Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Izraelis - Jordanija. Džipų safaris Wadi Rum dykumoje 8d.

 

Kelionės aukso fondas

 • Atraskite Izraelio istorinių, kultūrinių bei gamtos lobių.
 • Trijų jūrų – Viduržemio, Negyvosios, Raudonosios ir Tiberiados ežero ypatumai.
 • Jeruzalės didybė.
 • Jordanijoje grožėkitės įspūdingais kryžiuočių architektūros paminklais.
 • Lankysite Petros miestą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą ir 2007-aisiais metais pripažintą vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų. Liksite sužavėti jos didybės, spalvų ir grožio.
 • Nebo kalnas, nuo kurio po daugybės klajonių metų Mozė pamatė Pažadėtąją žemę.
 • Madabos miestas, garsėjantis puikiai išsilaikusiomis mozaikomis.
 • Skriekite džipais Wadi Rum dykumoje.
 • Įsitikinkite stebuklingomis Negyvosios jūros ypatybėmis.
 • Gamtos kontrastai: Judėjos dykuma su didinga Masados tvirtove.
 • Atraskite spalvingą povandeninį pasaulį ilsėdamiesi prie Raudonosios jūros.

 

„Kodėl Izraelis“? Todėl, kad Izraelis – tai medus ir pienas. Todėl, kad Izraelis – tai Pažadėtoji žemė, tai geltona tarsi ne iš akmenų, o iš medaus luitų nulipdyta Jeruzalė, tai geltona medaus dykuma, kuria plaukia balto pieno upės, tai daugelio dievų ir daugelio tautų šalis, tai kiparisai, kaip žvakės šaunantys į dangų, tai bibliniai vaizdai ir maži apdulkėję asiliukai, rupšnojantys skurdžią žolę, tai gyvoji istorija ir Negyvoji jūra...

 • Kelionė patogiu autobusu (mikroautobusu) su vėdinimo sistema pagal programą.
 • 6 nakvynės 3* viešbučiuose.
 • 1 nakvynė Wadi Rum dykumoje stovyklavietėje.
 • Maitinimas: 7 pusryčiai, 7 vakarienės.
 • ekskursinė programa.
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • angliškai arba rusiškai kalbantis gidas.
 • grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 500 EUR (tikslinama bilietų užsakymo dieną – pagal aviakompanijos tarifus). Bagažo taisyklės tikslinamos bilietų pirkimo dieną.Jordanijos vizos formalumų sutvarkymas vietoje pasienyje.
 • Jordanijos vizos formalumų sutvarkymas vietoje pasienyje.
 • Jordanijos viza.
 • ** Džipų safaris Wadi Rum dykumoje ~ 60 EUR.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • išvykimo mokesčiai iš Jordanijos ~ 20 EUR; išvykimo mokesčiai iš Izraelio ~ 45 EUR.
 • sveikatos draudimas kelionės metu.
 • asmeninės išlaidos, arbatpinigiai gidams ir vairuotojams, gėrimai, papildomos išlaidos.

diena. Skrydis į Tel Avivą. Jafa

Skrydis: Vilnius – Tel Avivas (gali būti su persėdimu).

Atvykimas į Tel Avivą. Pasitikimas oro uoste. Ekskursija po Tel Avivą – vieną didžiausių Izraelio miestų, kurio pavadinimas reiškia „pavasario kalva“. Tel Avivas, įkurtas kaimyninės Jafos gyventojų tik 1909 m., dabar yra ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras. „Baltasis miestas“ – 1930-1950m. statyta Tel Avivo dalis, kuriai būdingi bauhaus stiliaus statiniai – paskelbtas UNESCO pasaulio kultūros paveldu. Pamatysite įžymųjį Tel Avivo universitetą, biblioteką, meno muziejų, senąjį ir naująjį Operos teatrą. Tel Avivo priemiestis Jafa – seniausias Palestinos miestas, uostas, minimas karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu. Tai kultūrų kryžkelės vieta: čia buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos. Svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras, kurį angelo paliepimu į Cezarėją pakvietė šimtininkas Kornelijus. Ekskursijos metu aplankysite senąjį uostą, bokšto laikrodį, Šalom bokštą. Pasivaikščiosite po senamiestį, šiuo metu tapusį menininkų kvartalu, kuriame dera arabiškos architektūros grožis ir daugybė galerijų, dirbtuvių, rankdarbių parduotuvių bei kavinukių. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje

Tel Avivas

diena. Cezarėja. Haifa. Galilėja. Kana. Nazaretas

Pusryčiai. Išvykimas į šiaurinę šalies dalį. Ryte trumpas sustojimas Cezarėjoje – Romos laikų Judėjos ir Samarijos provincijos centre, senąjame kryžiuočių uoste. Šį miestą įkūrė karalius Erodas Didysis ir, atsidėkodamas Romos imperatoriui Cezariui Oktavianui Augustui už padovanotą žemę, pavadino miestą Cezarėja. Tai vienas svarbiausių ankstyvosios krikščionybės centrų: čia lankėsi apaštalas Pilypas, čia romėnų karininkas Kornelijus pasikvietė apaštalą Petrą, čia vyko apaštalo Pauliaus teismas... Apžiūrėsite romėnų laikų akveduką. Išvykimas į Haifą – miestą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros įlankos ant Karmelio kalno. Įspūdingas kalno šlaite išsidėstęs Bahajų centro kompleksas su šventove ir babidų sektos įkūrėjo Babo kapaviete bei puikiu persiško stiliaus parku. Bahaistai skelbiasi esą universalios religijos išpažinėjais, jie pasisako už visuotinę lygybę ir švietimą bei pasaulinę taiką, Haifoje yra pagrindinis bahajų centras. Pradėsite pažintį su krikščioniškąja Galilėja. Aplankysite Galilėjos Kaną – Kanos vestuvių vietą, kur Jėzus vandenį pavertė vynu. Pravažiuosite pro Taboro kalną, kur įvyko Jėzaus atsimainymas, o balsas iš dangaus paskelbė: „Šitas mano išrinktasis sūnus, jo klausykite“. Kelionė į Nazaretą – vieną didžiausių Galilėjos miestų, išsidėsčiusį kalvų apsuptame slėnyje. Didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis prabėgo būtent Nazarete, čia jis praleido savo vaikystę ir jaunystę, čia pradėjo savo veiklą. Tai vienas svarbiausių Šventosios žemės traukos centrų. Pamatysite Marijos Apreiškimo baziliką, Šventosios Šeimos namą, Šv. Mergelės šaltinį ir Šv. Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai: „Štai tu pradėsi įsčiose ir pagimdysi sūnų, kurį pavadinsi Jėzumi“. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje. 

diena. Jordano Upė. Džarašas. Amanas

Pusryčiai. Ryte vyksite aplankyti Kafarnaumą – buvusią Romos legiono būstinę, muitų rinkimo vietą, per šį miestą ėjo Galilėją su Damasku jungiantis Via Maris kelias. Aplankysite Šv. Petro namą – muziejų. Išvykimas į Tabghą. Vietos pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos ir reiškia „septynis šaltinius“, įtekančius į Galilėjos jūrą.  Apžiūrėsite baziliką, pastatytą Jėzaus įvykdyto duonos padauginimo stebuklo vietoje. Evangelijoje pasakojama, kad Kristui pagailo ant kalno jo pasiklausyti susirinkusių žmonių, kurie, dienai baigiantis, buvo labai išalkę. Jis paėmė turėtus penkis kepalus duonos ir dvi žuvis, sukalbėjo maldą ir liepė mokiniams išdalinti maistą penkiems tūkstančiams susirinkusiųjų. Ir visiems užteko maisto. Vyksite prie Jordano upės, kur, pasak Naujojo Testamento, Jonas Krikštytojas krikštijo žydus, kur buvo pakrikštytas ir Jėzus Kristus. Čia galima pasinerti Krikšto pažadų atnaujinimui. Išvykimas iš Jeruzalės per Judėjos dykumą ir Jordano upės slėnį iki Sheikh el Hussain pasienio ruožo. Išvykimas į Jordaniją. Sienos perėjimo formalumai. Susitikimas su vietiniu atstovu ir vadovu. Pradėsime pažintį su Jordanija. Kelionė į Džarašą – seną romėnų miestą šiaurinėje Jordanijoje netoli Zarkos upės, vadinamą Rytų Pompėja. Antikiniais laikais miestas vadintas Gerasa ir buvo vienas svarbiausių Dekapolio miestų, ypač suklestėjo Ia. antroje pusėje, kai Trajanas nutiesė kelius į miestą ir imperatorius Adriano apsilankymo garbei buvo pastatyta triumfo arka. Tai vienas geriausiai išlikusių senovės romėnų  miestų pasaulyje. Jo kalvas puošia šventyklos, teatras, kolonados, pirtys. Vaikščiodami puikiai išlikusiomis grįstomis gatvėmis, užeidami į įspūdingos architektūros statinius, apžiūrėdami tuomet įrengtas vandentiekio sistemas, kanalizaciją ir puikiai suprojektuotas šildymo bei vėdinimo sistemas, pajusite Romos imperijos didybės ir ilgaamžiškumo dvelksmą, ilgam laikui išliksiantį atmintyje.

Džarašas

Išvykimas link Amano. Amanas – Jordanijos sostinė, įkurta ant 7 kalvų ir vadinama Filadelfija. Šiandieninis Amanas – kontrastų miestas, nusidriekęs jau per 19 kalvų. Gėrimės nuostabia miesto panorama nuo Citadelės kalvos, ant kurios prieš daugelį amžių iškilo pirmieji didingo miesto statiniai. Leidžiamės žemyn nuo kalvos, stebėdami triukšmingą vietos gyventojų kasdienybę, nuo margaspalvių prekių gausos plyštančias net šaligatvius okupavusias parduotuvėles, stebėdamiesi tik jordaniečiams suprantamomis kelių eismo taisyklėmis ir kartas nuo karto ausimi sugaudami iš mečečių sklindančio meudzino raginimą melstis. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena. Madaba. Petra. Wadi Rum

Pusryčiai. Išvykstame į Madabą. Tai 4500 metų senumo ir kelis kartus Biblijoje paminėtas miestas. Šiame „mozaikų mieste“ aplankysime Bizantijos laikotarpio šv. Jurgio bažnyčią. Šios graikų ortodoksų bažnyčios grindyse yra iš 2,3 mln. smulkių, įvairiaspalvių akmenukų išdėlioti mozaikiniai Jeruzalės ir visos Palestinos žemėlapiai, datuojami VI-VIIa. po Kr. Jeruzalės žemėlapis vaizduoja Kristaus kančios kelią iki nukryžiavimo. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame užsukti į tipišką kavinukę ir paragauti arabiškos kavos su kardamonu. Šios dienos akcentas – kilimas į šventąjį Nebo (Dangaus) kalną. Čia po sekinančios keturiasdešimties metų kelionės dykuma stovėjo Mozė ir ilgesingai žiūrėjo į Pažadėtąją žemę, kurion jam nebuvo leista įžengti. Čia Mozė mirė ir buvo palaidotas. Gėrėsitės įspūdingais vaizdais nuo Nebo kalno, apžiūrėsite Mozės bažnyčią (IVa.), istorinę ekspoziciją, kryžių.

Išvykimas link Petros. Žengsite pro praeities vartus ir pateksite į „Raudonosios rožės“ miestą – Petrą. Tai maždaug 300 m.pr.Kr. raudonų atspalvių Mozės slėnio smiltainio uolose išskaptuota nabatėjų karalystės sostinė. Petra yra Jordanijos vizitinė kortelė ir didžiausia vertybė, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. 2007 metais ji buvo pripažinta vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų. Įspūdingu siauru tarpekliu prieisite vieną žymiausių Petros objektų, iškirstą rožiniame smiltainyje – iždo pastatą (lobyną), kuris pribloškia savo didingumu. Apžiūrėsite kapavietes, amfiteatrą, vienuolyną ir kitus išskirtinius statinius – gamtos ir žmogaus sukurtus stebuklus. Pavargę eiti pėsčiomis, galėsite išmėginti beduinų užaugintų kupranugarių ir asiliukų tvirtumą jodami ar pasivėžinti arklių tempiamose karietose. Laisvas laikas. Vyksite į Wadi Rum dykumą – slėnį, apsuptą įspūdingų uolų. Tikrąją dykumos dvasią pajusite vakarodami dykumoje beduinų stovyklavietėse. Turėsite unikalią galimybę stebėti įspūdingą saulėlydį dykumoje. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

diena. Wadi Rum. Eilatas. Negevo dykuma

Pusryčiai. Jūsų lauks kvapą gniaužianti **išvyka keturračiais džipais (~2 val.) (už papildomą mokestį iš anksto Lietuvoje užsakoma išvyka) – tai lyg kelionė į kitą pasaulį. Wadi Rum dykuma dar vadinama „Mėnulio slėniu“ – nepaliesta nei civilizacijos, nei laiko. Tai oro, vėjo darbai, kurie sukūrė monumentalius dangoraižius. Tai dykuma, turinti dieviškas platybes su nuostabaus grožio uolomis, raudonos spalvos kopas ir smiltainio kalnus. Wadi Rum paslaptingumas ir žavesys sužavi kiekvieną. Išvykimas link Jordanijos pagrindinio uosto – Akabos miesto, kuriame lankysitės šurmulinguosiuose turguose. Vyksite Jordanijos – Izraelio pasienio link. Kirtę sieną, vykstate į Eilatą – vienintelį Izraelio uostą Raudonojoje jūroje. Tai puiki vieta nardytojams ir burlentininkams. Čia atvyksta ilsėtis tie, kurie žavisi koralais ir įvairiaspalviu žuvų pasauliu. Čia mėgausitės maudynėmis Raudonojoje jūroje. Keliausite Negevo dykuma iki nakvynės vietos netoli Negyvosios Jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

diena. Masada. Negyvoji jūra. Betliejus. Jeruzalė

Labai ankstyvi pusryčiai. Kelionė Judėjos dykuma prie Negyvosios jūros, pakeliui aplankant Masadą. Ekskursija į Masados tvirtovę – virš Negyvosios jūros kylantį stalkalnį dykumoje, sutvirtintą tarp 103 ir 76m.pr.Kr. Kuomet  Erodas Didysis suprato šią vietą esant idealia slėptuve, pastatė sutvirtinančias sienas ir bokštus, įrengė ištaigingų rūmų kompleksus, kareivines bei ginklų ir maisto sandėlius. Vėliau ši vieta tapo žydų maištininkų priebėga, o jos didybę į užmarštį nugramzdino romėnų apgultis ir šturmas. Tuomet, supratę neįveiksiantys užpuolikų, apie tūkstantys Masados gyventojų padegė savo namus ir išsižudė, kad nepatektų į belaisvę. Esant galimybei apsilankysite specializuotoje kosmetikos parduotuvėje, kurioje parduodami produktai pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų. Negyvoji Jūra – tai pati žemiausia pasaulio vieta. Ši jūra tris kartus per dieną keičia spalvą: ryte būna juosva, vidurdienį per karščius – mėlyna, o prieš saulėlydį – rausva. Vanduo, prisotintas mineralinių druskų ir jame esantys gydomieji purvai atjaunina, atstato jėgas. Maudynės jūroje. Išvyka į Betliejų – Kristaus gimimo vietą. Pasak evangelisto Luko, Viešpaties Angelas paskelbęs žmonijai didelį džiaugsmą: „Šiandien Dovydo mieste jums gimė Išganytojas. Jis yra Viešpats Mesijas“. Kristaus Gimimo bažnyčia  (katalikų, stačiatikių ir armėnų šventovė po vienu stogu) – viena seniausių krikščionių šventyklų, funduota dar Romos Imperatoriaus Konstantino, Piemenėlių lankų ir bažnyčios. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.   

Jeruzalė.

Pusryčiai. Jeruzalė yra Yrušalymas, kaip ją vadina vietiniai, yra pastatyta iš geltono smiltainio. Pagal priimtus įstatymus net ir naujoms statyboms yra naudojamas tik šis akmuo, todėl ryte patekant saulei visas miestas sušvinta švaria auksine spalva. „Po žydru dangumi yra auksinis miestas su perregimais  vartais ir ryškia žvaigžde“, dainavo apie ją bardas ir buvo teisus – tokį miestą atrasite ir Jūs, auksinį miestą po žydru žydru dangumi su daugybe vartų po Dovydo žvaigžde. „Tai nuostabus miestas. Net jeigu jis ir neturėtų religinės vertės, vis tiek būtų vertas aplankyti. Gatvės – tikri labirintai. Tai vienintelis pasaulio miestas, kuris nenatūraliomis sąlygomis tūkstantmečiais augo, klestėjo, traukė iš viso pasaulio turtus, žmones ir čiulpdamas tos gyvybės syvus tapo įdomiausiu pasaulio miestu“ – Antanas Poška.

Ekskursija po Jeruzalę – miestą, kurio istorija ir dabartis yra susijusi su trimis pagrindinėmis monoteistinėmis religijomis – judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščionims – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė. Tai miestas, kuris nepaisant besilankančiojo religijos, kiekvienam suteikia nepatirtų emocijų ir sužadina smalsumą bei nerimą. Vakarinėje Jeruzalėje gyvena daugiausia žydai, Rytų Jeruzalėje – arabai. Pagrindinėje miesto dalyje įsikūrę žydų, armėnų, krikščionių ir musulmonų kvartalai liudija sudėtingą ir įvairialypę žmonijos patirtį.  Neveltui Jeruzalė vadinama Dievo buveine, sakoma, kad čia “Viešpats žvelgia iš dangaus ir mato visą žmoniją”.

Raudų siena

Pasikelsite ant Alyvų kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria nepakartojama Jeruzalės miesto panorama ir vaizdas į didžiausias pasaulyje žydų kapines. „Dominus flevit“ koplyčia – vieta, iš kur Kristus, pažvelgęs į Jeruzalę, pravirko suvokdamas, kas jos laukia: „O, kad tu šiandien suprastum, kas tau atneša ramybę! Deja, tai paslėpta nuo tavo akių“.  Apsilankysite Getsemanės soduose, kur Kristus meldėsi paskutinį vakarą, buvo išduotas ir suimtas. Čia dar auga tuos laikus menantys alyvmedžiai. Kilsite į Siono kalną. Aplankysite Paskutinės vakarienės kambarį – ketvirtą pagal svarbą vietą krikščionims, ir Karaliaus Dovydo kapo vietą. Išvysite Šv. Onos bažnyčią, pastatytą Mergelės Marijos gimimo vietoje. Toliau keliausite Kristaus Kryžiaus keliu – į Golgotos kalną vedančia Via Dolorosa gatve su paskutiniais Kristaus žemiškos kelionės sustojimais. Pirmieji Kristaus kelią ėmė kartoti bizantiečiai, o XIV a. Pranciškonai nustatė kančių kelią su kai kuriomis stotimis, kurios vėliau krikščionių piligrimų buvo kiek pakoreguotos. Kryžiaus kelias veda į Prisikėlimo (Šv. Kapo) baziliką, pastatytą toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Kristus. Keturioliktoji Kryžiaus kelio stotis – Kristaus palaidojimas. Į ją veda žvakių liepsnelėm nušvieston rotondon besileidžiantys bažnyčios laiptai. Vyksite į žydų kvartalą, kad savo akimis išvystumėte švenčiausią judaizmo relikviją – beveik 500 m ilgio ir 18 m aukščio Raudų sieną, ir visa širdimi pajustumėte  ją supančią aurą. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Laisvas laikas Jeruzalėje. Nakvynė viešbutyje.

diena. Tel Avivas. Skrydis

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės). Skrydis Tel Avivas  – Vilnius (gali būti su persėdimu).

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina