Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Italija...Toskanos žavesys 8d.

 • Keliaukite po gražiausią Italijos regioną – Toskaną, gėrėkitės šio krašto gamta, mėgaukitės maistu, vynu ir, žinoma, vietinių gyventojų svetingumu.
 • Toskana – tai klasikinis Italijos peizažas: nedideli miestukai ant kalvų, kiparisai ir alyvmedžių giraitės, pro plačius vynuogynus vingiuojantys keliukai.
 • Pajuskite Italijos pakrantės Cinque Terre spalvų ir skonių žavesį.
 • Dieviškoji Florencija – Italijos didybės pavyzdys, nepamirštama dovana sielai.
 • Parma – meno ir maisto gurmanų miestas.
 • Pasimėgaukite espreso visada skubančioje madų sostinėje Milane.
 • 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis!
 • Iš jų 4 SPA kurorte Montecatini Terme!
 • Į kainą įskaičiuoti skrydžio bilietai!
 • Kelionė autobusu,
 • Lėktuvo bilietai Vilnius/ Kaunas – Milano oro uostas – Vilnius/ Kaunas,
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais ir vakarienėmis (4 iš jų SPA kurorte Montecatini Terme),
 • 1 × nemokamas rankinio bagažo vienetas (40 x 20 x 25 cm) ir 1 × 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), papildomo registruoto 20 kg svorio bagažo mokestis – nuo 60 EUR (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, registruojamas orlaivio bagažas, SPA paslaugos, degustacijos, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba) Sienoje, Genujoje, Florencijoje, įvažiavimo mokestis į Florenciją, Pizą, plaukimų bilietai į Cinque Terre nacionalinį parką, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės išlaidos, miestų mokesčiai – 10 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 150 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~160 – 200 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius/Kaunas – Milanas. Atskridimas į Milano oro uostą. Atvykimas į Milaną - antrą pagal dydį Italijos miestą, Lombardijos provincijos sostinę, dar vadinamą aukštosios mados sostine. Atvykimas į nakvynės vietą. Milanas. Apžvalginė ekskursija po miestą: didinga penkianavė, viena gražiausių Italijoje, Milano katedra, statyta ištisus penkis šimtmečius ir išlaikiusi pirminį projekto stilių. Vieną didžiausių pasaulyje katedrų puošia net 3400 skulptūrų, o jos stogą – 135 smailės. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija – prekybinė arkada su įspūdingu stiklo ir metalo stogu. Operos šventovė La Scala – didžiausias Italijoje ir vienas garsiausių pasaulyje operos teatrų. Sforcų pilis, statyta XIVa. Viskoci pilies vietoje. Tai viena prabangiausių Italijos pilių. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasimėgauti espreso puodeliu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Vykstate į muzikos ir meno miestą – Kremoną, garsėjantį smuikų gamybos tradicijomis. Gimtąjame Antonio Stradivarijaus mieste apžiūrėsite Katedrą, kurios varpinė viduramžiais buvo aukščiausias pastatas Italijoje. Pasivaikščiosite pagrindinėje Kremonos aikštėje – miesto širdyje Piazza del Comune, kurią supa gražiausi pastatai bei žymieji Palazzo del Comune rūmai, kuriuose įsikūręs Stradivarijaus muziejus. Išvykimas į Parmą, laikomą vienu aukščiausią pragyvenimo lygį turinčių Italijos miestų. Parma pristatoma kaip „Citta d‘arte“ - meno miestas. Meno galerijos, teatrai, architektūriniai šedevrai patvirtina šią tezę. Čia įsikūręs vienas seniausių Europos universitetų, įkvėpimo kūrybai sėmėsi garsus freskų tapytojas Antonio da Correggio ir muzikos genijus Giuseppe Verdi. Gurmanų tarpe šis miestas garsėja Parmos kumpiu ir Parmigiano Reggiano sūriu. Parmą išgarsino Stendalio romanas „Parmos vienuolynas“. Apžvalginės ekskursijos metu aplankysite Duomo di Parma, architektūrinį muziejinį Palazzo della Pilotta kompleksą, Parmos teatrą.  Esant galimybei, vyksite į ūkį, kuriame susipažinsite su visame pasaulyje vertinamo Parmos kumpio istorija,  gamybos ypatumais ir subtilybėmis. Vyksite į Po upės slėnyje įsikūrusį Modenos miestą, kurį garsina čia gaminami žymių automobilių kompanijų „Ferarri“, „Bugatti“, „Maserati“, „Lamborghini“ varikliai. Dėl to miestas neretai vadinamas „variklių sostine“. Kulinarijos mėgėjai šiuo miestu žavisi dėl iš čia kilusio balzaminio acto, kuris žinomas nuo XI a. Grožėsitės į UNESCO Pasaulio paveldą įtraukta Modenos Katedra bei Rotuše. Kelionė į vieną mažiausių Italijos regionų Emiliją – Romaniją.

Modena

Atvykimas į jos sostinę - Boloniją. Čia 1088 m. įkurtas seniausias Europoje universitetas, todėl šis miestas nuo senų laikų yra svarbus akademinio gyvenimo centras. Tokios aplinkybės nuo pat viduramžių formavo savitą miesto gyvenimą ir užtarnavo jam „išsilavinusios Bolonijos” vardą. Šis miestas - tai atversta knyga, kurios gatvės, bokštai ir arkados mums pasakoja turtingą miesto istoriją. Pažintis su senamiesčiu: Didžioji aikštė, Neptūno fontanas, Petronio bazilika, kuri laikoma vienu didžiausių Italijos viduramžių pastatų iš plytų, Garisenda ir Asinelli - patys garsiausi iš išlikusių svyrančių bokštų, yra miesto simboliai, Garisenda bokštas toks garsus, kad yra paminėtas net Dantės “Dieviškojoje komedijoje”, Šv. Stepono abatija – tai keistas keturių viduramžių bažnyčių ansamblis po vienu stogu, Bolonijos universitetas. Išvykimas į SPA kurortą Montecatini Terme. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į Luką. Ramios Lukos gatvės vingiuoja tarp viduramžiškų pastatų. Už posūkių netikėtai atsiveria bažnyčios, nedidelės aikštės ir kiti ilgaamžės miesto istorijos liudininkai. Luka – buvusi Romos kolonija, įkurta 180 m. pr. Kr. Tai miestas, kuriame gimė kompozitorius Džiakomas Pučinis. Pažintis su senamiesčiu: žymiausias miesto statinys – XI a. Šv. Martyno katedra, Piazza del Anfiteatro aikštė, primenanti romėnų laikų amfiteatrą, o namų fasaduose esančios arkos simbolizuoja vartus, pro kuriuos kadaise gladiatoriai ir žvėrys patekdavo į areną, *D. Pučinio namas – muziejus, San Michele bažnyčia, pastatyta buvusio romėnų forumo vietoje. Išvykimas į Centrinės Italijos Toskanos regione įkurtą Pizos miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jūsų laukia įdomi pažintis su šiuo ypatingu miestu. Lankysitės dermės ir harmonijos komplekse – Campo dei Miracoli: pasviręs cilindrinis Pizos bokštas su atviromis romaninėmis arkadomis, įspūdingiausia Toskanoje romaninė katedra, didžiausia Italijoje romaninė-gotikinė krikštykla. Grįžimas į Montecatini Terme kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Visos dienos išvyka į Volterą – San Džiminjaną – Sieną bei Chianti vyno regioną. Kelionė į Volterą. Kaip ir dauguma etruskų miestų, Voltera pastatyta ant aukštos plynaukštės, nuo kurios puikiai matosi aplinkinės kalvos. Pažintis su Volteros senuoju miestu: Piazza del Priori aikštė, *Palazzo dei Priori rūmai – seniausi valdžios rūmai Toskanoje, katedra. Išvykimas į San Džiminjaną (UNESCO pasaulio paveldas) – 13-os bokštų miestą, iškilusį pagrindiniame maldininkų kelyje iš Šiaurės Europos į Romą. Šiandien lankytojai įleidžiami tik į vieną bokštą – *Torre Grossa, nuo jo atsiveria ne tik rusvų miesto stogų vaizdas, bet ir Toskanos kraštovaizdžio ir Elsos upės slėnio grožis. Aplankysite XI a. *Kolegiatos bažnyčią, kurios interjere puikuojasi garsioji Bartolo di Fredio freska „Pasaulio sukūrimas“, pasivaikščiosite jaukiomis viduramžiškomis gatvelėmis, kuriose gausu įvairių parduotuvių, mažų restoranėlių. Vykstate į didįjį Toskanos miestą Sieną (UNESCO pasaulio paveldas). Pagrindinės įžymybės susitelkę siaurų gatvelių labirintuose. Aplankote Piazza del Campo – vieną didingiausių Europoje viduramžių aikščių. Ji užima buvusio romėnų forumo vietą. Aplink gausybė rūmų (Palazzo Pubblico, Palazzio Piccolomini ir kt.), puošnių pastatų. Kalvotame Sienos horizonte dominuoja *Duomo (katedra), vienas didingiausių gotikinės architektūros statinių Sienoje, krikštykla. Išvykimas iš Sienos.

Siena

Kelionė į Chianti vyno regioną. Čia jūsų laukia banguojančios kalvos ir vynuogynai, balti žvyrkeliai, maži kaimeliai, romaninės koplyčios, tyla ir ramybė. Atvykstate į Greve in Chianti miestelį, kuris vadinamas vartais į Chianti regioną. Miesto centras su trikampe turgaus aikšte, kurios pakraštyje esančiose parduotuvėlėse galima paragauti ir nusipirkti alyvuogių aliejaus, senoji Falomi mėsinė, Bottega dell‘Artigianato (amatų parduotuvė). Esant galimybei lankysite vieną iš *vyno ūkių, kuriame gaminamas garsusis Chianti vynas. Apžiūrite besidriekiančius vynuogynus, vėliau ūkio šeimininkas papasakos vyno gamybos istoriją, aprodys vyno rūsius, o visą apsilankymą vyno ūkyje vainikuos subtilaus skonio Chianti vyno ragavimas. Grįžimas į Montecatini Terme kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Visos dienos išvyka į Florenciją, Areco bei Kortonos miestelius. Kelionė į Renesanso kultūros lopšį – *Florenciją (UNESCO pasaulio paveldas). Ekskursija po puikiai išlikusį viduramžišką miestą: *Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje palaidotas Galilėjus, Mikelandželas, Makiavelis ir kt., stulbinančio dydžio ir išorės dekoro Santa Maria del Fiore katedra, *Džoto varpinė – žmogaus amatų enciklopedija, krikštykla su nepaprasto grožio durimis, Mikelandželo pavadintomis “Rojaus vartais”, viduramžiškai santūri ir didinga Sinjorijos aikštė, seniausias mieste Vekjo tiltas (XIV a.) su juvelyrinių dirbinių krautuvėlėmis ir paminklu auksakalių tėvui B. Čelini. Laisvas laikas. Išvykimas iš Florencijos. Kelionė į Areco. Ekskursija po miestą: Šv. Pranciškaus bažnyčia, kurioje yra vienas didingiausių Italijos šedevrų – Piero della Francesca freskų ciklas „Tikrojo kryžiaus legenda“ (1452-1466), Pieve di Santa Maria bažnyčia – didžiausia Toskanos romaninė bažnyčia su didingu altoriumi, Piazza Grande aikštė arba Giorgio Vasari aikštė – viena gražiausių ir scenografiškiausių Italijos aikščių (čia buvo filmuojama Roberto Benigni kino juosta „Gyvenimas yra gražus“), kurios pakraščiuose stovi Giorgio Vasari suprojektuota arkada, senieji tribunolo rūmai. Miesto katedra, garsėjanti XVI a. vitražais, dailininko Giorgio Vasari ir poeto Petrarkos gimtieji namai, „Tofano“ šulinys, minimas rašytojo Džovani Bokačio knygoje „Dekameronas“. Išvykimas iš Areco. Išvykimas į vieną seniausių Toskanos aukštumų miestelių – Kortoną, dviejų etruskų įkurtą ant 600 m aukščio kalvos. Viduramžiais Kortona buvo tokia galinga, kad viena atsilaikydavo prieš Sieną ir Arecą. Apžvalginė ekskursija: Piazza Signorelli aikštė, Palazzo Comunale rūmai, Respublikos aikštė, Šv. Pranciškaus bažnyčia, Katedra, miesto siena, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir jį supančias kalvas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti pagrindine Kortonos gatve – Via Nacionale, pasėdėti vienoje iš jaukių šios gatvės kavinių, išgerti puodelį kavos, aplankyti vietinį turgų, kuriame galėsite pasmaguriauti garsiuoju vytintu Parmos kumpiu, naminėmis dešrelėmis, čia pat pakepintomis aliejuje šviežiomis jūros gėrybėmis, ar tiesiog stebėti vietinius gyventojus. Vakare grįžimas į Montecatini Terme kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Visos dienos išvyka į Portovenere ir penkių žemių kraštą – *Cingue Terre nacionalinį parką. Atvykimas į Portovenere, vieną romantiškiausių Ligūrijos jūros pakrantės kaimelių, kur siauros gatvelės juosia pastelinių spalvų namus. Apžiūrėsite šv. Lorenco bažnyčią, ant kalkakmenio iškyšulio stovinčią šv. Petro bažnytėlę. Iš Portovenere laiveliu *plauksite (priklauso nuo oro sąlygų, esant blogoms oro sąlygoms keliausite traukiniu) iki Riomaggiore, kur pradėsite pažintį su penkių žemių kraštu - Cinque Terre nacionaliniu parku. Cinque Terre – įspūdingas uolingų pakrančių ruožas Ligūrijos regione, laikomas vienu gražiausių Šiaurės Italijos, o gal ir visos šalies kampelių. Cinque Terre – Ligūrijos jūros pakrantės uolingame Rivjera di Levante ruože vienas paskui kitą išsidėstę penki viduramžius menantys žvejų kaimai – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso al Mare. Keliaujant kalnų šlaitais atsiveria neįtikėtino grožio „vaizdai – atvirukai“, kuriuose matyti jūra, uolos, kalnai, į viršų kylantys terasiniai vynuogynai, vienas prie kito prigludę ryškių spalvų namai. Riomaggiore kaimelyje, įsikūrusiame ant stačių uolų, gatves ir gatveles pakeičia laiptai ir laipteliai. Čia galima išvysti daugybę į viršų kylančių senovinių namukų, nudažytų geltona ar oranžine spalva su žaliomis langinėmis - kaip būdinga visam Ligūrijos regionui.

Cinque Terre

Kelionė į Manarolą, dar vieną iš penkių žvejų kaimelių, kuriame apžiūrėsite didžiausią pasaulyje apšviestą Betliejų. Sėdę į laivelį plaukiate (priklauso nuo oro sąlygų, esant blogoms oro sąlygoms keliaujate traukiniu) į Vernazzos kaimelį, kurio namų stogai supa nediduką uostą ir šlaitu kyla į Castello Doria, XI a. pilį, iš kurios bokšto atsiveria puiki panorama. Vernazzos centras – aikštė prie uosto, kurioje gausu barų ir restoranų. Kelionė į Monterosso al Mare. Senąją kaimelio dalį vagojančios „caruggi“ („siauros gatvelės“) užburia savo žavesiu. Esant galimybei, maudynės Monterosso al Mare paplūdimyje ir pažintis su vietos virtuve. Ilgą laiką atokioje ir sunkiai prieinamoje vietoje buvę miestukai išlaikė daug autentiškumo, ypač gamindami tradicinius patiekalus. Šiam regionui būdinga Focaccia duona, čia nuo seno paplitę žuvies ir jūros gėrybių patiekalai. Seniausias iš penkių Cinque Terre miestelių – Monterosso garsėja ančiuviais. Tipinis ant skardžio pakibęs Corniglia saldumynas – tai medaus skonio ledai. Cinque Terre regioną daugiausia raižo pakrantės skardžiai, o juose įrengtose terasose noksta vynuogynai ir žaliuoja šimtamečiai alyvmedžiai. Nuo seno čia gaminamas vietinis vynas - Cinque Terre ir Sciachetra. Taip pat tradiciškai gaminama vynuogių degtinė grappa ir citrinų likeris Limoncello.  Pajuskite medaus skonį ragaudami ledus, nunokusių vynuogių aromatą vyno taurėje, jūros kvapą ančiuviuose ar jūros gėrybėse. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Genują. Šiaurės Italijoje palei Viduržemio jūros pakrantę besidriekianti Genuja – didžiausias uostamiestis šalyje ir svarbiausias miestas Ligūrijos regione. Pabrėžiant šlovingą miesto praeitį, Genujai prigijęs „La Superba“ pavadinimas, reiškiantis „didingoji“. Turbūt niekas nesuklys Genują pavadinę kontrastų miestu – čia puikiai susiderina, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nederantys dalykai. Vienas svarbiausių Viduržemio jūros industrinių miestų – rojus meno ir istorijos mylėtojams. Pažintis su N. Paganinio ir K. Kolumbo gimtuoju miestu. Apžiūrėsite šv. Lorenzo katedrą, buvusius Genujos dožų rūmus, centrinę aikštę, Operos teatrą, K. Kolumbo namą. Laisvu laiku nepraleiskite progos pasivaikščioti Genujos promenada (Corso Italia). Jaukios akmenuotos pakrantės, mažos žvejų valtelės ir tipiškų Ligūrijai pastelinių spalvų namai nepaliks abejingų šiam žaviam kampeliui. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykimas į Milano oro uostą. Skrydis Milanas – Vilnius/ Kaunas.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1500 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina