Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Iškiliausias visų laikų Anglijos menininkas Williamas Turneris. Ką ir kodėl jis tapė?

Iškiliausias visų laikų Anglijos menininkas Williamas Turneris. Ką ir kodėl jis tapė?

Virtuali ekskursija – paskaita

Su docentu, istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Trukmė: 2 val.

 

Anglija garsėja savo praktiškumu ir šaltu racionalumu, todėl ši tauta neturėjo savo Leonardo Da Vinčio, Rembrandto ar Van Gogho. Tačiau XIX amžiaus pirmoje pusėje netikėtai pasirodė Williamas Turneris. Dar šiandien jis yra laikomas iškiliausiu ir niekada nepralenktu Anglijos dailininku. Daugelis meno tyrinėtoju pripažįsta, kad jis yra išskirtinis visoje Vakarų civilizacijoje ir turėtų būti gretinamas su kitais didžiausiais meistrais. Žinynuose Turneris įvardijamas kaip tapytojas ir grafikas; apibūdinamas sėkmingiausiu ir įvairiapusiškiausiu XIX amžiaus Anglijos peizažistu. Tačiau jo gamtos ir ypač jūros vaizdai toli gražu nebuvo tokie romantiški, saldūs ir nekalti kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio ar iš enciklopedinių aprašymų. Daugiau nei bet kokios kitos išraiškos formos šie paveikslai pasakojo apie kryžkeles, kuriose atsidūrė ir vis dar blaškosi ne tik Anglija bet ir visa Europa. Pažiūrėsime vieno įdomiausių mūsų dienų Vakarų intelektualų Simono Schamos filmą apie didį menininką, kurį papildys Rūsčio Kamuntavičiaus komentarai.

 

Techninės detalės: Filmas rusų kalba. Filmo trukmė apie 50 minučių, tačiau su komentarais ir diskusija visas susitikimas gali trukti apie dvi valandas.

 

Kaina: 15 Eur

  Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.). Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.   *Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.   Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina