Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Karališkasis Marokas 8d.

 • Keliautojų pageidavimu paruoštas dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Maroko pažinimo mozaiką (gamta – pajusite karštą Sacharos alsavimą, istorija, kultūra – susipažinsite su ypač gausiu UNESCO paveldu - imperatoriškaisiais Maroko miestais, religija, politika).
 • Kruopščiai atrinkti marokietiško interjero viešbučiai – riadai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti Maroko partneriai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos, kvalifikuoti vietiniai gidai.
 • Į kelionės kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus, dviejų kartų maitinimas.

Kelionės aukso fondas

 • Garsioji Marakešo aikštė Džema el Fna – neregėtai romantiška, amžinai šurmuliuojanti vieta, kur kasdien vyksta gyvas, nesurežisuotas spektaklis.
 • Rausvasis Marakešas dėl savo ypatingo grožio V. Čerčilio pavadintas „Sacharos Paryžiumi“.
 • Pasivaikščiojimas po Marakešo mediną (UNESCO kultūros paveldas nuo 1985m.) – tai kelionė į auksinį Maroko pasakų pasaulį.
 • – didžiausias ir kosmopolitiškiausias Maroko miestas, žavintis maurų ir art deco architektūros simbioze.
 • Hasano II mečetė Kasablankoje – vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje.
 • – kupolų ir minaretų miestas (UNESCO kultūros paveldas).
 • Fesas – seniausias ir turtingiausias Maroko imperatoriškasis miestas, kultūrinė ir religinė šalies sostinė.
 • Feso senamiestis (UNESCO paveldas nuo 1981 m.) – vienas didžiausių islamo pasaulyje – tikras gatvelių, kurių priskaičiuojama iki 9000, labirintas.
 • Didingieji Atlaso kalnai – įspūdingi vaizdai į neaprėpiamus tolius, baltas viršūnes, kalnų slėniuose sutūpusius berberų kaimus.
 • Nakvynė dykumos viešbutyje Merzougos miestelyje. Merzouga puikiausia vieta mėgautis dykumos grožiu, didžiulėmis kopomis, kurias besileidžianti saulė nudažo raudonais, geltonais, rudais ir pilkais atspalviais.
 • Todros upės tarpeklis, dar vadinamas Maroko Didžiuoju kanjonu, vienas iš 12 įspūdingiausių pasaulio kanjonų.
 • Skoura oazė – didžiulis palmių miško labirintas, garsus savo molio tvirtovėmis (kasbomis).
 • Atlaso kalnuose įsikūrusi Quarzazatė – Maroko kino sostinė, vadinama „durimis į dykumą“.
 • Laisvas laikas Agadyro kurorte - didžiausiame Vakarų Sacharos bei Maroko pietų pakrantės pajūrio kurorte su akinančiai baltais namais bei erdviais bulvarais ir alėjomis.
 • Gurmaniškieji kelionės prieskoniai: nakvynė riade, atpalaiduojantis hamamas, rytietiško turgaus vilionės, saldieji vaisiai ir aromatingas kaljano dūmas...

 

Dabar svajonių karavanas juda tolimo Juodojo žemyno link. Čia patekti geriausia dviem būdais – arba skristi stebuklingu kilimu, arba keliauti su GRŪDA, o dailiai nuaustą kilimą ir riestasnapius Aladino batus įsigyti kelionės metu. Mes padėsime jums praverti stulbinamais įspūdžiais paauksuotus vartus į ryškią, įvairią, besikeičiančią Afriką. Ji prasideda ties Maroko karalyste, kurią nuo Europos skiria tik Gibraltaro sąsiauris. Permainingi šio Šiaurės Afrikos lopinėlio peizažai – tai pasažas, kuriame iki šiol prasilenkia čiabuvių berberų ir užkariautojų arabų kultūros bei kolonijinė praeitis. Jį skalauja Atlanto vandenynas, paliečia Viduržemio jūros bangos, o dengia Atlaso ir Rifo kalnai. Pietuose rausvų lygumų proza pereina į saulės auksinamos Sacharos poeziją. Ten su savo neišskiriamais palydovais – kupranugariais per amžius klajoja beduinai. Tai – dalelė Maroko, kuris įamžintas ir kino esteto Bernardo Bertolučio dramoje „Perskeltas dangus“. Tačiau viskam, ką išvysite jūs, vieno filmo nepakaktų. Keliaudami rasite atsakymus į daugybę keistų, jaudinančių ar visiškai paprastų klausimų. Pavyzdžiui, ko ožkos įsiropščia į medžius? Kodėl argano aliejus vadinamas baltuoju Maroko auksu, o be proto saldi mėtų arbata – Maroko viskiu? Kuo rožių vanduo stebuklingas? Kur pakvimpa apelsinais? Kaip ruošiamas gardusis tadžinas? Galiausiai – koks paukštis sieja Lietuvą ir Maroką?

O kokia gausybė atradimų laukia garsiuose Maroko miestuose! Jie skiriasi ne tik istorija, bet ir spalvomis. Grožėkitės karalių rūmais ir riadais, ir jums atsivers arabiška estetika. Aplankykite mečetes, ir pajusite stiprią islamo dvasią. Leiskite sau paklaidžioti po medinas – senuosius tūkstančių gatvelių labirintus, ir prisiliesite prie marokiečių kasdienybės. O nakties sutemose, kai kaljano dūmai jau maišysis su rūku, stebėsite, kaip tikrovė paslaptingai susilieja su pasakų sferomis. Antai raibuliuojančioje Marakešo aikštėje būriuojasi gyvačių kerėtojai, ugnies žonglieriai, pilvo šokėjos, senės žolininkės, pasakoriai... Gal ir jums gyvybingoje minioje pasiseks sutikti žilagalvį, kuris paseks išmintingą istoriją. O gal, atidarę pažinties su šiuo užburiančiu pasauliu vartus, pasaką rasite savo sielos gelmėse.

 • Kelionė patogiu mikroautobusu/autobusu (visi pervežimai pagal programą);
 • Visi viešbučiai ir riadai (marokietiško interjero viešbučiai) kruopščiai atrinkti GRŪDOS kelionių ekspertų;
  • 6 nakvynės 3-4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose arba riaduose
  • 1 nakvynė dykumos viešbutyje.
 • Maitinimas pagal programą: 7 pusryčiai, 7 vakarienės;
 • Ekskursinė – pramoginė programa, bilietai į lankytinus objektus (pagal aprašą).
 • Kvalifikuoto anglakalbio (rusakalbio) gido paslaugos pažintinio turo metu;
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Agadyras – Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais;
 • Registruotas bagažas tarptautinių skrydžių metu;
 • Papildomos ekskursijos (papildomai turėti apie 20 EUR);
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

diena. Skrydis: Vilnius – Agadyras – Marakešas.

Atvykimas į tarptautinį Agadyro oro uostą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vyksite į Marakešą ir įsikursite viename iš jaukių riadų. Pirmą kartą Marakešą būtina išvysti vakaro prieblandoje, nes nusileidus saulei šis magiškas miestas pabunda. Keliausite į sutemų apgaubtą garsiąją Džema el Fna – Mirusiųjų  aikštę, buvusią egzekucijų vietą, kur nusikaltėliams kapodavo galvas, o dabar neregėtai romantišką, amžinai šurmuliuojančią vietą, mirguliuojančią ryškiaspalviais skėčiais, kur kasdien vyksta gyvas, nesurežisuotas spektaklis. Ši vieta yra išties unikali. Čia susitinka įvairios Šiaurės Afrikos kultūros –  rafinuota arabų kultūra, primityvesnė berberų ir beduinų bei magiškasis juodosios Afrikos pasaulis. Subūrę šimtus žiūrovų, savo meistriškumą demonstruoja kobrų kerėtojai,  stebukladariai, triukšmingieji fakyrai, fokusininkai ir žonglieriai, gyvūnų dresuotojai, pasakoriai, muzikantai ir pilvo šokėjos. Reginys užburia ir tarsi perkelia į arabišką pasaką. Tuo pat metu virš užkandinių vyniojasi dūmų kamuoliai ir aikštėje pasklinda aštraus Marakešo avienos kepsnio, kebabo ir kuskuso aromatas. Tad stokite į eilę ir ragaukite maistą, parduodamą tiesiai nuo kaitrių kepsninių, ar iš garuojančių puodų - pupelių sriubos, baklažanų, ar viščiuko su karamelizuotu moliūgu... Akys raibsta nuo egzotiškų vaisių ir riešutų. Čia pat spaudžiamos šviežios apelsinų sultys – jų tiesiog privaloma paragauti.

Jūsų laukia egzotiška patirtis – nakvynė riade. Riadas – senoviniai tradiciniai pasiturinčio marokiečio namai su atviru vidiniu kiemu, kur čiurlena fontanai, čiulba paukščiai ir veši sodai. Pats žodis „ryad“ reiškia sodą, nes šio statinio centre visada turi būti atvira erdvė augalams ir mažam baseinėliui. Tik uždarame riado kieme musulmonės galėjo pasirodyti visu savo grožiu be galvą dengiančios hidžabos. Dabar riadai prisikelia naujam gyvenimui – pajusti tikrąją Maroko dvasią kviečia čia įsikūrę viešbučiai ir restoranai.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba riade.

diena. Marakešas – Kasablanka – Rabatas

Pusryčiai. Po pusryčių Jūsų lauks pažintis su šalies kultūrine širdimi Marakešu, kurį Vinstonas Čerčilis, apsilankęs čia 1935 metais ir pakerėtas rausvojo miesto egzotiško grožio pavadino „Sacharos Paryžiumi“. Cinamono miesto Marakešo, įsikūrusio atokiame šiaurinės Afrikos rajone, tarp Atlaso kalnų ir dykumos pakraščio, klimatas maloniai šiltas, o gamtovaizdžiai – spalvingi ir įvairūs. Lankysite Marakešo senamiestį – mediną, apjuostą gynybinės sienos (UNESCO kultūros paveldas nuo 1985m.).  1060 metais čia buvo įkurta karinė stovykla. Klajoklių gentims pradėjus sėslų gyvenimą, miestas augo ir XIIa. saugumo sumetimais buvo aptvertas 10 km ilgio, 10m aukščio siena, kurios kontūrus visiškai atkartoja dabartinė rausva miesto siena. Gražiausias jos dekoras – gandralizdžiuose stypsantys žiemoti atskridę gandrai. Jų čia tiek daug, kad Marakešą drąsiai galima vadinti gandrų miestu.

Pasivaikščiojimas po mediną – tai kelionė į pasakų pasaulį. Chaotiška gatvelių raizgalynė, daugybė pypsinčių motorolerių, asilų bei mulų, traukiančių didžiausius krovinius – tik spėk dairytis, kad nepapultum po ratais ar kanopomis. Gatvelėse verda gyva prekyba – turguje siūlomi džalabai (taip Maroke vadinama tradicinė arabų apranga), babušai (tradicinė avalynė), odos dirbiniai, keramika, Aladino lempos, įvairiausi prieskoniai ir žolelės, riešutai ir datulės. Akys raibsta nuo kilimų gausybės, sidabro dirbinių... Vėliau iš išorės apžiūrėsite Kutubijos (Bibliotekos) mečetę su 77m aukščio minaretu, matomu iš toli ir vis dar valdančiu miesto panoramą. Legenda pasakoja, kad senovėje keturi varpai minareto viršuje buvo iš gryno aukso, sulydyto iš sultono žmonos papuošalų už bausmę, mat ji ramadano metu suvalgė keturias vynuoges. Kita legenda porina, kad seniau į šį minaretą kviesti maldai kopdavo tik akli muedzinai, idant nepamatytų sultono haremo sugulovių. Esant galimybei, lankysite haremų praeitį saugančius Bachijos rūmūs, įsikūrusius jazminų ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoro pavyzdys. Iki šių dienų gerai išsilaikę rūmų kambariai nustebins savo elegancija, aukso, onikso ir marmuro puošyba. Ypač žavūs vidiniai kiemeliai su fontanais, lubų ir sienų ornamentika. Gėrėsitės nuostabaus grožio Mažorelio sodu, kurį užveisė prancūzų dailininkas Žakas Mažorelis. Geriausias Mažorelio paveikslas buvo nutapytas ne dažais, o gėlėmis, medžiais, upeliais ir fontanais. Nuostabus pusiau arabiškas, pusiau prancūziškas sodas, kuriame surinkta viena geriausių augalų kolekcijų pasaulyje, dabar yra viena iš daugelio Maroko įžymybių.

Palikę jau keletą dešimtmečių europiečių taip mėgiamą Marakešą, keliausite į Kasablanką - didžiausią ir kosmopolitiškiausią šalies miestą, bei vieną iš pagrindinių Šiaurės Afrikos verslo centrų ir uostų.  VII – VIIIa. Kasablankos vietoje buvo berberų gyvenvietė Anfa. XVa. atvykėliai šį, prie Atlanto vandenyno įsikūrusį miestą, praminė „baltuoju namu“ (port. „casa branca“, ispan. „casa blanca“, arab. „dar al – Baida“). Ekskursijos metu aplankysite Mahometo V aikštę, kurioje grožėsitės maurų ir art deco architektūros simbioze. Neliksite abejingi išvydę Hasano II mečetę kurioje gali melstis iki 25 tūkst. žmonių (prieigose – net iki 80 tūkst. žmonių). Tai vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje, dydžiu nusileidžiantis tik Charamo mečetei Mekoje. Pastatyta ant uolėto ir bangų daužomo Atlanto vandenyno kranto, ji stebina užmoju ir prabanga, o ypač – rekordinio 210m aukščio minaretu. Pageidaujantys (esant galimybei) už papildomą mokestį galės apžiūrėti mečetės vidų.

Vėliau Atlanto vandenyno pakrante vyksite į šalies sostinę, antrą pagal dydį Maroko miestą - Rabatą, dar vadinamą kupolų ir minaretų miestu. 2012m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Rabatas suderina arabišką – musulmonišką praeitį ir vakarietišką modernizmą.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba riade.

diena. Rabatas – Meknesas – Volubilis – Fesas.

Pusryčiai. Eskursijos po Rabatą metu pravažiuosite impozantiškus Karališkuosius rūmus, kuriuos puošia ištaigingi Bab Rouah “vėjo vartai“. Apžiūrėsite 44m aukščio Hasano bokštą - nebaigtos statyti mečetės minaretą (jis buvo statomas kaip didžiausias minaretas pasaulyje, tačiau po sultono mirties statybos sustojo). Vėliau lankysite moderniosios architektūros šedevrą Mahometo V mauzoliejų (karaliaus ir jo dviejų sūnų kapavietes), Udajo tvirtovę (kasbą), kurios besikartojančiu palmių lapų motyvu dekoruoti vartai yra laikomi vieni gražiausių visame islamo pasaulyje, o skendinčiame gėlėse Andalūzijos stiliaus sode mėgsta laiką leisti Rabato moterys.

Vėliau vyksite į Meknesą, vieną iš keturių „Imperatoriškųjų Maroko miestų“ (UNESCO kultūros paveldas nuo 1996m.), ilgą laiką buvusį karališkųjų vizirių rezidencija, dėl buvusios didybės dažnai vadinamą Maroko Versaliu, kurio istoriją 11-ame  šimtmetyje pradėjo rašyti berberai. Atvykę iš sausringų kraštų, jie čia rado gausybę vandens, derlingas žemes ir alyvmedžių giraites. Anksčiau miestas taip ir buvo vadinamas – Alyvų Meknesu. Sultonas Mala Ismailas (atėjęs į valdžią 1672 m. ir valdęs 55 metus), šį miestą pavertė galinga tvirtove, apjuosdamas jį milžiniškom gynybinėm sienom su įspūdingais vartais, pastatydamas daugybę mečečių, rūmų, grūdų saugyklą, žirgyną. Kiekvienas miestas Maroke turi savo spalvą. Meknesas – geltonasis. Visos senamiesčio gatvelės lyg medum išteptos, siauros, dažnai net rankų skersai neišeina ištiesti... Ekskursijos metu apžiūrėsite puikų merenidų architektūros pavyzdį Bou Inania medresę, vadinamą „medinos perlu“, vieną gražiausių pastatų Maroke. Įžengę pro įspūdingus Bab el Mansour vartus, vietinių vadinamus „vartais iš praeities į ateitį“ pateksite į imperatoriškąjį miestą, kur lankysite nuožmaus valdovo Mala Ismailo mauzoliejų. Meknesas garsėja vienomis didžiausių visoje šalyje prekyviečių, kur kiekvienas kvartalas – tai skirtingas turgus,  dėliojantis įdomių veidų, spalvų, egzotiškų kvapų ir garsų mozaiką... Toliau kelionę tęsite į netoliese esantį Volubilį (įkurtą IIIa.) – vieną geriausiai išsilaikiusių romėnų miestų ne tik Maroke (UNESCO kultūros paveldas nuo 1997m.), bet ir visoje Šiaurės Afrikoje. Antikos laikais šis miestas buvo Romos valdžios administracinis centras. Artėjant link Volubilio, jau iš tolo matyti įspūdingos kolonos ir arkos. Apžiūrėsite Forumo aikštę, Baziliką, Kapitolijų, romėniškų vilų fragmentus su labai gerai išlikusiomis mozaikomis. Nuo Triumfo arkos atsivers nuostabi panorama į visą antikinį miestą, kuris neabejotinai paliks įspūdį net ir daug romėnų griuvėsių mačiusiam keliautojui. Iš Volubilio vyksite į Fesą.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba riade.

diena. Fesas.

Pusryčiai. Šiandien Jūsų lauks pažintis su seniausiu ir turtingiausiu Maroko imperatoriškuoju miestu – Fesu, kultūrine ir religine šalies sostine. Fesas – vienas iš geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų, pirmoji arabų dinastijos sostinė, turinti unikalų senamiestį. Fes el Bali medina (senamiestis – UNESCO paveldas nuo 1981m.) yra vienas didžiausių islamo pasaulyje - tikras gatvelių, kurių priskaičiuojama iki 9000, labirintas.  VIIIa. miestą įkūrė Moulay Idriss I, iš aukso ir sidabro nulietu kauptuku pažymėjęs ribas, kur turėjo iškilti pirmoji arabiškojo Maroko karalių dinastijos tvirtovė. XIIIa. Fesas tapo vienu svarbiausių pasaulio miestų, kuriame klestėjo amatai ir mokslas. Matematikos, astronomijos, medicinos pasiekimai vėliau per maurų valdomą Ispaniją pasiekė ir Europą. Miestas buvo karavanų kelių sankirtoje tarp Viduržemio jūros pakrančių gyvenviečių ir juodosios Afrikos žemyno. Tai skatino prekybą ir amatų klestėjimą.

Dabar Fesas yra didelis modernus miestas, kuriame gyvena daugiau kaip pusė milijono gyventojų, plačiomis gatvėmis tarp daugiaaukščių pastatų plaukia automobilių srautas, bet, žengęs kelis žingsnius į šalį, tarsi mostelėjus burtų lazdele, patenki į viduramžiais plakančią jo širdį.  Dėl įspūdingo fasado ir bronzinių vartų verta stabtelėti prie Karaliaus rūmų, statytų  XIII – XIVa. Merenidų dinastijos valdymo laikais. Dabartinis šalies valdovas kasmet praleidžia bent keletą savaičių šiuose didžiuliuose rūmuose savo vizitų mieste metu. Užsukę į XIVa. įkurtą seniausią Maroko istorinį žydų rajoną – mellah, nerkite į pačią Feso medinos Fes el Bali gelmę. Vaikščiodami siauromis vingiuotomis gatvelėmis, gėrėsitės ilgakakliais minaretais, didingomis mečetėmis, mozaikų raštais, sienų raižiniais, elegantiškais vidiniais kiemais su fontanais. Lankysite Bou Inania medresę, gražiausią Merenidų epochos paminklą, pastatytą XIVa., apžiūrėsite vandens laikrodį (XIVa.), kurio mechanizmo paslaptis mirė kartu su meistru. Pamatysite Moulay Idriss II mauzoliejų ir Kairaouine mečetę, statytą IXa., prie kurios glaudžiasi 859 m. įkurta biblioteka, davusi pradžią seniausiam arabų pasaulio universitetui.  Vėliau aplankysite garsiąją El-Attarine medresę – dar vieną Merenidų architektūros šedevrą, pastatytą sultono Abu Saido 1325 metais. Kaip ir visos medresės, taip pat ir ši yra gausiai dekoruota. Prieš pasukdami į amatininkų kvartalus, stabtelkite prie Nejjarine mozaikinių sienų fontano. 

Fesas garsėja savo amatais. Visos gatvelės vėliau ar anksčiau atveda į žymiausią medinos vietą - odų raugyklą. Čia dirba tik vyrai, odos vis dar atgabenamos asiliukais, o kvapas riečia nosį kaip ir prieš šimtą metų. Iš marokietiškos odos gaminami aukščiausios kokybės dirbiniai: batai, rankinės, odiniai drabužiai. Labiausiai vertinama ožkos oda, naudojama knygų viršeliams gaminti. Turėsite laiko pašmirinėti po keramikų dirbtuvėles, kilimų audyklas, vaistines ir kosmetikos parduotuvėles. Argano aliejus, vadinamas baltuoju Maroko auksu, viena geidžiamiausių dovanų.

Esant galimybei (už papildomą mokestį) Maroko meno ir amatų muziejaus Batha lankymas. Elegantiškuose XIXa. pabaigoje statytuose rūmuose įkurtas muziejus garsėja viena geriausių Maroke medžio raižinių, berberų kilimų, keramikos ir juvelyrikos dirbinių kolekcija.

Vakare siūlome pasimėgauti marokietiškos pirties – hamamo malonumais (už papildomą mokestį). Buvimas hamame – ištisas ritualas. Egzotiškoje, lengvų aromatingų garų pripildytoje patalpoje ant šildomų marmurinių gultų profesionalus specialistas nušveis, išpraus, išmasažuos visą Jūsų kūną nuo galvos iki paskutinio kojos pirštelio… Palengvės ne tik kūnui, bet ir sielai…  

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba riade.

diena. Fesas – Ifrane – Azrou – Zizo upės slėnis – Erfudas – Merzouga (Sacharos dykuma).

Pusryčiai. Po pusryčių vyksite link Sacharos dykumos. Sustosite žavingame Ifrano miestukuke, vadinamame „Maroko Šveicarija“. Tai prancūzų pamėgtas slidinėjimo kurortas didinguose, žaluma apaugusiuose kalnuose. Pravažiuosite kedrų miškų apsuptą berberų miestelį Azrou, svarbų amatų centrą, nuo seno garsėjantį dirbiniais iš šio puikaus medžio. Ir toliau maršrutas drieksis per Atlaso kalnus - didžiausią kalnų grandinę Šiaurės Afrikoje, vadinamą „kalnų kalnais“.  Besikeičiantis reljefas dovanos įspūdingus vaizdus į neaprėpiamus tolius, baltas kalnų viršūnes, kalnų slėniuose sutūpusius berberų kaimus. Pravažiuosite Zizo upės slėnį, kur stabtelėsite pasigrožėti palmių oazėmis. Būtent čia užauginamas didžiausias šalyje datulių derlius. Esant galimybei, ragausite saldžiųjų skanėstų. Kraštovaizdis pamažu keisis – didingi kalnai užleis vietą bekraštei dykumai. Paskutinioji žalioji oazė prieš dykumą  yra Erfudo miestas, kuris vadinamas vartais į Sacharą. Marso paviršių primenančios dykumos apylinkės nuo seno žavi ne tik keliautojus, bet ir kino kūrėjus. Čia buvo filmuojama „Mumija“, „Žygiuok arba mirk“, „Persijos princas: laiko smiltys“. Atvykę į dykumų perlu vadinamą Merzougos miestelį, įsikursite dykumos viešbutyje. Merzouga puikiausia vieta mėgautis dykumos grožiu, didžiulėmis kopomis, kurias besileidžianti saulė nudažo raudonais, geltonais, rudais ir pilkais atspalviais.

Vakarienė ir nakvynė Merzougoje dykumos viešbutyje.

diena. Merzouga – Tinerhiro oazė - Todros tarpeklis – Dades slėnis – Skoura oazė – Quarzazatė.

Anksti ryte sėdę ant dykumos laivų kupranugarių keliausite pasitiksite virš smėlio kopų kylančią saulę, kuri dovanos Jums dar vieną puikią, naują dieną. Fotografuosite dykumą, stebėdami saulės ir šešėlių žaismą. Vėliau, grįšite į dykumos viešbutį papusryčiauti. Pasiėmę lagaminus, tęsite kelionę po pietinį Maroką. Paliksite magiškąją dykumą ir rytinėmis Atlaso kalnų papėdėmis važiuosite link Tinerhiro oazės, kur ošia palmių giraitės ir šurmuliuoja berberų kaimeliai. Vaikščiodami po oazę, matysite, kaip vietiniai augina savo žemės ūkio kultūras – datules, alyvuoges, figas, įvairias daržoves. Aplankysite miestelio turgų, kuriame galėsite nusipirkti vaisių.

Vėliau keliausite Todros upės tarpekliu, dar vadinamu Maroko Didžiuoju Kanjonu, kuriuo tekančią upę supa į 160m aukštį kylančios didingos uolų sienos. Šis 40km ilgio kanjonas yra įtrauktas į 12-kos įspūdingiausių kanjonų pasaulyje sąrašą. Patys įspūdingiausi yra paskutiniai 600 Todros kanjono metrų, kur jis susiaurėja iki 10m pločio. Kelionę tęsite „tūkstančio tvirtovių“ keliu, vingiuojančiu pro palmių giraites. Toliau kelias ves Dades upės slėniu, kuriame pavasarį pražysta tūkstančiai įvairiaspalvių rožių, iš kurių žiedlapių gaminamas kvapnus aliejus ir rožių vanduo, laikomi sveikatos ir jaunystės eliksyru. Esant galimybei, stabtelsite rožių karalystėje (El-Kelaa M‘Gouna oazė).

Atvyksite į Skoura oazę – didžiulį palmių mišką (auga apie 140 000 palmių), garsų savo tvirtovėmis (kasbomis). Čia, palmių labirintuose stūkso daugybė kasbų – iš molio mišinio pastatytų tvirtovių, kurių dalis išliko nuo XVIII – XIX amžiaus. Vienos įspūdingiausių Amridil tvirtovės (kasbos) atvaizdas puošia 50 dirhamų nominalą. Vakare pasieksite „durimis į dykumą“ vadinamą Quarzazatės miestą, Maroko kino sostinę, įsikūrusią Atlaso kalnuose, 1160m aukštyje. Miestas išsiskiria jam būdinga gynybine architektūra su gausybe tvirtovių.

Vakarienė ir nakvynė Quarzazatėje viešbutyje arba riade.

diena. Quarzazatė – Agadyras.

Pusryčiai. Po pusryčių lankysite senają miesto dalį ir Taourirt tvirtovę (kasbą). Netrukus pajusite, kad Marokas  - ne tik pasakų, bet ir kino šalis. Quarzazatė – „durys į dykumą“, tai durys ir į kino industrijos užkulisius. Esant galimybei, lankysite vieną didžiausių kino studijų pasaulyje, užimančią beveik 30 tūkst.m² plotą, „Atlas Corporation“, kurią 1983 metais įkūrė verslininkas M.Belghmi. Čia gimė ne viena istorinė, nuotykinė ir romantinė drama. Milžiniškoje teritorijoje galima aplankyti senovinio turgaus, Cezario rūmų, egiptietiškų šventyklų, romėnų amfiteatro ir tibetiečių šventyklų imitacijas, naudotas tokiuose filmuose kaip „Persijos princas: laiko smiltys“, „Babelis“, „Asteriksas ir Obeliksas: misija Kleopatra“, „Mumija“,  „Gladiatorius“, „Aleksandras Makedonienis“, „Arabijos Lorensas“ ir kt. Studijoje įsikūrė įvairiausių stilių ir laikotarpių drabužių bei dekoracijų dirbtuvės, turistams prieinama gausybė sinefiliškų eksponatų. Mieste lankėsi ir filmavosi garsiausi pasaulio aktoriai.

Palikę Quarzazatę, judėsite link Agadyro - didžiausio Vakarų Sacharos bei Maroko pietų pakrantės pajūrio kurorto su akinančiai baltais namais bei erdviais bulvarais ir alėjomis.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba riade Agadyro kurorte Atlanto vandenyno pakrantėje.

diena. Skrydis: Agadyras – Vilnius.

Pusryčiai. Po pietų išvykimas į Agadyro oro uostą. Skrydis: Agadyras – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina