Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Filipinai – tropikų magija. Poilsis ir pramogos Sabange ir El Nido kurorte. Pramoginė – poilsinė - pažintinė kelionė 13d.

 • Patogus ir subalansuotas, labai dinamiškas ir gyvas kelionės maršrutas. 
 • Kelionės metu lankysitės, ilsėsitės ir pramogausite Luzono ir Palavano salose.
 • Ypatingo grožio unikali Filipinų gamta: augmenija ir gyvūnija, kalnai, kriokliai, ežerai ir olos.
 • Išskirtinis vietos žmonių dėmesys ir nuoširdumas.
 • GRŪDOS kelionių ekspertų kruopščiai atrinkti ir patikrinti viešbučiai.
 • Jūsų patogumui net 3 nakvynės Sabange ir 6 - El Nido kurorte tuose pačiuose viešbučiuose. Patyrę keliautojai žino, kaip smagu keltis, kai ryte nereikia krautis lagamino.
 • Patikimi partneriai, paslaugus personalas, kvalifikuoti vietos gidai, skanus nacionalinis maistas.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Ypač patraukli kaina – puikus kainos ir kokybės santykis.

 

Kelionės aukso fondas:

 • Luzono sala  -  įspūdingi kalnai, vulkanai ir lygumos, žydri ežerai ir balto smėlio paplūdimiai.
 • Manila – chaotiškas Filipinų megapolis, gyvybe pulsuojantis kontrastų miestas.
 • Palavano sala – pasakiškų atostogų sala, pati paslaptingiausia Filipinų salyne, traukianti laukinės gamtos bei aktyvaus poilsio mylėtojus savo paslaptingais urvais, tyro vandens kriokliais, vešliais miškais pilnais egzotinių paukščių, įspūdingais kalkakmenio skardžiais, iškylančiais virš turkio žydrumo vandenyno, kurio koralai knibždėte knibžda įvairiaspalvėmis žuvimis.
 • Puerto Princesa – tropikų rojus,  pagrindinis Palavano salos miestas, kur judrus komercinis gyvenimas ir pramogos verda visai netoli balto smėlio paplūdimių ir žaliuojančių miškų.
 • Jūrinių vėžlių stebėjimas (esant galimybei) ir vandens pramogos Port Bartono jūrų parke.
 • Paslaptimi dvelkianti bene ilgiausia pasaulyje Sabango požeminė upė – dar vienas Palavano salos gamtos turtas, 2011 metais įtrauktas į Septynių naujųjų pasaulio gamtos stebuklų sąrašą.
 • Pažintis su Batak gentimi – viena seniausių čiabuvių genčių Filipinuose.
 • Poilsis El Nido kurorte – charizmatiškiausiame ir jaukiausiame miestelyje Palavano salos šiaurėje. Dažnai jis tituluojamas gražiausia vieta Filipinuose. Povandeninio pasaulio mylėtojai teigia, kad tai viena puikiausių vietų pasaulyje.
 • Gurmaniški potyriai – šviežios jūrų gėrybės, tropinių vaisių sultys, egzotiški kokteiliai, nacionaliniai patiekalai.

 

Filipinai – išskirtinė šalis. Neįprastai Azijos žemynui katalikiška ir anglakalbė. Didžiajam salynui, išsimėčiusiam Indijos vandenyne, pietryčių Azijoje, priklauso virš 7000 salų, o iš jų gyvenamų – vos daugiau nei 1000. Filipinai labiausiai žavi savo laukine, mažai civilizacijos paliesta gamta ir optimizmu trykštančiai nuoširdžiais žmonėmis. Salyne nėra ypač vertingų architektūros paminklų, ši šalis – gamtos stebuklas, garsėjantis kaip viena nuostabiausių nardymo vietų pasaulyje. Čia plūsta ir ekstremalai – jėgos aitvarų, burlenčių ir banglenčių sporto gerbėjai. Šiame salyne puikia išplėtota vandens sporto ir pramogų infrastruktūra. O ką jau kalbėti apie fotografijose užfiksuotą neišpasakytą gamtos grožį...

Pramoginė – poilsinė - pažintinė kelionė!

 • 10 nakvynių 3*-4* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją) su pusryčiais (esant ankstyvam išvykimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas) – Manila 4*, Sabange arba Puerto Princesoje 3+*-4*, El Nido 3*. Už priemoką pageidaujantiems užsakome aukštesnės klasės viešbučius.
 • 4  pietūs.
 • Privatūs pervežimai pagal programą.
 • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą).
 • Įėjimo bilietai į lankytinus objektus pagal programą.
 • Vietinių anglakalbių gidų paslaugos.
 • GRŪDOS komandos atstovo paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Tarptautinio skrydžio bilietai su oro uostų mokesčiais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja apie 790 EUR – 1050 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo. Reg. Bagažas – 30 kg, rankinis  - 7 kg).
 • Vietinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 200-250 EUR/asm (skrydžių kainos gali kisti ir bus patikslintos rezervuojant kelionę): Manila – Puerto Princesa, El Nido - Manila. Reg. Bagažas – 20 kg, rankinis – 7 kg.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Papildomos ekskursijos poilsio metu.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

Skrydžių laikai

Vilnius–Stambulas   19:30–23:05              Stambulas–Manila    02:00–18:15

Manila–Stambulas   22:00–06:15 (+1 d.)    Stambulas–Vilnius    09:40–11:20

diena.

Skrydis: Vilnius – Stambulas – Manila (P.S. galimi ir kiti skrydžių variantai).

diena. Manila

Atvykimas į tarptautinį Manilos oro uostą, esantį Luzono saloje. Ši sala – didžiausia Filipinų Respublikoje. Filipinų salynas išsimėtęs Ramiajame vandenyne, Pietryčių Azijoje. Visą archipelagą sudaro 7107 salos, tačiau juokaujama, kad po kiekvieno potvynio jų lieka vis mažiau. Tik 1000 salų yra didesnės nei 1 kv.km., o pavadinimus turi tik trečdalis. Filipinai plotu prilygsta Italijai, tačiau tai yra vienas didžiausių salynų pasaulyje, kuriame gyvena beveik 100 mln. gyventojų. Filipinai labiausiai žavi kiekvieną ten nuvykusįjį savo laukine, dar mažai civilizacijos paliesta gamta ir optimizmu trykštančiais nuoširdžiais žmonėmis. Filipinuose nėra ypač vertingų architektūros paminklų, išlikusių šventyklų ar kitų statinių – ko paprastai važiuojama žiūrėti į svečius kraštus. Ši šalis – gamtos stebuklas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

Golden Phoenix Hotel 4* (arba panašus) – tai modernus ir elegantiškas viešbutis, įsikūręs Pasay rajone. Viešbutyje yra SPA centras, baseinas, restoranas, sporto salė. Kambariuose yra oro kondicionierius, WC, plaukų džiovintuvas, televizorius, seifas, kavos bei arbatos ruošimo rinkinys, WiFi. Už 730 metrų nuo viešbučio įsikūręs didžiulis, modernus Mall of Asia prekybos centras. Internetinė svetainė: https://www.goldenphoenixhotelmanila.com/

City Garden Hotel Makati 4* (arba panašus) – tai šiuolaikiškas viešbutis, įsikūręs Makati verslo rajone. Viešbutyje yra baseinas, treniruoklių salė, SPA centras, restoranas. Kambariuose yra  oro kondicionierius, televizorius, WC, plaukų džiovintuvas, WiFi, kavos bei arbatos ruošimo rinkinys. Internetinė svetainė: https://www.citygardenhotelmakati.com/

diena. Manila – skrydis iš Luzono salos į Palavano salą – Puerto Princesa - Sabangas

Pusryčiai. Kelionė į oro uostą ir skrydis į Palavano salą, ištįsusią ~600 km į vakarus nuo Filipinų jūros iki pat Borneo. Tai viena mažiausiai urbanizuotų ir apgyvendintų Filipinų salų, išsaugojusi daug nepaliestos gamtos plotų. Daugelis sutiktų, jog Palavano sala - pati paslaptingiausia Filipinų salyne.

Įspūdingi kalkakmenio skardžiai iškyla virš turkio žydrumo vandenyno, kurio koralai knibždėte knibžda įvairiaspalvėmis žuvimis. Čia taip pat glaudžiasi penkių retų rūšių jūriniai vėžliai. Sala vilioja keliautojus savo gamta: paslaptingais urvais, tyro vandens kriokliais ir vešliais miškais, pilnais egzotinių paukščių. Tai pasakiškų atostogų sala! Salos sostinė Puerto Princesa – tropikų rojus, kur judrus komercinis gyvenimas ir pramogos verda visai netoli balto smėlio paplūdimių ir žaliuojančių miškų. Kalnų grandinė dalina miestą į dvi dalis: Vakarų ir Rytų pakrantes. Iš Puerto Princesos vyksite link Sabango. Atvykus registracija viešbutyje ir laisvas laikas poilsiui (priklausimai nuo atvykimo laiko). Nakvynė Sheridan Beach Resort & SPA viešbutyje ant jūros kranto.

Sheridan Beach Resort & Spa 4* (arba panašus) – viešbutis, įsikūręs prie pat Sabango paplūdimio. Yra baseinas, SPA centras, restoranas, baras, treniruoklių salė. Kambariuose yra  oro kondicionierius, televizorius, WC, plaukų džiovintuvas, seifas, kavos ir arbatos gaminimo rinkinys. Internetinė svetainė: http://www.sheridanbeachresort.com/

Daluyon Beach and Mountain Resort 4* (arba panašus) – viešbutis, įsikūręs prie pat Sabango paplūdimio. Viešbutyje yra baseinas, restoranas, baras. Kambariuose yra oro kondicionierius, televizorius, WC, plaukų džiovintuvas, šaldytuvas, kavos ir arbatos gaminimo rinkinys. Internetinė svetainė: https://daluyonbeachandmountainresort.com/

Pastaba. Nesant galimybės nakvoti Sabange, nakvosite Puerto Princesoje.

Microtel By Wyndham Puerto Princesa 3+* (arba panašus) – viešbutis, įsikūręs Emerald paplūdimyje. Jame yra restoranas, baras, baseinas, WiFi. Kambariuose yra oro kondicionierius, televizorius, WC, plaukų džiovintuvas. Internetinė svetainė: https://www.wyndhamhotels.com/microtel/puerto-princesa-philippines/microtel-by-wyndham-puerto-princesa/overview

Panja Resort Palawan 4* (arba panašus) - Puerto Princesa mieste, įsikūrusiame poilsio komplekse „Panja Resort Palawan“ yra lauko baseinas ir atvira terasa, iš kurios atsiveria vešlios augmenijos bei Honda įlankos salų vaizdai. Viešbutyje yra restoranas, baras, baseinas. Kambariuose yra oro kondicionierius, televizorius, WC, plaukų džiovintuvas, higienos reikmenys, kavos ir arbatos gaminimo rinkinys. Internetinė svetainė: https://www.booking.com/hotel/ph/panja-resort-palawan.lt.html

diena. Sabangas – plaukimas požemine upe - Sabangas

Po pusryčių vyksite link Sabango požeminės upės nacionalinio parko. Čia galite išvysi laukines makakas, žaismingas voveres bei egzotinius paukščius, kai kurie jų būdingi tik šiai vietovei. Iš Sabango uosto valtimi plauksite iki netoliese esančios įlankos.

Tuomet džiunglių taku pėsčiomis eisite iki Požeminės upės.  Būtent ši upė yra dar vienas Palavano salos gamtos turtas, 2011 metais įtrauktas į Septynių naujųjų pasaulio gamtos stebuklų sąrašą. Ji tituluojama bene ilgiausia požemine upe pasaulyje. Prasigraužusi kelią pro kalkakmenio kalnus upė vingiuoja po Palavano salos kalvomis daugiau nei 8 km, kol įteka į Pietų Kinijos jūrą. Urve, kuriuo teka upė, susidarė aukšti požeminiai tuneliai, didžiuliai stalaktitų ir stalagmitų dariniai bei keletas olų. Po 4-5 asm. būsite įsodinti į nedidelę valtelę ir, lydimi vietinio gido, pasileisite gilyn į urvą.

Čia tvyro visiška tamsta ir tik vedlio turimas žibintas nušvies jums kelią. Plauksite apie 1,5 km. Urve pasijusite lyg kitame pasaulyje. Susiformavę stalagmitai ir stalaktitai primins įvairias formas ir gyvius, o žibinto šviesa suteiks joms dar daugiau mistikos. Gidas papasakos įdomių istorijų apie urve esančią „katedrą“, „Mergelę Mariją“ ir net „Šeron Stoun“. Plaukimo metu rekomenduojama netriukšmauti. Šią vietą mėgsta ne tik turistai, bet ir šikšnosparniai. Pietūs turo metu. Grįžimas į viešbutį. Poilsis. Maudynės jūroje. Nakvynė viešbutyje.

diena. Sabangas – Port Bartono jūrų parkas - Sabangas

Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui pliaže arba išvyka į Port Bartono jūrų parką. 1998 metais įkurtas parkas yra skirtas saugoti rifus, paplūdimius, salas ir jūrų gyvūniją. Ryte važiuosite iki Port Bartono kaimelio ir praleisite dieną plaukiodami laiveliais nuo vienos rojaus salos prie kitos. Išvysite įspūdingus paplūdimius, atogrąžų salas, nuostabius rifus, jei pasiseks, pamatysite jūrinius vėžlius. Pietūs ir paviršinio nardymo reikmenys įskaičiuoti, bet dėl higienos rekomenduojame turėti savo nardymo kaukę ir vamzdelį. Taip pat iš anksto pasirūpinkite fotoaparatu, fotografuojančiu po vandeniu ir vaizdo kamera. Turėkite ir vandens batus. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

diena. Sabangas – El Nido

Po pusryčių pajudėsite link El Nido kurorto. Pakeliui, esant galimybei, lankysite Batak genties kaimelį, kuriame prisiliesite prie Palavano salos kultūros ir istorijos. Susipažinsite su tinitiečiais – viena iš seniausių čiabuvių genčių Filipinuose, kuri, bėgant metams, vis labiau nyksta. Apžiūrėsite kaimelį, bendrausite su vietiniais žmonėmis ir stebėsite kasdienį jų gyvenimą. Pakeliui, esant galimybei, sustosite paragauti šviežių mango sulčių. Vakarop pasieksite El Nido miestelį – charizmatišką ir jaukų, įsikūrusį Palavano salos šiaurėje, prie pat Baquit archipelago.

Dažnai jis tituluojamas gražiausia vieta Filipinuose. El Nido pakerės Jus savo ypatinga gamta: nuostabios įlankos, skaidrus vanduo, uolos, stačiai išnirusios iš jūros gelmių ir laukiniai balto smėlio paplūdimiai. Povandeninio pasaulio mylėtojus vilioja įspūdingi koralų rifai bei įvairiaspalvių žuvyčių būriai. Čia nerasite tradicinio kurortų restoranų šurmulio, įkyrių prekeivių ir triukšmingų barų. Palyginus su Tailando turizmo girnomis, čia tyku ir ramu. Tradiciniam filipiniečių laiveliui skrodžiant turkio žydrynės Pietų Kinijos jūrą, akimirksniu pamiršite kasdienius rūpesčius ir problemas. Palepinkite ir savo gomurį - viešbučio arba kurorto restoranuose paragaukite šviežių, ką tik iš vandenyno parplukdytų ir išmaniai paruoštų jūros gėrybių, paskanaukite egzotinių vaisių sulčių ir kokteilių. Atvylimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje El Nido.

Sea Cacoon 3* (arba panašus) – 2015 metais atidarytas viešbutis. Jame yra baseinas, restoranas, WiFi. Kambariuose yra balkonas, oro kondicionierius, TV, WC, plaukų džiovintuvas, higienos reikmenys, seifas. Viešbutis yra pačiame El Nido centre, netoli miesto pliažo. Internetinė svetainė: https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294256-d8669780-Reviews-Sea_Cocoon_Hotel-El_Nido_Palawan_Island_Palawan_Province_Mimaropa.html

Casa Kalaw 3* (arba panašus) –  tai modernus ir stilingas viešbutis, kuriame yra baseinas, restoranas, baras, WiFi. Kambariuose yra oro kondicionierius, TV, WC, higienos reikmenys, seifas. Internetinė svetainė: https://www.casakalaw.com/

Huni Lio hotel 4* (arba panašus) – viešbutyje yra baseinas, restoranas, baras, WiFi. Kambariuose yra balkonas, oro kondicionierius, TV, WC, higienos reikmenys, plaukų džiovintuvas, kavos bei arbatos ruošimo rinkinys. Internetinė svetainė: https://www.huniresorts.com/hunilio/

Seda Lio 5* (arba panašus) – viešbutyje yra baseinas, restoranas, baras, WiFi. Kambariuose yra oro kondicionierius, TV, WC, higienos reikmenys, plaukų džiovintuvas, kavos bei arbatos ruošimo rinkinys. Internetinė svetainė: https://lio.sedahotels.com/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=gmb

diena. El Nido. Poilsis ir pramogos pajūrio kurorte. Salų turas A

Pusryčiai. El Nido apsuptas salų ir salelių, tad po jas organizuojami plaukiojimo turai vietinėmis valtelėmis. Turai yra standartizuoti, valdžios reguliuojamomis kainomis. Vietinė valtis bangka – nedidelis laivelis, šonuose remiamas poros pailgų atramų. Į mažesnius telpa pora žmonių, į didžiuosius - koks dvidešimt. Puiku plaukti mėlyna jūra, stebint kaip valties atramos teškia vandenį, o fone keičiasi į jūrą smengančios uolinės salos, atsispindinčios lygiame vandenyje. Galėsite išbandyti paviršinį nardymą, grožėtis koralais ir įvairiaspalvėmis žuvelėmis.

Šiandien pasiūlysime A turą. Jį pasirinkę Miniloc saloje pirmiausia lankysite tobulo apskritimo formos Mažąją Lagūną, įrėmintą vertikalių akmens sienų. Didžioji Lagūna lyg sargybinių apsupta aukštai iškilusių klinčių uolų ir dažnai vadinama klinčių labirintu. Nors čia ypač seklu, praplauksite kelias vietas, kur galima įšokti į vandenį ir atsigaivinti. Vandens gyvūnijos čia nedaug, tačiau jūros ežių tikrai išvysite. Plaukiant lagūna gilyn, apima jausmas tarsi sklęstumėt kita dimensija, apsupti nežemiškų vaizdų. Krištolo skaidrumo mėlynuose vandenyse atsispindi pro uolų viršūnes prasiskverbę saulės spinduliai. Kita stotelė – Simizu sala, kuri pavadinta Japonijos naro, mirusio šios salos povandeninio urvo tyrinėjimo ekspedicijos metu, garbei. Tai dar viena neįtikėtino grožio sala, kurioje norėsis likti amžinai. Vienas išskirtinių salos bruožų - juodo kalkakmenio akmenys, tarsi skustuvo ašmenys, styrantys tiesiai iš balto smėlio. Dėl išskirtinės vandens gyvūnijos pasaulio įvairovės, Simizu sala laikoma viena gražiausių vietų nardymui El Nido regione. Egzotinių žuvų ir koralų įvairovė atims žadą. Tapybiški Simizu salos vaizdai prašyte prašysis nufotografuojami. Priplaukę Slaptąją Lagūną, prie jos rasite ne vieną lūkuriuojančią valtį. Į aukštų uolų saugomą lagūną galima patekti tik pro siaurą plyšį kalkakmenio sienoje. Plyšys yra toks nedidelis, kad pro jį turistai turi praplaukti patys.  Šiandien ši vieta yra labiau ypatinga nei slapta, keliautojus  pakerinti stulbinančiais vaizdais. Pasiekę 7 komandosų paplūdimį, išgirsite pasakojimą, kad netoliese buvo įstrigęs didžiulis žvejybinis laivas. Po trijų dienų įgula nusprendė laikinai apsistoti saloje ir joje gyveno tris mėnesius, kol buvo pataisytas jų laivas. Vėliau vietiniai čia atrado akmenį su išraižytais žodžiais „Septyni komandosai“ ir pamanė, kad tai buvo įstrigusio žvejybinio laivo pavadinimas. Kita istorija byloja, kad paplūdimio pavadinimas kilo nuo kurį laiką čia gyvenusių septynių kareivių. Balto smėlio paplūdimyje išvysite kokoso palmes, išsirikiavusias tarsi kareiviai, laukiantys mūšio. Ekskursijoje įskaičiuoti pietūs ir paviršinio nardymo reikmenys, bet dėl higienos rekomenduojame turėti savo nardymo kaukę ir vamzdelį. Taip pat iš anksto pasirūpinkite fotoaparatu, fotografuojančiu po vandeniu ir vaizdo kamera. Turėkite ir vandens batus. Salų turo lankomi objektai ir jų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų iš anksto nenumatytų aplinkybių.

Po salų turo grįžimas į viešbutį. Vakarienei rekomenduojame paragauti vietinių filipinietiškų patiekalų viename iš restoranėlių. Siūlome išbandyti tipišką adobo – specialiame sojos, acto ir česnakų padaže troškintą kiaulieną ir/ar vištieną. Pageidaujantiems naktinio gyvenimo – apsilankykite SAVA Beach bare ar kitame paplūdimio ar miesto bare, kurių El Nido kurorte gausu.  Nakvynė viešbutyje El Nido.

diena. El Nido. Poilsis ir pramogos pajūrio kurorto paplūdimiuose

Pusryčiai. Šią dieną siūlome pasimėgauti maudynėmis ir saule jūsų pasirinktame paplūdimyje (ar paplūdimiuose), kurių aplink El Nido yra nemažai ir labai žavių. Galbūt norėsite leisti laiką paplūdimyje, kuris yra arčiausiai jūsų viešbučio, o gal norėsis pasiekti Nacpan paplūdimį (įėjimas mokamas - apie 50 pesų), bene garsiausią El Nido kurorte. Šį 4 kilometrus besitęsiantį paplūdimį, pasidabinusį mediniais namukais ir žaliuojančiomis palmėmis, automobiliu ar triračiu galima pasiekti maždaug per 45 minutes. Nacpan paplūdimys kartu su Calitang paplūdimiu sudaro El Nido paplūdimius dvynius „Twin Beach“. Nacpan paplūdimys visada buvo garsesnis nei Calitang paplūdimys, nepaisant to, kad abu paplūdimiai yra labai arti vienas kito. Būtent Nacpan paplūdimys laikomas gražiausiu paplūdimiu šioje vietovėje - baltas smėlis ir turkio spalvos vanduo puikiai papildo sodrią žalumą šioje vietovėje. Tai rami, tyli ir fotogeniška vieta, puikiai tinkanti tiems, kurie nori pailsėti nuo miesto šurmulio. Nacpan paplūdimyje yra barų, kuriuose patiekiami įvairūs valgiai ir gėrimai, galima išsinuomoti gultą. Grįžimas į El Nido. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Nido. Poilsis ir pramogos pajūrio kurorte. Salų turas B

Pusryčiai. Laisva diena arba vienas iš salų turų pasirinktinai už papildomą mokestį.  

Salų turas B skirtas norintiems mėgautis nuostabiais šalia El Nido esančių salelių paplūdimiais ir nepaprasto grožio urvais. Šio turo metu lankysite penkias vietas: Pinagbujutano salą, Entalula paplūdimį, Gyvačių salą, Kudugnon urvus, Katedros urvą - kiekviena jų turi savo istoriją. Atplaukę į Pinagbujutano salą, ją pamėgsite iš karto. Didžiulės dramatiškai aukštyn šokančios uolos, balto smėlio paplūdimio ruožas su palmių giraitėmis tikrai nepaliks Jūsų abejingo. Be lūšnelių ir kokoso palmių šioje saloje daugiau nieko nėra. Prie pat kranto yra keletas puikių paviršinio nardymo vietų su įspūdingais rifais. Čia pasijusite tarsi iš filmo apie Robinzoną Kruzą! Vėliau lankysite Entalula paplūdimį. Nors dalis jo yra privatus kurortas, vis tiek galėsite grožėtis maža balto smėlio įlanka su joje stovinčia deimanto formos uola.

Paplaukę gilyn į jūrą, galėsite mėgautis paviršiniu nardymu. Toliau Jūsų laukia įspūdingi Kudugnon urvai. Norint juos pasiekti, reikės pralįsti pro pasislėpusį mažą plyšį uoloje. Tai svarbi archeologinė vieta, kurioje buvo aptikti Sungų dinastijos (960-1279 m.) keramikos dirbiniai. Pasakojama, kad vietiniai Antrojo pasaulinio karo metais šiuos urvus naudojo kaip slaptavietę. Urvai atrodo įspūdingai, mat juose gausu plyšių, pro kuriuos patenka saulės šviesa.  Gyvačių sala - tai nedidelė, žolynais apaugusi, uolėta salelė, įspūdinga tuo, kad balto smėlio juosta jungiasi su šalia esančia sala. Atoslūgio metu galima ja pasivaikščioti ir pasigrožėti tyvuliuojančiu žydru vandeniu. Ši vietovė ne vienam keliautojui primena Prancūzų Polineziją su stačiomis, žaliomis kalvomis skaisčiai mėlyname vandenyje. Ir, žinoma, neįtikėtini Katedros urvai, į kuriuos įplauksite baidarėmis. Šiuose urvuose kabo didžiuliai stalaktitai ir auga ne ką mažesni stalagmitai. Norintys galės pasimėgauti paviršiniu nardymu.  

Ekskursijose įskaičiuoti pietūs ir paviršinio nardymo reikmenys, bet dėl higienos rekomenduojame turėti savo nardymo kaukę ir vamzdelį. Taip pat iš anksto pasirūpinkite fotoaparatu, fotografuojančiu po vandeniu ir vaizdo kamera. Turėkite ir vandens batus. Salų turų lankomi objektai ir jų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų iš anksto nenumatytų aplinkybių.

Po salų turo grįžimas į El Nido, poilsis. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Nido. Poilsis ir pramogos pajūrio kurorto paplūdimiuose.

Pusryčiai. Šią dieną siūlome pratęsti pažintį su Palavano salos El Nido kurorto pliažais. Rekomenduojame (nesunkiai ir nebrangiai) vietos transportu (triračiu) arba pėsčiomis pasiekti nuostabų Las Cabanas, Lio, laukinį Duli ar kitus paplūdimius bei žavias įlankėles. Jums bus suteikta informacija, kur galima skaniai pavalgyti, atsigavinti tropinių vaisių sultimis, išsinuomoti gultą. Vakarą siūlome praleisti paplūdimyje ir pasigrožėti nuostabiu saulėlydžiu. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienei rekomenduojame užsisakyti staliuką žavingame „The Nesting Table“ restoranėlyje, iš kurio terasos atsiveria graži panorama. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Nido. Poilsis ir pramogos pajūrio kurorte. Salų turas C

Pusryčiai. Šiandien pasiūlysime salų turą C. Ir šis turas skirtas mėgstantiems vandens malonumus. Turo metu lankysite Paslaptingąjį ir Paslėptąjį paplūdimius, Sraigtasparnio salą, Matinloc šventovę. Visos šios vietos yra  Basuit archipelago dalis, kuriame žavėsitės vienais gražiausių paplūdimių pasaulyje. Į paplūdimius galima patekti tik laiveliu, plaukiojant tarp salų, tarp salų, užutekių ir įlankų. Pirmoji stotelė šiame ture yra garsioji Sraigtasparnio sala. Nesunku suprasti, kodėl ši sala pelnė tokį pavadinimą, mat ji, žiūrint iš šono, savitos sraigtasparnio formos. Galėsite mėgautis saule paplūdimyje ar šiek tiek pasivaikščioti, bet geriausias būdas ištirti Sraigtasparnio salą, tai mėgautis paviršiniu nardymu - čia įspūdingi koralai.

Vėliau plauksite į Matinloc salą -  ilgiausią El Nido regione, kuri vilioja ne tik ieškančius puikių nardymo vietų, bet ir žavi savo šventove. Matinloc šventovė - tai kupolo formos statinys su keliomis skulptūromis, apsuptas žalumos, skaidraus vandens ir kalkakmenio uolų. Apie šią šventovę sklando kelios istorijos. Labiausiai intriguojanti pasakoja, kad šią salą įsigijęs žmogus iš tikrųjų ieškojo po Antrojo pasaulinio karo likusio lobio. Šventyklą joje pastatė kaip priedangą savo užmačiai. Užlipus į kalno viršūnę stačiais kalkakmenio laiptais, atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Tai puiki vieta Jūsų fotografijoms! Vėliau plauksite prie Paslaptingojo ir Paslėptojo paplūdimių, esančių toje pačioje Matinloc saloje. Norint patekti į Paslaptingąjį paplūdimį, reikia pralįsti pro plyšį, esantį tarp uolų ir toliau plaukti pačiam. Nereikia bijoti srovių, nes įgulos nariai Jums padės pasiekti tikslą.  Paslėptas paplūdimys yra maža įlankėlė, besislepianti už karstinių kalkakmenio uolų ir iš atviros jūros jo nesimato. Sakoma, kad ši lagūna įkvėpė anglų rašytoją Aleksą Garlandą parašyti novelę „Paplūdimys“. Ja remiantis buvo pastatytas filmas su Leonardo DiCaprio. Čia galėsite pasėdėti ant smėlio, grožėdamiesi dantytomis uolomis ir nuostabiu jūros peizažu. Vėliau lankysite Paslėptąjį paplūdimį, iki kurio reikės plaukti patiems apie 200 metrų (norintys galės gauti plaukimo ratą ir įgula padės nuplaukti iki vietos). Išlipę į krantą, pajusite salą gaubiančią ramybę - tai tikra ramybės oazė. Galėsite mėgautis saule ir maudynėmis. Tai ideali vieta paviršinio nardymo mėgėjams.

Ekskursijose įskaičiuoti pietūs ir paviršinio nardymo reikmenys, bet dėl higienos rekomenduojame turėti savo nardymo kaukę ir vamzdelį. Taip pat iš anksto pasirūpinkite fotoaparatu, fotografuojančiu po vandeniu ir vaizdo kamera. Turėkite ir vandens batus. Salų turų lankomi objektai ir jų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų iš anksto nenumatytų aplinkybių.

Grįžimas į El Nido, poilsis viešbutyje. Paskutinį vakarą kurorte siūlome praleisti „Art Cafe“ ir palydėti saulę klausantis gyvos muzikos. Nakvynė viešbutyje.

diena. Skrydis iš El Nido į Manilą – Manila – skrydis iš Manilos į Europą

Pusryčiai. Vyksite į oro uostą ir skrydžiui į Manilą. Atvykę pradėsite pažintį su chaotiškuoju Filipinų megapoliu – Manila. 1571 m. miestą įkūręs ispanų konkistadoras Miguel Lopoze de Legazpi Manilą paskelbė Filipinų sostine. Ispanų valdymas truko daugiau nei 300 metų, kol Filipinai buvo perleisti JAV. Vėliau Manila taip išgražėjo ir prasiplėtė, jog buvo vadinama “Azijos Paryžiumi”. Tai buvo klestintis prekybos centras, daugiakultūrinis  miestas, kuriam buvo prognozuojama šviesi ateitis. Viską pakeitė Manilą užklupęs ir visa savo jėga sudrebinęs Antrasis pasaulinis karas. Didžios miesto vizijos buvo sugriautos kartu su “Azijos Paryžiaus” pastatais, o Manilos vardas minimas kartu su Varšuva, Hirošima ir Hamburgu – miestais labiausiais nukentėjusiais per Antrąjį pasaulinį karą. Dabar Maniloje, vadintoje Rytų Perlu, varguolių lūšnelės kukliai glaudžiasi stiklinių daugiaaukščių šešėlyje. Nuolat bruzdančiomis miesto gatvėmis, tarsi arterijomis, nepaliaujamai teka sostinės gyvenimas. Tai miestas, kuris besiskindamas kelią pro kolonijinės Ispanijos ir vartotojiškos JAV palikimą, kuria savitą chaotišką kultūrą. Ne veltui garsus lietuvių keliautojas Matas Šalčius Filipinus pavadino Mažąja Pietryčių Azijos Amerika. Jis buvo ne vienintelis lietuvis garsinęs mūsų šalies vardą Filipinuose. Biologas Pranciškus Baltrus Šivickis 1922-1928 m. dėstė Manilos universitete, 1923 m. Mindoro saloje įkūrė biologinę stotį, domėjosi Filipinų kultūra bei papročiais. Ekskursijos po Manilą metu apsilankysite Rizalio parke - ramybės oazėje vidury miesto. Šis parkas skirtas Filipinų nacionaliniam didvyriui Jose Rizaliui, kovojusiam prieš ispanų valdžią. Čia jam buvo įvykdyta mirties bausmė. Pabuvosite Intramuros – seniausiame Manilos rajone, apsuptame storomis akmeninėmis sienomis. Bastionais sutvirtintos sienos saugojo apie 64 hektarus užimančią teritoriją, kurioje stovėjo didingi ispanų aukštuomenės namai, bažnyčios, vienuolynai ir kiti svarbūs pastatai. Pats pavadinimas Intramuros, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „aptvertas sienomis“. Esant galimybei, lankysite seniausią Filipinuose San Augustino bažnyčią, pastatytą tarp 1587 ir 1606 metų. Nors Antrojo pasaulinio karo metais Intramuros rajonas buvo visiškai subombarduotas, ši bažnyčia išliko beveik neapgadinta. Pamatysite Santjago Fortą, kuris kadaise simbolizavo ispanų kariuomenės jėgą. Čia kalėjo J. Rizalis, kurio paskutinę kelionę į egzekucijos vietą žymi bronziniai pėdsakai. Pervežimas į Manilos oro uostą skrydžiui į Europą.

diena. Grįžimas į Lietuvą

Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 1199 EUR

Priemoka už vienvietį kambarį: tikslinama.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina