Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kodėl yra svarbu tapyti šviesą? Janas Vermeeris ir jo „Mergina su perlo auskaru“

Kodėl yra svarbu tapyti šviesą? Janas Vermeeris ir jo „Mergina su perlo auskaru“

Virtuali ekskursija – paskaita

Su docentu, istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Trukmė: 2 val.

 

Apie 1665 metus olandų kilmės dailininkas Janas Vermeeris nutapė garsiausią savo paveikslą „Mergina su perlo auskaru“. Paveikslas tapo klasika ir lyginamas su legendinė „Mona Liza“. Nėra žinoma, kas yra ta paslaptingoji mergina, aistringai žvelgianti į mus, ir kokios mintys tą akimirką sklando jos galvoje. Konkrečios informacijos apie 35 paveikslus palikusį garsųjį Vermeerį beveik nėra išlikę. Visiškai nieko nežinoma apie dailininkui pozavusią mūzą, tačiau labai tikėtina, kad ji nebuvo dailininko meilužė. Tačiau atsakymas į šį klausimą net ir nėra aktualus, nes Vermeerio kūryboje daug svarbiau ne ką, o kaip jis tapė: jeigu Dievą laikysime šviesa, tai niekas ir niekuomet Vakarų civilizacijoje nepavaizdavo jo geriau. Neatsiejama Vakarų meno dalimi tapę spinduliai ir šešėliai čia skverbiasi ir krenta tobuliau nei bet kur kitur. Tai supratus, darosi aišku, kodėl „perlo auskaras“ tapo svarbesniu už jo savininkę. Žiūrėsime vieną garsiausių visų laikų filmų apie meną (sukurtas 2003 m.), kurį gyvai komentuos Rūstis Kamuntavičius.

 

Techninės detalės: Filmas lietuvių kalba. Filmo trukmė apie 100 minučių, tačiau kai kurias dalis praleisime. Su komentarais ir diskusija visas susitikimas gali trukti apie dvi valandas.

 

Kaina: 15 Eur

  Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.). Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.  

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina