Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

KINIJA... Lyg perlas ant šilko. Geltonųjų kalnų viršūnės ir kruizas Jangdzės upe 14d.

 

Profesionalus kelionės vadovas Ignas Gintutis - istorikas, Kinijos ir kitų Azijos šalių ekspertas

Kelionių vadovo karjerą pradėjau tolimojoje Indijoje prieš aštuonerius metus. Nuo to laiko be kelionių gyventi nebegaliu, tai tapo mano aistra, mano kasdienybe. Nuo Šiaurės Amerikos iki Tolimųjų Rytų vedžiau daugiau kaip 100 grupių. Ir žadu nesustoti.Daug kas sako, kad kelionių nekolekcionuoja, o aš – atvirkščiai. Su nekantrumu laukiu kiekvieno naujo nuotykio, naujo bilieto savo rankoje. Mano manymu, kiekviena kelionė yra lyg maža dalelytė, kurias renku į kolekciją tam, kad galėčiau sudėti vieną didelę, nepaprastai gražią ir spalvotą dėlionę.

Pritariu posakiui, jog „pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmąjį puslapį.

 

Kelionės aukso fondas

 • Hutongo rajonas Pekine. Kelionė rikšų traukiamais vežimėliais į senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją.
 • Didžiausia pasaulyje Tiananmenio aikštė Pekine.
 • Uždraustasis miestas Pekine – didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje, liudijantis Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų didybę (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties“ restorane.
 • Didžioji Kinų siena – net iš kosmoso matomas pasaulio stebuklas (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Dangaus šventykla – išskirtinis kulto pastatų kompleksas Pekine (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Sianas – gyva istorijos knyga, senoji Kinijos sostinė, nuo kurios prasidėjo garsusis šilko kelias.
 • Imperatoriškoji Terakotos karių armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu (UNESCO pasaulio paveldas).
 • Kruizas Jangdzės upe – trečia pagal dydį upe pasaulyje.
 • Drakono šulinio arbatos plantacijos Longdzingo kaime, garsėjančios geriausia visoje Kinijoje žalia arbata ir bene vienintelis pasaulyje arbatos muziejus.
 • Kvapą gniaužiantis pasivaikščiojimas debesų jūroje besimaudančiomis dantytomis Geltonųjų kalnų keteromis, aplipusiomis įmantriausių formų pušimis (UNESCO paveldas).
 • Autentiškas senąją Kinijos dvasią išlaikęs Sidi kaimelis - kaimas, tarsi išniręs iš senovinio kinų paveikslo (saugomas UNESCO).
 • Kinijos Rytų perlas – Šanchajus, dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“.
 • Pribloškiantis naktinis Šanchajaus neono šviesų žaismas plaukiant laivu Huangpu upe (už papildomą mokestį).
 • Pirkinių rojus lauktuvių „medžiotojams“ – daugybė arbatos rūšių, šilkas, perlai, porcelianas, laikrodžiai, kilimai...
 • Sudžou -  „kinų sodų sostinė“.

Kai beveik prieš 700 metų italų keliautojas Markas Polas nustebusiems europiečiams pirmą kartą pasakojo apie Vidurio karalystėje pragyventus 16 metų, Vakarų pasauliui Kinija buvo didžiausios egzotikos sinonimas...

Didžiajai Kinijai pažinti galbūt neužtektų ir dešimties kelionių. O jeigu norėtumėt vykti tik vieną vienintelį kartą? Ilgametė kelionių į Kiniją organizavimo patirtis, „GRŪDOS“ darbuotojų kelionės po šią įstabią šalį, ilgos diskusijos su žymiais geografais, orientalistais, patikimų ir patikrintų Kinijos partnerių pasiūlymai, daugybė perskaitytų knygų, ir, aišku, mūsų keliautojų impresijos, tikimės, leido sukurti ir pasiūlyti Jums unikalų panoraminį maršrutą, atspindintį daugiasluoksnį Kinijos istorijos ir kultūros paveldą bei kerintį gamtos grožį. Maršrutas yra dinamiškas, labai gyvas, kontrastingas, pasižymintis lankomų objektų ir pramogų įvairove. Tikrai neturėsite laiko nuobodžiauti! Ir tikrai didžiųjų megapolių Pekino ir Šanchajaus šurmulys neužgoš mažųjų kaimelių autentikos.

Tad kartu atverkime vartus į paslaptingiausią Rytų šalį – Drakono karalystę! Esame tikri, kad būsite maloniai nustebinti, aplankę šį platų kraštą, kupiną jėgos ir žavesio. Atverkime akis ir širdis šios puikios šalies pažinimui!

 • Kelionė patogiu autobusu su vėdinimo sistema pagal programą.
 • Vietinis skrydis su oro uosto mokesčiais: Sianas – Čongčingas.
 • 9 nakvynės 4* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją). Visi viešbučiai kruopščiai atrinkti ir patikrinti.
 • 1 nakvynė miegamojo traukinio 4-vietėse kupe: Pekinas – Sianas.
 • Greitieji traukiniai: Yichang – Hangdžou/Huangšanas – Šanchajus.
 • 9 pusryčiai.
 • 3 dienų kelionė kruiziniu laivu Jangdzės upe su maitinimu: 3 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės.
 • Tradicinė „Pekino anties“ vakarienė Pekine.
 • Vakarienė „Huo Guo – ugnies puodas“.
 • Atsisveikinimo vakarienė Šanchajuje.
 • Kinų kaligrafijos pamoka.
 • Mokesčiai už įvažiavimą į Geltonuosius kalnus, Sidi miestelį.
 • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uosto mokesčiais (nuo 560 – 724 Eur – priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Kinijos viza ~ 110 Eur.
 • Mokami objektai ekskursijų metu; turistas moka vietos valiuta apie 210 EUR už programoje paminėtus objektus (jei neparašyta kitaip).
 • (*) – pažymėtos papildomos pramogos: vakarienė kinų koldūnų restorane Sianyje ~ 25 EUR; „Huo Guo – ugnies puodas“ vakarienė Čongčinge ~ 15 EUR; Tangų dinastijos šou Sianyje ~ 35 EUR; plaukimas laivu Huangpu upe Šanchajuje ~ 30 EUR.
 • (**) – pažymėtos papildomos pramogos kruizo metu: Fengdu miestas ~ 56 EUR; Baltasis Miestas ~ 56 EUR.
 • Kruizo aptarnavimo mokestis ~ 35 EUR/asm. (mokama laive).
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (privalomas norint gauti Kinijos vizą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai, gėrimai, papildomos išlaidos.

diena.

Skrydis: Vilnius – Helsinkis – Pekinas. 

diena. Pekinas.

Kinijos sostinė Pekinas nuo pat jo įkūrimo vaidino svarbų vaidmenį šalies gyvenime. Nors XIIIa. pradžioje Čingischano vadovaujamos mongolų ordos, persiritę per Didžiąją kinų sieną, jį nušlavė nuo žemės paviršiaus, bet atstatytas miestas vėl suklestėjo. Nuo to laiko pasikeitė daug valdovų Uždraustajame mieste ir nuolat keitėsi pats miesto vaizdas. Dabar čia apie 20 mln. gyventojų, judėjimas vyksta 10 eismo juostų, siauras senamiesčio gatveles labai greitai keičia biurų pastatai, prašmatnūs viešbučiai, viadukai. Pekinas pritrenkia savo didumu ir žmonių gausybe.

Atvykimas į tarptautinį Pekino oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į ekskursiją su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos į senąją Pekino dalį Hutongą. Čia gyvenantys žmonės mažąsias gatveles su pasididžiavimu vadina „tikruoju Pekinu“. Praskleidžiame Pekino istorijos metraštį ir rikšų traukiamais vežimėliais leidžiamės į nepakartojamą kelionę po Hutongą, kuriame dar ir šiandien galima pamatyti senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją: vienaaukščius gyvenamuosius namus su uždarais vidiniais kiemais, iškabintus popierinius žibintus, senukus, sėdinčius medžių pavėsyje ir geriančius arbatą bei žaidžiančius kinų šaškėmis ar kortomis, moteris, čia pat gatvėje gaminančias maistą, dūkstančius vaikus.

Toliau vykstame į didžiausią pasaulyje Dangiškosios ramybės aikštę (Tiananmenio), kurios plotas didesnis nei 400 000 m² ir joje vienu metu gali tilpti milijonas žmonių. Ši aikštė yra Kinijos simbolis ir žmonių masinio susirinkimo vieta. Aikštę supa daugybė pastatų: Kinijos liaudies susirinkimo ir kultūros rūmai, nacionalinis muziejus, Uždraustasis miestas, ant kurio įėjimo vartų puikuojasi milžiniškas buvusio šalies diktatoriaus Mao Dzedungo portretas.

Ekskursija į Uždraustąjį miestą – imperatoriaus rūmus. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje ir reikšmingiausias Kinijos dinastinės praeities simbolis, Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų rezidencija (XV – XXa.), kurią sudaro priėmimo salės, paviljonai, šventyklos, bibliotekos, parkai: „Stogas už stogo, jie stovėjo lyg apversti laivai, atskiri, karališkai švytintys saulėje“ (Cecilis Levisas). Uždraustasis miestas – tai Pekino širdis, kurioje „susitinka žemė ir dangus... surenkami vėjai ir lietūs, kur egzistuoja in ir jang harmonija“. Čia gyveno imperatorius, kuris buvo tarsi pasaulio centras ir turėjo vienyti bei valdyti tautą. 1987m. Uždraustasis miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Vakare Jums bus pasiūlyta gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane. Sakoma, kad „tikros“ Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje. Dar daugiau – Pekino gyventojai teigia, kad tikros Pekino anties galima paragauti tik šiame mieste. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Iškepta antis patiekiama ant stalo ir profesionalo (virėjo) pjaustoma tiesiai prieš valgytojų akis. Tad anties patiekimas – savotiška pramoga. Anties gabalėliai (riekelės) dedamos ant plonų blynelių, pagardinamos pjaustytais šviežiais agurkais, morkų šiaudeliais ir specialiu padažu, blynelis gražiai sulankstomas ir toks „vyniotinis“ valgomas rankomis. Pasimėgavę Pekino antimi važiuojame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena. Pekinas - Didžioji Kinų siena - Sianas.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos vykstame prie Didžiosios Kinų sienos, vieno žinomiausių pasaulio stebuklų, dar  vadinamo „tūkstančio li ilgumo siena“. Didžioji kinų siena yra vienas nuostabiausių visų laikų didžiųjų statinių. Legendinė siena, tarsi gyvatė vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Daugiau negu 2000 metų skaičiuojanti siena, sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų, buvo stipri karinės apsaugos sistema. Šiuo metu tik apie 30 proc. sienos dar išlaiko savo pirmapradį vaizdą, likusioji dalis, veikiant atšiaurioms sąlygoms, yra gerokai apirusi. Siena yra 8m aukščio, 7m storio ir viršuje apie 5m pločio, tačiau atrodo siauresnė, nes visą laiką kyla į kalną. Ji buvo nutiesta kalnuotomis vietovėmis ir eina kalnų keteromis, kad priešui būtų sunku ją įveikti. Pasivaikščiojimas siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.

Apžiūrėję Didžiąją Kinų sieną, vykstame į vieną garsiausių Kinijoje Dangaus (Tiantan) šventyklą, skirtą dangaus garbinimui. Šventyklą pastatė Kinijos imperatorius Mingas III 1420m. Visa šventyklos komplekso kompozicija ir kiekvienas atskiras statinys bei elementas simbolizuoja nenutrūkstamą ryšį tarp Dangaus ir Žemės. Tarpininkas tarp Dangaus ir Žemės visada buvo imperatorius. 1998m. Dangaus šventykla buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Įdomu, kad šios šventyklos architektūra ir planavimas ilgą laiką stipriai veikė Tolimųjų Rytų architektūrų vystymąsi. Šventyklos teritorija įsikūrusi didžiuliame parke, kuriame ypač smagu apsilankyti rytais, kuomet vietos gyventojai atlieka rytinį ritualą – makštinasi, darydami įvairius pratimus, žaisdami judrius žaidimus, šokdami.

Perlai – nesudylantis ir per amžius keliaujantis prabangos simbolis. Nuo pat gilios senovės perlai buvo laikomi tobulumo įsikūnijimu. Tai yra seniausias žinomas brangakmenis ir iki pat šių dienų išlikęs vienu iš labiausiai vertinamų. Kinija garsėja jūriniais ir upiniais perlais. Keliaujame į perlų gamyklą, kur akį džiugins perlų grožis, o įmonės darbuotojai papasakos apie perlų rūšis, apdirbimą, parodys, kaip atskirti upinį perlą nuo jūrinio, tikrą nuo dirbtinio. Pageidaujantieji galės įsigyti jiems patikusių papuošalų gamyklos kainomis. Aišku, nepamirškite derėtis. Čia Jums padės patyręs „GRŪDOS“ kelionių vadovas.

Smaguriams popietę siūlome praleisti Wangfujing pėsčiųjų gatvėje, kur galėsite prisiragauti egzotiškų patiekalų: keptos gyvatės, skorpionų, laumžirgių, jūros tarakonų, o tie, kurių nežavi toks egzotiškas maistas, galės pasimėgauti keptais vištų sparneliais, ananasais, bananais šokolade, braškėmis karamelės padaže bei kitais kinų virtuvės gardumynais. Čia nenusivils ir lauktuvių „medžiotojai“. Jūsų laukia gausybė šilko, arbatžolių, porceliano, laikrodžių ir kitų parduotuvių.

Vykstame į Pekino geležinkelio stotį. Kelionė puikiai įrengtu naktiniu traukiniu miegamajame vagone iš Pekino į Sianą (vienoje kupė yra keturi gultai, patalynė). Nakvynė traukinyje. 

diena. Sianas.

Sianas – senoji Kinijos sostinė, nuo kurios ir prasidėjo garsusis Šilko kelias. Tai miestas, kurį galima pavadinti gyva istorijos knyga, įamžinusia kinų tautos vargus ir likimo vingius. Sianas yra ir viena garsiausių senovės sostinių pasaulyje – kaip Atėnai, Kairas ar Roma. Ji gyvavo valdant net trylikai dinastijų, o ypač suklestėjo Tangų dinastijos laikotarpiu (618 – 907m.). Tuomet Sianyje gyveno daugiau kaip milijonas gyventojų ir jis buvo didžiausias pasaulio miestas.

Pasitikimas Siano traukinių stotyje, pervežimas į vietinį restoraną kur papusryčiausit. Po jų kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Lintongą. Pažintis su garsiąja imperatoriškąja moline Terakotos armija, kurią Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Apsilankius viename garsiausių pasaulio muziejų ir pamačius stovinčią natūralaus dydžio molinę imperatoriaus armiją, užima kvapą. Sakoma, kad senovės Kinijoje gyvavo paprotys kartu su mirusiu valdovu laidoti gyvus berniukus ir mergaites, kurie turėjo tarnauti valdovui jo pomirtiniame gyvenime. Vietoj to karingasis imperatorius Čin Ši Huangdi pasistatė didingą kapavietę, kuri priglaudė ne tik jo paties palaikus, bet ir apie 8000 natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūras, bronzinius kovos vežimus bei ginklus. Terakotos armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, pribloškiantis kiekvieną čia apsilankiusį.

Grįžimas į Sianą. Lankysite vieną seniausių ir unikaliausių Kinijoje Didžioji Laukinės Žąsies pagodą, statytą VIIa., valdant Tangų dinastijai. Pagoda laikoma to meto architektūros šedevru, be to ji garsi kaip budistinių tradicijų sergėtoja. Miesto simbolis – didžioji gynybinė siena, didžiausia Mingų dinastijos (XVIa.) siena Kinijoje. Ji tęsiasi 12km ir yra 10m aukščio. Siena miestą dalija į dvi dalis – vidinį ir išorinį. Vidinis miestas – tai senos gatvelės su tradicine kinų architektūra, išorinis – naujų dangoraižių miestas. Apžvelgsite fantastišką miesto panoramą nuo gynybinės sienos. Čia stovėdami puikiai pajusite senojo ir naujojo miesto kontrastus. Jeigu pageidaujate, sieną galite apvažiuoti rikša.

Keliaujame į Siano kinų musulmonų kvartalą, kuriame apžiūrime Didžiąją Siano mečetę – garsiausią Kinijos musulmonų šventovę, kuri buvo pastatyta VIIIa. Joje persipina islamiškosios ir budistinės architektūros motyvai.

Vėliau važiuojame į Tangbo meno muziejų, kuriame miklinsime savo rankas ir mokysimės kinų kaligrafijos meno. Patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos raidžių reikšmes bei pamokys taisyklingai laikyti teptuką, judinti rankos riešą, kad galėtume nupiešti keletą kinų rašybos simbolių, kuriuos kaip suvenyrą galėsime parsivežti namo.

Vakarienė kinų koldūnų restorane* (už papildomą mokestį). Turbūt nėra įvairesnių patiekalų nei Kinijos koldūnai. Vieni jų vadinami “jiaozi”, kiti - “wontonais”, treti – “bunais”, ketvirti – “xiaolong bao”. Kiekvienas Kinijos regionas gamina savo ypatingus baltus, kvepiančius “ryšulėlius” su vaizduotę kaitinančiais įdarais. Dažnai įdarui yra naudojama kiauliena, jautiena, aviena, krevetės, austrės, svogūnai, imbieras, morkos ir kitos daržovės. Koldūnai gali būti patiekiami virti garuose, kepti ar sriuboje. Ragausime įvairiausių rūšių garuose virtų, keptų ir sriuboje mirkstančių koldūnų.

Po vakarienės siūlome pasižiūrėti spalvingą Tangų dinastijos muzikos ir šokio šou* (už papildomą mokestį). Tai įspūdinga šokių programa su tradicine kinų muzika, nukelianti į Tangų dinastijos imperatorių laikus. Nakvynė viešbutyje.

diena. Sianas - Čongčingas.

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Čongčingą. Pasitikimas oro uoste. Įsikūręs tarp kalnų Sičuanio provincijos miestas Čongčingas kaip tik ir garsėja įvairiais prieskoniais ir laikomas paties aštriausio maisto sostine. Apie Sičuanio provincijos gyventojus yra sakoma, jog jie valgo aštriausius čili pipirus, todėl turi ir aštriausius liežuvius. Sičuanio provincija laikoma Kinijos širdimi, iš kur šalis aprūpinama ryžiais ir prieskoniais. Vėliau keliaujame į ekskursiją: senoji miesto dalis – Cicikou, kurios gatvelės nukelia šimtus metų atgal, kai Čongčingas buvo garsus prekybinis centras. Gatvelėse pajusime šimtmečiais alsuojančią miesto istoriją, kuri atsispindi tradicinėje kinų architektūroje ir gyvenimo būde. Čia ir šiandien, kaip ir prieš šimtus metų, zuja prekeiviai ant savo prekystalių išsidėstę prekes: įvairias daržoves, maisto produktus, suvenyrus ir, žinoma, prieskonius, kurių kvapas juntamas visame mieste. Vėliau pasivaikščiosite Jiefang Bei gatve.

Vakarienė restorane. Vakarienės metu ant stalo bus patiektas „Huo Guo – ugnies puodas“. Puode verdamas karštas sultinys. Plonais gabalėliais supjaustyta mėsa – aviena, ėriena, kiauliena, jautiena ar jūros gėrybės – sudedamos į vielinį samtelį ir trumpai paverdamos kunkuliuojančiame sultinyje. Valgoma su taip pat trumpai apvirtomis supjaustytomis įvairiomis daržovėmis. Mėsai pasidažyti išdėliojama daugybė indelių su padažais. Pabaigoje ragaujamas sultinys, kuriame virė mėsa, ir valgomi makaronai. Pabandykite patys, tikrai patiks! Tai ir šou, ir bendravimo būdas.

Po vakarienės vykstame į uostą, kuriame Jūsų jau lauks kruizinis laivas bei prasidės įspūdingas kruizas Jangdzės upe. Kruiziniai laivai talpina apie 300 žmonių ir yra specialiai suprojektuoti kruizams Jangdzės upe. Visos laivo kajutės turi balkonus, todėl kruizo metu galėsite gėrėtis nuostabiais Jangdzės upės slėnio peizažais. Skanus maistas bei dėmesingas ir profesionalus personalas leis jums atsipalaiduoti bei visapusiškai mėgautis šiuo kruizu. Taip pat laiką galite leisti laivo denyje arba lepintis grožio bei masažo procedūromis. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse. 

diena. Kruizas „Trys tarpekliai“ Jangdzės upe.

Jangdzė yra trečia pagal dydį upė pasaulyje bei didžiausia Kinijoje. Kinai sako, kad Jangdzė primena išlenktą drakono nugarą, kurio uodega yra Čongčinge, o galva Šanchajuje. Kruizas šia upe laikomas vienu gražiausių pasaulyje. Įspūdingi upės pakrančių vaizdai keičia vienas kitą džiugindami keliautojus. Kruizo metu nuplauksime apie 700 km ir pamatysime garsiuosius „Tris tarpeklius“, kurie pavaizduoti ant kai kurių Kinijos piniginių banknotų – juanių. Kruizo metu laivas sustos įvairiuose miesteliuose, kuriuos aplankysime kartu su gidu.

Ši diena – vienas iš kelionės topų. Apie „Tris tarpeklius“ yra sakoma: „Čutango tarpeklis – didingas, Usia – elegantiškas, o Silingas – pavojingas“. „Trys tarpekliai“ yra įdomiausių gamtovaizdžių ruožas palei Jangdzės upę.            

Pageidaujantiems papildoma ekskursija į Fengdu** – mirusiųjų miestą. Fengdu, dar garsėjantis kaip Vaiduoklių miestas, buvo įkurtas daugiau nei prieš 1800 metų. Dalis miesto yra apsemta vandens. Be to, jame niekas jau seniai nebegyvena. Vaiduoklių miestas pilnas įvairiausių religinių reliktų. Jame galima pamatyti ne tik 70 budistinių ir daoistinių šventyklų, bet ir keistų, bauginančių pastatų ir skulptūrų. Dauguma jų įkūnija dievybes, kurių paskirtis yra teisti ir kankinti žmones tol, kol šie ims atgailauti. Čia galima išvysti ir kankinimų perėją bei sutikti 18 demonų, kurių skulptūros atrodo tarsi gyvos. Fengdu miestas yra minimas dviejuose klasikiniuose senovės Kinijos veikaluose – „Beždžionių karalius“ ir „Keisti Liaozhai pasakojimai“.

Vėliau Jūsų lauks ekskursija į Shi Bao Zhai šventyklą. Tai 12 aukštų, 18 amžiuje pastatyta šventykla Zhongxian mieste. Iš vienos pusės šventykla primena uolą kyšančią iš upės, tačiau apiplaukus iš kitos pusės šventykla atsiveria visu savo grožiu. Grįžimas į laivą. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse su pilnu maitinimu: pusryčiai, pietūs, vakarienė. 

diena. Kruizas „Trys tarpekliai“ Jangdzės upe.

Šiandien iki pietų grožėsimės kraštovaizdžiu plaukiant. Po pietų Jūsų lauks ekskursija į vieną iš Jangdzes upės atšakų – Dievybių upės atšaka, kuri teka tarp Qinshi miesto ir Feifeng kalvos. Išlipę iš kruizinio laivo grožėsimės įspūdingu tarpekliu, kur pamatysite kybančias uolas, išskirtinę augmeniją ir smaragdinį vandenį. Grįžtame į kruizinį laivą ir plaukiame toliau, grožėdamiesi šalia upės stūksančių kalnų viršūnėmis.

Pageidaujantiems papildoma ekskursija į Baltąjį Miestą**.

Nakvynė kruizinio laivo kajutėse su pilnu maitinimu: pusryčiai, pietūs, vakarienė. 

diena. Kruizas „Trys tarpekliai“ Jangdzės upe: Yichang - Hangdžou.

Po pusryčių švartuojamės Yichang mieste. Ekskursija į „Trijų tarpeklių“ užtvanką – pačią didžiausią hidroelektrinę pasaulyje, kuri buvo statoma kelis dešimtmečius. Jangdzė yra didžiausia Kinijos upė, kuri kartą per maždaug 10 metų stipriai išsiliedavo, o naujosios užtvankos paskirtis buvo pažaboti stichiją ir apsaugoti nuo jos šėlsmo 15 mln. gyventojų. Tai vienas iš nedaugelio žmogaus statinių plika akimi matomų iš kosmoso. Apžiūrėsime hidroelektrinės aplinką, tarsi savotišką miestą, sukurtą darbuotojų  patogumui – daugiabučiai namai, parduotuvės, bankai, parkai, kino teatrai ir t.t. Kruizo pabaiga.

Pervežimas į traukinių stotį. Greituoju traukiniu vyksite į Hangdžou. Pasitikimas traukinių stotyje. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena. Hangdžou - Drakono Šulinio arbatos plantacijos - Hangdžou - Huangšanas.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos pradėsite kelionę Hangdžou – vienoje iš septynių svarbiausių senovės Kinijos sostinių. Kažkada čia atvykęs Markas Polas pavadino Hangdžou labiausiai užburiančiu miestu visame pasaulyje. Pirmiausia lankysitės parke, kurio centre telkšo Vakarų ežeras, pasiplaukiosite valtelėmis ir pasigrožėsite panaroma, kuri yra laikoma viena gražiausių Kinijoje. Vėliau pamatysite Liuhe pagodą.

Arbata kinams – tai ne tik populiariausias gėrimas, bet ir savotiškas vaistas, tradicija, menas, filosofija.... Arbata – tai ištisas mokslas. Viena kinų patarlė byloja: „Vaistai gydo nuo vienos ligos, arbata – nuo visų“.

Kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į vienintelį arbatos muziejų Kinijoje (o galbūt ir pasaulyje). Čia išgirsime pasakojimą apie arbatos svarbą Kinijos istorijai ir pasauliui. Muziejų supa žaliuojančios kalvos, užburiančios ne vieną arbatos mėgėją, o ant jų auga žaliosios arbatos karaliene tituluojama Xihu Longjing (Drakono) rūšies arbata – ne veltui Drakono šulinio arbatos plantacijos garsėja geriausia Kinijoje žaliąja arbata. Po arbatų degustacijos išvykimas į Huangšaną link Geltonųjų kalnų. Nakvynė viešbutyje.

diena. Huangšanas - Geltonieji kalnai - Huangšanas.

Geltonuosius kalnus drąsiai galima vadinti kraštovaizdžiu iš fantazijos pasaulio. Vertikalios uolų sienos išnyra iš minkštos rūko ir debesų skraistės. Visur matyti išstypusios pušys, išlindusios iš mažai įtikėtinų vietų – jos nekreipia dėmesio į traukos jėgą tarsi cirko akrobatės. Toks jausmas, tarsi būtų atgijęs kinų paveikslas, kuriame dailininkas nieko nuo savęs nėra pridėjęs. Kinų poetai ir dailininkai išskyrė keturias didžiausias Geltonųjų kalnų grožybes: uolos ir kalnų viršūnės; panašios į skulptūras pušys, kai kurios 1000 metų senumo; karšti jėgas grąžinatys upeliai, kurių temperatūra visus metus būna +42°C. Didžioji grožybė yra debesų jūra. Daugybę amžių būtent Geltonieji kalnai buvo pagrindinis kinų tradicinės peizažinės tapybos įkvėpimo šaltinis. Tai nuostabus gamtos kampelis, kuriame galima mėgautis kalnų viršūnėmis, kyšančiomis iš debesų, pajausti nepakartojamą kalnų grožį ir gamtos didybę.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietiniu kalnų vedliu ir kelionės vadovu iš Lietuvos pajudame link kalnų. Pro autobuso langus ima plaukti vaizdai: maži arbatos augintojų kaimeliai, įsikūrę priekalnėse, keisčiausių formų arbatkrūmių laukeliai kalnų šlaituose, kartais tokiuose stačiuose, jog net sunku įsivaizduoti, kaip valstiečiai tuos krūmelius prižiūri, balti nameliai gražiais raitytais juodomis čerpėmis dengtais stogais. Keliaujame prie bambukų giraitėje paskendusių Rytinių laiptų, iš kur pradedame pasikėlimą keltuvu į Geltonuosius kalnus. Pamažu kildami pasineriame į nuostabų ir užburiantį kalnų pasaulį. Užkilę ant Baltosios žąsies keteros keliaujame apžiūrėti Skaisčiosios viršūnės, Skriejančios uolos. Nuo Išsisklaidžiusių debesų paviljono stebime Didžiojo kanjono ir Vakarinės Debesų jūros peizažą. Čia galime paganyti akis po įspūdingą debesų jūrą, kartais ramią ir be bangų, kartais krintančią kaskadomis žemyn, o kartais tykiai tvyrančią tarp viršukalnių. Beveik nuo kiekvieno kalno atsiveria debesų jūros vaizdas. Debesys visur – įvairiame aukštyje matosi vis kitokie reginiai. Kiekviename žingsnyje atsiveria vis naujų vaizdų su įspūdingomis keteromis ir įmantriomis uolomis. Kartais atrodo, kad einame oru – kabantys tilteliai, praėjimai, prilipę prie uolų šonų tarsi kregždžių lizdai. Jūsų neabejotinai laukia kvapą gniaužiantys potyriai. Truputį išsigandusius galime nuraminti – vaikščioti tikrai saugu – visur įrengti turėklai ir tvirtos atramos. Čia puikiai jaučiasi ir garbaus amžiaus keliautojai, o Geltonieji kalnai siūlo įvairaus ilgio, trukmės ir sudėtingumo pasivaikščiojimų maršrutus. Nepageidaujantys vaikščioti gali grožėtis viršūnių keteromis nuo apžvalgos aikštelių ir tiesiog ilsėtis kalnuose. Vakarėjant keltuvais leidžiatės žemyn, grįšite į Huangšaną. Nakvynė  viešbutyje.

diena. Geltonieji kalnai - Sidi kaimelis - Šanchajus.

Pusryčiai. Po jų keliaujame į senovinį Sidi kaimelį.

Atvykimas į Sidi – kaimą tarsi iš senovinio kinų paveikslo, su savitu architektūriniu stiliumi, nukeliančiu į XIV a., Mingų dinastijos valdymo epochą. Kaimas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Šiandien kaime yra daugiau kaip 124 puikiai išsilaikiusių Mingų ir Čingų dinastijų medinių namų su įstabiais raižinias, kuriais gali grožėtis čia atvykę turistai.

Iš Sidi keliaujame į traukininių stotį. Greituoju traukiniu vykstame į Šanchajų. Pasitikimas traukinių stotyje. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena. Šanchajus.

Šanchajus dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“. Kažkada buvęs panašus į kosmopolitinius Kasablanką ar Aleksandriją, Šanchajus tapo daugelio literatūros bei kino kūrinių įkvėpimo šaltiniu ir herojumi. Šanchajaus (pažodžiui „Miestas virš jūros“) ištakos siekia Sungų dinastiją – 1554m. Iš tų laikų yra išlikę senosios gynybinės sienos likučiai ir Senieji šiauriniai vartai, dabar įkomponuoti į tipiško kinų namo fasadą. 17-18a. tai buvo garsus audėjų miestas. Modernusis Šanchajus gimė pasibaigus Opiumo karui ir 1842m. pasirašius Nankino sutartį, leidusią užsieniečiams kurtis kai kuriuose Kinijos uostuose. Nuo tada prasidėjo Šanchajaus klestėjimo laikotarpis. Virš šimtmečio trunkantis užsieniečių buvimas padarė šį miestą Kinijos vartais, per kuriuos plūsta vakarietiška civilizacija. 1900 – 1930m. ypač sustiprėjo Prancūzijos ir Anglijos įtaka. Šanchajus tapo tiesiog europietiškos architektūros muziejumi po atviru dangumi. Ir dabar, valdant komunistams, Šanchajaus savivaldai suteiktos didžiulės teisės – tai laisvosios prekybos zona. Šis miestas yra Kinijos ekonominio gyvenimo smegenų centras. Šiuo metu miestas statosi ir modernizuojasi kaip niekad sparčiais tempais.

Pusryčiai. Pažintis su Šanchajumi, kur susilieja rytų ir vakarų kultūros, o prabanga puikiai dera su senąja architektūra. Du rajonai – Pudongas ir Bundas – tai šiuolaikinis modernus Šanchajus, o senamiestyje junti senojo miesto atmosferą. Kiekviena kultūra darė miestui savo įtaką, todėl čia yra ir antikos stiliaus kolonų, ir gotikos bokštų, ir kolonijinio stiliaus pastatų. Keliaujame į Bundo rajoną. Tai modernaus Šanchajaus širdis – šią vietą privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Bundo rajone, įsikūrusiame ant vakarinio Huangpu upės kranto, galima išvysti įspūdingų britiškosios ir prancūziškosios architektūros statinių, išlaikiusių kolonijinio laikotarpio stilių ir žavesį. Tai užsienio kompanijų būstinės, viešbučiai, bankai ir užsienio valstybių konsulatai. Keliamės į Šanchajaus simbolio „Rytų perlo“ televizijos bokštą, kurio aukštis 468 m, (vienas aukščiausių pasaulyje). Iš čia atsiveria fantastiškas vaizdas į kitoje upės pusėje stūksančius dangoraižius – tai lyg Šanchajaus Manhetenas, bei apžiūrime prabangiausią French Concession rajoną. Keliaujame į Nanjing Lu, vieną ilgiausių ir prabangiausių pėsčiųjų gatvių Šanchajuje – verdantį įvairių tautų katilą. Taip pat lankomės Šanchajaus muziejuje.

Tęsiame pažintį su Šanchajumi. Keliaujame į senąją Šanchajaus dalį, kur galima pajusti senojo miesto alsavimą: akmenimis grįstos gatvelės, senieji kinų namai, raudoni žibintai. Čia nuo seno kūrėsi privatūs bankai, aukso parduotuvės, restoranai, arbatinės...  Vakare siūlome pasigrožėti naktiniu Šanchajumi plaukiant laivu Huangpu upe* (už papildomą mokestį). Naktinis Bundo vaizdas laikomas vienu gražiausių Kinijoje. Kai ant Huangpu upės nusileidžia sutemos, neoninėmis šviesomis suspindi televizijos bokštas, Dzinmao rūmai, vienas aukščiausių pastatų Azijoje, atrodo lyg švytinti, į dangų besistiebianti pagoda. Po įspūdingo plaukimo Huangpu upe grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena. Šanchajus - Tongli - Sundžou - Šanchajus.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Tongli miestelį – senovinį miestelį ant vandens. Vėliau vyksite į kinų sodų sostinę Sudžou.  Sudžou vadinamas „rojumi žemėje“, „kinų sodų sostine“ ir „Tolimųjų Rytų Venecija“.  Legendinis viduramžių keliautojas Markas Polas teigė, kad tai yra vienas nuostabiausių ir aristokratiškiausių Azijos miestų, kokius jam teko regėti. Čia gimė ir suklestėjo kinų sodų dizainas. Sudžou sodai tapo įkvėpimo šaltiniu parkų ir imperatorių rūmų sodų kūrėjams. Kiekvienas iš jų – tai mažas stebuklas, tobulas gamtos atspindys. Jie buvo kuriami pageidaujant kinų visuomenės išrinktiesiems, kurie, atsiskyrę pailsėti, troško mėgautis pasaulio grožiu ir džiaugsmais. Sodus projektavo sodų-parkų meno žinovai, puikūs architektai, tapytojai, klasikinės literatūros ir filosofijos atstovai. Todėl jie išsiskyrė iš kitų kaip visapusiškai suderinti ansambliai su vandenimis, dirbtinėmis kalvelėmis, paviljonais, terasomis, tilteliais, bokštais, salėmis, medžiais ir gėlėmis. Dėl elementų įvairovės negali pamatyti viso sodo iš karto, jį reikia apžiūrinėti ir pažinti dalimis. Kiekvienas Sudžou sodas yra labai savitas, originalus ir turintis savo istoriją. Apžiūrime vieną lankomiausių ir saugomą UNESCO nuo 1997 m. – “Kuklaus valdininko sodą”. Šis sodas – tai didžiausias parko ansamblis mieste. Visi paviljonai pastatyti prie vandens arba tarp salų ir atrodo tarsi plaukiotų. Tarp jų nutiesti tilteliai, takeliai, suteikiantys ypatingo žavesio. Vėliau keliaujame į šilko fabriką pasižiūrėti, kaip gaminamas šilkas: čia sužinosite apie visą šilko gamybos procesą – nuo kiaušinėlių padėjimo, šilkaverpio išsiritimo, iki šilko kokono susiformavimo ir šilko gamybos.  Vakare vykstame į Šanchajų, kur Jūsų lauks atsisveikinimo vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena.

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Šanchajaus oro uostą. Skrydis iš Šanchajaus: Šanchajus – Helsinkis - Vilnius. Grįžimas į Lietuvą.

 

Kelionės kaina asmeniui (gyvenant dviviečiame kambaryje):  nuo 1899 Eur.

Priemoka už vienvietį kambarį ~ 550 Eur

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina