Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kapadokijos paslaptys Turkijoje, kerai ir magija 8d.

Kapadokija – viena įstabiausių Centrinės Anatolijos, o gal ir viso pasaulio vietų. Pirmasis ją mini istoriografijos tėvas Herodotas. Senovės persų kalba „Kapadokija“ reiškė „gražių žirgų kraštą“. Kadaise čia veržėsi ugnikalniai, iš kurių tekanti lava užliejo didžiulį plotą. Per tūkstantmečius metų lietus, vėjas ir tekantis vanduo iš tufo sukūrė keistą kraštovaizdį – nepaprastas kūgiškos formos uolienų atodangas, vadinamas „fėjų kaminais“. Už pelenų pilkumo paviršiaus slypi apie 360 mažų bažnytėlių, tarnavusių ankstyvosios krikščionybės bendruomenėms kaip slėptuvės ir požeminiai miestai. Kai kurie jų ir šiandien atviri lankytojams.

Stambulas – daugiau nei du tūkstančius metų buvusi net trijų galingų imperijų – Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, pati rytietiškiausia Vakaruose ir pati vakarietiškiausia Rytuose. Tai vienintelis miestas, besidriekiantis per du žemynus – Europą ir Aziją, kuriuos skiria Bosforo sąsiauris. Kontrastingas ir spalvingas, kvepiantis prieskoniais ir jūra. Triukšmas, judėjimas, aromatai, karštis, turgūs, veidai – visa tai ir kuria šio miesto žavesį, paslaptis, nenuspėjamumą.

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius (skrydis su geriausiomis avialinijomis Europoje – Turkish Airlines),
 • maitinimas bei gaivieji ir alkoholiniai gėrimai skrydžio metu – įskaičiuoti,
 • Stambulas – Nevšehiras – Stambulas (gali būti su persėdimu)
 • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas (pagal aviakompanijos taisykles),
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • 4 vakarienės Kapadokijoje,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), miesto transporto bilietai, bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, degustacijos, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 259 EUR.
 • **Nacionalinė vakarienė turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu  ~ 35 EUR.
 • **Skrydis oro balionu - orentacinė kaina 220 EUR (pageidaujantiems, informuoti iš anksto, kad galėtume patikslinti kainą ir užsakyti).
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 170 Eur – 200 Eur.

1 diena

Skrydis Vilnius – Stambulas. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas. Laisvas laikas (priklausomai nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Stambulas – tarsi vartai tarp Europos ir Azijos ne tik geografiniu, bet ir kultūriniu požiūriu, buvusi trijų galingų imperijų – Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, stulbinanti savo galybe ir įvairove. Pažintis su *Stambulu (pėsčiomis ir vietos transportu). Apžiūrėsite Bizantiškojo meno šedevrą *Šv.Sofijos soborą – Dievo Išminties baziliką, grožiu ir didybe pranokusią Saliamono Jeruzalės šventyklą. Jau VIa. istorikas Prokopijus iš Cezarėjos rašė: „Ši šventykla palieka nuostabų įspūdį tiems, kas ją matė, ir tiesiog neįtikėtiną įspūdį tiems, kas apie ją tik girdėjo. Į aukštį ji kyla tarsi ligi dangaus ir kaip laivas aukštose jūros bangose išsiskiria iš daugybės kitų pastatų, tarsi rymodama virš likusios miesto dalies, jį puošdama ir pati puošdamasi miestu.“ *Bazilikos Cisterna – požeminė miesto vandens saugykla, viena įdomiausių lankytinų vietų Stambule, dar vadinama „Paskendusiais rūmais“ (laikinai uždaryta). Šį stulbinantį rezervuarą laiko net 336 kolonos. Hipodromo aikštėje pasigrožėsite Egipto obelisku, sukurtu 1500 m.pr.Kr., šalia kylančia Gyvačių kolona, atgabenta iš Delfų, Konstantino VII Purpurinio kolona. Vietoj *Mėlynosios mečetės, kuri šiuo metu renovuojama, aplankysite greta esančią, antrą pagal dydį mieste – Suleimanijos mečetę, įsikūrusią ant trečiosios miesto kalvos.  Vakare pageidaujantiems siūlome **nacionalinę vakarienę turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu arba laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Ekskursijos (pėsčiomis ir *miesto transportu) po *Stambulą tęsinys. Lankysite *Topkapi rūmus, buvusią sultonų rezidenciją ir haremą, Otomanų imperijos širdį, tikrą miestą mieste. Šiame milžiniškame komplekse daugybė pastatų, kambarių, kiemelių, sodų; iš terasos atsiveria puikus vaizdas į Bosforo sąsiaurį. Dabar rūmuose įrengtas didžiulis muziejus, kuriame eksponuojama nesuskaičiuojama galybė sultonams priklausiusių lobių. Kitoje Bosforo sąsiaurio pusėje,   Šiauriniame Aukso Rago krante, kilsite į Genujos pirklių 1348 m. pastatytą *Galatos bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės (62m) atsiveria nuostabi Stambulo panorama (nesikeliantys į apžvalgos aikštelę galės pasimėgauti kava bokšto papėdėje). Pasivaikščiosite po seniausią Stambulo Beyoglu rajoną. Po pietų skrydis į Kapadokiją: Stambulas – Nevšehiras. Pervežimas į viešbutį Urgupe. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Pradėsite pažintį su Centinės Anatolijos sritimi – Kapadokija, buvusia senosios hetitų imperijos širdimi, vėliau Biblijoje minima Romos provincija. Lankysite požeminį miestą *Derinkuyu, pirmą kartą paminėtą Ksenofonto, senovės graikų rašytojo ir filosofo, gyvenusio 450–354 m.pr.Kr., raštuose. Nors iki šiol tiksliai nežinoma, kada prasidėjo požeminio miesto statybos; Turkijos kultūros departamentas teigia, jog tai galėjo būti maždaug VIII–VII a.pr.Kr. Požeminis miestas galėjo turėti net 20 aukštų 85 metrų ir didesniame gylyje. Čia buvo įrengti ne tik gyvenamieji kvartalai, vienas su kitu sujungti požeminiais tuneliais, bendros virtuvės, vėdinimo ir vandens urvai, bet ir vyno daryklos bei rūsiai, arklidės, bažnyčia ir net kapavietės. Kambarius apšvietė aliejinės lempos. Manoma, jog šiame po žeme įrengtame mieste galėjo gyventi apie 20 tūkstančių žmonių. Greičiausiai gyventojai po žemėmis slėpėsi tam, kad apsisaugotų nuo vasaros karščių ar žiemos šalčių bei užpuolikų – įėjimui užtverti jie naudojo sunkius akmeninius riedulius. Paklaidžioję požeminio miesto tuneliais, kelionę tęsite į šiek tiek tolėliau esantį vulkaninės kilmės *Ihlaros („vingiuotąjį“) slėnį, tūnantį 100m gylio kanjono dugne. Kadaise čia prieglobstį surado pirmieji krikščionys, besislapstantys nuo romėnų persekiojimų. Nenuostabu, nes vieta tam tiesiog ideali: per visą slėnį besirangantis upelis – gyvybės šaltinis, sukuriantis sodrios žalumos oazę, įsispraudusią tarp plikų nebylių uolų, kuriose iškalti gyvenamieji būstai. 14 kilometrų ilgio slėnyje galima rasti virš šimto bažnyčių su išlikusiomis navomis, kolonomis bei spalvotomis freskomis. Pasivaikščiosite Ihlaros slėniu (apie 3km) apžiūrėdami geriausiai išlikusias, gausiai ištapytas freskomis Kokar, Purenli Seki ir Agocalti bažnyčias. Vėliau keliausite apžiūrėti uolose esančio *Selime vienuolyno, įkurto VIIIa. Tai didžiausias Kapadokijoje vienuolyno kompleksas su katedros dydžio bažnyčia, talpinęs apie 5000 vienuolių, menantis pačius įvairiausius periodus: Hetitų, Asirų, Persų, Romėniškąjį, Bizantiškąjį, Seldžiukų ir Osmanų. Daugelyje unikalių patalpų išliko senojo interjero detalės, tokios kaip kolonos ir arkos, kai kur išlikę ir X-XIa. freskų fragmentai. Pasivaikščiosite po Balandžių slėnį, taip pavadintą dėl gausybės uolose išskaptuotų karvelidžių. Balandžių slėnio panorama. Vakare grįžimas į viešbutį. Vakarienė. Grupės pageidavimu vakare – vietinių vynų *degustacija. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su paslaptingąja Kapadokija. Keliausite į Gioreme *muziejų po atviru dangumi (UNESCO kultūros paveldas). Tai netaisyklingų uolų amfiteatras su tamsiomis durų ir langų angomis, vedančiomis į paslaptingą bažnytėlių, vienuolių valgyklų, virtuvių ir sandėlių vidų. Krikščionys statytojai atkūrė įprastų bažnyčių vidaus architektūrą: iš kalaus akmens išskaptavo kupolus, apsides, skliautus, kolonas, arkas ir netgi stalus bei suolus. Bažnyčių interjerus puošia galybė bizantinio meno: vienur tai paprasti rusvi geometriniai raštai, nupiešti tiesiai ant uolos; kitur – spalvotos Naujojo testamento scenos ir šventųjų paveikslai, nutapyti ant tinko. Apžiūrėsite Elmali bažnyčią, kurioje dalis ištapyto tinko nubyrėjo ir pasirodė paprasti vienspalviai senesnių laikų piešiniai. Yilanli bažnyčia, garsi ant arklio sėdinčio Šv.Jurgio, ietimi nusmeigiančio slibiną, freska. Karanlik bažnyčia, kurioje freskos dar nenusitrynusios ir nenublukusios, nes į vidų patenka mažai saulės šviesos. Iš Gioreme keliausite Raudonuoju ir Rožių slėniais. Galinga erozija graužė ir gludino vulkanines uolienas, sukurdama fantastišką pasaulį: į dangų stiebiasi laiptuotų zikuratų, bokštelių, smailių, minaretų ir kūgių formos uolos; vienos susiglaudusios lyg akmeninė kariauna, kitos glotnios ir ringuotos, primenančios vėjo supustytas pusnis ar smėlio pilis. Slėniai nusidažę subtiliomis pastelinėmis spalvomis: kremine, rožine, oranžine, raudona, melsva, pilka. Cavusine apžiūrėsite virš kaimo ant uolos iškylančios Bizantiškosios Šv.Jono Krikštytojo *bažnyčios griuvėsius. Kelionę tęsite Zelve slėniu, aplankysite akmeninį Zelve kaimą – *muziejų, kuriame taikiai sugyveno ir musulmonai, ir krikščionys. Keliausite Pasabag (vienuolių) slėniu, kur tarp vynuogynų iškyla įvairiausių formų vulkaniniai dariniai – „Fėjų kaminai“. Mėnulio reljefą primenančiame Dervent slėnyje gėrėsitės gamtos sukurtu zoologijos sodu. Grįždami į viešbutį nuo Gioreme kalvos grožėsitės nuostabiu saulėlydžiu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pageidaujantiems (už papildomą mokestį) anksti ryte **skrydis oro balionu. Jūsų lauks nepaprasta kelionė paukščių takais, skriejant po kojomis atsivers nuostabūs Kapadokijos gamtovaizdžiai, beribis rytinės saulės apšviestas horizontas.

Pusryčiai. Tęsite pažintį su Kapadokija. Pakilsite į *Učchisar pilį, įsikūrusią aukščiausioje Gioreme slėnio vulkaninėje uoloje, nuo kurios atsiveria įspūdingas peizažas. Šis 25 aukštų urvas – pilis atrodo tarsi akmeninis avilys, kuris ilgai tarnavo kaip gyvenama vieta žmonėms. Lankysite učchisariečio namą – *muziejų, įrengtą viename iš urvų, susipažinsite su vietinių gyventojų buitimi. Kelionę tęsite į Avanos miestelį, garsėjantį keramikos tradicijomis, siekiančiomis dar hetitų laikus. Jau 3000 m.pr.Kr. regionas buvo žinomas dėl savo aukštos kokybės keramikos ir turtingo mineralais purvo Raudonojoje upėje. Gyventojai nuo neatmenamų laikų buityje naudoja šios upės molį, iš jo gamina indus, stogo čerpes, statulas ir kitus gaminius. Aplankysite keramikos dirbtuves, kuriose galėsite išbandyti ir savo jėgas. Kelionė į „Meilės“ slėnį. Grįžimas į nakvynės vietą. Laisva popietė Urgup senamiestyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis: Nevšehiras – Stambulas. Atvykę į Stambulą *plauksite iš Aukso Rago prieplaukos Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras bei skiriančiu Europą ir Aziją. Sąsiauris yra maždaug 30km ilgio (plaukiama grupės pasirinkto ilgio maršrutu), jo krantuose galima išvysti europietišką prabangą (Rumeli) ir ramius Azijos pakrantėje buvusius kaimelius (Anadolu). Po plaukimo pageidaujantys galės papietauti krantinėje, kur patiekiama šviežia kepta žuvis. Laisvas laikas egiptiečių turguje, kuris nuo senų laikų garsėja kaip rytietiškų prieskonių prekyvietė (prieskoniai, arbatos, saldumynai, sūriai, chalva). Siūlome taip pat aplankyti ir garsiausią Didįjį Stambulo turgų: tai 4000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir mečečių po vienu stogu, kur laukia rytietiški turtai ir svetingumas. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Stambulas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina