Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Italija... Karalienės Bonos pėdsakais 11d.

 • Super pasiūlymas – visos išvykos įskaičiuotos į kainą.
 • 5 vakarienės Italijoje.
 • Kelionė autobusu,
 • 10 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 5vakarienės (Italijoje),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus, miestų turistiniai mokesčiai – 11 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 159 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~160 – 200 EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Vyksite Nykštukinės valstybės – Lichtenšteino link. Lichtenšteinas – mažasis Europos brangakmenis. Ši valstybė, įsispraudusi tarp Austrijos ir Šveicarijos, yra jau be jokių išlygų nykštukinė. Apžvalginė ekskursija turistiniu *traukinuku po Lichtenšteino sostinę Vaducą. Kelionė per Šveicariją, gėrintis kerinčio grožio kraštovaizdžiu. Išvykimas į Italiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Milaną – antrą pagal dydį Italijos miestą, Lombardijos provincijos sostinę, dar vadinamą aukštosios mados sostine. Apžvalginė ekskursija po madų, finansų ir laikinąją Italijos karalystės sostinę – Milaną: gražiausia pasaulyje traukinių stotis, o iš čia metro vyksite pasižvalgyti po miesto širdį: Sforcų pilis ir ją supantis didžiulis Sempioni parkas bei puošianti Taikos arka. Sforcų pilis, statyta XIVa. Viskoci pilies vietoje. Architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, juosiami sienos su kampiniais bokšteliais, pagrindiniai vartai, vidaus kiemeliai. Tai viena prabangiausių Italijos pilių, kurio grindiniais vaikščiojo karaliednė Bona Sforca. Rūmuose saugomas paskutinis nebaigtas Mikelandželo kūrinys – „Pieta Rondanini“. Taip pat apžiūrėsite viduramžišką Pirklių aikštę, kurios viduryje yra miestiečius vienijęs šulinys, kunigaikščio Francesco Sforza XV a. atidaryta „Ca Grande“ Didžioji ligoninė,  XIX a. architekto Giuseppe Mengoni suprojektuota Katedros aikštė. Net penkis amžius statyta Katedra yra papuošta keliais tūkstančiais skulptūrų, kurių vienai paauksuotai Marijai net sukurta daina, šv. Stepono aikštė ir joje stovinti kiek makabriška šv. Bernardo Kauluose bažnyčia, kurios vidus „išpuoštas“ čia buvusių XI a. kapinių kaulais. Siūlome pakilti į *katedros terasą ir iš arti apžiūrėti šventyklą puošiančias skulptūras bei pasigėrėti Milano panorama. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija – prekybinė arkada su įspūdingu stiklo ir metalo stogu. Laisvas laikas, kurio metu siūlome išgerti puodelį kavos ar atsigaivinti itališkųjų ledų (gelato) porcija. Išvykimas iš Milano. Atvykimas į Vidževano miestą, kuriame gimė Bona Sforca. Vigevano pilies – muziejaus lankymas. Trumpas sustojimas netoli Pavijos. Apžiūrėsite Pavijos Čertozos (Certosa di Paviavienuolyną. Išvykimas. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Kelionė į vieną mažiausių Italijos regionų Emiliją – Romaniją. Atvykimas į jos sostinę - Boloniją. Muzikoje Bolonija vadinama “sena dama” ir tai visiška teisybė. Tačiau Italijoje Bolonija sugeba išlikti amžinai jauna. Čia 1088 m. įkurtas seniausias Europoje universitetas, todėl šis miestas nuo senų laikų yra svarbus akademinio gyvenimo centras. Tokios aplinkybės nuo pat viduramžių formavo savitą miesto gyvenimą ir užtarnavo jam „išsilavinusios Bolonijos” vardą. Šis miestas - tai atversta knyga, kurios gatvės, bokštai ir arkados mums pasakoja turtingą miesto istoriją. Pažintis su senamiesčiu: Didžioji aikštė, Neptūno fontanas, Petronio bazilika, kuri laikoma vienu didžiausių Italijos viduramžių pastatų iš plytų, Garisenda ir Asinelli - patys garsiausi iš išlikusių svyrančių bokštų, yra miesto simboliai, Garisenda bokštas toks garsus, kad yra paminėtas net Dantės “Dieviškojoje komedijoje”, Šv.Stepono abatija – tai keistas keturių viduramžių bažnyčių ansamblis po vienu stogu, Bolonijos universitetas. Laisvas laikas. Atvykimas į Neapolį – miestas, turintis daugybę epitetų. Jį vadina pačiu kontraversiškiausiu, spalvingiausiu, chaotiškiausiu ir pietietiškiausiu miestu Italijoje! Neapolis žavi pompastišku dekoru, turtinga istorija, išskirtinėmis panoramomis bei pasaulyje garsia virtuve. Gyvenimas čia – aistringas ir nepagražintas, čia būtinai pajusite autentišką miesto atmosferą. Kampanijos sostinė Neapolis – vienas iš nedaugelio antikinio pasaulio miestų Europoje, kuris gyvuoja nuo pat jo įkūrimo. „Pamačius Neapolį galima ir numirti“ – teigia senas italų posakis, menantis XIX a., kai Neapolis buvo Dviejų Sicilijų karalystės sostinė. Šiuo posakiu apibūdinamas miesto grožis, kuriame daug istorinių pastatų, rūmų, bažnyčių ir kitų lankytinų objektų. Neapolio senamiestis su siauromis gatvelėmis, bažnyčiomis, vienuolynais, požeminiu miestu ir katakombomis, ne tik laikomas didžiausiu Europoje, bet taip pat yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Pamatysite šv. Karolio teatrą ir XIX amžiaus pabaigos prekybinę vietą – Umberto I galeriją, Kapuano pilį, kurioje santuokos įžadus davė Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius Žygimantas Senasis ir Milano, Bario ir Rosano kunigaikštytė Bona Sforca. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Kelionė į unikalų miestą – Materą. Tai vienas įdomiausių ir labiausiai vaizduotę žadinančių Italijos miestų. Matera yra išskirtinis neolito amžiaus kultūros tradicijų ir civilizacijos pavyzdys. Senasis miestas (Sassi di Matera) buvo įkurtas tiesiog uolėtame tarpeklyje. Urvai išsidėstę vienas virš kito be jokios sistemos, tik vaikščiodamas po juos suvoki, kad klaidžioji namų labirinte. Beje, visiškai neatsitiktinai Melas Gibsonas kontraversiškąją kino juostą „Jėzaus kančia“ filmuoti nusprendė būtent čia, nes reikėjo specialaus kraštovaizdžio, apdovanoto mistinėmis spalvomis ir ypatinga atmosfera. Nusikelsite į praeitį, pasivaikščiosite po sassi rajoną, kuriame žmonės jau gyveno akmens amžiuje. Visas miestas išskaptuotas uolose: aikštės, šuliniai, namai, bažnyčios, net prabangūs rūmai. VIII – XIIIa. olose glausdavosi vienuoliai iš Bizantijos imperijos. Kai kurie Materos olų būstai virto gana dideliais rūmais ir vienuolynais. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie jūros arba visos dienos išvyka į Barį, Lečę. Kelionė į Barį – Apulijos regiono sostinę, kurioje gyveno LDK kunigaikščio Žygimanto Augusto motina Bona Sforca. Šiandien Baris dar vadinamas Šv. Mikalojaus miestu, mat čia esančio dominikonų ordino bazilikoje saugomi šventojo (vadinamo Kalėdų Senelio pirmtaku) palaikai. Apžiūrėsite Sforcos pilį – Castello Svevo, Šv. Mikalojaus baziliką, kurioje saugomos šventojo relikvijos, o centrinio altoriaus apsidėje palaidota Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforca. Atvykimas į pusiasalio sostinę Lečę, vieną gražiausių Italijos miestų ir dažnai vadinamą Pietų Italijos Florencija. Čia galima rasti nemažai senovės romėnų ir renesanso laikų palikimo, tačiau labiausiai ji garsi dėl ypač barokinio stiliaus atmosferos, todėl dažnai tiesiog vadinama „Baroko ledi“. Barokas čia ypatingai išreikštas: bažnyčios, puošnūs vartai, arkos ir net privačių namų balkonėliai. Aplankysite Katedros aikštę Piazzo del Duomo, romėnų amfiteatrą, seminarijos rūmus, vyskupo rūmus ir Katedrą, celestinų vienuolyną ir Šventojo Kryžiaus baziliką. Vakare išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Išvykimas į renesansinį *Urbino miestą, įsikūrusį ant dviejų kalvų – Metauro ir Foljo. Apžiūrėsite įspūdingą Urbino istorinį centrą, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą ir netoliese esančią Duomo bažnyčią, kurią puošia Federiko Baročio paveikslas „Paskutinė vakarienė“. Garsiausias Urbino paminklas – Dukalės rūmai (XV a.), pastatyti hercogui Federikui III da Montefeltro. Rūmus projektavo garsus to meto architektas Lučianas Laurana. Šiandien čia įsikūrusi Nacionalinė Markės galerija – vienas iš reikšmingiausių Italijos renesanso meno muziejų (P. della Frančeskos, L. Lauranos, Rafaelio darbai). Urbino miestas didžiuojasi čia gimusiu tapytoju bei architektu, Renesanso genijumi  Rafaeliu Santi. Laisvas laikas. Išvykimas į seniausią ir mažiausią pasaulyje respubliką – San Mariną. Apžvalginė ekskursija nykštukinės valstybės ant Titano kalno San Marino sostinėje: Valstybės rūmai, Laisvės aikštė, Valstybės katedra, gynybinės tvirtovės, suvenyrų krautuvėlės. Pageidaujantys galės paragauti san mariniečių nacionalinio patiekalo „piadinos“ – suktinuko su sūriu, džiovinta mėsa ir daržovėmis. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Vykstate į Slovėniją. Atvykimas į Postoiną, kur aplankysite nuostabų gamtos stebuklą – *Postoinos urvus. Upės vanduo suformavo apie 20 km įvairaus dydžio galerijų, kambarių ir koridorių labirintus. Stalagmitų amžius čia siekia iki 192 tūkstančių metų. Vivariume pamatysite Proteus anguinus žuvį, gyvenančią visiškoje tamsoje ir šaltyje. Netoli urvų – įspūdingiausias statinys visoje Slovėnijoje - dramatiškai pakibusi viduryje 123 m aukščio uolos *Predjamos pilis. Laisvas laikas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Trumpas sutojimas Kobarido miestelyje. Keliausite iki vienos įspūdingiausių Sočos upės slėnio vietų – *Kozjako krioklių. Soča – viena gražiausių Europos upių, įkalinta siauruose tarpekliuose, užspausta uolomis, tačiau prasiveržianti per visas kliūtis galinga krioklių jėga. Išvykimas link Goriška Brda vyno rūsių. Pageidaujantiems Slovėniškų vynų degustacija. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

Sočos upė

10 diena

Pusryčiai. Pažintis su senąja Lenkijos sostine Krokuva – miestu, kuriame pirmą kartą susitiko Žygimantas su Bona Sforca. Šiame mieste ji buvo karūnuota Vavelio katedroje. Ekskursija į Vavelio kalvą, kurią puošia didingi rūmai – Lenkijos – Lietuvos karalių rezidencija, *Vavelio katedra (karaliaus Žygimanto varpas, jo koplyčia, S.Batoro, Jogailos, jo žmonos Jadvygos ir kitų karalių kapai, poeto A. Mickevičiaus palaikai). Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Krokuvos senamiestį: paminklas Žalgirio mūšio 500 – osioms metinėms, Barbakanas (artilerijos bastionas), centriniai senojo miesto vartai, Floriono gatvė, kurioje gyveno garsusis dailininkas J. Mateika, viena didžiausių Europoje – Centrinė turgaus aikštė, Šv. Marijos bažnyčia, kurios didžiausia puošmena – Vito Stvošo sukurtas medinis drožinėtas altorius, Sukenicai (senovinė prekyvietė), Jogailos universiteto kiemeliai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis. Kelionė per Lenkiją.  Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11 diena

Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 7600 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina