Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Graikija aplankant garsiuosius Meteorų vienuolynus 8d.

 

Pasak graikų filosofo Heraklito, niekam neskirta dusyk įžengti į tą pačią upę, nes įžengiantiems atplūsta vis kiti ir kiti vandenys. Graikija – kaip ta Heraklito upė – kiek kartų ją belankysite, ji kaskart bus kitokia ir kaskart jus užplūs vis kiti vaizdai, kitos istorijos ir kitos patirtys.

Graikija – tai šalis, kurios unikalumą nulėmė dievų sukurtos gamtos ir žmogaus išugdytos minties dermė. Žavėdamiesi žmogaus sukurta didybe – akropoliai kalvų viršūnėse, tobulas skulptūros kūnas, šventyklų kolonos, paslaptinga sfingės šypsena, amforos grakštumas, jūras skrodžiantys laivai, išminčiai agoroje – mes dažnai pamirštame žemę, kuria graikas vaikščiojo: jį lydėjo debesyse skendintis Olimpas, skaidrūs jūrų vandenys, ūkanose nutolusios pakrantės, sidabrinės alyvmedžių giraitės, kalno šlaituose pabirusios bandos, saulėje salstančios vynuogės... Visa tai irgi yra Graikija, kuri paliko žmogaus mokėjimą džiaugtis dievų sutverto pasaulio gėrybėmis: gražiu vaizdu, skambia muzika, svaigiu vynu ir puikia virtuve. Graikijos paslaptis – harmonijos siekis. Harmonijos Dievo ir žmogaus, amžinybės ir akimirkos, gamtos ir kultūros, dvasios ir kūno. Kuomet jaunas išsilavinęs europietis atvyko į Graikiją, pačiam pirmam žingsny jį nustebino paprastas graikas: „stebėjau Zorbos veidą ir negalėjau atsidžiaugti, kaip drąsiai ir paprastai jis žiūri į pasaulį, kokia darni vienovė yra jo kūnas ir siela, kaip harmoningai ir sklandžiai visi daiktai: moterys, duona, vanduo, mėsa ir miegas – susilieja su juo išvien ir tampa jo kūnu ir krauju. Niekada nebuvau matęs tokio glaudaus žmogaus ir visatos ryšio“. Pasak N.Kazandzakio, Graikijoje jūs pajusite, kaip pasaulis atgauna savo pirmykštį skaistumą. Visa, kas išblukę ir kasdieniška, vėl sutviska taip pat, kaip ir tada, kai buvo sukurta Dievo. Vanduo, moteris, žvaigždė, duona sugrįžta į savo pirmapradį, paslaptingą šaltinį. Bet, ech, pasakytų graikas Zorba, kaip išmintingai viskas sutvarkyta šioje žemėje! Ir kaip gražiai aplinkinis pasaulis prisitaiko prie žmogaus širdies! Ką galima regėti, girdėti, patirti – tam aš teikiu pirmenybę, pritartų jam Heraklitas.

Antikinės kultūros  specialistė N.Lūžienė

 • Skrydis Vilnius - Atėnai - Vilnius,
 • mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 7 pusryčiai,
 • 5 vakarienės,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio kartu su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • visi pervežimai pagal programą,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 30 EUR/asm.,  papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, miesto transporto bilietai, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai (mokami viešbutyje 1-3 eurai asmeniui dienai)
 • Priemoka už vienvietį kambarį  150 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~130 EUR.
 • ** Vakaras tavernoje ~ 40 EUR/asm. Mokama agentūroje Lietuvoje.
 • ** Kruizas laivu į Eginos, Idros ir Poros salas užsakomas iš anksto prieš išvykstant į kelionę ~ 105 EUR/asm., 65 EUR/vaikui iki 10 m. Mokama agentūroje Lietuvoje. 
 • ** Ekskursija į Suniono iškyšulį   ~ 25 EUR/asm.

1 diena

Skrydis Vilnius - Atėnai.  Atvykimas į Atėnų oro uostą. Išvykimas link Meteorų vienuolynų. Važiuojant keliu nuo Trikalos Kalambakos link, lygumoje tarsi iš niekur išnyra grupė masyvių smiltainio uolų. Uolų viršūnėse, kvapą gniaužiančiame aukštyje, stovi Meteorų (išvertus iš graikų kalbos – „virš kalnų“) vienuolynai. Iki šiol lieka mįslė, kaip tokioje vietoje buvo pastatyti šie statiniai.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Meteorai. Lankymasis bizantiškų ikonų dirbtuvėje: galimybė susipažinti su meistrų darbu ir įsigyti jų kūrinių. Ekskursija po unikalų dvasinio gyvenimo centrą – *Meteorų vienuolynus. Tai vieta, kurią patys graikai laiko aštuntuoju pasaulio stebuklu. Pagal galimybę Didžiojo Meteorono, Šv.Varlamo ar Šv.Stepono vienuolynų lankymas. Įspūdingos uolos, puikūs panoraminiai vaizdai, Kretos ir Makedonijos mokyklų meistrų freskos, pažintis su vienuolių gyvenimu ir buitimi. Išvykimas į Delfus. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Delfai - religinis antikinės Graikijos centras, įsikūręs vaizdingame Parnaso kalno šlaite. Delfuose pranašaudavo pats Saulės, šviesos ir tiesos dievas Apolonas, kuris savo ištarmes perduodavo per šventikę Pitiją. Lankymasis Delfų *šventavietėje: šventasis kelias, graikų miestų ir salų lobynai, pasaulio bamba, dievo Apolono šventyklos liekanos, Dioniso teatras, Pitinių žaidynių stadionas, Kastalijos šaltinis. Delfų *muziejus. Kelionė į Olimpiją. Olimpija - viena pagrindinių antikinės Graikijos šventaviečių, kur Antikos laikais vykdavo žymiausios sportinės žaidynės. Lankymasis Olimpijos *archeologinėje vietovėje: palestros ir gimnasionai – atletų treniruočių vietos, Heros šventykla, prieš kurią uždegama Olimpinių žaidynių ugnis, Dzeuso šventykla, kurioje buvo vienas iš septynių antikos stebuklų – Feidijo darbo Dzeuso skulptūra, olimpinis stadionas – garsiųjų olimpinių žaidynių vieta, Filipeionas – atletų viešbutis.Vakarinis pasivaikščiojimas Olimpijos mietelyje, garsėjančiame ne vien suvenyrų parduotuvėlėmis, bet ir modernaus graikų meno salonais, kurie atskleis jums ne tik antikinės Graikijos paveldą, bet ir šiuolaikinę jo interpretaciją. .Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Kelionė iš Olimpijos vaizdingu Arkadijos kalnynu.  Atvykimas į senąją Argolidę: Homero apdainuoti karališkieji *Mikėnai – vienas iš seniausių Europos civilizacijos lopšių. Liūtų vartai bei senosios tvirtovės sienos, rūmų ir valdovo menės liekanos, unikalios kapavietės tolosai, Atrėjo lobynas. Turtinga Mikėnų *muziejaus ekspozicija. Važiuodami vaizdingais Peloponeso keliais, pasieksite garsiausią antikoje gydymo dievo Asklepijo kulto centrą *Epidaurą, kuriame šalia buvusios gydyklos yra geriausiai išlikęs IVa.pr.Kr. graikų teatras. Garsus graikų keliautojas Pausanijas, apsilankęs Epidaure, parašė: „Grožiu bei harmonija su Epidauro teatru negali rungtyniauti jokio architekto darbas“. Nuo 1954 m. kasmet imtas rengti Epidauro dramos festivalis, leidžiantis šių dienų žiūrovui išbandyti senas akmens sėdynes ir teatro akustiką, pasigrožėti gamtiniu scenovaizdžiu ir įvertinti beveik prieš 2500 metų parašytų dramų šiuolaikinį pastatymą. Sustojate prie įspūdingo technikos paminklo Korinto kanalo, jungiančio Egėjo ir Jonijos jūras. XIX a. iškastas 6,3 km ilgio ir 24 m pločio kanalas 400 km sutrumpino kelią laivams, kuriems nebereikėjo apiplaukti Peloponeso pusiasalio. Vakare atvykimas į Atėnus. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai.  Atėnai – vienas seniausių pasaulio miestų. Pažintis su antikine Atėnų praeitimi: *Akropolis – klasikos laikų šventyklų kompleksas: svarbiausia Akropolio šventykla - Partenonas, Atėnės Nikės šventykla, Erechtėjonas su kariatidėmis; Dioniso teatras – pirmasis akmeninis Graikijos teatras; Agora – pagrindinė miesto aikštė, pilietinio gyvenimo centras. Pasivaikščiojimas po Plaką – šurmuliuojantį Atėnų senamiestį. Laisvas laikas, kurio metu galima paragauti graikiškos virtuvės patiekalų, pasivaikščioti prekybinėmis Atėnės, Hermio arba Eolo gatvėmis, apsilankyti triukšmingame ir spalvingame miesto turguje. Lankomas nacionalinis archeologijos *muziejus – turtingiausios antikinės skulptūros ir keramikos kolekcijos. Vakarą siūlome praleisti tavernoje  (graikų virtuvė ir nacionalinę graikų muziką bei šokius pristatanti programa už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai.   Atėnai: pažintis su moderniuoju miestu - Olimpinis stadionas, kuriame  1896m. vyko pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės, Dzeuso Olimpiečio šventykla, Nacionalinis parkas, Zapeionas, Konstitucijos aikštė, Nežinomo kareivio kapas ir sargybos pasikeitimo ceremonija. Pasirinktinai siūlome aplankyti Bizantijos *muziejų, Kikladų meno *muziejų arba pakilti į Likabeto kalną ir pasigrožėti miesto panorama. Laisvas laikas. Popiet **išvyka vaizdingomis Atikos pakrantėmis į Suniono iškyšulį prie *Poseidono šventyklos, išlikusios iš V a.pr.Kr. Poseidono šventykla pastatyta ant uolingos kalvos viršūnės su didingu vaizdu į Egėjo jūrą. Sunionas garsėja nepakartojamais saulėlydžiais, kuriais kitados žavėjosi garsus anglų poetas lordas Baironas.  Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Laisva diena Atėnuose arba **kruizas laivu į Eginos, Idros, Poros salas. Kruizo metu klausotės gyvos graikiškos muzikos ir šokate ugningąjį sirtakį. Pasak legendos, Poseidonas atidavė Delfus Apolonui mainais į Poro salą. Ši sala stebina gamtos grožiu ir traukia atostogauti ne tik graikus, bet ir atvykstančius užsieniečius. Hydros sala pribloškia unikalia architektūra ir dramatišku kraštovaizdžiu. Jaukių ir menininkų pamėgtų salų siauras ir akmenimis grįstas gatveles tyrinėjate pėsčiomis arba nešami tradicinės transporto priemonės – asiliuko. Prieplaukoj gausu kavinukių ir suvenyrų parduotuvėlių. Akmens amžiuje apgyvendinta Eginos sala traukia turistus turtinga istorija ir nuostabiomis pistacijų bei alyvmedžių plantacijomis. Salos įžymybės – Šv. Nektarijaus vienuolynas ir Afaijos bažnytėlė. Vakare parplaukiate į Atėnus.  Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai (pusryčių paketas). Pervežimas į Atėnų oro uostą. Skrydis Atėnai – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina