Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

KALNUOTOJI GRUZIJA 8D./7N.

Užsakant internetu taikome 2% nuolaidą1 diena: Vilnius – Kutaisis (1880 km) – Tbilisis (230 km) 
Skrydis į Kutaisį. Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena: Tbilisis – Signachis (115 km) – Cinandalis (50 km) – Tbilisis (104 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Kahetijos regioną, laikomą gruziniško vyno gimtine, čia auginama šimtai skirtingų vynuogių rūšių. Vaizdinga Gomborskio perėja pakylama į 1700 m aukštį. Aplankomas Bodbe vienuolynas, kuriame palaidota Gruzijos krikštytoja – Šv. Nina, čia mirusi 347 m. Ekskursija į visame pasaulyje garsaus Kindzmarauli vyno daryklą. Vyno degustacija. Atvykimas į neįprasto viduramžių žavesio turintį Signachio miestą. Miestas pastatytas ant kalno šlaito su didinga tvirtove ir ją juosiančia gynybine siena su 28 sargybiniais bokštais. Šią tvirtovę įkūrė Gruzijos caras Iraklis II, valdęs XVIII a. Nuo jos atsiveria nuostabūs vaizdai į Alazano slėnį, vynuogynus ir kalnus. Pasivaikščiojimas siauromis, vingiuotomis miesto gatvelėmis, gėrimasi žaviais dviaukščiais, raudonų čerpių stogų pastatais, turinčiais pietų Italijos klasicizmo elementų. Toliau vykstama į vienos garsiausių Gruzijos šeimų – kunigaikščių Čavčavadzių dvarą Cinandalyje. Apžiūrimas namas-muziejus, pasivaikštoma nuostabiu sodu. Pagal galimybę vietinio vyno degustacija. Sugrįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Tbilisis – Karinis Gruzijos kelias (150 km) – Tbilisis (153 km)
Pusryčiai. Ekskursija istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta Ananuri tvirtovė. Vykstama nuostabiais kalnų vaizdais pasižyminčiu keliu, stačiais šlaitais leidžiamasi ir kylama, matomos ir girdimos sraunios kalnų upės, aplinkui stūkso didingos, snieguotos kalnų viršūnės. Atvykstama į Stepantsmindo (Kazbegi) kaimelį, iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Vykstama prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla, sužavi visus ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Sugrįžimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Tbilisis
Pusryčiai.
Apžvalginė ekskursija po Tbilisį: keltuvu keliamasi prie didingos Narikala tvirtovės – saugančios miestą nuo IV a. Toliau, pasivaikščiojimas senamiesčiu, neseniai pastatyta „Šv. Trejybės“ katedra – vieną iš didžiausių Ortodoksų bažnyčių pasaulyje, Metechi – kupolo formos bažnyčia (XII-XIII a.), futuristinis Pasaulio tiltas, pastatytas 2010 m., turistų pamėgtas Rike parkas papuoštas „grojančiais fontanais“, Sieros pirčių rajonas, seniausia Tbilisio duonos kepykla. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Tbilisis – Mcheta (20 km) – Goris (65 km) – Uplistsikhe (15 km) – Tbilisis (75 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Mchetą – senąją Gruzijos sostinę, dabar kultūros ir religijos centrą, įkurtą Aragvi ir Kura upių santakoje. Miestas paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu. Pakeliui aplankomas Džarvi vienuolynas-tvirtovė – ankstyvojo viduramžių laikotarpio šedevras, pastatytas kalno viršūnėje. Šią VII a. statytą šventyklą gražiai savo darbuose aprašė M. Lermantovas. Atvykus ekskursija po senovinį Mchetos miestą, įkurtą VII a. pr. Kr., aplankant Svetichoveli soborą, kuris jau daugiau 1000 metų laikomas pagrindine visos Gruzijos šventykla. Išvykimas į Gorio miestą, vieną seniausių Gruzijos miestų. Jis žymus, kaip J. Stalino gimtinė. Čia aplankomas J. Stalino muziejus, pasakojantis apie jo gyvenimą, taip pat eksponuojamas asmeninis J. Stalino traukinio vagonas, kuriuo jis vykdavo į tolimas keliones. Išvykimas į Uplistsikhę – unikalų „urvų miestą“, vieną seniausių gyvenviečių Kaukaze, įkurtą X a. pr. Kr. Galima pamatyti išlikusį turgų, teatrą, gyvenamuosius būstus, vandentiekį, daugybę šventyklų, aukojimo vietas, vyno saugyklą, tunelį vedantį prie upės, kelius bei laiptus, gynybines sienas ir t.t. Iš čia buvusių daugiau kaip 700 įtvirtintų urvų iki šių dienų yra išlikę tik 150. Sugrįžimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

6 diena: Tbilisis – Boržomis (160 km) – Achalcichė (50 km) – Vardzija (60 km) – Kutaisis (60 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Boržomio kurortą, visame pasaulyje garsų išskirtiniu mineraliniu vandeniu. Pasivaikščiojimas Boržomio parke, iš šaltinio ragaujamas šis legendinis mineralinis vanduo, kuris pirmauja Gruzijos eksporto rinkoje. Išvykimas į pietų Gruzijoje esantį Achalcichės miestą, įkurtą XII a. Aplankoma viena gražiausių Gruzijos tvirtovių – Rabat. Šioje neseniai restauruotoje tvirtovėje gėrėsitės viduramžių dvasią išlaikančiais: citadele, mečete, minaretu, Džakeli rūmais, cerkve ir pirtimis.Išvykimas į Vardziją – unikalų „urvų vienuolyną“, įkurtą kalno šlaite XII a. carienės Tamaros. Čia apžiūrimos išlikusios cerkvės, puoštos autentiškomis freskomis bei veikiantis vienuolynas. Išvykimas link Kutaisio. Nakvynė viešbutyje.

7 diena: Kutaisis – Gelatis (15 km) – Prometėjo urvai (30 km) – Kutaisis (20 km)
Pusryčiai. Aplankoma Bagrato šventykla – pastatyta 1003 m. kaip pagrindinis šalies soboras. Toliau aplankomas garsiausias Gruzijoje – Gelačio soboras-vienuolynas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vykstama link tarp miškų, kalnų, uolų ir tarpeklių pasislėpusio Mocameto vienuolynų ansamblio, kuriame buvo nukankinti du islamą pripažinti atsisakę Gruzijos princai. Čia saugomi Šv. Dovydo ir Šv. Konstantino palaikai, kurie yra labai gerbiami Gruzijoje. Aplankomi karstiniai Prometėjo urvai su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požemine upe. Urvai atrasti tik 1984 m. Iki dabar yra atrasta 17 šių urvų salių. Pats turistinis maršrutas tęsiasi 1050 m ir pakeri turistus šio nuostabaus požemių pasaulio įvairiaspalviu apšvietimu. Nakvynė viešbutyje.

8 diena: Kutaisis – Vilnius (1880 km)
Ankstyvas pervežimas į Kutaisio oro uostą. Skrydis į Lietuvą.
 
  Išvykimo data: kiekvieną dieną
Į kelionės kainą įskaičiuota:
• pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą,
• 7 nakvynės 3* viešbučiuose, 6 pusryčiai,2 gruziniško vyno degustacijos,
ekskursijos pagal programą rusų kalba,
• kelionė turistinės klasės autobusu/mikroautobusu,
• įėjimo bilietai į mokamus objektus.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
skrydžio bilietai: nuo 90 EUR,
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:
minimalus keliaujančių skaičius –2 asm.,
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
prie kiekvienos kelionės dienos parašyti kilometražai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos.
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina