Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) 8d.

 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą JAE pažinimo mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Patikimi ir daug kartų patikrinti  partneriai.
 • GRŪDOS kelionių ekspertų kruopščiai atrinkti viešbučiai.
 • Kvalifikuoti vietos gidai, profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Galimybė derinti pažintinę programą su poilsiu prie Arabijos jūros (Indijos vandenynas).
 • Patogu ilsėtis ir vykti į ekskursijas – net šešios nakvynės tame pačiame Dubajaus viešbutyje.
 • Galimybė rinktis skirtingus apgyvendinimo variantus.
 • Į kelionės kainą įskaičiuotos ekskursijos: 1. Dubajus 2. Abu Dabis. 3. Šardža
 • Pageidaujantiems – poilsio pratęsimas Dubajuje, Abu Dabyje, Šardžoje, Fudžeiroje.
 • Rask geriausias poilsio idėjas JAE (Novaturas) !
 • Rask geriausias poilsio idėjas JAE (Teztour) !

 

Karšta naujiena!

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI (JAE)

Čia susitinka dykuma ir jūra, harmoningai dera senieji papročiai ir šiuolaikinės technologijos. Čia teka juodasis auksas nafta, tviska brangakmeniai, stebina įmantriausių formų dangoraižiai.

Pažintinis- poilsinis turas su profesionaliu GRŪDOS kelionių vadovu iš Lietuvos.

 

Galimybė aplankyti pasaulinę parodą EXPO 2020 Dubai

Pageidaujantiems – poilsio pratęsimas Dubajuje, Abu Dabyje, Šardžoje, Fudžeiroje

Kas iš mūsų vaikystėje nėra žavėjęsis arabų „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakomis? Kurio neužbūrė Šecherezados istorijos apie gandrą kalifą, Aladiną ir stebuklingą lempą, vargšą Muką, Ali Baba ir 40 plėšikų? Ir kas nesvajojome kada nors nuvykti į tą magišką Arabiją, kur vėjai pusto dykumų smėlį, skryniose blyksi brangakmeniai, keliauja kupranugarių karavanai, gabenantys skraidančius kilimus, o šalį valdo klastingi viziriai ir gobšus sultonas?

Šios kelionės metu jūs pažinsite kitokias arabų kraštų gyvenimo galimybes. Mes keliausime į Arabijos pusiasalį, kurio XXa. istoriją kirste perkirto Persijos įlankoje surastas juodasis auksas – nafta. Šiuo metu Arabų šalys kontroliuoja 1/4 pasaulio naftos gavybos ir Persijos įlankos vandenis skrodžia jau ne Sindbado jūrininkai, o modernūs tanklaiviai. Lankydamiesi JAE, jūs išvysite, kaip pasikeitė arabų kraštų gyvenimas.

Jungtiniai Arabų Emyratai - tai pasaulis, kuriame bandomi suderinti senieji papročiai ir šiuolaikinės technologijos, tradicinis beduinų gyvenimo būdas ir nevaldomas vakarietiškas vartojimas, karštas dykumos alsavimas ir neįtikėtinai drąsūs architektūriniai sprendimai, aršios kupranugarių lenktynės, medžioklė su tauriaisiais sakalais ir moderni Formulės 1 lenktynių trasa. Čia susitinka dykuma ir jūra. Čia išgirsite rytinį muedzino kvietimą melstis, lankysite senovės paveldo vietas, mėgausitės kerinčiais šilkinio smėlio paplūdimiais ir šiltutėle jūra. JAE sukūrė gamtos išteklių atneštos lėšos ir išradinga bei drąsi žmogaus mintis, dykumas pavertusi žydinčiais sodais, o miražus pakeitusi išnyrančiais įmantriausių formų dangoraižiais. JAE piliečiai, kurie sudaro penktadalį valstybės gyventojų, gali drąsiai mėgautis naująja arabiška pasaka.


Kelionės aukso fondas

 • Dubajus - vienas moderniausių dabarties miestų. Naujoje savo dalyje 1km² sukaupęs daugiausia pasaulyje dangoraižių ir dirbtinėmis salomis išsiplėtęs Persų įlankoje: Džumeiros Palmė, Dubajaus Burė-viešbutis Burj Al Arab, aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa bokštas, iš kurio 124aukšto apžvalgos aikštelės atsivers įspūdinga miesto panorama.
 • Abu Dabis –  didžiausias ir turtingiausias  iš visų septynių emyratų.  Didžioji Šeicho Saido mečetė – svarbiausia ir didžiausia mečetė JAE. Tai galingas kompleksas, kuris pribloškia ne tiek savo dydžiu, kiek prašmatnumu ir ištaigingomis formomis. Čia jūs pamatysite tikrą rytietišką prabangą.
 • Abu Dabio Luvro meno ir civilizacijų muziejus , kuriam  suteiktas neoficialus pavadinimas „Luvras smėlynuose“. Čia rasite dvylika įkvepiančių salių, kuriose pristatomos žmonijos civilizacijos ir įvairios meno rūšys.
 • Šardža – trečias pagal dydį šalies emyratas,  islamiškosios kultūros puoselėtojas moderniame šalies kontekste.
 • Pasaulio šalių kultūros mugė “Global Village”, kurioje daugybė pasaulio šalių turi savo paviljonus, pristato savo kultūrą: tradicinius drabužius, muziką, šokius, rankų darbo suvenyrus.
 • „Dubajaus stebuklų sodas“ (angl. „Miracle Garden“) stebina lankytojus didžiausiomis gėlių kompozicijomis pasaulyje. Tai unikalus 72 tūkst.kv.m  parkas,  sukurtas iš 15 milijonų įvairiaspalvių gėlių žiedų ir 250 milijonų augalų.
 • Išvyka džipais ir pėsčiomis į smėlio dykumą - regėsite neužmatomas kopų platybes, šviesos ir šešėlių žaismą, vingrius vėjo supūstus smėlio raštus, kas akimirką kintančias vakaro spalvas, kurias pasiglemžia dykumų nakties tamsa.
 • Pasaulinė paroda  EXPO 2020 Dubai ( veiks iki 2022 03 31).
   

 • Kelionė patogiu autobusu/mikroautobusu/automobiliu su vėdinimo sistema  pagal programą.
 • Pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas.
 • 6 nakvynės  4 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Dubajuje.
 • Maitinimas pagal programą: pusryčiai.
 • Ekskursinė – pramoginė programa: ekskursijos Dubajuje, Abu Dabyje, Šardžoje.
 • Įėjimo bilietai į programoje (*) nurodytus objektus.
 • Kvalifikuoto anglakalbio/rusakalbio gido paslaugos turo metu.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (vyksta susidarius ne mažiau 10-ties turistų grupei; susirinkus mažesnei grupei, kelionė vykdoma su anglakalbiu/rusakalbiu vietiniu gidu).
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Lėktuvo bilietai  Vilnius –  Dubajus –  Vilnius (galimas persėdimas) bilietai nuo 399 - 499  EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • „Lovos mokestis“ ~ 10 EUR/asmeniui (Mokama nuvykus. Mokesčio dydis priklauso nuo konkretaus viešbučio. Tikslesnė informacija pateikiama atmintinėje).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Papildomos pramogos ir ekskursijos:  
  1. Pasikėlimas į Burj Khalifa dangoraižio aikštelę   nuo  35 iki 89  EUR/asm.;
  2. „Luvras smėlynuose“ ~ 15 EUR/asm.;
  3. Išvyka į smėlio dykumą nuo  55 iki 72 EUR/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio);
  4. „Global Village“ ~ 4 EUR/asm.;
  5. „Miracle Garden“ ~ 13 EUR/asm.;
  6. Dienos bilietas į EXPO  2020 Dubai ~ 22 EUR/asm.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 2-3 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

1 diena

Skrydis su vienomis  geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“   Vilnius – tarpinis miestas - Dubajus.  Kelionė neprailgs -  skrydžio metu  mėgausitės skaniais patiekalais, gėrimais,  galėsite klausytis muzikos,  žiūrėti filmus arba stebėti skrydžio eigą per asmeninį monitorių.

Numatomi skrydžio laikai:

Vilnius – Stambulas 20:45 – 00:20; Stambulas – Dubajus 01:30 – 07:00.

Dubajus – Stambulas 10:40 – 14:20; Stambulas – Vilnius 18:10 – 19:50.

diena. Dubajus

Persijos įlankos perlu vadinamas Dubajus – mėgstamiausias turistų emyratas, Artimųjų Rytų prekybos sostinė. Šiuolaikinio Dubajaus istorija prasidėjo 1830 metais, kai iš Livos oazės kilusi Bani Jas gentis Šindahos pusiasalyje prie Persijos įlankos įkūrė nedidelį žvejų kaimelį. Gentį valdė Al Maktumo šeima, kuri iki šiol tebevaldo Dubajų. Atradus didžiulius naftos ir dujų išteklius, valdovų šeima užsibrėžė tikslą paversti Dubajų moderniausiu pasaulio miestu, ir per sąlyginai trumpą laiką ateities metropolis tapo pagrindiniu verslo, turizmo ir poilsio centru visuose Artimuosiuose Rytuose. Keliautojus pribloškia milžiniški viešbučiai ir prekybos centrai, įspūdingos dirbtinės palmių formos salos, spindintys dangoraižiai. Šiuolaikinis Dubajus stebina, žavi ir pavergia, kartu likdamas ištikimas savo istoriniam paveldui, kurį patyrinėsite ekskursijos metu.

 

Atvykimas į Dubajų. Apžvalginė ekskursija Dubajuje (autobusu ir pėsčiomis). Autobusu važiuosite link žymiosios Džumeiros Palmės – dirbtinės salos, kartais vadinamos aštuntuoju pasaulio stebuklu. Saloje yra nemažai gyvenamųjų namų, privačių vilų ir viešbučių, visa tviska prabanga ir tvarka. Tai antrasis po Didžiosios kinų sienos žmonijos statinys, kuris matomas iš kosmoso. Išvysite vieną didžiausių pasaulio viešbučių Atlantis The Palm, įsikūrusį Persijos įlankos pakrantėje.

Kitoje dirbtinėje saloje, nutolusioje nuo kranto 280m – vienas garsiausių Dubajaus statinių, tapusių miesto simboliu - vėjo išpūstos burės formos ištaigingas viešbutis Burj Al Arab. Šis 321m aukščio pastatas yra vienas originaliausių ir brangiausių projektų pasaulyje, stebinančių didingumu ir karališku prašmatnumu. Sustosite prie impozantiškos Džumeiros mečetės, suprojektuotos viduramžių fatimidų architektūros stiliumi ir talpinančios 1 200 maldininkų. Tai svarbus musulmonų piligrimų traukos centras, vienintelė mečetė Dubajuje, kuri šeicho Muhamedo Kultūrų savitarpio supratimo Centro dėka tam tikromis valandomis yra atvira ir kitatikiams. Pravažiuosite Sąjungos rūmus, kuriuose 1972m.buvo pasirašytas susitarimas dėl Jungtinių Arabų Emyratų sukūrimo. Toliau judėsite link tapybiškos Dubajaus įlankos, dalijančios miestą į dvi dalis - Bur Dubajų ir Deirą. Bastakijos rajonas – istorinė miesto dalis, kurioje iki šiol stovi senieji turtingų pirklių namai su vėjo bokštais – Persijos įlankos šalims būdinga vėdinimo sistema. Šis rajonas leidžia sugrįžti kelis šimtmečius atgal ir atrasti senąjį klestintį XIXa. pabaigos pirklių ir žvejų Dubajų, prisiglaudusį visai šalia itin modernaus ir skubančio megapolio. Keliautojus žavi tradicinė architektūra, užsukti kviečia jaukios kavinukės ir meno galerijos.Lankome Dubajaus muziejų*, įsikūrusį Al Fahidi forte, pastatytame 1787 m. ir beveik du šimtus metų saugojusiame gyventojus nuo užpuolikų iš jūros pusės. Muziejuje pamatysite spalvingas diaramas, atkuriančias Dubajaus kasdienio gyvenimo vaizdus „priešnaftiniame laikotarpyje“, povandeninio pasaulio panoramas su perlų narų figūromis. Stilizuotame arabų turguje, priklausančiame muziejaus ekspozicijai, demonstruojami vietinių amatininkų gaminiai. Atskiroje salėje surinkti Dubajaus teritorijoje kapaviečių ir gyvenviečių kasinėjimų metu rasti dirbiniai, kurių amžius siekia apie 4 tūkstančius metų. Pasidairę po Dubajaus muziejų, vyksite į aukso turgų. Dubajus teisėtai didžiuojasi vienu iš didžiausių pasaulyje aukso turgų, kuriame galima įsigyti visko: nuo aukso luitų iki kruopščiai pagamintų juvelyrinių dirbinių. Kasdien Deiros aukso turguje į juvelyrinių dirbinių parduotuvių vitrinas išdėliojama daugiau nei 25 tonos aukso, kuris, beje, žymiai pigesnis nei bet kur pasaulyje. Čia jūs išvysite didžiausią pasaulyje aukso apyrankę, įspūdingo dydžio vestuvinius papuošalus, neįprastą arabišką dizainą ir subtilų juvelyrų darbą. Dubajaus aukso turgus – geriausia vieta pasaulyje aukso papuošalų pirkimui, nes JAE vieni iš svarbiausių aukso eksportuotojų. Turguje auksas yra parduodamas pagal svorį, dideliais kiekiais. Daugybė parduotuvių siūlo 18 karatų geltono, balto ir rožinio aukso, 21 ir 22 karatų aukso bei grynojo 24 karatų aukso, o taip pat auksinių dirbinių su briliantais, perlais, safyrais, rubinais ir kitais brangakmeniais. Pailsėti nuo aukso spindesio pasuksite į gretimas siaurutes gatveles, kur uoslę pamalonins prieskonių turgus. Siauros prieskonių turgaus gatvelės pakvipusios gvazdikėlių, kardamono, cinamono, smilkalų, džiovintų vaisių ir riešutų, suvežtų iš viso artimųjų Rytų regiono, aromatais.

Vakare trauksite link 828 metrų aukščio Burj Khalifa dangoraižio – dar vieno moderniojo Dubajaus simbolio. 2010 metais oficialiai atidarytas aukščiausias pasaulio pastatas liudija šeichų turtus, norą įrodyti arabų pasaulio svarbą ir paversti Dubajų įspūdingiausiu pasaulio miestu. Dėl ypatingos dabartinio JAE prezidento pagalbos dangoraižis buvo pavadintas jo vardu. Pastate sumontuoti greičiausi pasaulio liftai, 124 aukšte įrengtas aukščiausiai esantis restoranas, keliuose aukštuose įsikūręs Armani Dubai viešbutis, suprojektuotas paties D.Armani. Rekomenduojame pasikelti į dangoraižio apžvalgos aikštelę** ir pamatyti 360 laipsnių kampu atsiveriančią miesto panoramą iš 442 metrų aukščio . Šalia aukščiausio statinio pasaulyje veikia ir didžiausias pasaulyje pagal užimamą plotą prekybos centras Dubai Mall. Dienos programą vainikuos įspūdingas paties aukščiausio ir paties ilgiausio pasaulyje fontano šviesos ir muzikos šou. Tai didžiausia pasaulyje fontanų sistema, įdiegta Burj Khalifa ežere, kurio plotas – daugiau nei 80 arų. Milžiniško, gėlės ornamento formą primenančio, fontano srovė gali „iššauti“ net į 152 metrų aukštį! Įspūdį sustiprina ir 6 600 vandenį apšviečiančių lempučių bei 25 spalvų projektoriai. Dar daugiau – fontanai „šoka“ pagal populiariausias klasikines, arabiškas ir pop muzikos melodijas. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

Maitinimas: pusryčiai.

MD Hotel formerly Cassells Al Barsha Hotel 4* (arba panašus) - Viešbutis yra 30 km nuo tarptautinio Dubajaus oro uosto ir 2 min kelio iki metro stotelės. Viešbučio teritorijoje yra 4 restoranai, kavinė, atviras baseinas, sporto salė, sauna, garinė pirtis, sūkurinė vonia, bevielis internetas (nemokamai), automobilių stovėjimo aikštelė, skalbykla, cheminis valymas, bagažo saugykla, verslo centras, valiutos keitykla. https://cassellsalbarshahotel.com/

Rose Rayhaan by Rotana – Dubai 4* (arba panašus) -  Antras aukščiausias pasaulio viešbutis „Rose Rayhaan by Rotana - Dubai“ įsikūręs patogioje vietoje, šalia keleto restoranų ir kavinių bei už 2 minučių kelio pėstute nuo Financial Centre metro stoties. https://www.rotana.com
 

diena. Dubajus – Abu Dabis – Dubajus.

Pusryčiai. Pro garsųjį ir vieną svarbiausių pasaulyje jūrų uostą Džebel Ali vyksite į Abu Dabio emyratą – didžiausią ir turtingiausią iš visų septynių (jo teritorijoje yra net 95% visų JAE naftos išteklių), lankysite šalies sostinę ir vieną gražiausių JAE miestų tuo pačiu pavadinimu kaip emyratas. Vos įvažiavus į emyrato teritoriją jus nustebins dykumoms nebūdinga augmenija-visą kelią lydės žaliuojančios palmės ir gėlynai, liudijantys šio emyrato turtą ir prabangą. Dar prieš keliasdešimt metų Abu Dabis buvo skurdus salos kaimas su lūšnelėmis iš palmės šakų, be elektros ir geriamojo vandens. Dabar tai naftos verslo centras ir modernios architektūros miestas, skendintis vešliuose parkuose, su didingais mečečių minaretais, nuostabiais fontanais, plačiomis krantinėmis ir prašmatniais viešbučiais. Emyrato ir visų JAE sostinėje įsikūrusios vyriausybinės organizacijos, bankai, garsių įmonių biurai. Čia vyksta tarptautinės parodos, simpoziumai. Dėl įspūdingų dangoraižių ir panašumo į Manheteną Abu Dabis ne veltui dažnai vadinamas Artimųjų Rytų Niujorku – „tai vieta, apie kurią kalba visas pasaulis“.

Pažintį su JAE sostine pradėsime apsilankydami svarbiausioje Abu Dabio dvasinio gyvenimo vietoje - Šeicho Saido, pirmojo JAE prezidento, mečetėje *. Dažnai ji vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu ir trečiaisiais pagal svarbą musulmonų maldos namais po mečečių Mekoje ir Medinoje. Mečetę puošia 57 baltojo marmuro kupolai, grindis dengia didžiausias pasaulio kilimas (5,627 kv.m.), joje vienu metu gali melstis iki 40 tūkstančių maldininkų. Mečetė buvo statoma nuo 1996 iki 2007m. ir yra pati didžiausia JAE (aštunta pagal dydį musulmoniškame pasaulyje), jos statytojai – Italijos kompanija Impregilo. Dėl savo didybės ir projekto išlaidų, neatskleidžiamų paties šeicho nurodymu, mečetė yra laikoma viena didžiausių ir reikšmingiausių musulmonų šventyklų visame pasaulyje. Tačiau jokie skaičiai nenusako to, ką išvysta keliautojo akis ir pajunta jo širdis: visus užburia statinio didybė bei arabiškų erdvių ir spalvų dermė. Abu Dabyje reziduoja ir karališkoji šeima.


Pravažiuojame pro Prezidento rezidenciją, prestižinius rajonus, Simbolių aikštę, seniausią šalyje “Baltąjį” fortą. Laikas pietums (už papildomą mokestį). Po pietų lankysite Abu Dabio Luvro meno ir civilizacijų muziejų, kuriam kol kas suteiktas neoficialus pavadinimas „Luvras smėlynuose“** (pranc. “Louvre des sables”). Grandiozinio projekto rėmuose netoli JAE sostinės Abu Dabio esanti 27 kv. Km. ploto „Laimės sala“ (Saadiyat)  paversta unikaliu kultūriniu kompleksu – pasaulinio garso kultūros rajonu. Prancūzijos prezidentas pats atidarė garsiojo Paryžiaus muziejaus filialą Abu Dabyje, vadindamas jį civilizacijų tiltu. Daugiau kaip dešimt metų statytas ir per milijardą eurų kainavęs muziejus eksponuoja ir šedevrus iš kolekcijų Prancūzijoje, ir meno kūrinius, kuriuos supirko Abu Dabio emyro šeima, ir arabų valstybių paskolintus eksponatus. Atsigaunantis po naftos kainų smukimo Abu Dabis sako norintis Persijos įlankos regione išsiskirti kultūros turizmu ir netrukus statys dar du garsius muziejus. Tai pirmas Luvro filialas užsienyje, ir vien už teisę naudoti šį vardą 30 metų Abu Dabis sumokės kone pusę milijardo eurų.   Meno mylėtojai ilgai laukė šio muziejaus atidarymo. Abu Dabio Luvro galerijose rasite dvylika įkvepiančių salių, kuriose pristatoma žmonijos civilizacijos ir įvairios meno rūšys. Muziejuje planuojama kasmet rengti po keturias laikinas parodas, kuriose bus eksponuojami darbai nuo priešistorinių artefaktų iki šiuolaikinių meno kūrinių. Abu Dabio Luvro lankytojams parodas organizuos ir kuruos net trylika Prancūzijos muziejų, iliustruodami unikalų Prancūzijos ir Abu Dabio bendradarbiavimą. Šios laikinos parodos plėtos ir vystys nuolatinės muziejaus kolekcijos temas, atskleisdamos civilizacijų bei kultūrų panašumus ir skirtumus. Grįžimas į Dubajų.

Vakare siūlome pasivaikščioti po Dubajaus prieplauką (angl. „ Dubai Marina“)  – tai prašmatnus miesto rajonas, kur vakarais išsiruošia pasivaikščioti  vietiniai arabai ir poilsiu besimėgaujantys turistai. Rekomenduojame paragauti vietinių gardėsių ar taip vietinių mėgiamos arbatos su pienu („karak tea“).   Puošnios kavinės ir laikini amatininkų turgūs supa Dubajaus prieplaukos promenadą, o prekybos centras „Dubai Marina“ pilnas  prabangių mados namų salonų.  Akį traukia Dubajaus prieplaukoje švartuojamos gražuolės jachtos – baltosios vandenų nuotakos.   Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

Maitinimas:pusryčiai.

diena. Dubajus – Šardža – išvyka džipais į dykumą - pasaulio šalių kultūros mugė „Global Village“ - Dubajus.

Pusryčiai. Šardža – trečias pagal dydį šalies emyratas su jame esančiu bendravardžiu miestu, įsikūręs Persijos įlankos pakrantėje. Emyrato pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio „šark“ (rytai), kuris vietiniu dialektu tariamas „šardž“. Vienas iš labiausiai žavinčių emyrato vaizdų – 100 m aukščio fontanas, trykštantis Halido lagūnos viduryje. Jis simbolizuoja naftos srovę, atnešusią šaliai neregėtus turtus ir gerovę. Nuo neatmenamų laikų Šardža buvo vienas iš turtingiausių regiono miestų, o iki XIX amžiaus pradžios buvo svarbiausias uostas visoje Persijos įlankoje. Dabar – tai modernus miestas, apsuptas beribės Arabijos dykumos, garsus savo istoriniu paveldu. Šardža – kultūrinė Emyratų sostinė, garsi arabiško stiliaus architektūra, savo universitetu ir daugybe muziejų. Visa tai byloja apie arabų dėmesį savo šalies kultūrai. Tad ne veltui UNESCO 1998m. buvo paskelbusi Šardžą arabų pasaulio kultūros sostine. Kultūrinė programa Šardžoje, skiriant laiko pietums (už papildomą mokestį), pradedama nuo prekyvietės “Souk Al Majarrah”, garsios unikaliu auksiniu kupolu ir 12 zodiako ženklų, bei “Souk Al Markazi”, reprezentuojančios islamo architektūros stilių. Vėliau lankysite žuvų turgų, sustosite prie didžiausios ir gražiausios Šardžos emyrate Feisalo mečetės, Laikrodžio bokšto, “Rolla Tree” paminklo, “Heritage Village” – senosios turgaus aikštės. Šardžos emyratas – islamiškosios kultūros puoselėtojas moderniame šalies kontekste. Siekiant išlaikyti arabišką dvasią, visame emyrate uždrausta parduoti, vartoti ir laikyti alkoholinius gėrimus. Sausasis įstatymas nuo 1985 m. draudžia ne tik pardavinėti alkoholinius gėrimus, bet ir įsivežti juos į šio emyrato teritoriją. Už įstatymo nesilaikymą griežtai baudžiama. Arabai nori apsaugoti savo vaikus nuo alkoholio ir narkotikų. Griežta tvarka tik į naudą turistams, nes JAE laikoma viena saugiausių valstybių pasaulyje.

Po pietų Jūsų lauks neužmirštama išvyka džipais ir pėsčiomis į smėlio dykumą **. Priartėję prie dykumos, pradėsite savo pažintį su šiuo paslaptingu ir magišku pasauliu, besikeičiančiu ne dienomis, o valandomis...Regėsite neužmatomas kopų platybes, šviesos ir šešėlių žaismą, vingrius vėjo supūstus smėlio raštus, kas akimirką kintančias vakaro spalvas, kurias pasiglemžia dykumų nakties tamsa. Čia viskas kitaip... čia viskas įmanoma... čia viskas akimirksniu kinta. Kiek kartų lankysitės dykumoje, tiek kartų jūsų potyriai ir pojūčiai bus skirtingi. Norintys patirti daugiau įspūdžių galės nusileisti smėlio kopa tam specialiai skirta lenta, dar kiti galės pajodinėti kupranugariais ar rankas padabinti „chna“ piešiniais, kuriuos dailiai išraito vietinės moterys. Vakarą vainikuos gardi vakarienė, paruošta ant laužo žarijų,  pilvo šokių pasirodymas bei ugnies šou. Grįžimas į Dubajų.

Poilsis viešbutyje arba   išvyka  į „Global Village“ **, kur  daugybė pasaulio šalių  pristato savo kultūrą: tradicinius drabužius, muziką, šokius, rankų darbo suvenyrus. Įprasta, kad kiekviena šalis turi savo paviljoną, kuris primena statinį, būdingą tos šalies architektūrai. Pusšimtyje restoranų galima paragauti egzotiškų patiekalų, beveik aštuoniose dešimtyse vietų – pasigrožėti šokėjais ir kitais menininkais. Mugėje galima pamatyti daugiausiai vietos gyventojų vienu metu, arabai šioje mugėje lankosi ištisomis šeimomis. “Global Village” - tai tarsi kelionė aplink pasaulį.  Jūsų dėmesiui didieji  Europos  miestai, Afrikos džiunglės, Azijos kvapų pasaulis ir spalvų gausybė, Amerikos prerijos ir kanjonai, visa tai rasite čia, tautų mugėje.  Tai  didžiausias pasaulyje turizmo, laisvalaikio, prekybos ir pramogų projektas, sujungiantis 90 šalių. Grįžimas  į viešbutį miesto transportu arba taksi (savarankiškai).   Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė (užsisakiusiems išvyką džipais į dykumą).

dienos. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba savarankiškas objektų lankymas (pasirinktinai):

 • Didysis Dubajaus molas (angl. „Dubai Mall“).  Šiame moderniame prekybos centre yra įsikūrusios 1200 parduotuvių, 22 kino teatrai ir 120 restoranų bei kavinių. Garsusis Dubajaus Molo akvariumo ekranas savo dydžiu aplenkia garsiausius pasaulio akvariumus, o jo 750 mm storio akrilinė siena, atlaikanti 10 milijonų litrų akvariumo vandens, lankytojams leidžia išvysti 32 000 jūros gyvūnų įvairovę.  


   
 • Dubajaus “stebuklų sodas” (angl. „Miracle Garden“) **, kurio įrengimas kainavo daugiau nei 11 milijonų eurų, stebina lankytojus didžiausiomis gėlių kompozicijomis pasaulyje. Tai unikalus parkas, oazė dykumos viduryje,  sukurta  iš 15 mln. įvairiaspalvių gėlių žiedų ir 250 mln. augalų, svaiginančių tiek savo grožiu, tiek kvapu.


   
 • Pasaulinė paroda  EXPO 2020 Dubai** – tai grandiozinio masto paroda, rengiama kas penkerius metus vis kitoje pasaulio vietoje. Tai milžiniškas, beveik pusmetį trunkantis įspūdingas renginys, kartu suburiantis tūkstančius žmonių iš skirtingų pasaulio šalių.  Čia dalyvauja kone kiekviena pasaulio šalis, siekdama viso pasaulio akivaizdoje išryškinti geriausius šalies bruožus ir įspūdingiausius pasiekimus. Tai pirmas kartas istorijoje, kai pasaulinę  EXPO parodą organizuoja arabiška tauta. Pasaulinėje parodoje EXPO 2020 Dubajuje apsilankys milijonai svečių, kurie turės išskirtinę galimybę pažinti ir pajusti skirtingų šalių kultūras ar istoriją. Kiekvieną EXPO 2020 parodos dieną vyks daugybė renginių, o šalys save pristatys individualiuose paviljonuose.
  EXPO 2020  pagrindinė parodos tema – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“. Dėmesys sutelkiamas į jaunimą, pabrėžiant jaunosios kartos potencialą ir galimybes kurti šviesią ateitį. Parodos konceptas taip pat formuojamas per tris potemes – „Tvarumas“, „Mobilumas“, ir „Galimybės“. Pastarąja poteme norima akcentuoti šalių ir jų žmonių potencialą. Mobilumas atkreipia dėmesį į inovatyvesnį tiek fizinį, tiek virtualų žmonių ir jų idėjų judėjimą pasaulyje. Tuo tarpu tvarumo poteme norima pabrėžti darnaus vystymosi svarbą ir skatinti žmones su gamta gyventi išvien. Lietuvos paviljonas – Openarium – tai medinis pastatas, Lietuvą vaizduojantis kaip atvirą kūrybai, tvarumui, bendruomeniškumui ir naujovėms šalį. Paviljono tikslas parodoje  - Lietuvą pristatyti kaip augančią ir darnią, išryškinti šalies unikalumą ir modernumą. 

Nakvynės  viešbutyje Dubajuje.

 • Maitinimas: 2 pusryčiai.

diena. Dubajus - Vilnius.

Važiuosite į oro uostą ir skrisite namo su persėdimu tarpiniame mieste.  Grįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina