Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

IRANAS. Auksinis Persijos trikampis

IRANAS

Auksinis Persijos trikampis

Nepraleiskite progos pamatyti visą Persų imperijos grožį su vietiniu gidu

Irano įdomybės – pasaulinio lygio, o Irano žmonės nuostabūs. Tikrąja to žodžio prasme. Didelė Irano visuomenė nėra vienalytė – ją sudaro persai, azeri (Irano turkai), azerbaidženiečiai ir kurdai. Bet visi sugyvena gražiai. Žmonių svetingumas čia beribis – jie visuomet šypsosi, domisi iš kur esi. Kad ir kaip keistai atrodytų, tiek Iranas, tiek jo sostinė yra viena saugiausių vietų pasaulyje. Turbūt labiausiai reikia baimintis pereiti gatvę, nes šis veiksmas tikrai atrodo pavojingas. Ir žinoma, nepatartina pamiršti, kurioje šalyje esate. Bučiuotis viešai griežtai nerekomenduojama. Irane draudžiama nusipirkti alkoholio, jis parduodamas tik juodojoje rinkoje.

  KELIONĖS PROGRAMA   1 diena. 

Išskrendame iš Lietuvos. Skrydis organizuojamas su persėdimu Stambule. Naktį atskrendame į Teheraną, kur mus pasitiks partneriai ir perveš į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Teherane.

  2 diena. 

Teheranas

Pradėsime apžvalginę ekskursiją po Teheraną. Tai vienas gražiausių ir turtingiausių pasaulio miestų, kuriame kelis tūkstantmečius puoselėtos tradicijos puikiai dera su šiuolaikiniu gyvenimo būdu. Teheranas – kosmopolitiškas, tolerantiškas ir be galo judrus miestas. Čia paprastai prasideda pažintis su nuostabiuoju Iranu. Aplankysime kvapą gniaužiančius, persiškais raštais puoštus Golestano rūmus, kuriuose būdavo karūnuojami karaliai. Ši architektūrinė įžymybė viduje saugo veidrodžių salę, kurioje savo atvaizdą galima išvysti nuostabioje stiklo mozaikoje, kurią sudaro apie pusę milijono stiklo gabalėlių. Milado bokštas - tai šeštas pagal aukštį bokštas pasaulyje, į kurį galima pakilti. Nakvynė viešbutyje Teherane.

  3 diena. 

Kašanas – Abyaneh – Isfahanas

Anksti ryte važiuojame į Isfahaną. Kašanas yra labai senas miestas, kur išlikę senoviniai pastatai ir grindinys. Aplink kalnai ir sausos dykumos. Isfahan – labai jaukus miestas, įsikūręs prie didžiulės upės. Kašano perlu vadinamas Tabatabaeeiha namas – vienas žymiausių istorinių - kultūrinių namų, statytų 1880m., kurį galima drąsiai vadinti rūmais. Menotyrininkai rūmus pripažįsta meno kūriniu dėl idealių simetrijos formų, spalvų ir raštų suderinamumo. Pažintinė ekskursija po Kašaną. Lankysimės vienoje iš pripažintų pirčių  - XVI a. Safavid dinastijos pastatyta pirmoji Sultono Amir Ahmado pirtis, kuri susideda iš dviejų pagrindinių dalių: kambarių ir maudyklos. Interjero papuošimai - turkio ir aukso spalvos plytelės, plytos ir freskos. Vėliau važiuosime į Fino sodą – istorinį persų sodą. Tai seniausias išlikęs sodas Irane nuo 1590 m. Lankysime autentišką Irano kaimą - Abyaneh (vadinamą Raudonu kaimu) dėl raudono dirvožemio ir  išlikusių autentiškų namų. Šiame kaime gyvuoja senosios tradicijos ir papročiai. Poilsis ir nakvynė viešbutyje Isfahane.

  4 diena. 

Isfahanas

Miestas stovi Zagroso kalnuose 1580 m aukštyje, o jį juosia Zajanderudo upė. XI-XIII a. miestas buvo laikomas Persijos sostine ir vienu didžiausiu Artimųjų ir Vidurio Rytų kultūros bei prekybos centru. Isfahanas vilioja kvapą gniaužiančia elegancija ir stulbinančia architektūra. Atvykę į Isfahano miestą, aplankysime gražiausius jo arkinius tiltus – Šahristano, Sio Se, Chadžu ir kitus. Sakyti, kad tiltai gražūs yra per švelnu, tai tikri architektūros šedevrai, kurių grožį nupasakoti žodžiais tikriausiai neįmanoma, juos būtina pamatyti savo akimis. Taip pat pasivaikščiosime didingosios Zajanderudo upės, kuri tūkstančius metų vietiniams gyventojams buvo gyvybės šaltinis, pakrante. Nuostabus vaizdas, įsirėžiantis atmintyje gražiausiomis spalvomis. Chehelsotono rūmai - vieni žymiausių rūmų Irane, išvertus pažodžiui iš persų kalbos reiškia „keturiasdešimt stulpelių“, iššifravimą sužinosime kelionės metu. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

  5 diena. 

Isfahanas

Tęsime pažintį su Isfahano miestu. Aplankysime turgų, kuris garsėja ne tik tradiciniais senųjų amatininkų kūriniais, bet ir modernių menininkų kūryba. Čia galima išvysti nuostabiuosius Persijos kilimus, sidabro, žalvario ar vario dirbinius. Vėliau pamatysime antrą pagal didumą pasaulio mečetę ir kitus maldos namus, aplankysime Ali Qapo garsiuosius miesto rūmus, kuriuose atsispindi Isfahano miesto didybė ir galia. Nakvynė Isfahane viešbutyje.

  6 diena.  Isfahanas - Jazdas

Keliausime į Jazdą – senovinį miestą, įsikūrusį dykumos pakraštyje bei garsėjantį savo išskirtine ir tik dykumų miestams būdinga architektūra. Pekeliui užsuksime į vandens muziejų. Naktis viešbutyje Jadze.

  7 diena.  Jazdas

Tęsime pažintį su Jazdo miestu. Ekskursijos metu apžiūrėsime puikiai iki šių dienų išsilaikiusius senovinius namus, išskirtinį senamiestį, užsuksime į Zoroastristų Ugnies šventovę, kuri buvo pastatyta 1942 m. Taip pat aplankysime įspūdingus Tylos bokštus, kuriuose pagal tradicines apeigas buvo laidojami mirusieji. Galiausiai pasivaikščiosime po dykumoje plytintį kanjoną – tikrą gamtos šedevrą. Lankysime vietinį turgų. Nakvynė Jazde.

  8 diena.  Jazdas Važiuosime į Širazą, pakeliui aplankydami Persepolį ir Pasargadą, kurie yra įtraukti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje Širaze.   9 diena.  Širaza

Ekskursija po Širazą – bene romantiškiausią persų kultūros miestą, kurį garsina žymieji rytietiški sodai ir rožynai. Miesto istorija siekia beveik 6 tūkstančius metų. Ekskursijos metu pasigrožėsime Nasirolmolk mečete, kuri žavi labai kruopščiu ir gausiu dekoru: mečetės sienos išpuoštos mozaikomis bei veidrodiniu stiklu, durys išdabintos sidabro ornamentais ir kt. Vėliau žiūrėsime Qurano vartus, Khajoye Kermani kapavietę, Eramo sodus.

  10 diena.  Širaza

Ekskursiją po Širazą tęsiame: Vakil kompleksas (mečetė, turgus ir  pirtys), laisvas laikas. Vietinis skrydis iš Širazo į Teheraną. Nakvynė Teherane.

  11 diena.  Anksti ryte skrydis į Lietuvą.   Kaina: 955 Eur ir avia bilietas   Į kelionės kainą įskaičiuota:

Dokumentų sutvarkymas vizai gauti;

Pervežimai iš / į oro uostą;

Vietiniai avia bilietai Širazas – Teheranas;

Rusakalbis gidas;

Pervežimai;

Įėjimai į istorinius objektus;

Apgyvendinimas 4* viešbučiuose;

Pusryčiai viešbutyje;

Kelionės draudimas Irane;

Vanduo autobusiuke.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius-Teheranas-Vilnius;

Priemoka už vienvietį kambarį – 280Eur/ 1 asm;

Pietūs ir vakarienės;

Vizos mokestis – 75 Eur.

  Pastabos:

Turėkite grynųjų pinigų. Kortele mokėti negalėsite.

  Skrydžio  informacija:

Ką reikia žinoti:

LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau, kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Merginoms/ moterims – skaros, dengiančios galvas. Nereikia slėpti plaukų ir susiveržti skarų, svarbiausia, kad skara būtų užmesta ant viršugalvio. Labai patogu ją prisegti mažais segtukais, tada bus ramu ir patogu. Kelnės ilgos tiek vyrams, tiek moterims. Vyrai gali dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, merginų rankos turi būti uždengtos iki plaštakų. Taip pat reikėtų vengti gilių iškirpčių, o palaidinės ar švarkeliai turėtų dengti klubus.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina