Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kitokia Moldova 8d.

 • Moldova – kompozitoriaus E.Doga ir filmo „Mano mylimas ir švelnus žvėris“ tėvynė.
 • Šimtus kilometrų po žeme išsiraizgę ilgiausi pasaulyje vyno rūsiai, skanus maistas, kurį ragausite nacionalinį kulinarijos paveldą saugančiuose restoranuose ir patys mokinsitės jį pagaminti.
 • Ramybė, vienuolių dvasingumas Tipova, Capriana, Soroca, Orheiul Vechi vienuolynuose leis atsispirti nuo pasaulio tuštybės.
 • Prieš dešimtmečius sustingęs laikas Gagaūzijos ir Padniesrės regionuose, kurie primena sovietinius miestus – muziejus po atviru dangumi.

Dulcea si tandra mea fiara „Mano mylimas ir švelnus žvėris“ (kompozitorius E. Doga)

„Moldova – lyg pelenė iš pasakos, kurią norisi sušukuoti ir pakeisti jos suknelę. Ji tokia kukli, kad vis dar nedrįsta garsiai visam pasauliui pareikšti, kad nori ir gali būti savarankiška, kad turi sielą, papuoštą įspūdingais upių vingiais, vienuolynais urvuose, spalvingais tautiniais kostiumais. Jei Moldova išties būtų moteris, jos charakteris neabejotinai primintų turbūt romantiškiausio XXa. Europos kompozitoriaus J.Dogos melodijas.“ Monika Vasylienė 

 • Kelionė mikroautobusu, autobusu pagal programą,
 • 7 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose,
 • 5 vakarienės,
 • 1 pietūs,
 • folkloro vakaras ir vakarienė,
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Skrydis Vilnius – Europos miestas  - Kišiniovas – Europos miestas – Vilnius, medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, registruojamas orlaivio bagažas, degustacijos, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~160 – 200 EUR. 

1 diena

Skrydis Vilnius – Kišiniovas  (su persėdimu viename iš Europos miestų). Atskridimas į tarptautinį Kišiniovo oro uostą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį dokumentus vyksite į viešbutį. Vakarienė viename iš miesto restoranų.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Ekskursija po vieną iš žaliausių Europos sostinių - Kišiniovą: 1841 m. statyti Šventieji vartai (kitaip dar vadinami Triumfo arka), Ortodoksų Mūsų Viešpaties gimimo katedra su savo elegantiška XIX a. varpine ir Katedros parku, 24 valandas per parą dirbantis Parko gėlių turgelis, Prezidentūra, Parlamento ir  Vyriausybės rūmai, pagrindinė Stefan cel Mare gatvė, kuri prasideda Didžiojo Moldovos kunigaikščio Stepono garbei pastatyta skulptūra. Moldovos istorijos muziejaus stovinčio miesto centre priešais "Lupoaicii Latino" Romos legendinių įkūrėjų Romulo ir Remo skulptūras lankymas. Muziejuje sukaupta 263 000 eksponatų, kurie supažindina su daugiau nei 5000 metų šalies istorija bei folklioru. Po pietų vykstate į patį didžiausią pasaulyje ir seniausią Moldovoje „šventojo gėrimo“ vyno rūsių kompleksą po žeme Milestii Mici. Visas rūsių ilgis yra 200km. Šiuo metu tik ketvirtadalis Milestii Mici rūsių yra naudojamos. Čia įkurtose saugyklose su nišomis buteliams yra laikomi aukštos kokybės vynai. Paskaičiuota, kad nišose guli 2 milijonai vyno butelių ir 1,5 mln. iš jų yra kolekciniai. 2005 metais saugykla buvo įrašyta į Gineso rekordų knygą, kaip didžiausia vyno kolekcija Europoje. Labiausiai Milestii Mici garsėja visame pasaulyje savo įspūdinga Auksine vyno kolekcija. Ekskursijos metu besivažinėdami požeminiuose  jūros periodo kriauklainio rūsiuose pastebėsite, kad kiekviena požeminio vynų „miestelio“ gatvė turi ir savo pavadinimą, kelio ženklus,  pamatysite vynų kolekcijas, sužinosite apie šio vyno gamybą. Pažintį su Milestii Mici vyno rūsiais vainikuos vynų degustacija. Grįžimas į Kišiniovą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Po pusryčių kelionė į Moldovos „Čigonų sostine“ vadinamą Soroca. Ši teritorija  buvo itin svarbus Genujos respublikos prekybos taškas Olihonija su savo tvirtove, kurios vietoje Moldovos kunigaikštis Steponas Didysis XVa. pastatydino savąją. Praeityje tvirtovė buvo didžiulių Europos įvykykių centre: joje slėpėsi moldavų ir rusų kariuomenė Petro I kompanijos prieš Osmanų imperiją metu. Itin svarbų vaidmenį suvaidino ir Didžiojo Turkijos karo (17a.)metu. Tuomet Lietuvos didžiojo kunigaikščios Jono III Sobieskio kariuomenė apgynė tvirtovę ir jos apylinkes nuo  priešų invazijos. Ekskursija po Tvirtovę. Vėliau įveikę 600 laiptelių, pasiksite aukščiausią Sorocos tašką, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Dnestro upę. Lankysite, šioje vietoje stovinčia  29,5 m aukščio  monumentą - „Padėkos žvakė“, kurios tamsoje skleidžiama šviesa matoma net už keliasdešimt kilometrų.  Kelionę tęsiate į priešistorinius laikus menantį Rudi kaimą, kuriame yra aptinkami prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių pėdsakai. Kaimas yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, dėl per jį einantį Struvės geodezinį lanką. Lankote vieną įspūdingiausių moldaviškos gotikos stiliumi, unikaliame Dniestro upės landšafte, XVIIIa. pastatytą Rudi Šv.Trejybės moterų vienuolyno kompleksą. Grįžimas į Kišiniovą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Šiandien pabandysime „atsukti laiką atgal“ lankydamiesi Padniestrėje - „šalyje, kuri neegzistuoja“, „šalyje, kurioje nėra minusų, nes ten tebegyvena sovietmetis“ - nepripažintoje Padniestrės respublikoje. Tai autonominė teritorija esanti Moldovos rytuose prie Ukrainos sienos, einanti palei rytinę Dniestro upės pusę. Nors oficialiai ši teritorija niekomet nebuvo pripažinta kaip Valstybė ir yra priskiriama Moldovai, kaip viena iš jos teritorijų, tačiau realiame gyvenime, tai yra atskira valstybė - jie turi savo kariuomene, policiją, vyriausybę, parlamentą, prezidentą, himną, vėliavą ir viską, ko reikia tikrai valstybei. 1992 m. Moldovai atsiskyrus nuo Sovietų sąjungos, ši teritorija nenorėjo to padaryti, ko pasekoje tarp Moldovos ir Transnistrijos (kuri buvo palaikoma rusų) kilo karas, po kurio Transnistrija pasiskelbė kaip atskira valstybė, bet jos nepripažino nė viena iš JTO šalių. Ši valstybė tapo labai griežtai saugoma ir kontroliuojama. Atlikę visus „pasienio“ formalumus pateksite ten, kur laikas atrodo sustojo prieš 40 metų: parduotuvės, gatvių pavadinimai, vaikų atrakcionų parkai ir ten pardavinėjami bilietukai, lengvieji automobiliai ir t.t.  Lankote Benderu (Tighina) miesto XVI a. tvirtovę, kuri buvo itin svarbi Osmanų imperijos karų metu, čia slėpėsi Švedijos karalius Karolis XII. Buvusioje KGB būstinėje įsikūręs istorijos muziejus nukels į 1992 m. pilietinį padniestriečių ir moldavų karą. Surinktuose eksponatuose vietiniai perteikia tik savąją karo eigos ir pasekmių versiją. Kelionę tęsite  į Padniestrės „sostinę“ ir antrąjį pagal dydį Moldovos miestą Tiraspolį. Nenustebkite! Čia ne Grūto parkas, o pats tikriausias miestas, kuriame tebėra kolosali Lenino skulptūra, KGB rūmai, Prezidento rūmai, Pergalės memorialas, Suvoro aikštė, paminklai M. Kutuzovui ir kt. Ekskursija legendinėje XIX a. įkurtoje KVINT stipriųjų gėrimų gamykloje, konjakų degustacija. Čia gaminami: konjakai, kalvadosas, brendis, džinas, vynas, degtinė. Joje per metus pagaminama apie 10 mlj. litrų absoliutaus alkoholio, o kai kurie gėrimai brandinami iki 60 metų.  „Grįžus“ atgal į  Moldovą jūsų lauks smagi maisto gaminimo pamokėlė - vakarienė, kurios metu išmoksite gaminti moldaviškus tradicinius patiekalus tik iš vietinių ūkininkų tiektos produkcijos (pačių rankomis spausti sūriai, vynas, daržovės ir kt.). Vakare grįžtate į Kišiniovą. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Po pusryčių išvykstate į vieną gražiausių šalies vienuolynų Capriana, kuris stebuklingu būdu nebuvo karų metais suniokotas ir yra šalies atgimimo simbolis. Vienuolynas lankytojus sužavi ramybe ir keliomis XIV – XXa. bažnyčiomis. Į jo teritoriją patenkama tik perėjus garsųjį Besarabijos mišką. Čia 1821m. buvo palaidotas rumunų kilmės Konstantinopolio patriarchas, Moldovos, Kijevo, Valachijos metropolitas Grogorie Banulescu Bodoni. Kelionę tęsiate į unikalų gamtos kampelį Tipova, kuriame yra gausybė uolose įsikūrusių vienuolynų, vandens kaskadų, o vietiniai tiki, kad būtent čia žuvo mitologinis herojus Orfėjus. Apžiūrite vieną seniausių Moldavijoje Tipovos vienuolyną. Vienuolynas įkurtas Tipovos upės šlaite, išskaptuose uolose. Kelionę tęsiate į dar vieną gamtos prieglobstyje prie Dniestro upės ir vandens kaskadų radusį sau ramybę Saharna vienuolyną. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje (svečių namuose).

6 diena

Pusryčiai. Keliaujate į Bulboaca kaimą, kuriame graikų kilmės paskutinis Besarabijos (buvusios Moldovos kunigaikštystės dalies, kurią 1812m.  prisijungė carinė Rusija) valdovas Constantinas Mimi pastatydino rūmus ir pirmasis pradėjo  vyninkystės verslą. Čia 1893 m. buvo užveisti pirmieji vynuogynai. Ekskursijos metu susipažinsite su 2015 m. po restauracijos atvertais Mimi rūmais, ragausite istorinį vyninkystės statusą turinčius vynus. Kelionę tęsiate į Moldovos pietuose esantį autonominį Gagaūzijos. Tai unikali, labai įdomi teritorija, kurios daugumą gyventojų sudaro gagaūzai, tiurkų kilmės atvykėliai, atsikėlę į Moldovą iš Bulgarijos ir yra išskirtinai vieninteliai tiurkų kilmės atstovai, siejami su ortodoksų bažnyčia, ne su islamu. Visame Pasaulyje priskaičiuojama vos ketvirtis milijono gagaūzų, pusė kurių – gyvena Moldovoje. Čia retas moka moldavų kalbą ir kalba savąją UNESCO kaip nykstančia pripažinta kalba. Lankote prie Jalpūgo upės įsikūrusią regiono sostinę Komratą, kurią XVIII a. įkūrė Osmanų imperija. Miesto centre apžiūrite: Laisvės aikštę, Šv.Jono ortodoksų katedrą, Nacionalinės asamblėjos rūmus, paminklą Leninui. Norint suprasti kas yra „gagaūzai“, lankysite Besalmo gyvenvietėje įkurtame ietorijos ir etnografijos muziejuje. Čia sužinosite gagaūzų tautos istoriją nuo seniausių iki dabartinių laikų, susipažinsite su unikaliomis šios tautos tradicijomis. Pasimėgausite mini koncertu: gagaūzų šokiais ir dainomis.  Vėliau keliausite į vienintelį po SSSR sugriuvimo išlikusį  kolūkį, kuriame auginamos įvairios daržovės ir vaisiai. Gagaūzai turi puikias virtuvės tradicijas, todėl nepraleiskite progos išbandyti jų stalo vaišių. Pietūs.  Nakvynė Butuceni Agro pensione – atostogų komplekse.

7 diena

Pusryčiai. Paskutinę kelionę dieną paskirsite istoriniam Orheiul Vechi - senųjų priešistorinių gyvenviečių kompleksui uolose. Šiose uolose žmonės gyveno jau prieš dešimtis tūkstančių metų, kuomet jie buvo žinomi kaip dakai – moldavų protėviai. Šioje vietoje mėgausitės ne tik urvų unikalumu, bet ir gamtos grožiu, uolos stūksto prie Rauto upės vingio su vaizdais į derlingą ir toli kiek akys užmato nusidriekusią plynaukštę. Aplankysite  XVIII a. Kuri vyrų vienuolyną, kuris yra lyg replika šv. Andriejaus cerkvei Kijeve, kurią pastatė italų architektas B.Rastrelli. Išsiruošime į žygį po Raut upės aukštus kriauklainių 100-120 m aukščio krantus, į kurių urvus  XIV a. atsikėlė gyventi vienuoliai, o pamaldūs apylinkių gyventojai šventojo šaltinio vandens stotelę. Pietūs tipiškoje moldaviškoje kaimo sodyboje. Įspūdingame gamtos prieglobstyje – urve yra įkurta cerkvė, kurios ramybę saugo orus senučiukas vienuolis. Vakare Jūsų laukia folklorinis vakaras su vakariene. Trankūs tautiniai šokiai, spalvingi kostiumai, gardus maistas ir moldavų nuoširdumas bei vaišingumas vainikuos kelionę ir įspūdžių kupinos širdys Jums neleis dar ilgai užmigti. Nakvynė Butuceni Agro pensione – atostogų komplekse.

8 diena

Tikri moldaviški pusryčiai. Išvykstame į oro uostą. Pakeliui stabtelime Kišiniove, kad galėtume dar pasivaikščioti po visoje šalyje gerai žinomą suvenyrų-blusų turgelį, išgerti dar vieną vyno taurę... Skrydis Kišiniovas – Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų). Grįžimas į Lietuvą. 

Maršruto autorė Monika Vasylienė

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina