Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Iranas. Auksinis Persijos trikampis

Iranas

Auksinis Persijos trikampis

Teheranas – Kašanas - Abyaneh– Isfahanas – Jazdas – Širazas – Kavir dykuma (viena įspūdingiausių pasaulyje dykumų)

Nepraleiskite progos pamatyti persų imperijos grožį su vietiniu gidu

2022.09.01-10 d.

 

UNESCO pasaulio paveldo vietos, kurias aplankysite šios kelionės į Iraną metu:

Golestano rūmai;

Meidan Emam, Esfahan (Emamo aikštė / Naqsh-e Jahan aikštė);

Masjed-e Jāmé iš Isfahano (Atiq mečetė, Jameh mečetė / Atiq Jameh mečetė);

Istorinis Jazdo miestas;

Persepolis;

Pasargadae;

Persiškas sodas: (Fin Garden / Bagh-e-Fin);

Persiškas sodas: (Eramo sodas / Bagh-E Eram);

Persiškas sodas: (Dolat Abado sodas).

 

Irano įdomybės – pasaulinio lygio

Irano žmonės nuostabūs. Tikrąja to žodžio prasme. Didelė Irano visuomenė nėra vienalytė – ją sudaro persai, azerai (Irano turkai), azerbaidžaniečiai ir kurdai. Bet visi sugyvena gražiai. Žmonių svetingumas čia beribis – jie visuomet šypsosi, domisi iš kur esi.

Kad ir kaip keistai atrodytų, tiek Iranas, tiek jo sostinė yra viena saugiausių vietų pasaulyje. Turbūt labiausiai reikia baimintis pereiti gatvę, nes šis veiksmas tikrai atrodo pavojingas. Ir žinoma, nepatartina pamiršti, kurioje šalyje esate. Bučiuotis viešai griežtai nerekomenduojama. Irane draudžiama nusipirkti alkoholio, jis parduodamas tik juodojoje rinkoje.

 

Kelionės programa

 

2022.09.01 d. 1 diena

Išskrendame iš Lietuvos. Skrydis organizuojamas su persėdimu Stambule. Naktį  atskrendame į Teheraną, kur mus pasitiks partneriai ir nuveš į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje Teherane.

 

2022.09.02 d. 2 diena

Teheranas

Pradėsime apžvalginę ekskursiją po Teheraną. Tai vienas gražiausių ir turtingiausių pasaulio miestų, kuriame kelis tūkstantmečius puoselėtos tradicijos puikiai dera su šiuolaikiniu gyvenimo būdu. Teheranas - kosmopolitiškas, tolerantiškas ir be galo judrus miestas. Čia paprastai prasideda pažintis su nuostabiuoju Iranu. Aplankysime kvapą gniaužiančius, persiškais raštais puoštus Golestano rūmus, kuriuose būdavo karūnuojami karaliai. Ši architektūrinė įžymybė viduje saugo veidrodžių salę, kurioje savo atvaizdą galima išvysti nuostabioje stiklo mozaikoje, ją sudaro apie pusę milijono stiklo gabalėlių. Vėliau lankysime Nacionalinį Irano muziejų, Islamo muziejų, kuriuose saugomi meno ir antikvarinių eksponatų kolekcijos visos islamo istorijos.

Nakvynė Teherane.

 

2022.09.03 d. 3 diena

Teheranas

Tęsime kelionę Teherane lankydami Sa‘dabad kompleksą – 2 rūmai, Tabiat tiltą - didžiausią pėsčiųjų tiltą Irane. Vėliau lankysime Irano kilimų muziejų, kur yra geriausia vieta sužinoti apie Persijos įspūdingų kilimų istoriją, kiekvieno jų unikalią atsiradimo istoriją. Azadi aikštė – viena iš didžiojo Teherano miesto simbolių - lakoniškas, paprastų formų sniego baltumo marmuro konstrukcija iškilusi ant kalvos vakarinėje miesto dalyje.

 

2022.09.04 d. 4 diena

Teheranas - Kašanas – Abyaneh – Isfahanas

Anksti ryte išvažiuojame į Isfahaną. Kašanas yra labai senas miestas, kur išlikę senoviniai pastatai ir grindinys. Aplink kalnai ir sausos dykumos. Isfahan – labai jaukus miestas, įsikūręs prie didžiulės upės. Kašano perlu vadinamas Tabatabaeeiha namas – vienas žymiausių istorinių - kultūrinių namų, statytų 1880m., kurį galima drąsiai vadinti rūmais. Menotyrininkai rūmus pripažįsta meno kūriniu dėl idealių simetrijos formų, spalvų ir raštų suderinamumo.

Pažintinė ekskursija po Kašaną. Lankysimės vienoje iš pripažintų pirčių - XVI a. Safavid dinastijos pastatyta pirmoji Sultono Amir Ahmado pirtis susideda iš dviejų pagrindinių dalių: kambarių ir maudyklos. Interjero papuošimai - turkio ir aukso spalvos plytelės, plytos ir freskos. Vėliau važiuosime į Fino sodą – istorinį persų sodą. Tai seniausias išlikęs sodas Irane nuo 1590 m., įtrauktas į Unesco paveldą. Lankysime autentišką Irano kaimą - Abyaneh (vadinamą Raudonu kaimu) dėl raudono dirvožemio ir išlikusių autentiškų namų. Šiame kaime gyvuoja senosios tradicijos ir papročiai.

Poilsis ir nakvynė viešbutyje Isfahane.

 

2022.09.05 d. 5 diena

Isfahanas

Miestas stovi Zagroso kalnuose 1580 m aukštyje, o jį juosia Zajanderudo upė. XI-XIII a. miestas buvo laikomas Persijos sostine ir vienu didžiausiu Artimųjų ir Vidurio Rytų kultūros bei prekybos centru. Isfahanas vilioja kvapą gniaužiančia elegancija ir stulbinančia architektūra. Atvykę į Isfahano miestą, aplankysime gražiausius jo arkinius tiltus – Šahristano, Sio Se, Chadžu ir kitus. Sakyti, kad tiltai gražūs yra per švelnu, tai tikri architektūros šedevrai, kurių grožį nupasakoti žodžiais tikriausiai neįmanoma, juos būtina pamatyti savo akimis. Taip pat pasivaikščiosime didingosios Zajanderudo upės, kuri tūkstančius metų vietiniams gyventojams buvo gyvybės šaltinis, pakrante. Nuostabus vaizdas, įsirėžiantis atmintyje gražiausiomis spalvomis. Chehelsotono rūmai - vieni žymiausių rūmų Irane, išvertus pažodžiui iš persų kalbos reiškia „keturiasdešimt stulpelių“, iššifravimą sužinosime kelionės metu.

Nakvynė viešbutyje Isfahane.

 

2022.09.06 d. 6 diena

Isfahanas

Tęsime pažintį su Isfahano miestu. Lankysime Meidan Emam (Emam aikštė/Nagsh-e-Jahan aikštė). Meidan Emam, Esfahan (Emam aikštė/Naqsh-e Jahan aikštė) apima 4 šedevrus Emam mečetę, Sheikh Lotfollah mečetę, Chehel Sultono rūmus, Ali Qapu rūmus - garsieji miesto rūmai, kuriuose atsispindi Isfahano miesto didybė ir galia. Aplankysime Qeysarriyeh turgų, kuris garsėja ne tik tradiciniais senųjų amatininkų kūriniais, bet ir modernių menininkų kūryba. Čia galima išvysti nuostabiuosius Persijos kilimus, sidabro, žalvario ar vario dirbinius. Po pietų tradiciniame restorane tęsiame pažintį su Isfahanu – Monar / Menar Jonban bokštas, Ugnies šventykla, laisvas laikas ir poilsis.

Nakvynė Isfahane viešbutyje.

 

2022.09.07 d. 7 diena

Isfahanas - Jazdas

Keliausime į Jazdą – senovinį miestą su puikiai išlikusiu išskirtiniu senamiesčiu, įsikūrusį dykumos pakraštyje bei garsėjantį savo išskirtine ir tik dykumų miestams būdinga architektūra. Lankysime Dolat Abad sodą - vieną iš 9 Irano sodų, įtrauktų į Unesco paveldo sąrašą. Važiuosime į zoroastristų Ugnies šventovę, kuri buvo pastatyta 1942 m. Lankysime unikalią Kavir dykumą, pasivaikščiosime po dykumoje plytintį kanjoną – tikrą gamtos šedevrą. Bus galimybė už papildomą mokestį pajodinėti kupranugariais. Romantiškas saulėlydis dykumoje .

Naktis viešbutyje Jadze.

 

2022.09.08 d. 8 diena

Jazdas – Kaviras- Pasargadae – Persepolis - Širazas

Anskti ryte lankysime įspūdingus zoroastristų Dakhmen /Tylos bokštus, kuriuose buvo laidojami mirusieji pagal tradicines apeigas ir važiuosime link Širazo miesto. Pakeliui aplankysime Pasargadae ir Persepolį, kurie įtraukti į Unesco pasaulio paveldą.

Nakvynė viešbutyje Širaze.

 

2022.09.09 d. 9 diena

Širazas

Ekskursija po Širazą – bene romantiškiausią persų kultūros miestą, kurį garsina žymieji rytietiški sodai ir rožynai. Miesto istorija siekia beveik 6 tūkstančius metų. Ekskursijos metu pasigrožėsime Nasir-ol-molk mečete, kuri žavi labai kruopščiu ir gausiu dekoru: mečetės sienos išpuoštos mozaikomis bei veidrodiniu stiklu, durys išdabintos sidabro ornamentais ir kt. Lankysime Narenjestan sodą arba Qavam namą, Eramo sodus, Qurano vartus. Po pietų ekskursiją po Širazą tęsiame: Vakil kompleksas (mečetė, turgus ir  pirtys), laisvas laikas.

 

2022.09.10 d. 10 diena

Pervežimas iki oro uosto, skrydis į Lietuvą.

 

Kaina: 999 Eur + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Irano turistinės vizos kodas;

Pervežimai iš/į oro uostą, pervežimai pagal programą;

Rusakalbis gidas;

Įėjimai į istorinius objektus;

Apgyvendinimas 4* viešbučiuose su pusryčiais;

Kelionės draudimas Irane;

Vanduo autobuse;

Irano SIM kortelės su įskaičiuotu internetu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietas Vilnius-Teheranas-Vilnius;

Pietūs ir vakarienės;

Vizos mokestis – 85 Eur;

Priemoka už vienvietį kambarį (esant poreikiui) – 280 Eur;

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (diena 1-3 Eur).

 

Pastabos:

Turėkite grynųjų pinigų. Kortele susimokėti negalėsite.

Grupės dydis iki 18 asm.  

Skrydžio informacija:

Avia kompanija „Turkish Airlines“

2022.09.01 d.

Vilnius-Teheranas 11:55 00:25 val. (skrydžio trukmė 11:00 val.)

Vilnius–Stambulas 11:55-14:35val

Persėdimas Stambule 5:25 val.

Stambulas–Teheranas 20:00-00:25 val.

2022.09.10 d.

Širazas-Vilnius 02:55-11:05 val. (skrydžio trukmė 9:40 val.)

Širazas–Stambulas 02:55-05:30 val.

Persėdimas Stambule 3:00 val.

Stambulas–Vilnius 08:30-11:05 val.

 

Ką reikia žinoti:

LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau, kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojamų lankytinų objektų lankymo tvarka gali keistis;

Merginoms/ moterims – skaros, dengiančios galvas. Nereikia slėpti plaukų ir susiveržti skarų, svarbiausia, kad skara būtų užmesta ant viršugalvio. Labai patogu ją prisegti mažais segtukais, tada bus ramu ir patogu. Kelnės ilgos tiek vyrams, tiek moterims. Vyrai gali dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, merginų rankos turi būti uždengtos iki plaštakų. Taip pat reikėtų vengti gilių iškirpčių, o palaidinės ar švarkeliai turėtų dengti klubus.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

  Saugaus keliavimo informacija: Informacija keliaujantiems į Įraną. Informacija grįžtantiems į Lietuvą.  

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina