Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

GRUZIJA pavasarį kai viskas žydi

Keliausime kartu su šarmingu vietiniu gidu

 

Kelionės programa:

1 diena

Atskrendam į Kutaisį, važiuojame į Vardziją. Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Pakeliui užvažiuojame į „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštome, atsigeriame natūralaus mineralinio vandens ir toliau tęsiame kelionę. Užvažiuojame apžiūrėti Rabato ir Xertvisi tvirtovių. Vakarop atvažiuojame į Vardziją, įsikuriame svečių namuose, ten vakarieniaujame ir nakvojame. Kas norės, galės pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti šiltame sūraus vandens baseine. Nakvynė Vardzijoje.

 

2 diena

Po pusryčių laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais ir Vardzijos šventyklos bei vienuolyno lankymu. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti. Vakare laisvas laikas, galėsite ilsėtis prie upės, pasivaikščioti kalnuose. Jeigu bus tinkamos oro sąlygos - plauksime raftingu. Pagal pageidavimą važiuosime į Spa. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

3 diena

Po pusryčių keliausime į Tbilisį, pravažiuosime patį didžiausią ežerą - Paravan, pamatysime senus graikiškus kaimus, atvažiavę į Tbilisį turėsime pažintinę programą po miestą, pasivaikščiosime po senamiestį. Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais ir folkloro programa. Nakvynė Tbilisyje.

 

4 diena.

Po pusryčių važiuosime į Kachetiją – vakarinį Gruzijos regioną, garsėjantį geriausiais Gruzijos vynais. Aplankysime vyno gamyklą, kur turėsime gausią vynų degustaciją. Po degustacijos važiuosime į meilės miestą Signaki. Pravažiuosime pro Alazano slėnį, kur apžiūrėsime Gremi tvirtovę. Nakvynė ir vakarienė Telavyje.

 

5 diena

Po pusryčių važiuosime lankyti senąją Gruzijos sostinę Mtskhetą. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kaip lietuviams Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos. Mtskheta ir jos kalnuotos apylinkės geriausiai atsiveria nuo didelio kalno, ant kurio stovi V-VI a. statytas didingas Džvari (Kryžiaus) vienuolynas, kurį lankysim. Tęsime kelionę į kalnus, į Kazbegį (oficialiai vadinamas Stepancminda) vadinamuoju „Karo keliu“. Tokių gražių, o gal net bauginančiai laukinių ir didingų kalnų, kaip Gruzijoje, tikrai nedaug kur pamatysite. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvas, nors vaizdai įspūdingi. Pakeliui lankysime vandens saugyklas , Anapuri tvirtovę. O atvažiavę iki Kazbegio kalno papėdės, pakilsime džipais iki Gergeti vienuolyno - vieno iš būtinų pamatyti Gruzijos vietų. Būtent šis vienuolynas puošia naujausiojo kelionių vadovo „Lonely Planet“ apie visą Pietų Kaukazo regioną viršelį. Vakarienė ir nakvynė Kazbegyje.

 

6 diena

Po pusryčių važiuosime į kalnus, turėsime pilną įspūdžių dieną kalnuose. Džipais kilsime į Šv. Trejybės vienuolyną, eisime kalnuose prie Gveteli krioklio, vėliau Darialski tarpekliu. Lankysime mineralinio vandens baseiną. Pasivaikščiojimas kalnuose, šašlykų kepimas, maudynės upėje priklausomai nuo oro sąlygų. Vakarienė ir nakvynė Kazbegyje.

 

7 diena

Po pusryčių važiuosime į Kutaisį. Pakeliui aplankome Uplisciche senovinį miestą ir tvirtovę. Uplisciche - senovinis miestas - tvirtovė kairiajame Mtkvari upės krante, 13 km į rytus nuo Gori centro. 736 m. Gruziją užpuolė arabai, vadovaujami Mervano. Jie sugriovė daugelį miestų, iš kurių daug ir neatsigavo (pvz:. Urbnisi). Uplisciche pergyveno arabų įsiveržimą, ir netgi išlošė. Arabams užėmus Tbilisį, Kartli karalystės sostine tapo Uplisciche. Apytiksliai tuo metu Mtkvari upė pakeitė savo vagą, miesto apačioje atsirado žemės plotas, kuris tuo metu buvo užstatytas. VIII-X a. Kartli karalystė buvo sumažėjusi beveik iki Uplisciche rajono. Už Ksani prasidėjo Tbilisio emiratas, už Surami - Bizantijos valdos, į pietus - valdoma eristavų Bagvaši-Lipart Trialeti. 904 m. Uplisciche užkariavo Abchazijos (Vakarų Gruzijos) karalystė. Tuo metu mieste pastatyta Uplisculi cerkvė - kukli trijų navų bazilika. Uplisciche istorijai apie 3 tūkstančius metų. Manoma, kad miestas įsikūrė XI-X a. prieš mūsų erą, o buvo visiškai apleistas tik XIX a. Šalia buvo Uplisciche kaimas, kuris išnyko tik XX a. 90-aisiais. Uplisciche įsikūrė kartvelų gentims atkeliavus į Mtkvari slėnį - beveik tuo pačiu metu kaip ir keletas kitų senovinių gyvenviečių: į vakarus buvo Kvarcchela ir Chizaant mietai, į rytus - gyvenvietės dabartinės Mccheta vietoje ir dabartinio Tbilisio Didube rajono vietoje. Vakare atvažiuosime į Kutaisį, įsikursime viešbutyje ir surengsime atsisveikinimo vakarienę restorane. Nakvynė Kutaisyje.

 

8 diena

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 540 Eur/ 1 asm. + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

7 nakvynės viešbučiuose ir svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Gruziniška folkloro programa ir gruziniški šokiai su vakariene restorane;

Džipų nuoma kalnuose;

Gruziniško vyno degustacija vyninėj;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, muziejų paslaugos (20Eur);

Arbatpiniagiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs (5-7 Eur/1);

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai papildomai 90 Eur / 1 asm.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – min 10 žmonių.

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba  turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos (striukės, pirštinių, šiltų kojinių).

Ir dar - pasikartokite mėgstamų lietuviškų dainų žodžius, jų tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šioje kelionėje tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina