Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Korsika ir Sardinija iki Kaljario 14d.

 • Milanas – visada skubanti madų sostinė: judri, triukšminga ir stilinga.
 • Korsika – dylančio mėnulio sala, užauginusi Napoleoną.
 • Bonifačis – seniausias Korsikos perlas, išdidžiai žvelgiantis į Viduržemio jūros tolius nuo aukšto stačios uolos skardžio .
 • Sardinija – sala, galinti pasigirti senomis tradicijomis ir pribloškianti lankytojus laukinės gamtos šviesų ir spalvų kontrastais.
 • Algeras – mažas Katalonijos žiupsnelis Italijoje.
 • Kaljaris – žavingoji Sardinijos sostinė, rojaus kampelis.
 • Pasinerkite į delikačių ir nepakartojamų skonių jūrą. Paragaukite vietinėje kepyklėlėje kvapnios, ką tik iš krosnies ištrauktos duonos, taip pat – šviežių jūros gėrybių patiekalų, įvairių rūšių sūrio, alyvuogių ir gero vyno.
 • Viliojanti Venecija: paslaptingos kaukės, įmantrūs tilteliai, fotogeniškos gondolo.
 • Kelionė autobusu,
 • 12 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • keltų bilietai maršruto metu: Livorno – Bastija (~ 4 val.), Bonifačio – S.Teresa (~ 1 val.), Olbija – Genuja (nakvynė kelte (sėdima vieta), ~11 val.),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus, įvažiavimai į miestus.
 • Vietą dvivietėje ar keturvietėje kajutėje (Olbija – Genuja) galima užsisakyti už papildomą mokestį (iš anksto, prieš kelionę savo agentūroje, ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios (1/4 ~ 100 Eur; 1/2 ~120 Eur)).
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 379 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 190 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~120 EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykimas į *Zalcburgą – vieną gražiausių pasaulio miestų, klasikinės muzikos gerbėjų Meką. Pažintis su Mocarto miestu: Mirabelės sodas, skendintis gėlėse ir vešlioje žalumoje, nykštukų parkas, vyskupų rūmai. Pasivaikščiojimas viena gražiausių Europos senamiesčio gatvių – „Getreidegasse“. Čia žvilgsnį patraukia ne tik originalios iškabos, išlikusios ant senųjų namų dar nuo XVI amžiaus, bet ir jaukūs vidiniai kiemeliai. Mocarto namas – muziejus, miesto Katedra (pastatyta ankstyvojo baroko stiliumi), paminklas Mocartui. *Šv. Petro vienuolyno kompleksas su bažnyčia, kapinaitėmis ir katakombomis. *Miesto pilis – didžiausia išlikusi Europoje tvirtovė. Laisvas laikas. Išvykimas iš Zalcburgo. Kelionė per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Milaną – antrą pagal dydį Italijos miestą, Lombardijos provincijos sostinę, dar vadinamą aukštosios mados sostine. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: didinga penkianavė, viena gražiausių Italijoje Milano *katedra, statyta ištisus penkis šimtmečius ir išlaikiusi pirminį projekto stilių. Vieną didžiausių pasaulyje katedrų puošia net 3400 skulptūrų, o jos stogą – 135 smailės. Siūlome pakilti į *katedros kupolą ir iš arti apžiūrėti šventyklą puošiančias skulptūras bei pasigėrėti Milano panorama. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija – prekybinė arkada su įspūdingu stiklo ir metalo stogu. Operos šventovė La Scala – didžiausias Italijoje ir vienas garsiausių pasaulyje operos teatrų. Sforcų pilis, statyta XIVa. Viskoci pilies vietoje. Architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, juosiami sienos su kampiniais bokšteliais, pagrindiniai vartai, vidaus kiemeliai. Tai viena prabangiausių Italijos pilių. Rūmuose saugomas paskutinis nebaigtas Mikelandželo kūrinys – „Pieta Rondanini“. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasimėgauti espreso ar močiato kavos puodeliu. Išvykimas link Livorno uosto. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Atvykimas į Livorno uostą. Plaukimas į Prancūzijai priklausantį Korsikos salos Bastijos uostą. Laukiniai smėlio paplūdimiai, įspūdingos uolos, mirtų kvapas ir Viduržemio jūros pakrantėms būdingi vynuogynai, citrusų plantacijos bei alyvmedžių giraitės – tai tik keletas žodžių, apibūdinančių ketvirtą pagal dydį Viduržemio jūros salą. Kaliste, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „pati gražiausia sala“, vardą Korsikai davė senovės graikai ir šis vardas prigijo tikrai ne veltui. Didžioji dauguma pakrančių, o ir visa sala yra nesibaigiantis uolų, skardžių, natūraliai susiformavusių granito arkų ir akmens peizažas. Laukinio grožio saloje netgi yra prigijęs posakis, kad ir seni akmenys turi sielą. Raudono granito skardžiai neria į žydrus jūros vandenis ir, priklausomai nuo paros meto ir apšvietimo, keičia spalvą, įgaudami įvairių tonų atspalvius – nuo švelniai rausvo iki ryškaus raudono. Pažintis su *Bastija, Aukštutinės Korsikos sostine: senasis uostas su spalvingais XIXa. Itališkais pastatais ir didžiausia Korsikoje Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia, platanų bei palmių apsupta Šv.Mikolajaus aikštė su paminklu imperatoriui Napoleonui. Išvykimas į buvusią nepriklausomos Korsikos sostinę *Kortę, dar vadinamą Paskalio Paoli miestu. Pažintis su senamiesčiu: Gaffori aikštė su paminklu generolui J.P.Gaffori ir kovų pėdsakais namų fasaduose, Paoli aikštė, Apreiškimo bažnyčia, citadelė (XVa.). Esant galimybei apžvalginė *ekskursija po miestą traukinuku. Miškų, tarpeklių ir kalnų apsuptu vingiuotu keliu vykstate Ajačo link. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. *Ajačas – Pietų Korsikos departamento centras, Napoleono Bonaparto gimtinė. „Nėra nuostabesnio krašto už Korsiką“, - nostalgiškai sakydavo žymiausias korsikietis – Napoleonas Bonapartas. Pageidaujantys, anksti ryte, galės aplankyti Ajačo vietos produktų turgų, kur akys raibsta nuo sūrių, rūkytų mėsos gaminių, jūros gėrybių, likerių bei aperityvų, alyvuogių ir vaisių gausos.  Pažintis su miestu – šiuolaikinės nacionalinės Korsikos sostine: Notre-Dame de la Miséricorde katedra, kurioje buvo pakrikštytas Napoleonas, *Napoleono namas – muziejus, kur gimė ir vaikystę praleido būsimasis imperatorius, *Fešo rūmų muziejus, kuriame – Napoleono dėdės kardinolo Fešo surinkta geriausia ikirenesansinės dailės kolekcija Prancūzijoje po Luvro. Muziejuje yra ir Belinio, Botičelio, Ticiano, Veronezės, Berninio ir kt. kūrinių. Imperatoriškoji koplyčia – antkapinis paminklas Bonapartui, 1855m. pastatytas Napoleono III. Laisvas laikas. Pageidaujantiems išvyka vietiniu transportu į Kraujo salas. Tai keturios salos, tarsi perlai pabirę Ažaksio įlankoje. Saloms būdinga laukinė gamta, žydintys ir kvepiantys krūmynai.   Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Ajačo. Kelionė į *Bonifačį – piečiausią Korsikos miestą. Bonifačio apylinkių uolos sluoksniuotos ir primena perpjautą „Napoleono“ tortą. Pasakojama, kad savo klajonių metu čia buvo apsistojęs Odisėjas. Bonifačio senamiestis įsikūręs ant įspūdingo skardžio yra tarsi pakibęs virš jūros 70m aukštyje. Neveltui miestui prigijęs „skardžių miesto“ pavadinimas. Pažintis su aukštutiniu miestu: belvederis, Ste-Marie-Majeure, Genujos laikų valdovo rezidencija – Maison du Podestat, St-Jean-Baptiste, *Aragono karaliaus laiptai. Kėlimasis per Bonifačio sąsiaurį į Italijai priklausančią Sardinijos salą. Sardinijos sala - tai dar vienas Viduržemio jūros perlas. Italijai priklausanti sala turtinga legendomis apipintu istoriniu palikimu bei civilizacijos nepaliestais gamtos kampeliais. Pagal D. H. Lawrencą „palikta anapus laiko ir istorijos“ sala išsaugojo senovės Europos tradicijas. Žavingi kraštovaizdžiai, mistiniai statiniai, neprilygstami balto smėlio paplūdimiai ir tūkstantmečius skaičiuojantis kulinarinis paveldas – Sardinija iš tiesų turi kuo didžiuotis. Kelionė vaizdinga Asinaros įlankos pakrante link Porto Tores. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Išvyka į garsų savo grotomis ir atodangomis Kapo Kačia iškyšulį. Kerinčios, daugiau nei 300 m aukščio Kapo Kačia iškyšulio smiltainio uolos smenga į jūros gelmes, suformuodamos paslaptingus požeminių olų labirintus. Įspūdingais  Kabirolio laiptais (656 pakopos) pasieksite vieną žinomiausių ir gausiai lankomą *Neptūno grotą. Romėnų jūros dievo vardu pavadinta grota buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Ši ištisa urvų sistema driekiasi apie 4 km, tačiau lankytojams atviri tik keli šimtai metrų grotos. Išvykimas į *Algerą – XII a. pradžioje genujiečių įkurtą, vėliau aragoniečių administruotą miestą, garsėjantį savo ispaniško stiliaus senamiesčiu. Pažintis su senąja miesto dalimi: gynybiniai miesto įtvirtinimai, miesto katedra, kurios architektūroje vyrauja Katalonijos gotikos stilius, o portalas – aragonietiškas; Šv. Pranciškaus bažnyčia (XIVa.), senieji valdovų rūmai. Laisvas laikas pasivaikščiojimui žaviomis Algero senamiesčio gatvelėmis, kurių užeigėlėse galima paragauti patiekalų iš jūros ežių, išgerti Vermentino (vietinio baltojo vyno) taurę. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Sakardžios *Šv. Trejybės bažnyčią, pastatytą 1116m. Pizos romanikos stiliumi. Jos interjerą puošia vienintelis išlikęs Sardinijoje XIII a. freskų ciklas. Kelionė nuragų slėniu.  Nuragai – keistos nupjauto kūgio konstrukcijos, datuojamos 1500 – 400 m.pr.Kr., pastatytos be jokio rišamojo skiedinio iš milžiniškų bazalto blokų, atgabentų nuo užgesusių ugnikalnių. Nuragų Sardinijoje priskaičiuojama iki 8000. Atvykimas į *Taros archeologinę gyvenvietę, įkurtą VIII a.pr.Kr. kartaginiečių ant nuragų kaimo griuvėsių, o 238 m.pr.Kr. užimtą romėnų. Įspūdingos fortifikacijos, drenažo sistema ir kt. Kelionė į *Kaljarį -  Sardinijos sostinę. XIXa. anglų rašytojas D.H.Lorencas pamatęs Kaljarį iš jūros, lygino jį su Jeruzale ir apibūdino tokiais žodžiais: „neįprasta ir nuostabu, visai nepanašu į Italija“. Pažintis su aukštutiniu Kastelo rajonu – Kaljari senamiesčiu: *Šv.Pankracijaus bokštas (XIV a.), Rūmų aikštė su romanine katedra, turinčia piziečių, aragoniečių ir baroko architektūros elementų, vicekaraliaus bei arkivyskupo rūmai, *Dramblio bokštas, Šv.Remigijaus bastionas, nuo kurio atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Laisvas laikas, kurio metu galima pasivaikščioti siauromis Kaljario gatvelėmis,  išgerti puodelį espreso mažoje kavinukėje miesto centre. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Kaljario. Kelionė į mažą jaukų Dolianovo miestelį, kuriame susipažinsite su avių sūriu - pekorinu; aplankysite mažą pekorino ir kitų sūrių *gamyklėlę, kurioje Jums papasakos apie sūrių gamybos ypatumus. Pasibaigus ekskursijai galėsite paragauti keleto rūšių sūrio, o Jums labiausiai patikusius, įsigyti. Vyksite į Dolianovo vyndarystės ūkį, įsikūrusį ant Parteolos kalvų, seniausią vyno gamybos regioną Sardinijoje. *Ekskursijos metu Jus vedžios po vyno gamyklą, vėliau degustuosite čia gaminamo ivairių rūšių vyno ir ragausite patiektų vaišių: dešrų, sūrių, alyvuogių aliejaus, mirtų likerio, limoncello, grapos... Kelionę tęsite įspūdinga rytine Sardinijos pakrante, šalia Orosėjos įlankos ir per Dženardžento nacionalinį parką. Atvykimas į prie pat parko esantį kurortinį Kala Gononės miestelį prie Tirėnų jūros. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros nuostabioje Kala Gononės pakrantėje prie Orosėjos įlankos. Pageidaujantys gali *nuplaukti į Kala di Luna – vieną gražiausių balto smėlio paplūdimių Sardinijoje, *nuplaukti į garsiąją Ruonio vienuolio grotą (Grotta del Bue Marino). Plaukdami gėrėsitės įspūdingomis kalkakmenio uolomis, o atplaukus nustebins keistų formų ir atspalvių stalaktitai bei stalagmitai, paslaptingi uolų dariniai. Arba tiesiog leisti laiką pasivaikščiojimui pėsčiomis įstabaus grožio gamtoje. Nakvynė viešbutyje.

11 diena

Pusryčiai.  Išvykimas iš Kala Gononės. Keliaujate į Smaragdinę pakrantę, kuri traukia pasaulio turtuolius – čia ilsėtis atvyksta ir arabų šeichai, ir rusų oligarchai, ir kino žvaigždės. Smaragdine pakrante  pavadinta neatsitiktinai – šią maždaug 55 km ilgio pakrantės atkarpą, kurios svarbiausias kurortas yra Porto Červas, skalauja neįtikėtinai skaidri, žaliai melsva jūra, kurios vilionėms atsispirti tiesiog neįmanoma. Jaukių miestukų Golfo Aranci, Porto Rotondo ir Porto Červo įlankose baltuoja prabangios jachtos ir turtuolių vilos, o tolyje išsibarsčiusios nedidelės salelės. Pasakojama, jog 1958 m. princas Aga Khanas plaukiodamas savo jachta buvo užkluptas audros ir prieglobstį netikėtai surado vienoje iš pakrantę išraižiusių dailių įlankėlių. Sužavėtas turtingasis verslo magnatas netrukus nusitaikė į tuo metu visiškai laukinę pakrantę, kuri tapo turizmo Sardinijoje pradininke. Atvykimas į Smaragdinės pakrantės sostinę  - Porto Červo kurortą. Laisvas laikas, kuiro metu siūlome pasivaikščioti jo gatvelėmis tarp rusvos spalvos namų, prisėsti kavinėje, pasigrožėti uostu, kur ant vandes sūpuojasi jachtos. Vakarop išvykstate į Olbijos uostą, iš kurio keltu plaukiate Tirėnų jūra į Genują. Nakvynė kelte.

12 diena

Atvykimas į *Genujos uostą. Pažintis su N.Paganinio ir K.Kolumbo gimtuoju miestu – uostu, kurį italai vadina „išdidžiuoju“, garsėjančiu seniausiu pasaulyje veikiančiu švyturiu La Laterna. Piazza de Ferrari aikštė, valdžios rūmai – Palazzo Ducale, Šv. Lorenzo katedrą, Genujos dožų rūmus, Operos teatrą, K.Kolumbo namas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti didžiausią Europoje *akvariumą, pasigrožėti miesto panorama iš 60 metrų apžvalgos lifto – Bigo arba pavaikščioti rytine uosto krantine. Išvykimas iš Genujos, kelionė per Italiją.  Nakvynė viešbutyje.

13 diena

Pusryčiai. Kelionė į vieną iš Veneto regiono miestelių *Trevizą, kurio kanalais išvagotas istorinis centras primins Veneciją. Ne veltui jis dažnai vadinamas  „Mažąją Venecija“. Tai senoviškas miestas siauromis gatvėmis, daugelis gatvių  apsuptos pasažais, o juos vis dar supa gerai išsaugotos XV a. sienos. Kanalai ir gražios pastatų sienos tinka maloniam  pasivaikščiojimui po miestą ir grožėjimuisi daugybe freskų, kuriomis dekoruoti namų fasadai. Ekskursija po senamiestį: Sinjorijos aikštė ir ją supantys didikų rūmai, gotikinė Šv. Mykolo bažnyčia, katedra. Laisvas laikas senamiestyje, kurio metu siūlome aplankyti vieną iš jaukių kavinių, kurioje galėsite paragauti garsiojo itališkojo tiramisu *deserto. Išvykimas iš Trevizo. Kelionė per Italiją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

14 diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5900 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina