Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kalėdinė Ryga: Rygos senamiestis, „Art Nouveau“ centras, "Rygos birža“ ir „Latvijos Nacionalinis istorijos muziejus“

Kalėdinė Ryga: Rygos senamiestis, „Art Nouveau“ centras, "Rygos birža“ ir „Latvijos Nacionalinis istorijos muziejus“

Su istorijos mokslų daktaru, doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi

3 dienų Kalėdinė savaitgalio kelionė

2020.12.11-13 d.

 

Išvykstame iš Vilniaus penktadienį ryte. Pietūs Rygoje. Po pietų – „Art Nouveau“ centras. Ryga yra vienas iš retų miestų, kuriame išlikę labai turtingi „“ stiliaus architektūros, meno ir dizaino objektai. Iš viso, mieste yra maždaug 800 „Art Nouveau“ stiliaus pastatų, daugiausia susitelkusių Rygos centre, ypač Alberta gatvėje. Šioje gatvėje taip pat yra Rygos „Art Nouveau“ centras, įkurtas bute, kuriame iki 1907 m. gyveno ir dirbo žymus latvių architektas Konstantinas Pėkšėnas (Konstantīns Pēkšēns), kuris pats ir suprojektavo šį puikų pastatą.

Šeštadienį, po pusryčių lankysime „Rygos birža“, kur saugoma didžiausia užsienio meno kolekcija Baltijos šalyse. XIX a. kolekciją pradėjo kaupti Rygos miesto tarybos nariai, prekybininkai ir burmistrai. Muziejaus pastatas yra valstybinės reikšmės architektūros paminklas. Jis statytas 1852-1855 m., mėgdžiojant Venecijos renesanso rūmų (palaco) formas, kurios simbolizuoja turtus ir gausą. Pastatas sukurtas pagal vokiečių kilmės Peterburgo architekto Haraldo Julijaus Bosės (Harald Julius Bosse, 1812-1894) projektą ir visos jo patalpos pirmą kartą jo egzistavimo istorijoje yra visiškai atviros visuomenei. Po „Rygos biržos“ – laisvas laikas pietums Rygos centrinėje miesto dalyje. Vėliau lankysime „Latvijos Nacionalinį istorijos muziejų“. Tai didžiausia latvių kultūros istorijos vertybių saugykla, kurioje yra daugiau nei milijonas daiktų - unikalios archeologijos, etnografijos, numizmatikos, istorijos ir meno kolekcijos. Pagrindinėje ekspozicijoje atsispindi Latvijos istorija nuo seniausiųjų laikų iki šių dienų. Šis muziejus – tai geriausia vieta išsamiai pažinti mūsų kaimynų istoriją, palyginti jų praeitį su Lietuvos. Šeštadienio vakarą – laisvas laikas Rygoje.

Sekmadienį ryte – pusryčiai ir laisvas laikas. Į Vilnių išvykstame po pietų.

 

Kelionės kaina: 199 Eur/asm

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

2 nakvynės viešbutyje Rygoje su pusryčiais;

Kelionė patogiu mikroautobusu arba autobusu;

Istorijos mokslų daktaro paslaugos;

Bilietai į lankomus objektus: „Art Nouveau“, „Rygos birža“, „Latvijos Nacionalinį istorijos muziejų“;

Ekskursinė programa po Rygą;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Draudimas;

Maitinimas (išskyrus pusryčius viešbutyje);

Vienviečio kambario priemoka 34 eur.

 

Kelionės metu su savimi reikia turėti asmens dokumentą.

 

*Lankomų objektų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionių organizatorius UAB „Litaura“

vilnius@litaura.lt / 852731337

 
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina