Kai geriu raudoną vyną,
Vainikus, žiedais išpintus,
Ant galvos sau užsidėjęs,
Šlovinu būties ramybę. / Anakreontas
Pasak graikų filosofo Heraklito, niekam neskirta dusyk įžengti į tą pačią upę, nes įžengiantiems atplūsta vis kiti ir kiti vandenys. Graikija – kaip ta Heraklito upė – kiek kartų ją belankysite, ji kaskart bus kitokia ir kaskart jus užplūs vis kiti vaizdai, kitos istorijos ir kitos patirtys.
Graikija – tai šalis, kurios unikalumą nulėmė dievų sukurtos gamtos ir žmogaus išugdytos minties dermė. Žavėdamiesi žmogaus sukurta didybe – akropoliai kalvų viršūnėse, tobulas skulptūros kūnas, šventyklų kolonos, paslaptinga sfingės šypsena, amforos grakštumas, jūras skrodžiantys laivai, išminčiai agoroje – mes dažnai pamirštame žemę, kuria graikas vaikščiojo: jį lydėjo debesyse skendintis Olimpas, skaidrūs jūrų vandenys, ūkanose nutolusios pakrantės, sidabrinės alyvmedžių giraitės, kalno šlaituose pabirusios bandos, saulėje salstančios vynuogės... Visa tai irgi yra Graikija, kuri paliko žmogaus mokėjimą džiaugtis dievų sutverto pasaulio gėrybėmis: gražiu vaizdu, skambia muzika, svaigiu vynu ir puikia virtuve. Graikijos paslaptis – harmonijos siekis. Harmonijos Dievo ir žmogaus, amžinybės ir akimirkos, gamtos ir kultūros, dvasios ir kūno. Kuomet jaunas išsilavinęs europietis atvyko į Graikiją, pačiam pirmam žingsny jį nustebino paprastas graikas: „stebėjau Zorbos veidą ir negalėjau atsidžiaugti, kaip drąsiai ir paprastai jis žiūri į pasaulį, kokia darni vienovė yra jo kūnas ir siela, kaip harmoningai ir sklandžiai visi daiktai: moterys, duona, vanduo, mėsa ir miegas – susilieja su juo išvien ir tampa jo kūnu ir krauju. Niekada nebuvau matęs tokio glaudaus žmogaus ir visatos ryšio“. Pasak N.Kazandzakio, Graikijoje jūs pajusite, kaip pasaulis atgauna savo pirmykštį skaistumą. Visa, kas išblukę ir kasdieniška, vėl sutviska taip pat, kaip ir tada, kai buvo sukurta Dievo. Vanduo, moteris, žvaigždė, duona sugrįžta į savo pirmapradį, paslaptingą šaltinį. Bet, ech, pasakytų graikas Zorba, kaip išmintingai viskas sutvarkyta šioje žemėje! Ir kaip gražiai aplinkinis pasaulis prisitaiko prie žmogaus širdies! Ką galima regėti, girdėti, patirti – tam aš teikiu pirmenybę, pritartų jam Heraklitas.
Todėl siūlome šios šalies išskirtinumą pajusti derinant pažintines išvykas ir poilsio valandėles prie Egėjo jūros. Tuomet išvykose jūs pastebėsite ir suprasite daug daugiau nei perskaitę ne vieną knygą. Ir jūsų žvilgsnis taps mąslus kaip graiko...
1 diena
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui ir pietums. Nakvynė viešbutyje.
2 diena
Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Serbijos sostinę Belgradą. Tai miestas, įsikūręs Vakarų ir Rytų pasaulių sankryžoje, patyręs krikščionių religijos skilimą, išugdęs kovingą ortodoksų cerkvę, šimtmečius vadovavusią kovose su islamiškąja osmanų imperija. Ekskursija Belgrade autobusu ir pėsčiomis: Šv.Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, skirta pagrindiniam Serbijos šventajam ir globėjui. Senamiestis, kuriame išlikusi XIXa. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas, puiki Dunojaus ir Savos upių santakos panorama. Pasivakščiojimas kunigaikščio Michailo gatvėje, pagrindinėje miesto pėsčiųjų alėjoje, kuri nuo 1979m. Serbijos Respublikos yra saugoma kaip unikaliausia ir seniausia bei reikšmingiausia kultūrinė miesto aplinka. Įspūdingi XIXa. pastatai, kuriuose įsikūrę daugybė knygynų, galerijų, kavinių ir įvairiausių parduotuvėlių.Kelionė per Serbiją. Nakvynė viešbutyje.
3 diena
Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Šiaurės Makedoniją. Atvykimas į Skopjė – didžiausią ir svarbiausią Šiaurės Makedonijos miestą, įkurtą dar III a.pr.Kr., svarbų religinį ir prekybos kelių centrą, todėl buvusį įvairių kultūrų įtakoje. Tą liudija romėniškos archeologinės radimvietės, Bizantijos laikų šventyklos ir ryškiausią ženklą palikusi turkų osmanų valdymo era. XIVa. Skopjės, tuometinės Serbijos sostinės, palikimas – Kale tvirtovė, menanti Bizantijos imperatoriaus Justiniano laikus, garsusis Akmeninis tiltas virš Vardaro upės, pastatytas bei išpuoštas sultono Mehmedo ir sujungęs rytinį musulmonišką osmanišką krantą su vakariniu slaviškuoju. Pagal galimybę – Osmanų imperijos laikų Mustafa Pasha arba Sultono Murato mečetės lankymas. Šiandienos Skopjė – namai daugeliui skirtingiausių tautybių, kur sugyvena makedonai, albanai, turkai, romai, serbai, bosniakai ir daugelis kitų. Naujasis sostinės centras su baigiama tvarkyti būsima reprezentacine aikšte. Kelionė per Šiaurės Makedoniją, Graikiją. Vykstame Graikijos Olimpine Rivjera - pakrantės ruožu garsiausio ir švenčiausio Europos kalno Olimpo papėdėje. Šis kalnas yra senojoje Tesalijos srityje, kurioje apsistojo 1950 m.pr.Kr. atkeliavę indoeuropiečiai – būsimieji graikų protėviai. Tai vietos, kurios mena Senosios Europos ir indoeuropiečių civilizacijų susidūrimą. Čia įsikūrė Olimpo dievai, valdę antikinės Graikijos pasaulį, nuo čia jie, praskleidę debesis, su meile ir gailesčiu žvelgė į žmogišką lemtį. Iš čia jūs galite pradėti savo pažintį su Europos civilizacijos pradžia. Atvykimas į kurortą. Nakvynė viešbutyje (apartamentuose).
dienos
Pusryčiai. Poilsis prie Egėjo jūros Graikijoje.
Poilsis prie Egėjo jūros arba ekskursijos už papildomą mokestį:
5 diena
Pusryčiai. Ryte išvykimas iš kurorto. Dovanojame dar vieną ekskursiją Graikijoje. Tesalonikai – kultūrų kryžkelė, buvęs antras pagal dydį Bizantijos imperijos, o dabar – antras pagal dydį modernios Graikijos miestas. Tesalonikai įkurti 315m.pr.Kr. ir pavadinti Aleksandro Makedoniečio sesers Tesalonikės vardu. Po apaštalo Pauliaus atvykimo miestas tapo „aukso vartais krikščionybei“. Ekskursija po miestą: Šv.Jurgio rotonda, imperatoriaus Galerijaus arka ir rūmų liekanos, miesto simbolis – Baltasis bokštas, Filipo II ir Aleksandro Makedoniečio paminklai. Miesto ir įlankos panorama nuo Termų įlankos krantinės. Kelionė per Graikiją, Serbiją. Nakvynė viešbutyje.
6 diena
Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją su trumpais sustojimais poilsiui. Sustojimas Segede, įsikūrusiame Tisos ir Maros upių santakoje. Trumpa pažintis su miestu: Kupolo aikštė, savo dydžiu prilygstanti Šv. Morkaus aikštei Venecijoje, Vyskupų rūmai ir neoromaninio stiliaus Katedra, dar vadinama Įžadų bažnyčia. Nakvynė viešbutyje.
7 diena
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.
Atstumas
Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6000 km.