Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

IZRAEILIS su vietiniu gidu

Izraelis – Pažadėtąja žeme praminta šalis, kurioje kontrastai Jus lydės beveik kiekviename žingsnyje. Vienur - karštos saulės spindulių nugarintos bekraštės dykumos, o vos pasisukus sniego paklote užsimaskavusios kalnų viršūnės. Savo grožiu tiesiog užburiančios žaliuojančios oazės, šalimais, jau tik bevaisiai, sausrų išvarginti, suskeldėjusios žemės lopinėliai. Tūkstantmečius skaičiuojantys miestai ir tradicinės architektūros paveldo statiniai persipina su šiuolaikiškumu dvelkiančiais dangoraižiais. Nuostabus oras, tokia skaidri, žydra jūra, tvarkingi ir švarūs paplūdimiai, gausybė lankytinų vietų, pramogų bei milijonus tikinčiųjų ar šiaip smalsuolių sutraukiančių šventovių, žinomų visame pasaulyje. Tai neeilinė proga pasisemti išminties, tyrinėjant įdomiausius, kraštą garsinančius objektus.

KELIONĖS PROGRAMA 1 DIENA

Po skrydžio Jus pasitiks vietinis rusiškai kalbantis gidas, su kuriuo pradėsite pilną įspūdžių ir naujos patirties kelionę. Jafa – šeštajame dešimtmetyje prie Tel Avivo savivaldybės prijungtas senasis miestas. Tel Avivas – jaunas miestas, jam tik kiek daugiau nei šimtas metų. Tuo tarpu, Jafa jau skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį. Siaurutės gatvelės, nedidelės meno galerijos, turgeliai, archeologinės atodangos, dirbtuvės, muziejai bei galybė restoranėlių ir kavinių. Jafoje daug šventyklų, kurios priklauso įvairių religinių konfesijų atstovams. Viešint Jafoje kaip ant delno matyti Tel Avivo paplūdimiai. Tel Avivas – jaunatviškas, dinamiškas, ištisą parą nemiegantis miestas, kuriame sau pramogų atras tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Šis miestas puikiai sujungia tūkstantinę istoriją su modernumu bei šiuolaikinio žmogaus poreikiais. Tel Avivas turistus traukia iš viso pasaulio ir kartą apsilankius norisi vėl ir vėl sugrįžti. "Jeruzalė – pats gražiausias miestas pasaulyje, tačiau Haifa – pats gražiausias miestas Izraelyje" – taip juokaujant apie Šventosios žemės šiaurėje esantį miestą galima išgirsti ne vieną izraelietį. Haifos išskirtinumas – tai, kad skirtingai nei kiti svarbiausi Izraelio miestai, jis turi du pagrindinius privalumus: kalnus ir jūrą. Be to, miestą puošia išskirtinis Karmelio nacionalinis parkas, garsieji Bahajų sodai bei kelių tautų draugiškas sambūvis. Važiuojame į  Nazaretą, vakarieniaujame ir nakvojame Nazarete.

  2 DIENA

Po pusryčių  išsiregistruojame iš viešbučio, lankome Romos katalikų Apreiškimo baziliką. Sako, kad Nazaretas buvo smulki gyvenvietė, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta prieš kiek mažiau nei du tūkstančius metų. Sako, kad miesto pavadinimas senąja graikų kalba reiškia „moteris, kuri saugo ir prižiūri“. Sako, jog tikėtina, kad Marija su Juozapu čia grįžo po tremties Egipte Juozapui gavus darbą naujos Galilėjos regiono sostinės Safurijos statybose.

Sako, kad čia, Nazarete, angelas apreiškė Marijai: „Tu pradėsi iš Šventosios Dvasios.“ Kur tiksliai – ar prie šulinio, iš kurio visas kaimelis anuomet vandenį sėmė, ar Marijos namuose keli šimtai metrų nuo to šulinio – atsakymas priklausys nuo tikėjimo to, kurio klausi.

Nazaretas – miestas Izraelyje, šiaurės apskrities sostinė ir didžiausias miestas. Nazaretas taip pat yra laikomas Izraelio arabų sostine, kurie sudaro absoliučią daugumą miesto gyventojų.

Važiuojame į Kibbutz Lavi su vietiniu gidu, kuris papasakos apie Kibbutz gyvenimą, tęsime kelionę į Tiberiją aplink ežerą. Važiuojame į Betaliejų, vakarieniaujame ir  nakvojame.

  3 DIENA

Papusryčiavę  vykstame į Jeruzalę. Pasigrožėsime Jeruzalės panorama nuo Alyvų kalno. Apžvalginė ekskursija po miesto šventas vietas.  Jeruzalės senamiestyje praeisime paskutines Kryžiaus kelio stoteles, pasieksime Dievo kapo bažnyčią.  Judėjų kvartale  aplankysime Raudų sieną – svarbiausią judėjų šventovę, kur žmonės palieka raštelius su prašymais viešpačiui. Musulmonų kvartale – matysime  šventyklų kalno panoramą, lankome žydų muziejų. Nakvynė ir  vakarienė viešbutyje Betliejuje.

  4 DIENA

Papusryčiavę važiuosime į Betliejų. Betliejus kiekvienam krikščioniui žinomas kaip Jėzaus gimimo vieta. Šventoji šeima nerado vietos kur prisiglausti, tad prasidėjus gimdymui pasinaudojo urvu, į kurį per lietų būdavo suvaromi gyvuliai. Ten buvo ir ėdžios, į kurias buvo paguldytas Jėzus. Vedami Betliejaus žvaigždės trys išminčiai atvyko pagarbinti gimusio Kūdikėlio. Svarbiausias Betliejaus pastatas – Kristaus Gimimo bazilika. Piligrimai turi stipriai pasilenkti, kad siauros ir žemos angos dėka patektų į šventyklos vidų. Toks įėjimas simbolizuoja nuolankumą Dievui. Tik vaikai čia gali patekti nepasilenkę. Toliau važiuosime prie Negyvosios jūros, Jordano upės. Laisvas laikas prie Negyvosios jūros. Vakare grįšime į Beatliejų, vakarienė  ir nakvynė viešbutyje.

  5 DIENA Registracija iš viešbučio  ir važiuosime į oro uostą.   Kaina:  525 Eur / 1 asm ir avia  bilietas Grupė: 10-15 žmonių Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pervežimas iš/į  oro uosto/-ą;

Pervežimai šalies viduje;

Apgyvendinimas 3* viešbutyje  su pusryčiais  ir vakariene. 1 naktis Nazarete ir 3 naktys Betliejuje;

Įėjimo mokesčiai nurodytuose objektuose;

Rusiškai kalbantis gidas.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas;

Avia bilietas;

Pietūs;

Asmeninės išlaidos.

 

*Ekskursiniai objektai ir ir jų lankymo tvarka gali keistis.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius 85 2731337, vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina