Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Gaujos nacionalinis parkas "Latvijos Šveicarija" 2d.

 • Keliaudami po Žiemgalą, pajusite senovės dvelksmą ir pamatysite, kaip istorija sugyvena su dabartimi.
 • Aplankysite gamtos bei istorijos paminklus, vaizdingas vietas. Gėrėsitės Gaujos upės slėniu.
 • Apžiūrėsite Siguldos pilies griuvėsius. Čia kadaise buvo įsikūręs Livonijos ordinas.
 • Neaplenksite ir vienos gražiausių Latvijoje Turaidos pilies.
 • Leisitės į paslaptingą ekskursiją po požemių pasaulį Vėjiniuose.
 • Paklaidžiosite po viduramžišką Cėsio miestelį.
 • Lygatnė – įspūdinga vieta, kur žmonės savo rankomis išrausė urvus.
 • Kelionė autobusu,
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais, dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • grupės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 29 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI : ~ 40  EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė į “Latvijos Šveicarija” vadinamą Gaujos nacionalinį parką, besidriekiantį abipus Gaujos upės, garsėjančios sraunia vaga, vaizdingais vingiais, plačiais kloniais, aukštais skardžiais, apaugusiais žaliais pušynais, saugančiais paslaptingas olas ir garsias senovės pilis. Atvykimas į Gaujos nacionalinio parko centrą Siguldą, nedidelį, žavingą miestelį gražioje kalvotoje vietoje, kuri vadinama „mažąja Latvijos Šveicarija“. Čia atvažiavę, sužinosite, kodėl lazda yra populiarus vietos suvenyras. Aplankysite bobslėjaus trasą, kurios ilgis – 1200 m, joje yra 16 viražų, galima išvystyti iki 125 km/val. greitį. Trasa pritaikyta bobslėjaus, rogučių sporto ir skeletono varžyboms bei treniruotėms. Trasos viražais galėsite skrieti pramogoms skirtomis rogutėmis* „vučko“, grožėsitės Gaujos slėnio, miesto ir bobslėjaus trasos panorama nuo starto estakados aikštelės. Po smagaus nusileidimo keliausite susipažinti su senosios Siguldos viduramžių pilies griuvėsiais*. Ji buvo pirmoji ordino pilis, sugriauta Šiaurės karo metu ir daugiau neatstatyta. Užlipsite į šiaurinį ir pagrindinį vartų bokštą, pasivaikščiosite po viduramžių dvasios gaubiamus pilies mūrus. Įveikite aukščio baimę! Kokie laiptai yra aukščiausi Siguldoje? Keliausite ant Trimito kalno, kur ordino laikais buvo senasis stebėjimo taškas, iš jo sargybiniai trimito garsais signalizavo apie artėjantį priešą. Nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas į Gaujos upės vingį, Siguldos miestą. Vėliau keliausite Gaujos upės senvagės taku pro smiltainio olas ir urvus, apžiūrėsite legendomis apipintą “Gutmanio olą”. Pasakojama, kad netoli šios olos dar XVII a. pradžioje buvo nužudyta nepaprasto grožio mergina Maja, kitaip dar Turaidos Rože vadinta. Aplankysite Gaujos nacionalinio parko pasididžiavimą – didingą *Turaidos pilį, statytą dar XIII a. Nuo jos bokštų atsiveria nuostabi Gaujos ir jos apylinkių panorama. Tęsite kelionę po Gaujos nacionalinį parką. Vyksite į Straupę, kur statūs krantai, šešėlinės daubos, smiltainio atodangos, didžiulės duobės ir paslaptingi urvai – ežerai. Lankysite vienintelius žinomus Baltijos šalyse Vėjinių požeminius ežerus*. Vaikščiosite po žeme. Pietausite gamtoje – ragausite ant laužo virtos latviškos šiupininės**. Vienas didžiausių parko pasididžiavimų yra nuostabios smiltainio atodangos, atsivėrusios uolienos, uolos ir urvai. Dienos pabaigoje Jūsų lauks pasivaikščiojimas palei Sieto uolą, taip pavadintą dėl jos „skylėtos“ išvaizdos. Uola itin reljefiška – joje yra susidariusios olos, nišos, stulpus primenantys dariniai, susiformavusi arka. Tai viena iš aukščiausių uolų Latvijoje. Nuo vienos iš apžvalgos aikštelių regėsite nuostabią Gaujos upės slėnio panoramą. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje Cėsyje.

2 diena

Pusryčiai. Cėsis – vienas seniausių ir latviškiausių Latvijos miestų. Ryte pasivaikščiosite siauromis viduramžių gatvelėmis, apžiūrėsite gotikinę Šv. Jono katedrą, Šventąjį šaltinį, senojo vienuolio skulptūrą. Vėliau lankysite akmeninę *Cėsio pilį, kuri yra vienas geriausiai išsilaikiusių Baltijos šalyse kalavijuočių ordino istorinių-architektūrinių paminklų. Pasikelsite į Cėsio pilies bokštą, nuo kurio matyti miškai, banguojantys kalvomis iki horizonto. Dalyvausite teatralizuotoje ekskursijoje po pilies menes. Kelionę tęsite po Gaujos nacionalinį parką. Vyksite į vieną iš keisčiausių Latvijos ir visos Šiaurės Europos istorijos paminklų – *Airašių „Ežero pilį“, pastatų kompleksą virš ežero. Čia galėsite apžiūrėti ant polių suręstus pastatus, įsijausti į protėvių gyvenimo būdą ir pabandyti įspėti, kas juos vertė statytis namus virš vandens. Po pažinties su protėvių istorija keliausite į Lygatnę. Ypač slapto sovietinių laikų bunkerio „pensionatas“ lankymas. Devyni metrai po žeme, 2000 kvadratinių metrų plotas... Tai viena strategiškai svarbiausių sovietinės Latvijos vietų branduolinio karo atveju. Galinga savarankiška ūkinė struktūra su visa būtina ir moderniausia tuo metu įranga, kuri išliko iki mūsų dienų. Ekskursija-šou* „Kaip iš tikrųjų…“ leis persikelti daugiau kaip 30 metų atgal… Aplankę Lygatnės bunkerį, keliausite pasigrožėti Lygatnės gamtos perlais – smiltainio uolomis ir urvais. Bene didžiausia Lygatnės kaimelio įžymybė – Luztūžio skardis*, atsiveriantis ties sraunia Lygatnės upės kilpa. Vietiniai gyventojai nuo seno kasdavo urvus, kuriuose įsirengdavo rūsius. Skardyje, net keliais aukštais išraustuose urvuose, jie laikydavo daržoves ir kitas gėrybes. Laipteliais užkilę į skardžio viršų, apžvelgsite atsiveriančią gražią Lygatnės apylinkių panoramą. Lygatnė nuo seno garsėja popieriaus gamyba ir vyno rūsiais. Dalyvausite degustacijoje* vyno rūsyje, išskobtame smiltainio urve. Ragausite juodųjų serbentų, spanguolių, šaltalankių, rabarbarų ir kitų egzotiškų skonių vynus. Išvykimas iš Lygatnės. Kelionė per Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 900 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina