Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Gvatemala – Hondūras – Belizas ir gabalėlis Meksikos 16d.

GVATEMALA – HONDŪRAS – BELIZAS IR GABALĖLIS MEKSIKOS,

SU POILSIU KOLKERIO SALOJE IR MAJŲ RIVJEROJE

 

 • Kelionė autobusu / mikroautobusu pagal programą;
 • 11 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), lodžijose, svečių namuose;
 • ekskursinė - pramoginė programa;
 • plaukimas laiveliu Atitlano ežere;
 • plaukimas laiveliu Rio Dulsės upe;
 • plaukimas laivu: Belizo miestas – Kolkerio sala / Kolkerio sala – Četumalis;
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • vietinių gidų paslaugos;
 • profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas. 
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 990 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc);
 • 3 nakvynės viešbučiuose poilsio metu Majų Rivjeroje;
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Gvatemalos miestas.

Atvykimas į Gvatemalos miestą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir nakvynė viešbutyje.

diena. Gvatemalos miestas – Čičikastenangas – Panachačelas.

Vyksite į Čičikastenangą, aplankysite įdomiausias miesto vietas: Šv. Tomo bažnyčią, pritraukiančią būrius karštų maldininkų ir net savus ritualus atliekančius indėnus. Pabuvosite prie akmeninės Paskualo Abaho šventavietės, iš kurios dar neišsivadėjusi šamaninė dvasia.

Miestelis turi itin energingą turgų, kuris veikia dukart per savaitę. Jei tą dieną, kai čia viešėsite, jis bus gyvas, būtinai jį aplankysite. Ryškiais audinių raštais, parduodamų suvenyrų margumynu ir jų gausa ši senoji prekybos erdvė gali konkuruoti su garsiausiais Rytų šalių turgumis po atviru dangumi.

Tęsite kelionę į aukštumų miestelį Panachačelą, įsikūrusį prie šalies pasididžiavimu laikomo Atitlano ežero. Dangų remiančių (~3000 m aukščio) ugnikalnių ir indėnų kaimelių supamas ežeras pelnytai laikomas vienu gražiausiu ne tik Lotynų Amerikoje, bet ir pasaulyje. Nakvynė viešbutyje.

diena. Panachačelas – Santa Kruzas La Laguna – Santjagas Atitlanas – Antikva.

Plauksite į nuošalų majų kaimelį – Santa Kruzą La Laguną, kurį įmanoma pasiekti tik valtimis arba pėsčiomis. Iš šio kaimelio pėsčiomis pajudėsite į Džaibalito. Valandą keliausite iki kalvos, iškilusios apie 150 metrų virš Atitlano. Kalvos viršūnė Jums padovanos egzotišką vulkanų reginį. Po neeilinės apžvalgos vėl sėsite į valtį, kuri Jus nuplukdys iki Santjago Atitlano kaimo, 1556 metrų aukštyje „gulinčio“ tarp Tolimano ir Šv. Pedro vulkanų ir dar žvelgiančio į tolumoje, pietvakarių pusėje pasilikusį aukščiausią iš visų trijų ugnikalnių – Atitlaną, siekiantį 3516 m. Jau iš tolo vulkanų apglėbtas miestelis primena paveikslą. Aplankysite XVI amžiuje Šv. Jameso garbei iškilusią bažnyčią. Joje yra šventųjų medžio statulėlių, kurioms vietos moterys siuva apdarus ir juos keičia. Vėliau važiuosite į istorinį, UNESCO saugomą Gvatemalos centrinių aukštumų miestelį – Antikvą. Nakvynė viešbutyje.

diena. Antikva. Kopimas į Pakajos ugnikalnį (pageidaujantiems).

Ekskursija po Antikvą: apžiūrėsite autentiką išlaikiusią Šv. Džozefo Katedrą, kurios gyvenimo pradžia – XVI amžiaus vidurys, taip pat ispanų valdžiai tarnavusius Generolų rūmus. Pastatas išsiskiria puošnia balsvų arkų galerija per du aukštus. Antikvos viešųjų erdvių kasdienybę užpildo guvi prekyba. Suvenyrai, praktiniai niekučiai, paveikslai dar labiau išryškina vietos charakterį.

Po pietų – laisvas laikas. Pageidaujantiems (už papildomą mokestį) galimybė kopti į Pakajos ugnikalnį, nuo kurio atsiveria kerinti apylinkių panorama. Nakvynė viešbutyje.

diena. Antikva – Kopanas (Hondūras).

Judėsite į „El Florido“ pasienio stotį ir vakarų Hondūrą. Tai trečia pagal dydį Centrinės Amerikos valstybė.  Lankysite Kopano archeologinę radimvietę. Tai – vienas iš didžiųjų majų civiliacijos centrų. Miestas buvo įkurtas derlingame Kopano upės slėnyje. Pirmieji gyventojai žemdirbiai čia telkėsi jau IX amžiuje prieš mūsų erą, o II mūsų eros amžiuje teritorija atiteko valdingųjų indėnų žinion. Pamažu Kopanas išaugo į galingą miestą-valstybę.

Ši tryško energija, krauju srūvančiais aukojimo ritualais bei stipria valdžia ir buvo pilna gyvybės nuo V iki IX amžiaus. Kodėl ji vėliau sunyko, vieno atsakymo nėra. Pažintis su šia unikalia majų gyvenviete: akropolis, ceremonijų aikštė, Didžioji Kopano stela, Skulptūrų muziejus. Nakvynė viešbutyje. 

diena. Kopanas – Kuiriga (Gvatemala) – Barijoso uostas – Livingstonas – Rio Dulsė – Šv. Pilypo fortas – Floresas.

Vyksite atgal į Gvatemalą. Lankysite įstabių indėnų civilizacijos monumentų miestą – Kuirigą. Taip tęsite kelionę po majų šlovės ir galybės laikus. Kuiriga turėjo svarbių prekybos kelių kontrolę. Čia taip pat buvo pastatytas akropolis, valdovo rūmai, kamuolio aikštė. Miestą puošė stilizuotos stelos ir skulptūros. Dar nėra iki galo išsiaiškinta, kodėl Kuiriga nustojo gyvavusi... Iš Kuirigos vyksite į Barijoso uostą, iš ten nedideliu laivu pasieksite Livingstoną. Artėjant matyti, kad jis kuria miniatiūrinio, maloniai snūduriuojančio kurorto įspūdį.

Toliau važiuosite link Rio Dulsės. Pavadinimas išvertus skambėtų kaip „saldi, miela upė“. Tai pati garsiausia Gvatemalos upė, kurios ilgis – 42 kilometrai. Didžioji upės dalis įeina į Dulsės nacionalinį parką. Pateksite į gyvą pasaulį, amžinai pasidabinusį vešlia ir sultinga augalija, uolomis, kriokliais. Netrukus pasieksite Rio Dulsės miestelį ir Šv. Pilypo fortą. Kelionę tęsite link Floreso. Nakvynė viešbutyje.

diena. Floresas – Tikalis – San Ignacijus (Belizas).

Iš Floreso pajudėsite link El Peteno regiono džiunglėse dunksančio Tikalio. Istorinė energija Tikalyje – ypatinga. Klestėjimo laikotarpiu Tikalis buvo išsiplėtęs iki 123 kvadratinių kilometrų. Miesto-valstybės centre stūkso svarbiausi pastatai – pirmoji šventykla, antroji šventykla ir šiaurinis bei centrinis akropoliai.

Čia tarsi iš dosnios žemės išaugusios stelos ir altoriai su išraižyta valdžiusių dinastijų istorija. Tačiau tik nedidelė dalis iš tūkstančių senovinių pastatų išvalyta ir ištirta. Dar daugybę griuvėsių slepia stambi, tanki atogrąžų miško augmenija. Vyksite į San Ignacijų. Nakvynė viešbutyje.

diena. San Ignacijus – Šunantuničas – Karakolis – Belizo miestas.

Ryte lankysite Šunantuničą. Tai senovės Majų miesto liekanos Kajo rajone, netoli Gvatemalos sienos. Pasivaikščiosite po 6 dideles aikštes, apsuptas 26 įspūdingų, senovę menančių piramidžių ir rūmų.

Vyksite į Karakolio archeologinę vietovę. Svarbiausia šio senovinio Majų miesto puošmena – Dangaus šventykla Kaana. Tai beveik 44 m aukščio statinys – didžiausia ir įspūdingiausia Majų piramidė visame Belize. Po ekskursijos važiuosite į Belizo miestą. Nakvynė viešbutyje.

diena. Belizo miestas – Lamanajus – Kolkerio sala Karibų jūroje.

Keliausite į Lamanajaus archeologinę vietovę. Ši vieta ypač svarbi majų istorijoje, kadangi Lamanajus buvo vienas pagrindinių majų centrų. Lankysite tris piramides, nuo kurių atsiveria fantastiški vaizdai į Belizo džiungles. Po pietų vyksite į Belizo miestą ir laivu plauksite į Kolkerio salą Karibų jūroje.  Nakvynė viešbutyje.

dienos. Poilsis ir pramogos Kolkerio saloje Karibų jūroje.

Kolkerio sala garsi dėl įvairių vandens pramogų, o ypač – dėl nardymo, mat šalia glūdi antras pagal dydį pasaulyje koralinis rifas (po Didžiojo barjerinio rifo Australijoje). Poilsio metu plauksite į paviršinio nardymo vietas – „Hol Chan“ rezervatą, leisitės į povandeninio pasaulio tyrinėjimo malonumus. Pageidaujantiems už papildomą mokestį išvyka į „Blue Hole“ (Žydroji skylė) rezervatą. Kolkerio saloje mėgausitės šilta jūra ir puikiais smėlio paplūdimiais. Ekskursijos ir pramogos už papildomą mokestį. Nakvynės viešbutyje.

diena. Kolkerio sala – Četumalis – Tulumas – Majų Rivjera.

Laivu plauksite į mislingą Četumalį, kuriame lankysite didžiausią Majų muziejų Meksikoje. Jo autentiškų darbų ir reprodukcijų kolekcija išsamiai supažindins su majų kultūra, jos ištakomis, taip pat įvairiomis jų kasdienio gyvenimo detalėmis. Vyksite į Tulumą, vienintelę majų gyvenvietę, įsikūrusią prie jūros kranto. Tai vieta, kurioje dar gyveno majai, kai ispanai išsilaipino Jukatano pusiasalyje. Kelionę tęsite į Majų Rivjerą. Nakvynė viešbutyje.

dienos. Poilsis Majų Rivjeroje prie Karibų jūros.

Idiliškas šio kurorto grožis tiesiog užburia: balto smėlio paplūdimiai, nulinkusios palmės, žydras šiltas vanduo, gardus maistas ir nuostabūs saulėlydžiai. Pakrantė, anksčiau nusėta ramiais žvejų kaimeliais, dar ir šiandien yra išlaikiusi savo natūralų tropinį žavesį. Skirtingai nuo kunkuliuojančio Kankuno, čia karaliauja ramybė ir absoliuti harmonija su gamta. Galimybė aplankyti Moterų arba Kosumelio salą, nuvykti į Koba gyvenvietę, kurioje galima pamatyti nepaprastai aukštas majų piramides, Rio Lagartos nacionalinį parką, garsėjantį milžiniškomis rausvųjų flamingų kolonijomis. Ekskursijos ir pramogos už papildomą mokestį. Nakvynės viešbutyje.

dienos. Skrydis. Skrydis Kankunas – Meksikas – Europos miestas – Varšuva/Ryga/Vilnius.

Yra galimybė pratęsti poilsį Majų Rivjeroje. Pageidaujantiems siūlome poilsį Plaja Del Karmen, Tulume, Kankune.

Nepageidaujantys ilsėtis Majų Rivjeroje, 12-tą kelionės dieną gali plaukti iš Kolkerio salos į Belizo miestą ir skristi į Europą. Grįžimas į Lietuvą 13-tą kelionės dieną. 

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina