Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Ispanija 10d.

 • Siesta, fiesta ir basta – taip ispanai apibūdina savo gyvenimo ritmą.
 • Mėgaukitės tradiciniais ispaniškais patiekalais, užkandžiais „tapas“ ir vynu.
 • Susipažinkite su UNESCO kultūros paveldu Tolede, Eskoriale, Kordoboje, Sevilijoje, Granadoje, Barselonoje...
 • Pasigrožėkite ispaniškuoju flamenku – tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Virtuoziški gitaros akordai, ritmingas batelių kaukšėjimas ir hipnotizuojantis kastanječių skambesys...
 • 9 nakvynės viešbučiuose (iš jų 3 nakvynės Kosta Bravos kurorte).
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Madridas - Barselona – Vilnius,
 • 1 × mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 9 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais (iš jų 3 nakvynės Kosta Bravos pakrantės kurorte),
 • 3 vakarienės,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 34 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), standartinė vieta lėktuve (sedėti kartu) – kaina nuo 50 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miestų turistiniai mokesčiai - 18 Eur, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 260 EUR.
 • **Alhambros rūmai (įėjimo bilietas, ekskursija su vietiniu gidu) ~ 45 EUR. 
 • **Išvyka į Montseratą ~40 EUR (organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 20 žmonių grupei; nesusirinkus grupei turistams siūlomos vietinės Ispanijos turizmo agentūros paslaugos).
 • ** Užsisakyti ir apmokėti už Alhambros rūmus ir Montseratą - kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~150 - 200 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius – Madridas. Atvykimas į Madridą. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas. Laisvas laikas (priklauso nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Ispanijos sostinę *Madridą – vieną įspūdingiausių Europos miestų, kurio istorijos šaknys glūdi dar Xa.: Kolumbo ir Ispanijos aikštės, Paseo Prado alėja – nuo XVIIIa. mėgiamiausia vieta pasivaikščiojimams, Gran Via alėja – viena iš svarbiausių miestiečių apsipirkimo ir pramogų vietų, Atoča stotis. „Saulės vartai“, kurių viduryje stovi Karolio III statula ir žymioji statula – lokys prie žemuoginio medžio – Madrido simbolis. Jis simbolizuoja, kad Madridas – Ispanijos širdis. Lankysite Karalių *rūmus – Ispanijos karalių rezidenciją nuo Karlo III iki Alfonso XIII laikų. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: senasis miestas, tipiškas Lotynų kvartalas. Centrinė Plaza Mayor aikštė, kurioje vyko daugybė istoriškai svarbių įvykių: egzekucijos, bulių kautynės, inkvizicijos teismai, turgūs, kaukių baliai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti *Prado paveikslų galeriją (be gido), čia saugoma didžiausia Ispanijos tapybos kolekcija pasaulyje, kurios eksponatai apima XII–XIX a. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Toledą (UNESCO kultūros paveldas) – vieną svarbiausių istorinių ir kultūrinių Ispanijos centrų. Kadaise būtent šis miestas buvo senoji Ispanijos karalystės sostinė. Ekskursija po miestą, aplankant didingąją Toledo *katedrą, kurios interjere ir eksterjere susipina skirtingi architektūros stiliai. Toliau lankysite *Šv.Tomo bažnyčią, kurioje saugomas El Greko šedevras „Grafo Orgaso laidotuvės“ bei žydų rajoną Chuderiją. Seniausia Europoje Baltoji Šv. Mergelės Marijos bažnyčia ir Del Transito sinagoga, pastatyta XIIa., žavinti išskirtiniu interjeru. Kelionė į *Eskorialą, Ispanijos karalių Panteoną (UNESCO kultūros paveldas).  Karalius Pilypas II šį įspūdingą kompleksą įsakė pradėti statyti 1563 m. Jį sudaro vienuolynas, bažnyčia ir didžiuliai rūmai. Pastatą puošia kankinio Šv. Lauryno ženklas – grotelės. Vienuolynas buvo pastatytas šio šventojo garbei. Šiame rūmų ir vienuolyno komplekse dera prabanga ir kuklumas – ypač puošni bazilika, o joje sukaupti turtai byloja apie stiprų religijos ir monarchijos ryšį. Bazilikos centre yra karaliaus kenotafas bei Pilypą II vaizduojanti statula. Lankysite Žuvusiųjų *slėnį (Ispanijos pilietinio karo aukų atminimo memorialas). Vakare grįšite į Madridą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Išvykimas į mauriškąją *Kordobą (UNESCO kultūros paveldas). Kordoba buvo maurų, Ispanijos žydų sefardų ir krikščionių miestas, kuriame taikiai sugyveno islamas, judaizmas ir krikščionybė. Jei galima įsivaizduoti tobulą paminklą aukščiausiai religinei tolerancijai ir politinei išminčiai, tai neabejotinai būtų Kordobos La Mezquita – kerinčio grožio katedra, kuri buvo pastatyta kaip mečetė, vėliau perkurta kaip Romos katalikų bažnyčia negriaunant mečetės, o tik pridedant krikščioniškos šventovės atributiką. Tai vienintelė veikianti šventovė pasaulyje, kurioje krikščionybė susitinka akis į akį su islamu. Ekskursija po senamiestį aplankant *katedrą – mečetę, Alcazar rūmų griuvėsius, 16 arkų tiltą, pastatytą romėnų ir rekonstruotą maurų, senąją sinagogą. Laisvas laikas Kordobos senamiestyje. Kelionė į Andalūzijos sostinę Seviliją. Vakare, esant galimybei, siūlome pasigrožėti ispaniškuoju *flamenku. Ispaniškasis flamenko - tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Virtuoziški gitaros akordai, ritmingas batelių kaukšėjimas ir hipnotizuojantis kastanječių skambesys... Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Ekskursija po *SevilijąAndalūzijos provincijos sostinę. Pažintis su miestu: maurų palikimas gotikinė *Sevilijos katedra (UNESCO kultūros paveldas) – viena didžiausių bažnyčių Europoje. Šioje, trečioje pagal dydį krikščionių katedroje pasaulyje, palaidotas keliautojas Kristupas Kolumbas. Maurų stiliaus La Giralda varpinė. *Alkasaras – buvę maurų valdovų rūmai su sodais, Gailestingumo ligoninė, Aukso bokštas, Gvadalkivyro upės krantinė, iš kur į Naująjį pasaulį plaukė Kolumbo karavelės, čia parplaukdavo Sevilijos laivai iš kolonijų. Bulių kautynių arena, kurioje šlovės viršūnę yra pasiekęs ne vienas garsiausias Ispanijos toreodoras. Romantiškiausia Sevilijos vieta – Santa Kruz kvartalas su siaurų baltų gatvelių ir kiemų labirintu, Ispanijos ir Amerikos aikštės... Laisvas laikas. Išvykimas iš Sevilijos. Kelionė į Granadą. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Lankysite šalia Granados įsikūrusią maurų šventovę Alhambrą (UNESCO kultūros paveldas). **Alhambra – buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras – Generalifės sodai. Žinoma, jog kompleksą sudarė rūmai, mečetės, pirtys, mokyklos ir sodai, apjuosti gynybine siena. Čia Nasridų dinastijos kalifai kūrė visagalės valdžios įvaizdį ir taip įgyvendino savo žemiškojo rojaus idėją. Yra išlikę citadelės bokštai, išorinės sienos, pylimai, taip pat Alhambros valdovų rūmai, aukštutinė Alhambra ir valdovų sodai. Puošnios Valdovų rūmų reprezentacinės salės bei gyvenamosios patalpos išdėstytos aplink Mirtų ir Liūtų kiemus. Alhambra yra laikoma maurų architektūros ir meno šedevru, gausiai dekoruota arabeskomis, freskomis, medžio drožiniais, daug ornamentacijos; sukurtas subtilus vandens ir šviesos žaismas, gausu fontanų, vandens latakų, tvenkinių, įrengtos pirtys. Aplink apsodintos kiparisų alėjos, apelsinmedžiai, žydintys gėlynai... SVARBU: rūmų muziejaus vadyba pasilieka teisę riboti turistų (net ir turinčių bilietus) skaičių patekimui į Nasridų rūmus. Išvykimas į Valensiją. Ekskursija pėsčiomis po *Valensijos istorinį miesto centrą aplankant *katedrą, apžiūrint senąją šilko biržą (UNESCO kultūros paveldas), centrinį turgų, centrinę stotį. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Barseloną. Ekskursija po vieną judriausių Viduržemio jūros uostų – *Barseloną. Architekto A. Gaudi šedevrai: vienas įspūdingiausių Katalonijos sostinės pastatų – pradėta, bet nebaigta statyti „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, spalvingasis Guelio parkas. Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama, Olimpinis stadionas, Ispanijos ir Katalonijos aikštės, judrioji La Rambla gatvė, apie kurią sakoma, kad būtent čia galima pajusti Barselonos charakterį. Paminklas Kolumbui. Gotikinis kvartalas su žymiąja Barselonos katedra ir senoviniais karalių rūmais. Citadelės parkas, ispaniškasis molas, Camp Nove stadionas, J.Miro industrinis rajonas, Muzikos rūmai, spalvingasis kvapnusis Barselonos turgus, Batillo namas, La Pedrera. Laisvas laikas. Išvykimas į Kosta Bravos pakrantės kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros Kosta Bravos pakrantės kurorte arba išvyka į **Montseratą. Montseratas – tai didžiulis vienuolyno kompleksas, jau beveik tūkstantį metų priklausantis Benediktinų ordinui, skirtas tamsiaveidei Montserato Madonai – Dievo Motinai, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė – brangiausia vienuolyno relikvija. Vienuolynas įsikūręs ant įspūdingo Montserato kalno ir prigludęs prie 1235m aukščio fantastiškų uolų, kurių forma ir ritmika įkvėpė ne vieną menininką. Vienuolynas garsus berniukų choru ir įspūdingai jo atliekamu bažnytiniu himnu. Po pietų grįžimas į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Poilsis Kosta Bravos pakrantės kurorte prie Viduržemio jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Barselona – Vilnius.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2700 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina