Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kelionė į Suomiją - tūkstančio ežerų kraštą 6d.

  • Kelionė autobusu,
  • 4 nakvynės viešbučiuose, hosteliuose, kotedžuose arba kempingų nameliuose su pusryčiais,
  • 1 nakvynė kelto Ryga - Helsinkis 4-ietėse kajutėse, 
  • kelto Helsinkis–Talinas bilietai,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
  • Papildoma vieta autobuse nuo 80 EUR.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 50 EUR.

1 diena

Ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė į Rygą. Po pietų išplaukimas iš Rygos į Helsinkį komfortišku kruiziniu laivu. Pramogos laive: diskotekos, vaikų žaidimų kambariai, parduotuvės, naktiniai klubai, restoranai, barai, kazino, sauna ir SPA centras. Nakvynė kelto kajutėse.

2 diena

Ryte atplaukimas į Helsinkį. Kelionė “karališkuoju keliu” į Porvo. Porvas – mažas žavus miestelis, išsidėstęs apie viduramžių katedrą, su šiaurės šalims būdingais mediniais, spalvingais namais. Laisvu laiku galėsite pasimėgauti kavos puodeliu ir paskanauti gardžių pyragėlių vienoje iš jaukių kavinukių. Iš Porvo keliausite rytine Suomijos dalimi, didžiausio šalyje Saimos ežero apylinkėmis. Atvykimas į Laperantą, įsikūrusią prie Saimos ežero. Aplankysite tvirtovę, kuri yra vertinga suomių, rusų ir švedų kultūros paveldo dalis. Apžiūrėsite seniausią cerkvę  ir seniausią medinę miesto Rotušę Suomijoje. Pasivaikščiosite ežero pakrante, kur kiekvienais metais kuriamos smėlio skulptūros.  Kelionė link Imatros.  Trumpas sustojimas prie Saimos kanalo, pažintis su šliuzų sistema. Atvykimas į Imatrą, kur Vuoksos upė granito uolienose išgraužė gilų tarpeklį. Turėsite galimybę savo akimis įsitikinti patarlės „lašas po lašo ir akmenį pratašo“ teisingumu, pamatysite įrengtą galingą vandens jėgainę. Apžiūrėsite šią vietovę išgarsinusį Imatros krioklį. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

3 diena

Pusryčiai. Toliau Suomijos – Rusijos pasieniu vyksite į Savonliną – nedidelį miestelį, supamą vandenų. Grupės pageidavimu, esant galimybei, *plaukimas turistiniu laiveliu po Saimos ežerą. Jausite gaivią ežerų ir juos jungiančių protakų vėsą, akį vers Suomijos miškų žaluma. Po plaukimo aplankysite saloje stovinčią vieną garsiausių Suomijoje *Olavinlinos (Šv. Olafo) pilį. Tai šiauriausia akmeninė viduramžių pilis pasaulyje, pastatyta XVa. Pilis turėjo apsaugoti tuometinę Švedijos karalystės žemę Savoniją nuo Rusijos antpuolių. Išvykimas į Joensu.. Trumpas sustojimas prie didžiausios pasaulyje medinės bažnyčios Kerimaki. Atvykimas ir pažintis su Joensu – Šiaurės Karelijos sostine, kurią 1848 m. įkūrė Rusijos caras Nikolajus I-asis. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

4 diena

Pusryčiai. Lankysite Karelijos* muziejų, kurio ekspozicija pristato Karelijos regioną, žmones, jų gyvenimo būdą, tradicijas. Aplankę muziejų, vėliau apžiūrėsite Suomijos Salpa gynybinės linijos bunkerius. Bunkerio muziejuje* pristatomas „žiemos karas“ – suomių pasipriešinimo sovietams kovos II-ajame Pasauliniame kare. Pamatysite tunelius bei forto liekanas. Išvykimas į Koli nacionalinį parką, įkurtą miškingose kalvose prie Pielineno ežero. Pakilę į *Koli kalvą (347m), grožėsitės atsiveriančia įspūdinga ežero ir apylinkių panorama: baltos uolos, žaliuojančios giraitės bei mažutėmis salelėmis nusėtas Pielineno ežeras.  Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

5 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Tamperę. Trumpa pažintis su miestu, įsikūrusiu ežerų apsuptyje: romaninio stiliaus katedra, kurios vidų puošia simbolisto Hugo Simbergo freskos, Tamerkoski kanalas su kriokliu, Finlayson pastatų kompleksas. Kelionė į baltajį šiaurės miestą – Helsinkį: Pažintis su Suomijos sostine: Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Operos rūmai, garsaus XXa. suomių architekto Alvaro Alto projektuoti „Finliandijos“ rūmai, unikalūs Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio *bažnyčia, originalus paminklas suomių muzikos genijui – J.Sibelijui.  Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta, Uspenskio soboras, jachtų prieplauka, Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas; Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai). Vakare keltu plaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, Talino televizijos bokštas, tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kink in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti viduramžių užeigoje „Trečiasis drakonas“. Ši užeiga įsikūrusi Talino rotušėje. Miesto gyventojai ir svečiai į „Trečiąjį drakoną“ užsuka paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių... Išvykimas iš Talino. Kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2300 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina