Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kelionė į Izraelį, Jordaniją: "Raudonosios rožės" miestas Petra su poilsiu prie Raudonosios jūros 12d.

 

Kelionės aukso fondas

 • Atraskite Izraelio istorinių, kultūrinių bei gamtos lobių
 • Trijų jūrų – Viduržemio, Negyvosios, Raudonosios ir Tiberiados ežero ypatumai
 • Haifos Bahajų sodai
 • Viešnagė kibuce prie Negyvosios jūros...
 • Įsitikinkite stebuklingomis Negyvosios jūros ypatybėmis
 • Gamtos kontrastai: Judėjos dykuma su didinga Masados tvirtove
 • Atraskite spalvingą povandeninį pasaulį ilsėdamiesi prie Raudonosios jūros
 • Jordanijoje grožėkitės įspūdingais kryžiuočių architektūros paminklais
 • Lankysite Petros miestą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą ir 2007- aisiais metais pripažintą vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų. Liksite sužavėti jos didybės, spalvų ir grožio.
 • Visureigiais leisitės į uolų apsuptą Wadi Rum slėnį.
 • Nebo kalnas, nuo kurio po daugybės klajonių metų Mozė pamatė Pažadėtąją žemę.
 • Madabos miestas, garsėjantis puikiai išsilaikusiomis mozaikomis.
 • Jordanijos sostinė Amanas, kadaise buvęs Hašimitų karalystės sostinė
 • Jeruzalės didybė

 

„Kodėl Izraelis“? Todėl, kad Izraelis – tai medus ir pienas. Todėl, kad Izraelis – tai Pažadėtoji žemė, tai geltona tarsi ne iš akmenų, o iš medaus luitų nulipdyta Jeruzalė, tai geltona medaus dykuma, kuria plaukia balto pieno upės, tai daugelio dievų ir daugelio tautų šalis, tai kiparisai, kaip žvakės šaunantys į dangų, tai bibliniai vaizdai ir maži apdulkėję asiliukai, rupšnojantys skurdžią žolę, tai gyvoji istorija ir Negyvoji jūra...

Izraelis - vaikai

 • Kelionė patogiu autobusu (mikroautobusu) su vėdinimo sistema pagal programą,
 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose (gali būti ir Kibutce),
 • 1 nakvynė Wadi Rum dykumoje stovyklavietėje,
 • maitinimas: 11 pusryčių, 10 vakarienių,
 • ekskursinė programa,
 • angliškai arba rusiškai kalbantys vietos gidai,
 • grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 500 EUR (tikslinama bilietų užsakymo dieną – pagal aviakompanijos tarifus). Bagažo taisyklės tikslinamos bilietų pirkimo dieną.
 • Jordanijos vizos formalumų sutvarkymas vietoje pasienyje,
 • Jordanijos viza,
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą ~ 250 EUR,
 • ** džipų safaris Wadi Rum dykumoje ~ 60 EUR,
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • išvykimo mokesčiai iš Jordanijos ~ 45 EUR; išvykimo mokesčiai iš Izraelio ~ 45 EUR,
 • sveikatos draudimas kelionės metu,
 • asmeninės išlaidos, arbatpinigiai gidams ir vairuotojams, gėrimai, papildomos išlaidos.

diena. Skrydis į Tel Avivą. Tel Avivas – Jafa.

Skrydis: Vilnius - Tel Avivas (gali būti su persėdimu).

Atvykimas į Tel Avivą. Pasitikimas oro uoste. Išvykimas į nakvynės vietą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

diena. Сezarėja. Haifa. Rosh Hanikra. Ako.

Pusryčiai. Ryte ekskursija į Cezarėją – Romos laikų Judėjos ir Samarijos provincijos centrą, senąjį kryžiuočių uostą. Šį miestą įkūrė karalius Erodas Didysis ir, atsidėkodamas Romos imperatoriui Cezariui Oktavianui Augustui už padovanotą žemę, pavadino miestą Cezarėja. Tai vienas svarbiausių ankstyvosios krikščionybės centrų: čia lankėsi apaštalas Pilypas, čia romėnų karininkas Kornelijus pasikvietė apaštalą Petrą, čia vyko apaštalo Pauliaus teismas...  Apžiūrėsite romėnų laikų akveduką, amfiteatrą, hipodromą ir kryžiuočių miesto griuvėsius. Išvykimas į Haifą – miestą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros įlankos ant Karmelio kalno. XIII a. Karmeličių vienuolynas ir Stella Maris bažnyčia, statyta XIX a. virš senosios pranašo Elijo arba dievo Motinos grotos, kur grįždama iš Egipto glaudėsi Šventoji šeima. Įspūdingas kalno šlaite išsidėstęs Bahajų centro kompleksas su šventove ir babidų sektos įkūrėjo Babo kapaviete bei puikiu persiško stiliaus parku. Bahaistai skelbiasi esą universalios religijos išpažinėjais, jie pasisako už visuotinę lygytę ir švietimą bei pasaulinę taiką, Haifoje yra pagrindinis bahajų centras. Vyksite į šiauriausią Izraelio tašką, kur susitinka jūra ir uolos, sudarydamos nuostabių garsų ir turkio spalvos gamą – Rosh Hanikra uolos. Sustosime pasigrožėti baltomis kalkakmenio uolomis, įeisite į grotas, išvysite nuostabios spalvos jūros vandenis. Vykstame į senąjį Ako miestą, kurio istorija siekia keturis tūkstantmečius. Tai vienas iš nedaugelio Izraelio miestų, kuriame gyventojų daugumą sudaro palestiniečiai. Aplankysite viduramžių laikų senamiestį, turkų turgų, mečetę, pastatytą turkų sultono Al-Džazaro ir galingą kryžiuočių tvirtovę. Vykstate į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena. Galilėja. Kana. Nazaretas. Galilėjos jūra. Kafarnaumas. Tabgha. Palaiminimų kalnas.

Pusryčiai. Išvykimas į šiaurinę šalies dalį. Pažintis su krikščioniškąja Galilėja. Kelionė į Nazaretą – vieną didžiausių Galilėjos miestų, išsidėsčiusį kalvų apsuptame slėnyje. Didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis prabėgo būtent Nazarete, čia jis praleido savo vaikystę ir jaunystę, čia pradėjo savo veiklą. Tai vienas svarbiausių Šventosios žemės traukos centrų. Pamatysite Marijos Apreiškimo baziliką, Šventosios Šeimos namą, šv. Mergelės šaltinį ir Šv. Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai: „Štai tu pradėsi įsčiose ir pagimdysi sūnų, kurį pavadinsi Jėzumi“. Aplankysite Galilėjos Kaną – Kanos vestuvių vietą, kur Jėzus vandenį pavertė vynu. Vaizdais gėrėsitės pakilę į Palaiminimų kalną, kur buvo pasakytas garsusis Kalno pamokslas: „Palaiminti, kurie liūdi, nes jie bus paguosti. Palaiminti romieji, nes jie paveldės žemę. Palaiminti, kurie alksta ir trokšta ramybės, nes jie bus pasotinti, palaiminti gailestingieji, nes jie ras pasigailėjimą. Palaiminti tyriaširdžiai, nes jie regės Dievą. Palaiminti taikdariai, nes jie bus vadinami Dievo sūnumis. Palaiminti, kurie yra persekiojami dėl teisybės, nes jų yra dangaus karalystė. Palaiminti esate, kai jus šmeižia, persekioja ir meluodami kalba prieš jus visokį pikta dėl manęs; džiaukitės ir džiūgaukite, nes jūsų atpildas didelis danguje; taip juk persekiojo pranašus, kurie buvo prieš jus [...]“.  Išvykimas į Tabghą. Vietos pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos ir reiškia „septynis šaltinius“, įtekančius į Galilėjos jūrą.  Apžiūrėsite baziliką, pastatytą Jėzaus įvykdyto duonos padauginimo stebuklo vietoje. Evangelijoje pasakojama, kad Kristui pagailo ant kalno jo pasiklausyti susirinkusių žmonių, kurie, dienai baigiantis, buvo labai išalkę. Jis paėmė turėtus penkis kepalus duonos ir dvi žuvis, sukalbėjo maldą ir liepė mokiniams išdalinti maistą penkiems tūkstančiams susirinkusiųjų. Ir visiems užteko maisto. Kafarnaumas – buvusi Romos legiono būstinė, muitų rinkimo vieta, per ši miestą ėjo Galilėją su Damasku jungiantis Via Maris kelias. Aplankysite Šv. Petro namą – muziejų. Grožėsitės Tiberiados ežeru – Galilėjos jūra – pagrindiniu Izraelio gėlo vandens šaltiniu. Ramybei ir susikaupimui nuteiks plaukimas mediniu laivu Galilėjos vandenimis, viršum kurių, pasak Biblijos, neskęsdamas žengė Kristus. Šiame ežere žvejojo daugelis mokinių, prieš Kristui juos pašaukiant skelbti Dievo žodį: „Eikite paskui mane. Aš padarysiu Jus žmonių žvejais“. Prie Tiberiados ežero Jėzus pasirodė savo mokiniams po prisikėlimo iš mirusiųjų.  Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje. 

diena. Galilėja. Safedas.

Pusryčiai. Esant geram orui, matysite Golano iškyšulį ant Bentalo kalno (1165m.). Golano kalnyno ilgis – 70 km, plotis siekia 25 km. Šis kalnynas nepaprastai svarbus izraeliečiams, jis tarsi sauganti siena skiria juos nuo ne itin draugiškų kaimynų.  1967 m. kovose su Sirija Izraelis užėmė didesnę dalį šios teritorijos ir ją apgyvendino, o po trylikos metų paskelbė oficialią jo aneksiją. Kovoms atminti iš likusios dalies apkasų suformuota nedidelė ekspozicija. Vyksite į mažą miestelį Baniją ant Hermono kalno.  Čia pamatysite 33 m. aukščio krioklį, kurio vanduo krenta į gilų baseiną, nutekantį  į Jordano upę. Vykstate į aukščiausiai įsikūrusį Galilėjos regiono miestą Safedą, kuris žinomas kaip mistinio Kabalos tikėjimo centras. Senojoje miesto dalyje gausu kavinių, restoranų bei meno galerijų. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena. Jordano upė. Beit Šeanas. Džarašas. Amanas.

Pusryčiai. Vyksite prie Jordano upės, kur, pasak Naujojo Testamento, Jonas Krikštytojas krikštijo žydus, kur buvo pakrikštytas ir Jėzus Kristus. Čia galima pasinerti Krikšto pažadų atnaujinimui. Išvykimas į Jeruzalę. Istorinis romėnų miestelis – Beit Šeanas (Skitopolis), kurio didybę mena likęs romėnų amfiteatras, talpinęs septynis tūkstančius žiūrovų. Išvykimas į Jordaniją. Pradėsite pažintį su Jordanija. Kelionė į Džarašą – seną romėnų miestą šiaurinėje Jordanijoje netoli Zarkos upės, vadinamą Rytų Pompėja. Antikiniais laikais miestas vadintas Gerasa ir buvo vienas svarbiausių Dekapolio miestų, ypač suklestėjo I a. antroje pusėje, kai Trajanas nutiesė kelius į miestą ir imperatorius Adriano apsilankymo garbei buvo pastatyta triumfo arka. Tai vienas geriausiai išlikusių senovės romėnų  miestų pasaulyje. Jo kalvas puošia šventyklos, teatras, kolonados, pirtys. Vaikščiodami puikiai išlikusiomis grįstomis gatvėmis, užeidami į įspūdingos architektūros statinius, apžiūrėdami tuomet įrengtas vandentiekio sistemas, kanalizaciją ir puikiai suprojektuotas šildymo bei vėdinimo sistemas,  pajusite Romos imperijos didybės ir ilgaamžiškumo dvelksmą, ilgam laikui išliksiantį atmintyje. Išvykimas link Amano. Amanas – Jordanijos sostinė, įkurta ant 7 kalvų ir vadinama Filadelfija. Šiandieninis Amanas – kontrastų miestas, nusidriekęs jau per 19 kalvų. Gėrimės nuostabia miesto panorama nuo  Citadelės kalvos, ant kurios prieš daugelį amžių iškilo pirmieji didingo miesto statiniai. Leidžiamės žemyn nuo kalvos, stebėdami triukšmingą vietos gyventojų kasdienybę, nuo margaspalvių prekių gausos plyštančias net šaligatvius okupavusias  parduotuvėles,   stebėdamiesi tik jordaniečiams suprantamomis kelių eismo taisyklėmis ir kartas nuo karto ausimi sugaudami iš mečečių sklindančio meudzino raginimą melstis. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena. Madaba. Petra.

Pusryčiai. Pakilimas į šventąjį Nebo (Dangaus) kalną. Čia po sekinančios keturiasdešimties metų kelionės dykuma stovėjo Mozė ir ilgesingai žiūrėjo į Pažadėtąją žemę, kurion jam nebuvo leista įžengti. Čia Mozė mirė ir buvo palaidotas. Gėrėsitės įspūdingais vaizdais nuo Nebo kalno, apžiūrėsite Mozės bažnyčią (IV a.), istorinę ekspoziciją, kryžių. Išvykstame į Madabą . Tai 4500 metų senumo ir kelis kartus Biblijoje paminėtas miestas. Šiame „mozaikų mieste“ aplankysime Bizantijos laikotarpio šv. Jurgio bažnyčią. Šios graikų ortodoksų bažnyčios grindyse yra iš 2,3 mln. smulkių, įvairiaspalvių akmenukų išdėlioti mozaikiniai Jeruzalės ir visos Palestinos žemėlapiai, datuojami VI-VII a. po Kr.  Jeruzalės žemėlapis vaizduoja Kristaus kančios kelią iki nukryžiavimo. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame užsukti į tipišką kavinukę ir paragauti arabiškos kavos su kardamonu. Laisvas laikas. Pakeliui link Petros, aplankysite Karako pilį, menančią Bizantijos ir Marmukų periodus, grožėsitės Wadi Mudžio slėnio vaizdais. Karakas - buvusi biblinė Moabo karalystės sostinė. Šiame mieste geriausiai išsilaikiusios kryžiuočių pilys, o al Karako pilis -  tipinės kryžiuočių architektūros pavyzdys – su romėniško stiliaus akmens rūsiais ir koridoriais. Šios dienos akcentas - žengsite pro praeities vartus ir pateksite į „Raudonosios rožės“ miestą – Petrą. Tai maždaug 300 m. pr. Kr. raudonų atspalvių Mozės slėnio smiltainio uolose išskaptuota nabatėjų karalystės sostinė. Petra yra Jordanijos vizitinė kortelė ir didžiausia vertybė, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. 2007 metais ji buvo pripažinta vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų. Įspūdingu siauru tarpekliu prieisite vieną žymiausių Petros objektų, iškirstą rožiniame smiltainyje – iždo pastatą (lobyną), kuris pribloškia savo didingumu. Apžiūrėsite kapavietes, amfiteatrą, vienuolyną ir kitus išskirtinius statinius- gamtos ir žmogaus sukurtus stebuklus. Pavargę eiti pėsčiomis, galėsite išmėginti beduinų užaugintų kupranugarių ir asiliukų tvirtumą jodami ar pasivėžinti arklių tempiamose karietose. Vyksite į Wadi Rum dykumą. Tikrąją dykumos dvasią pajusite vakarodami stovyklaudami beduinų stovyklavietėse dykumoje. Turėsite unikalią galimybę stebėti įspūdingą saulėlydį dykumoje. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

diena. Wadi Rum. Akaba.

Pusryčiai.  Vyksite į Wadi Rum dykumą – slėnį, apsuptą įspūdingų uolų. Čia Jūsų lauks **2 valandų išvyka keturračiais džipais (už papildomą mokestį iš anksto Lietuvoje užsakoma išvyka) – tai lyg kelionė į kitą pasaulį. Wadi Rum dykuma dar vadinama „Mėnulio slėniu“ – nepaliesta nei civilizacijos, nei laiko. Tai oro, vėjo darbai, kurie sukūrė monumentalius dangoraižius. Tai dykuma, turinti dieviškas platybes su nuostabaus grožio uolomis, raudonos spalvos kopas ir smiltainio kalnus. Wadi Rum paslaptingumas ir žavesys sužavi kiekvieną. Iš Wadi Rumo apie 60 kilometrų važiuosite  Jordanijos pietų link, į populiarų Raudonosios jūros kurortą – Akabą. Jis turi du veidus. Vienas – tai puikūs paplūdimiai, turtingas povandeninis pasaulis, mažos vietinių gyventojų krautuvėlės, didžiuliai prekybos centrai, medžiais ir palmėmis apsodintos alėjos, viešbučiai ir restoranai. Kitas Akabos veidas – istorinis: idumėjų, nabatėjų, graikų, romėnų, arabų, mameliukų, Osmanų, Saudo Arabijos pėdsakai. Kultūrinės paieškos nuveda iki Ailos uosto griuvėsių, Akabos forto, Archeologijos muziejaus. Turėsite laisvą dieną, kurią galėsite paskirti poilsiui prie Raudonosios jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.  

diena. Akaba. Eilatas. Negyvoji jūra.

Pusryčiai. Išvykimas į Izraelio pusę. Sienos perėjimo formalumai. Pažinties su Izraeliu pratęsimas. Atvykimas į Eilatą. Eilatas – vienintelis Izraelio uostas Raudonojoje jūroje. Tai puiki vieta nardytojams ir burlenčių sporto mėgėjams. Čia atvyksta ilsėtis tie, kurie žavisi koralais ir įvairiaspalviu žuvų pasauliu. Maudynės Raudonojoje jūroje. Keliaudami per Aravos dykumą vykstate į Timnos nacionalinį parką (esant galimybei - vasaros sezono metu). Šiose vietose buvo pačios seniausios vario kasyklos. Pamatysite dykumos peizaže iškilusias didingas 50 metrų aukščio raudonąsias uolas, vadinamas Karaliaus Saliamono bokštais. Kelionė prie Negyvosios jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.  

diena. Negyvoji Jūra. Masada. Kumranas.

Pusryčiai. Negyvoji Jūra - tai pati žemiausia pasaulio vieta. Ši jūra tris kartus per dieną keičia spalvą: ryte būna juosva, vidurdienį per karščius – mėlyna, o prieš saulėlydį – rausva. Vanduo, prisotintas mineralinių druskų ir jame esantys gydomieji purvai atjaunina, atstato jėgas. Maudynės jūroje. Esant galimybei apsilankysite specializuotoje kosmetikos parduotuvėje, kurioje parduodami produktai pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų. Ekskursija į Masados tvirtovę – virš Negyvosios jūros kylantį stalkalnį dykumoje, sutvirtintą tarp 103 ir 76m.pr.Kr.  Kuomet  Erodas Didysis suprato šią vietą esant  idealia slėptuve, pastatė sutvirtinančias sienas ir bokštus, įrengė ištaigingų rūmų kompleksus, kareivines bei ginklų ir maisto sandėlius. Vėliau ši vieta tapo žydų maištininkų priebėga, o jos didybę į užmarštį nugramzdino romėnų apgultis ir šturmas. Tuomet, supratę neįveiksiantys užpuolikų, tūkstančiai Masados gyventojų padegė savo namus ir išsižudė, kad nepatektų į belaisvę. Kumranas – tai svarbiausia žydų istorijoje ir raštijoje archeologinių radinių vieta. Kasinėjimai Kumrano nacionaliniame parke atidengė esenų sektos gyvenvietę, gyvavusią nuo 150 m. pr. Kr. iki 68 m. po Kr. Šie atsiskyrėliai gyveno dykumoje dirbdami žemę, ganydami bandas ir studijuodami Senąjį Testamentą. Čia kalnų oloje moliniuose induose rasti garsieji Kumrano rankraščiai, dabar saugomi Izraelio muziejuje Jeruzalėje. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

Diena. Jeruzalė.

Pusryčiai. Jeruzalė yra Yrušalymas, kaip ją vadina vietiniai, yra pastatyta iš geltono smiltainio. Pagal priimtus įstatymus net ir naujoms statyboms yra naudojamas tik šis akmuo, todėl ryte patekant saulei visas miestas sušvinta švaria auksine spalva. „Po žydru dangumi yra auksinis miestas su perregimais  vartais ir ryškia žvaigžde“, dainavo apie ją bardas ir buvo teisus – tokį miestą atrasite ir Jūs, auksinį miestą po žydru žydru dangumi su daugybe vartų po Dovydo žvaigžde. „Tai nuostabus miestas. Net jeigu jis ir neturėtų religinės vertės, vis tiek būtų vertas aplankyti. Gatvės – tikri labirintai. Tai vienintelis pasaulio miestas, kuris nenatūraliomis sąlygomis tūkstantmečiais augo, klestėjo, traukė iš viso pasaulio turtus, žmones ir čiulpdamas tos gyvybės syvus tapo įdomiausiu pasaulio miestu“ – Antanas Poška.

Ekskursija po Jeruzalę – miestą, kurio  istorija ir dabartis yra susijusi su trimis pagrindinėmis monoteistinėmis religijomis – judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščioniams – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė. Tai miestas, kuris nepaisant besilankančiojo religijos, kiekvienam suteikia nepatirtų emocijų ir sužadina smalsumą bei nerimą. Vakarinėje Jeruzalėje gyvena daugiausia žydai, Rytų Jeruzalėje – arabai. Pagrindinėje miesto dalyje įsikūrę žydų, armėnų, krikščionių ir musulmonų kvartalai liudija sudėtingą ir įvairialypę žmonijos patirtį.  Ne veltui Jeruzalė vadinama Dievo buveine, sakoma, kad čia “Viešpats žvelgia iš dangaus ir mato visą žmoniją”.

Pasikelsite ant Alyvų kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria nepakartojama Jeruzalės miesto panorama ir vaizdas į didžiausias pasaulyje žydų kapines.  Lankysitės „Pater noster“ bažnyčioje, kurios sienose išrašyta „Tėve mūsų“ malda įvairiomis pasaulio kalbomis, akį pradžiugins ir lietuviški maldos žodžiai pagrindiniame bažnyčios pastate.  „Dominus flevit“ koplyčia – vieta, iš kur Kristus, pažvelgęs į Jeruzalę, pravirko suvokdamas, kas jos laukia: „O, kad tu šiandien suprastum, kas tau atneša ramybę! Deja, tai paslėpta nuo tavo akių“.  Apsilankysite Getsemanės soduose, kur Kristus meldėsi paskutinį vakarą, buvo išduotas ir suimtas. Čia dar auga tuos laikus menantys alyvmedžiai. Išvysite Šv. Onos bažnyčią, pastatytą Mergelės Marijos gimimo vietoje. Toliau keliausite Kristaus Kryžiaus keliu – į Golgotos kalną vedančia Via Dolorosa gatve su paskutiniais Kristaus žemiškos kelionės sustojimais. Pirmieji Kristaus kelią ėmė kartoti bizantiečiai, o XIV a. Pranciškonai nustatė kančių kelią su kai kuriomis stotimis, kurios vėliau krikščionių piligrimų buvo kiek pakoreguotos. Kryžiaus kelias veda į Prisikėlimo (Šv. Kapo) baziliką, pastatytą toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Kristus. Keturioliktoji Kryžiaus kelio stotis – Kristaus palaidojimas. Į ją veda žvakių liepsnelėm nušvieston rotondon besileidžiantys bažnyčios laiptai. Vyksite į žydų kvartalą, kad savo akimis išvystumėte švenčiausią judaizmo relikviją – beveik 500 m ilgio ir 18 m aukščio Raudų sieną ir visa širdimi pajustumėte  ją supančią aurą. Grįžimas į viešbutį. Vakarienė.  Pageidaujantys pailsėję galėsite užsukti į triukšmingą, spalvotą ir garsų Mahane Yahuda turgų. Nakvynė viešbutyje.

 

Jeruzalė - Raudų siena

diena. Betliejus. Jeruzalė.

Pusryčiai. Po pusryčių kilsite į Betliejų. “. Išvyka į Betliejų – Kristaus gimimo vietą. Pasak evangelisto Luko, Viešpaties Angelas paskelbęs žmonijai didelį džiaugsmą: „Šiandien Dovydo mieste jums gimė Išganytojas. Jis yra Viešpats Mesijas“. Kristaus Gimimo bažnyčia  (katalikų, stačiatikių ir armėnų šventovė po vienu stogu) – viena seniausių krikščionių šventyklų, funduota dar Romos Imperatoriaus Konstantino, Piemenėlių lankų ir bažnyčios.

Grįžimas į Jeruzalę. Vykimas į Siono kalną. Aplankysite Paskutinės vakarienės kambarį - ketvirtą pagal svarbą vietą krikščionims ir Karaliaus Dovydo kapo vietą. Aplankysite Davido miestą. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena.

Pusryčiai. Pageidaujantiems rekomenduojame apsilankyti Holokausto aukų ir didvyrių atminties muziejuje - Yad Vashem (*nuvykimas vietiniu transportu). Pavadinimas reiškia „Atmintis ir vardas“. Šie žodžiai paimti iš pranašo Izaijo pranašystės: „Ir duosiu Aš jiems mano namuose ir mano sienose atmintį ir vardą, geriausius tarp sūnų ir dukterų, vardą amžiną, kas niekada neišnyks“. Tai muziejus, bet atrodo kaip didelis parkas, kuriame „laisvai išbarstyti“ visi paviljonai ir skulptūriniai memorialai. Šios visos kompozicijos ašimi yra Pasaulio Tautų Teisuolių alėja. Įvairių šalių ir tautybių teisuolius apjungia tik viena: visi jie Holokausto metais gelbėjo žydus. Dabar jie patys arba jų artimieji pasodino medelius šioje alėjoje. Pasaulio Tautų Teisuolių sode 2005 m. lankęsis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, pažymėjo, kad žvelgiant į lenteles su lietuvių, gelbėjusių žydus, vardais, jam atgyja viltis ir tikėjimas žmonija. Yad Vashem istoriniame skyriuje yra Vardų salė, Žuvusiųjų Bendruomenių slėnis, bet didžiausią emocinį poveikį sukelia Vaikų memorialas. Veidrodžiuose matome tik miriadas mažų žvakučių atspindžių. Jų negalima suskaičiuoti, kuo įdėmiau įsižiūri, tuo daugiau jų atrodo: tai žuvusių vaikų sielos, nekaltai nukankintų kūdikių, kaip pasakyta Šventajame rašte: „Žmogaus siela - tai Dievo žvakė. Išvykimas į Tel Avivą. Ekskursija po Tel Avivą – vieną didžiausių Izraelio miestų, kurio pavadinimas reiškia „pavasario kalva“. Tel Avivas, įkurtas kaimyninės Jafos gyventojų tik 1909 m., dabar yra ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras. „Baltasis miestas“ – 1930-1950m. statyta Tel Avivo dalis, kuriai būdingi bauhaus stiliaus statiniai – paskelbtas UNESCO pasaulio kultūros paveldu. Pamatysite įžymųjį Tel Avivo universitetą, biblioteką, meno muziejų, senąjį ir naująjį Operos teatrą. Tel Avivo priemiestis Jafa – seniausias Palestinos miestas, uostas, minimas karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu. Tai kultūrų kryžkelės vieta: čia buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos. Svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras, kurį angelo paliepimu į Cezarėją pakvietė šimtininkas Kornelijus. Ekskursijos metu aplankysite senąjį uostą, bokšto laikrodį, Šalom bokštą. Pasivaikščiosite po senamiestį, šiuo metu tapusį menininkų kvartalu, kuriame dera arabiškos architektūros grožis ir daugybė galerijų, dirbtuvių, rankdarbių parduotuvių bei kavinukių. Išvykimas į Tel Avivo oro uostą. Skrydis Tel Avivas – Vilnius (gali būti su persėdimu).

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina