kurio palaikai, pasak tikinčiųjų, turėdami gydančią galią, pavertė Ostrogo vienuolyną piligrimų traukos centru. Atvykimas į Adrijos pakrantės kurortą – Budvą, vieną gražiausių šalies miestų, menančių venecijiečių užkariavimo laikus. Nakvynė turistiniame komplekse.

4 diena

Pusryčiai. Kalnų keliais kelionę tęsiame į senąją Juodkalnijos sostinę Cetinę – miestelį, prisiglaudusį kalnų papėdėje. Apžiūrime kunigaikščio Nikolos rūmus ir vienuolyną, kuriame saugoma Jono Krikštytojo ranka. Esant galimybei, serpantinais pakilsime į netoliese esantį vieną gražiausių Juodkalnijos nacionalinių parkų, Lovčeno kalnų masyvą, nuo kurio esant geram orui galima pamatyti kone visą Juodkalniją. Kelionė į senovinį Kotoro miestą, minimą nuo III a. pr. Kr., ir įsikūrusį prie piečiausio Europoje Kotoro įlankos fiordo. Pažintis su senamiesčiu, apsuptu galinga tvirtovės siena: Šv. Luko bažnyčia, Kunigaikščių rūmai, Katedra ir katedros aikštė, Šv. Tribūno soboras, pastatytas XII a., Napoleono teatras, laikrodžio bokštas. Išvykimas iš Kotoro. Kelionė vaizdingu keliu palei Adrijos jūrą įlegendinį miestą – tvirtovę Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. Išvykimas iš Dubrovniko. Vėlai vakare atvykimas į Makarską – vieną gražiausių pietų Kroatijos – Dalmatijos kurortų. Nakvynė privačiame sektoriuje.

5 diena

Pusryčiai. *Išvyka laivu į Brač ir Hvar salas. Sustosite vienoje gražiausių pasaulio salų Hvar, garsėjančioje levandų ir rozmarino plantacijomis. Brač saloje turėsite laiko pasivaikščioti ir maudynėms – nuostabiu pliažu darsėjančiame Auksiniame iškyšulyje, kurio kryptis keičiasi besikeičiant jūrų vėjui. Kruizo metu vaišinsitės Kroatiškais vynais ir skaniais pietumis. Nakvynė privačiame sektoriuje.

6 diena

Pusryčiai. Kelionė į pietus palei Rijeka Dubrovačka nutiesta Adrijos automagistrale grožintis nuostabiu kraštovaizdžiu. Čia viena kitą keičia makijomis apaugusios uolos, pušynai, vynmedžių ir alyvmedžių giraitės bei nedidelės šlaitais į kalnus lipančios gyvenvietės. Atvykimas į Pelješo pusiasalį, kurį išgarsino jūreivystė ir vynai. Kelionė pro vynuogynais apaugusias kalvas. Sustojimas Potomje gyvenvietėje, kurioje yra vienas garsiausių visoje Kroatijoje Dingač vyno centras. Vyno centro lankymas ir vyno degustacija. Kelionė iki pusiasalio iškyšiulio, kurio gale aplankomas Pranciškonų vienuolynas. Kelionė į Mali Ston miestelį, žymų savo austrių ir midijų fermomis. Midijų ir austrių degustacija. Bendri pietūs nacionalinių patiekalų restorane kaimo turizmo sodyboje. Nakvynė privačiame sektoriuje.

7 diena

Pusryčiai. Polisi prie jūros. *Vėlyvo vakaro iškyla į Biokovo kalnus. Pusvalandžio kopimas akmenų taku į įspūdingą Biokovo kalnų viršūnę. Abejojantiems savo fizinėmis galimybėmis ar sveikata, rekomenduojame į viršūnę nekopti ir palaukti grupės apačioje. Nusileidus nuo viršūnės - apie valandą trunkantis pasivaikščiojimas vakarinės saulės nutviekstais kalnų takais, primenančiais mėnulio landšaftą. Jūsų laukia nepamirštama iškylos kulminacija – besikeičiančiomis spalvomis per kalnų viršūnes nuslystantis saulėlydis. Po to bus patiekta gardi naminė vakarienė: kumpis, sūris, naminė duona, arbata, vynuogių brendis. *Vakare vakarėlis kalnų restorane grojant gyvai muzikai ir ragaujant puikius Dalmatijos vynus, bei tradicinę peką. Nakvynė privačiame sektoriuje.

8 diena

Pusryčiai. Anksti ryte išvykimas į Splitą – svarbiausią ir bene judriausią Dalmatijos miestą, vieną aktyviausių Dalmatijos uostų. Taip pat tai ir didelis prekybinis bei kultūrinis centras.Pažintinė ekskursija:antikiniai Romos imperatoriaus Deokleciano rūmai su Aukso, Sidabro, Vario ir Geležies vartais, Kolonada, imperatoriaus mauzoliejus - dabartinė katedra, baptisterija – buvusi Jupiterio šventykla, Tautos aikštė su XV a. rotuše. Kelionę tęsiame į Trogirą - tipišką viduramžių miestelį, tačiau neįprastą tuo, kad įsikūręs salelėje, o su sausuma sujungtas tik nedideliu tiltuku. Kartais dėl šios priežasties Trogiras vadinamas „Venecijos miniatiūra“. Matysite Šv.Lauryno katedrą – vieną iš Dalmatijos meno viršūnių, XIV-XV a. rotušę, renesansinius Žemyno vartus, gotikinius Čipiko rūmus. Trumpas sustojimas Šibenike, garsėjančiame savo architektūra, nuostabiu senamiesčiu ir įstabia Šv.Jokūbo katedra. Pavakare atvykstame į Zadarą ir trumpa pažintis su vienu didžiausių Dalmatijos regiono ir seniausiu visos Kroatijos miestu, skaičiuojančiu trečiąjį savo gyvavimo istorijos tūkstantmetį. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv.Donato bažnyčia, penkų šulinių aikštė... Pakrantėje klausysitės unikalių jūros vargonų, vienintelių tokių pasaulyje. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Išvykimas į garsų visoje Europoje Plitvicės ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kelionė pėsčiomis, traukinuku ir laiveliu po krioklių, ežerų, miškų ir paukščių pasaulį. Daugybė upelių ir krioklių čia jungia vienas šalia kito įvairiame aukštyje išsidėsčiusius 16 krištolo skaidrumo ežerų. Natūraliai susiformavęs unikalus gamtovaizdis, gausi ir įvairi augalija, turtinga kontrastingų spalvų gama padovanos ramybės ir harmonijos pojūtį. Kelionė per Kroatiją. Trumpa pažintis su Zagrebu - Kroatijos sostine. Istorinis miesto centras – Kaptolas ir Gradecas. Katedra, Kruvinasis tiltas, Akmeniniai vartai su stebuklinguoju šv. Mergelės Marijos paveikslu, šv. Morkaus bažnyčia (XIIIa.). Žemutinio miesto centras - J. Jelačičiaus aikštė. Kelionė per Kroatiją. Nakvynė viešbutyje.

10 diena.

Pusryčiai. Kelionė link Čekijos. Atvykimas į Štirijos sostinę Gracą. Ekskursija po miestą: Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai, buvusieji Štirijos parlamento rūmai, imperatorių rezidencija – dabartiniai Parlamento rūmai, Šv. Pauliaus vartai, gotikinė miesto katedra, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, miesto parkas. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

11 diena.

Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina