Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Filipinai – rytų jūrų perlas 16d.

 • Išvyka į Pinatubo ugnikalnį
 • Poilsis charizmatiškame El Nido kurorte
 • Išsami programa, suteikianti galimybę pažinti Filipinų salyno kultūrą, gamtą ir istoriją
 • Kelionės metu aplankysite net keturias salas (Luzono, Palavano, Sebu ir Boholio)
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos

Kelionės aukso fondas

 • Luzono sala  -  įspūdingi kalnai, vulkanai ir lygumos, žydri ežerai ir balto smėlio paplūdimiai.
 • Manila – chaotiškas Filipinų megapolis, gyvybe pulsuojantis kontrastų miestas.
 • Kvapą gniaužiantis žygis į Pinatubo ugnikalnį neįprastu kraštovaizdžiu, panašiu į mėnulio peizažą.
 • Banga-an ryžių terasos – vienas labiausiai įkvepiančių žmogaus rankomis sukurtų stebuklų (UNESCO paveldas).
 • Sagada – Filipinų mistikos ir paslapčių sostinė.
 • Pažintis su unikalia laidojimo tradicija - šiek tiek baugūs, bet labai egzotiški ant uolų kabantys karstai.
 • Boholis- neįmintų paslapčių bei egzotiškų gyvūnų sala pasidabinusi vešliomis džiunglėmis.
 • Magiškos Boholio salos „šokoladinės kalvos“, kurias būtina pamatyti kiekvienam kelionių gurmanui.
 • Tarsyrai – mažiausi ir seniausi pasaulio primatai, kurie privers suminkštėti net kiečiausią širdį.
 • Sebu sala – Visajų salyno širdis, tikroji Pietų Filipinų karalienė.
 • Garsiojo keliautojo F.Magelano kryžius.
 • Palavano sala – pasakiškų atostogų sala, pati paslaptingiausia Filipinų salyne, traukianti laukinės gamtos bei aktyvaus poilsio mylėtojus savo paslaptingais urvais, tyro vandens kriokliais, vešliais miškais pilnais egzotinių paukščių, įspūdingais kalkakmenio skardžiais, iškylančiais virš turkio žydrumo vandenyno, kurio koralai knibždėte knibžda įvairiaspalvėmis žuvimis.
 • Puerto Princesa – tropikų rojus,  pagrindinis Palavano salos miestas, kur judrus komercinis gyvenimas ir pramogos verda visai netoli balto smėlio paplūdimių ir žaliuojančių miškų.
 • Paslaptimi dvelkianti bene ilgiausia pasaulyje Sabango požeminė upė –dar vienas Palavano salos gamtos turtas, 2011 metais įtrauktas į Septynių naujųjų pasaulio gamtos stebuklų sąrašą.
 • Poilsis El Nido kurorte – charizmatiškiausiame ir jaukiausiame miestelyje Palavano salos šiaurėje. Dažnai jis tituluojamas gražiausia vieta Filipinuose. Povandeninio pasaulio mylėtojai teigia, kad tai viena puikiausių vietų pasaulyje.

 

 • 9 nakvynės 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), pensionuose, svečių namuose su pusryčiais (esant ankstyvam išvykimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas).
 • 4 nakvynės su pusryčiais pajūrio kurorte.
 • 8 pietūs ekskursijų metu.
 • Visi pervežimai pagal programą.
 • Kelto Boholio sala – Sebu sala bilietai.
 • 3 vietiniai skrydžiai.
 • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą).
 • Žygis į Pinatubo ugnikalnį.
 • Išvyka į ryžių terasas ir Banga-an kaimelį.
 • Plaukimas požemine Sabango upe.
 • Vietinių anglakalbių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Įėjimo bilietai į lankytinus objektus pagal programą.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja apie 750 EUR – 900 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Kitas maitinimas ir ekskursijos, nenurodytos programoje.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

1 diena

SKRYDIS: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Azijos miestas – Manila.

diena. Manila.

Atvykimas į tarptautinį Manilos oro uostą, esantį Luzono saloje. Ši sala – didžiausia Filipinų Respublikoje. Joje yra sostinė Manila, tarptautinis oro uostas, net keli ugnikalniai ir žymiosios ryžių terasos.

Filipinų salynas išsimėtęs Ramiajame vandenyne, Pietryčių Azijoje. Visą archipelagą sudaro 7107 salos, tačiau juokaujama, kad po kiekvieno potvynio jų lieka vis mažiau. Tik 1000 salų yra didesnės nei 1 kv.km., o pavadinimus turi tik trečdalis. Filipinai plotu prilygsta Italijai, tačiau tai yra vienas didžiausių salynų pasaulyje, kuriame gyvena beveik 100 mln. gyventojų. Filipinai labiausiai žavi kiekvieną ten nuvykusįjį savo laukine, dar mažai civilizacijos paliesta gamta ir optimizmu trykštančiais, nuoširdžiais žmonėmis. Filipinuose nėra ypač vertingų architektūros paminklų išlikusių šventyklų ar kitų statinių – ko paprastai važiuojama žiūrėti į svečius kraštus. Ši šalis – gamtos stebuklas... Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.


diena. Manila – Klarkas.

Po pusryčių pradėsite pažintį su chaotiškuoju Filipinų megapoliu - Manila. 1571m. miestą įkūręs ispanų konkistadoras Miguel Lopoze de Legazpi Manilą paskelbė Filipinų sostine. Ispanų valdžia tęsėsi daugiau nei 300 metų, kol Filipinai buvo perleisti JAV. Vėliau Manila taip išgražėjo ir prasiplėtė, jog buvo vadinama “Azijos Paryžiumi”. Tai buvo klestintis prekybos centras, daugiakultūris miestas, kuriam buvo prognozuojama šviesi ateitis. Viską pakeitė Manilą užklupęs ir visa savo jėga sudrebinęs Antrasis pasaulinis karas. Didžios miesto vizijos buvo sugriautos kartu su “Azijos Paryžiaus” pastatais, o Manilos vardas minimas kartu su Varšuva, Hirošima ir Hamburgu – miestais labiausiais nukentėjusiais per Antrąjį pasaulinį karą. Dabar Maniloje, vadintoje Rytų Perlu, varguolių lūšnelės kukliai glaudžiasi stiklinių daugiaaukščių šešėlyje. Manilos lūšnynuose gyvena ~4mln. žmonių – beveik 35% sostinės gyventojų. Nuolat bruzdančiomis miesto gatvėmis, tarsi arterijomis, nepaliaujamai teka sostinės gyvenimas. Tai miestas, kuris besiskindamas kelią pro kolonijinės Ispanijos ir vartotojiškos JAV palikimą, kuria savitą chaotišką kultūrą. Ne veltui garsus lietuvių keliautojas Matas Šalčius Filipinus pavadino Mažąja Pietryčių Azijos Amerika. Jis buvo ne vienintelis lietuvis garsinęs mūsų šalies vardą Filipinuose. Biologas Pranciškus Baltrus Šivickis 1922-1928m. dėstė Manilos universitete, 1923m. Mindoro saloje įkūrė biologinę stotį, domėjosi Filipinų kultūra bei papročiais.

Ekskursijos po Manilą metu apsilankysite Rizalio parke - ramybės oazėje vidury miesto. Šis parkas skirtas Filipinų nacionaliniam didvyriui Jose Rizaliui, kovojusiam prieš ispanų valdžią. Čia jam buvo įvykdyta mirtiems bausmė. Pabuvosite Intramuros – seniausiame Manilos rajone, apsuptame storomis akmeninėmis sienomis. Bastionais sutvirtintos sienos saugojo apie 64 hektarus užimančią teritoriją, kurioje stovėjo didingi ispanų aukštuomenės namai, valdžios pastatai, bažnyčios, vienuolynai ir kiti svarbūs pastatai. Pats pavadinimas Intramuros, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „aptvertas sienomis“. Aplankysite seniausią Filipinuose San Augustino bažnyčią, pastatytą tarp 1587 ir 1606 metų. Nors Antrojo pasaulinio karo metais Intramuros rajonas buvo visiškai subombarduotas, ši bažnyčia išliko beveik neapgadinta. Pamatysite Santjago Fortą, kuris kadaise simbolizavo ispanų kariuomenės jėgą. Čia kalėjo J. Rizalis, kurio paskutinę kelionę į egzekucijos vietą žymi bronziniai pėdsakai. Po ekskursijos išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Pinatubo ugnikalnis.

Ši kelionės diena skirta aktyvaus poilsio mėgėjams! Po ankstyvų pusryčių viešbutyje (arba pasiėmus pusryčių paketus) Jūsų lauks dienos išvyka į  Pinatubo ugnikalnį! Tai vienas didžiausių ugnikalnių Filipinuose, po 1991 m. išsiveržimo tapęs ir vienu žymiausiu pasaulyje. Išsiveržęs ugnikalnis nusinešė daugiau nei 700 žmonių gyvybes. Ant aplinkinių miestelių pasipylė kumščio dydžio akmenų lietus, o visą salą lyg sniegas padengė pelenai. Kaip tik tuo metu šiaurinį Luzoną užklupęs taifūnas išsiveržusius pelenus pavertė į purvo nuošliaužą, kuri judėdama žemyn nuo viršūnės naikino beveik viską savo kelyje. Sustingusi nuošliauža sukūrė neįprastą kraštovaizdį, panašų į mėnulio peizažą, kuriame iki šiol galima pamatyti tik nedideles žalumos užuomazgas. Po sprogimo kalno viršūnė įgriuvo, suformuodama didžiulę 2,5 km skersmens kalderą, kurioje susiformavo ežeras. Pradžioje jis buvo labai mažas, o vanduo labai rūgštus ir karštas (~40 oC), tačiau gausūs lietūs jį atvėsino ir praskiedė.

Iki žygio pradžios vietos keturviečiais džipais bekele važiuosite pro Varnų slėnį. Šį slėnį JAV karinės pajėgos anksčiau naudojo kaip bombų sprogdinimo  poligoną. Aplink atsiveriantys pelenais nukloti laukai primins mėnulio kraštovaizdį, išraižytą sraunių akmenuotų upelių. Atrodo, jog čia niekas negalėtų gyventi, tačiau nenustebkite jei važiuojant pamatysite slėnyje žaidžiančius vaikus. Ugnikalnio teritorijoje gyvena vietinė Aitų gentis. Manoma, jog jie yra artimiausi pirmųjų Filipinų salyno gyventojų palikuonys. Aitai tiki, jog Pinatubas - dievo Apo Namalyari, teikiančio apsaugą ir gerovę, namai.

  Džipams sustojus, eisite į 2val. žygį iki Pinatubo kalderos ežero. Žygiui būtina tinkama apranga ir trekingo batai. Akmenuotu taku keliausite apie 5,5 km. Iki kalderos ežero likus apie 1km. takas kils stačiau aukštyn ir po ~20 min. prieisite žygio tikslą! Žygio nuovargį atpirks kelio pabaigoje atsivėręs nuostabus ežero vaizdas. Reklaminiuose bukletuose dažniausiai ežero spalva turkio mėlynumo, tačiau atvykę galite nustebti. Dėl ne visai žinomų priežasčių ežero spalva kinta nuo žalsvai mėlynos iki rusvos, o kartais net juodos. Deja, maudytis dėl cheminių medžiagų kiekio vandenyje negalima. Esant galimybei, valtele perplauksite į kitą kraterio pusę, kur vanduo burbuliuoja lyg verdantis, o į pakrantės smėlį užkastas kiaušinis po 30 min. būtų paruoštas valgyti. Grįžę atgal prie džipų, vyksite į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

Pastaba: Tiems, kas nenorės dalyvauti žygyje, pasiūlysime alternatyvią išvyką, pvz. ekskursiją po aplinkinius kaimelius ir  pažintį su jų gyventojų buitimi.

diena. Klarkas - Banavė.

Pusryčiai. Šiandien – tranzito diena. Jūsų lauks ilgas kelias šiaurės kryptimi link Banavės – ryžių terasų sostinės. Stebėsite, kaip keičiasi kraštovaizdis ir Luzono salos lygumas keičia aukštikalnės. Žaliuojančiais serpantinais kildami aukštyn, gėrėsitės atsiveriančiais fantastiškais kalnų ir slėnių vaizdais. Masyvūs Kordiljeros kalnai Luzono centre pakeri didybe, mistika, savotišku laukiniu grožiu. Didžiausias Kordiljeros kalnų stebuklas – ryžių terasos, dar vadinamos Aštuntuoju pasaulio stebuklu. Vėlyvą popietę pasiekus kalnų miestelį Banavę, esant galimybei vyksite apžiūrėti netoliese esančių ryžių terasų. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Banavė – Banga-An ryžių terasos– Banavė.

Pusryčiai. Privačiu džipniu vyksite apžiūrėti Banga-an ryžių terasų ir vietinių kaimelių. Džipnis - tai tradicinė transporto priemonė Filipinuose, amerikietiško džipo ir nedidelio autobuso hibridas. JAV džipus naudojo kare prieš Filipinus okupavusią Japoniją. Po amerikiečių pergalės salyne liko tūkstančiai džipų. Juos prailginę ir įmontavę dvi ilgas sėdynes keleiviams, vietiniai džipnius pavertė viena populiariausių transporto priemonių Filipinuose. Dabar miesto gatvėmis zuja daugybė įvairiausiomis spalvomis išmargintų džipnių. Gyventojai jais gabena viską: nuo ryžių maišų iki gyvų vištų ir paršelių. Dažniausiai miesto gatvėmis riedantys džipniai yra be langų ir durų. Stotelėse stoja jie retai. Vairuotojas tiesiog sumažina greitį tiek, kad būtų patogu keleiviams iššokti lauk arba įšokti į mašinos vidų. Net jei atrodo, kad mašina prigrūsta žmonių, joje visada atsiras vietos dar vienam keleiviui ir jo kroviniui. Šia unikalia transporto priemone keliausite link vienos įspūdingiausių vietų Filipinuose – Banga-an ryžių terasų.


 

Banga - an ryžių terasos – įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sarašą kaip Filipinų civilizacijos lopšys. Nuostabus kraštovaizdis puikiai atspindi gamtos ir žmogaus harmoniją ir net nekyla abejonių, kodėl dažnai jos vadinamos „aštuntuoju pasaulio stebuklu“. Terasos pakyla į įspūdingą 1 525 m aukštį ir užima 10 360 kv. km plotą. Jei sujungtume visas terasas į eilę, jos nusidriektų per pusę pasaulio arba būtų 10 kartų ilgesnės nei Didžioji kinų siena. Šiandien besigrožint lyg laiptai į dangų kylančiomis terasomis, sunku patikėti, jog jos buvo sukurtos žmogaus rankomis apytiksliai prieš 2000 metų, naudojant minimalius įrankius. Dar labiau neįtikėtina tai, jog terasos naudojamos iki šiol! Šis ryžių auginimo būdas yra paplitęs daugelyje Azijos vietų, tačiau Šiaurės Luzone esančios terasos laikomos pačiomis unikaliausiomis. Tai vienas didžiausių žmonijos inžinerinių žygdarbių ir puikiai parodo vietinių Ifugao genčių išmonę. Senieji vietos gyventojai iš akmenų ir purvo suformavo terasas, kurias sujungė kanalais bei užtvankomis. Jas pripildė vandeniu, ištekančiu iš kalnų šaltinių ir versmių, taip sukurdami puikią drėkinimo sistemą, išlikusią iki šių dienų. Terasų išlaikymas reikalauja gyventojų bendradarbiavimo bei ypatingų žinių apie agroekosistemą, dirvožemį ir net mėnulio kalendorių. Tai istorinis palikimas senovės žmonių, kurie dirbdami kartu sukūrė kraštovaizdį, paremtą išmintingu ir subtiliu gamtos resursų naudojimu. Tačiau, keičiantis laikams, vis daugiau jaunų žmonių palieka kaimus ir išvyksta gyventi į miestus. Senosios tradicijos palengva užmirštamos ir ryžių terasoms iškyla grėsmė. Jau dabar apie 25% terasų yra apleistos ir pradeda nykti kartu su tūkstantmečių senumo drėkinimo sistemomis. Dėl šios priežasties Filipinų ryžių terasos 2001m. įrašytos į Pavojuje esančių pasaulio paveldo objektų sąrašą. Didėjančio turistų srauto dėka siekiama didesnės paramos terasų priežiūrai. Todėl keliautojai kviečiami aplankyti šį nuostabų žmogaus ir gamtos sukurtą stebuklą. Čia vėjyje linguojančios žalios ryžių bangos ir susikūprinusios vietinių figūrėlės tolumoje užhipnotizuos jus ir nukels į praeitį, kuomet gilios tradicijos ir vienovė su gamta buvo vienas didžiausių Filipinų tautos turtų.

Pasigrožėjus ryžių terasomis, Jūsų laukią trumpas žygis į Tam-an kaimelį, įsikūrusį panoraminiame kalnų slėnyje. Čia pabendrausite su draugiškais vietos gyventojais ir iš arčiau pažvelgsite į jų kasdienybę. Ifugao genties žmonės iki šiol laikosi senųjų tradicijų ir užsiima įvairiais amatais. Kaimelio turguje galėsite įsigyti įvairiausių rankų darbo gaminių. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Banavė - Bontokas – Sagada – Banavė.

Pusryčiai. Po ankstyvų pusryčių toliau serpantinais vyksite į Sagadą, dar vadinamą „dvasių miestu“. Pakeliui sustosite Kalnų provincijos sostinėje Bontoke ir apsilankysite Bontoko muziejuje, kuriame saugomi įvairūs vietos archeologiniai radiniai bei fotografijos, vaizduojančios skirtingų Ifugao regiono genčių kultūrą. Po apsilankymo muziejuje tęsite kelionę į Sagadą, Filipinų mistikos ir paslapčių sostinę. Keliui vedant vis aukštyn, žaliuojančias ryžių terasas pakeis spygliuočių miškai ir uolėti kalnų masyvai. Ši vietovė alsuoja senųjų genčių dvasia, paslaptimis ir kerais.

Sagada garsėja jau 2 tūkst. metų gyvuojančia  unikalia laidojimo tradicija – mirusiųjų karstus jie krauna vienas ant kito urvuose arba kabina ant uolų. Kai kurie karstai yra net 500 metų senumo! Nors mums tai atrodo kiek šiurpokas paprotys, vietiniams - tai didžiulė garbė. Pagal senovės papročius taip laidojami gali būti tik gerbtini ir turtingi žmonės. Karstą Anapilin išsiruošęs žmogus iš medžio kamieno turi išsiskobti pats. Po mirties velionį namie pasodindavo ant kedės, kad norintieji galėtų su juo atsisveikinti. Taip jis išbūdavo net iki dviejų savaičių! Tuo metu vykdavo gedulinga šventė, kurios metu velionio artimieji aukodavo dievams gyvulius: kiaules, vištas ir karves ir vaišindavo visą bendruomenę. Vėliau velionis embriono poza buvo paguldomas į karstą, talpinamą urve arba kabinamą ant uolos. Kuo aukščiau karstas pakabinamas, tuo mirusysis arčiau dangaus ir dievų. Tokiu būdu karstus apsaugodavo nuo žemės drebėjimų, potvynių ar žvėrių. Kabančius karstus  galėsite pamatyti stovėdami „Aidų slėnyje“.

Taip pat aplankysite senuosius Lumiang laidojimo urvus. Juose sukrauta daugiau nei 100 ne vieną amžių menančių karstų. Ant daugumos jų galima pamatyti išraižytą driežą, kuris yra ilgo gyvenimo ir vaisingumo simbolis. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Banavė – Manila.

Po pusryčių paliksite Banavę ir išvyksite atgal į Manilą. Keliaudami per centrinę Luzono salos dalį, stebėsite besikeičiančiantį miestų, kaimelių ir dirbamos žemės kraštovaizdį. Kadangi ši salos dalis pasižymi ypatingu derlingumu, apie 41 proc. šio regiono naudojama žemdirbystei.  Būtent iš čia visai šaliai tiekiama daugiausiai ryžių. Centrinis Luzono salos regionas taip pat garsėja festivaliais. Čia kiekvienas miestelis turi savo atskirą šventę. Jų būna įvairiausių: nuo Didžiulių žibintų parado San Fernande iki Vaisingumo apeigų Obando mieste. Kelionės metu stabtelėsite pasigėrėti vaizdais ir papietauti. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Manila – Boholio sala.

Po ankstyvų pusryčių vyksite į oro uostą skrydžiui į egzotišką Boholio salą centriniame Filipinų salyne. Tai nedidelė ir mažai apgyvendinta vešliomis džiunglėmis pasidabinusi sala. Jos krantus puošia nardytojų pamėgtos įlankos su koraliniais rifais ir balto smėlio paplūdimiai. Boholio sala turistus vilioja garsiosiomis Šokoladinėmis kalvomis. Smaližiams teks nusivilti – jokio šokolado čia nėra. Šį pavadinimą jos įgijo dėl rudos spalvos, kuria kalvos nusidažo sausojo sezono metu. Šiuo metu suskaičiuojama ~1500 kalvų, kurių aukštis nuo 30 iki 50 metrų. Išvydus visą slėnį nusėtą lyg piltuvėliu ar rankomis suformuotomis kalvomis, kyla mintis kaip jos čia atsirado ir kam jos skirtos?

Iki šios dienos geologai neranda tikslių atsakymų į šiuos klausimus ir nesutaria, kaip ant Boholio salos vidurio plokščiakalnio atsirado šios neįprastos klinčių kalvos. Viena iš legendų teigia, jog kadaise čia gyveno jaunas ir stiprus milžinas Arogo, kuris pamilo paprastą mirtingąją merginą. Jai mirus Arogo graudžiai verkė, o jos ašaros krito žemyn ir virto kalvomis simbolizuojančiomis jo gedulą. Visgi populiariausia hipotezė yra ta, kad kūginės kalvos atsirado iš susidariusių koralinių rifų formuojantis Boholio salai. Šokoladinės kalvos - nepakartojamas reginys, paliekantis neišdildomą įspūdį. Pakeliui sustosite susipažinti su mažiausiais ir seniausiais pasaulio primatais tarsyrais arba kitaip - ilgakulniais.

Šie delno didumo padarėliai veisiasi tik pietryčių Azijos salose. Maži ir pūkuoti tarsyrai panašūs į nedideles beždžionėles. Tarsyrai – seniausi primatai, kurių giminė žemėje gyvuoja jau 45 mln. metų. Dienos metu jie snaudžia lapų pavėsyje, o supratę, kad juos stebi, atmerkia didžiules geltonas akis ir pradeda tyrinėti aplinką. Pasislėpti nuo jų – sunku. Galvą tarsyrai gali pasukti net 360 laipsnių kampu! Stipriais pirštais jie tvirtai laikosi įsikibę už šakų ir, esant reikalui, mikliai šokinėja nuo vienos šakos ant kitos. Dėl ilgų galinių kojų, šie gyvūnėliai gali nušokti iki 5m! Nors jie atrodo nekaltai, tarsyrai yra vieninteliai visiškai mėsėdžiai primatai. Jie dažniausiai medžioja įvairius vabzdžius, varles, driežus ar nedidelius paukščius. Kadangi tarsyrai gali atsivesti tik po vieną jauniklį per metus, jie priversti kovoti už išgyvenimą. Dėl savo patrauklumo tarsyrai labai paklausūs juodojoje rinkoje, todėl pamažu nyksta. Po pažinties su švelniaisiais Boholio gyventojais, esant galimybei, baržos tipo laivu vyksite į vaizdingą kruizą Loboko upe. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Boholio sala – Sebu sala - Skrydis į Palavano salos sostinę Puerto Princesą.

Ankstyvi pusryčiais viešbutyje arba pusryčių dėžutės. Vyksite į uostą ir keltu plauksite į Sebu salą, tikrą Pietų Filipinų karalienę. Čia 1521 m. išsilaipino keliautojas F. Magelanas kartu atveždamas ir katalikų tikėjimą. Salai, esančiai Filipinų vidury, dar priklauso daugiau nei 150 mažų salelių. Atvykus nesunku pastebėti, kodėl šią salą vis dažniau į savo planus įtraukia keliautojai po Aziją, kurie čia gali susipažinti su turtinga istorija, daugialype kultūra ir su žaviais,  svetingais ir linksmais vietos gyventojais. Atvykus Jūsų lauks trumpa ekskursija po Sebu miestą. Ekskursijos metu pamatysite Magelano kryžių. Tai kopija kryžiaus, kurį garsusis keliautojas pastatė pažymėdamas naują Romos katalikų teritoriją. Pats Magelanas buvo nužudytas vieno iš Visajų genčių vadų, Lapu-Lapu, vizito į šalia esančią Mactan salą metu. Šalia keliautojo kryžiaus stovi ir bronzinė genties vado statulėlė, pažymėdama tragišką rytų ir vakarų atstovų susitikimą.

Taip pat apsilankysite San Pedro Forte. Tai pirmoji europiečių tvirtovė naujai atrastose žemėse. Iškilęs bastionas liudijo ispanų galybę, kuriant imperiją, apėmusią visą Filipinų salyną ir išsilaikiusią 500 metų. Pamatysite seniausią katalikių bažnyčią Sebu saloje - Santo Nino baziliką. Baziliką, pastatytą pačioje Sebu miesto širdyje.  Ji  stovi toje vietoje, kur buvo rasta Santo Nino, juodaodžio Jėzaus, skulptūrėlė. Su visa salos istorija galėsite susipažinti žvelgdami į Sebu istorinio paveldo monumentą, pastatytą iš betono, bronzos, žalvario ir plieno. Čia vaizduojamos pačios svarbiausios scenos iš salos gyvavimo istorijos: nuo Filipinų, dar nepaliestų civilizacijos, iki kolonijinių laikų, 1896-ųjų metų revoliucijos ir Filipinų Respublikos gimimo. Po ekskursijos vyksite į oro uostą skrydžiui į Palavano salos sostinę Puerto Princesą. Palavano sala ištįsusi ~600 km į vakarus nuo Filipinų jūros iki pat Borneo. Tai viena mažiausiai urbanizuotų ir apgyvendintų Filipinų salų, išsaugojusi daug nepaliestos gamtos plotų. Daugelis sutiktų, jog Palavano sala - pati paslaptingiausia Filipinų salyne. Įspūdingi kalkakmenio skardžiai iškyla virš turkio žydrumo vandenyno, kurio koralai knibždėti knibžda įvairiaspalvėmis žuvimis. Čia taip pat glaudžiasi penkių retų rūšių jūriniai vėžliai. Sala vilioja keliautojus savo gamta: paslaptingais urvais, tyro vandens kriokliais ir vešliais miškais, pilnais egzotinių paukščių. Tai pasakiškų atostogų sala! Pagrindinis Palavano miestas Puerto Princesa – tropikų rojus, kur judrus komercinis gyvenimas ir pramogos verda visai netoli balto smėlio paplūdimių ir žaliuojančių miškų. Kalnų grandinė dalina miestą į dvi dalis: Vakarų ir Rytų pakrantes. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Puerto Princesa – Sabangas – El Nido.

Po pusryčių vyksite link Sabango požeminės upės nacionalinio parko.  Čia galite išvysi laukines makakas, žaismingas voveres bei egzotinius paukščius, kai kurie jų būdingi tik šiai vietovei. Iš Sabango uosto valtimi plauksite iki netoliese esančios įlankos. Tuomet džiunglių taku pėsčiomis eisite iki Požeminės upės.

Būtent ši upė yra dar vienas Palavano salos gamtos turtas, 2011 metais įtrauktas į Septynių naujųjų pasaulio gamtos stebuklų sąrašą. Ji tituluojama bene ilgiausia požemine upe pasaulyje. Prasigraužusi kelią pro kalkakmenio kalnus upė vingiuoja po Palavano salos kalvomis daugiau nei 8km, kol įteka į Pietų Kinijos jūrą. Urve, kuriuo teka upė, susidarė aukšti požeminiai tuneliai, didžiuliai stalaktitų ir stalagmitų dariniai bei keletas olų. Po 4-5 asm. būsite įsodinti į nedidelę valtelę ir, lydimi vietinio gido, pasileisite gilyn į urvą. Čia tvyro visiška tamsta ir tik vedlio turimas žibintas nušvies jums kelią. Plauksite apie 1,5km. Urve pasijusite lyg kitame pasaulyje.

Susiformavę stalagmitai ir stalagtitai primins įvairias formas ir gyvius, o žibinto šviesa suteiks joms dar daugiau mistikos. Gidas papasakos įdomių istorijų apie urve esančią „katedrą“, „Mergelę Mariją“ ir net „Šeron Stoun“. Plaukimo metu rekomenduojama netriukšmauti. Šią vietą mėgsta ne tik turistai, bet ir šikšnosparniai. Po pietų išvyksite į salos šiaurėje esantį El Nido kurortą (kelionės trukmė 5-6 val.).

El Nido – charizmatiškiausias ir jaukiausias miestelis, nedidelis kurortas Palavano salos šiaurėje, prie pat Baquit archipelago. Dažnai jis tituluojamas gražiausia vieta Filipinuose. El Nido pakerės Jus savo neeiline gamta: nuostabios įlankos, skaidrus vanduo, uolos, stačiai išnirusios iš jūros gelmių ir laukiniai balto smėlio paplūdimiai. Povandeninio pasaulio mylėtojai teigia, kad tai viena gražiausių vietų pasaulyje. Nardytojus vilioja įspūdingi koralų rifai bei įvairiaspalvių žėrinčių žuvyčių  būriai. Čia nerasite tradicinio kurortų restoranų šurmulio, įkyrių prekeivių ir triukšmingų barų. Palyginus su Tailando turizmo girnomis, čia tyku ir ramu. Tradiciniam filipiniečių laiveliui skrodžiant turkio žydrynės Pietų Kinijos jūrą, akimirksniu pamiršite visus vargus. Reiktų paminėti, kad El Nido elektra būna tik pusę paros, o internetas dar trumpiau. Ilsėdamiesi epamirškite palepinti savo gomurio. Viešbučio arba kurorto restoranuose paragaukite šviežių, ką tik iš vandenyno parplukdytų ir išmaniai paruoštų jūros gėrybių. Nakvynė viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. Poilsis prie jūros.

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba pasirenkamos ekskursijos (už papildomą mokestį).

El Nido apsuptas salų ir salelių, tad po jas organizuojami pasiplaukiojimo turai vietinėmis valtelėmis. Turai yra standartizuoti, valdžios reguliuojamomis kainomis. Vietinė valtis bangka – nedidelis laivelis, šonuose remiamas poros pailgų atramų. Į mažesnius telpa pora žmonių, į didžiuosius - koks dvidešimt.  Puiku plaukti mėlyniausia jūra, stebint, kaip valties atramos teškia vandenį, o fone keičiasi į jūrą smengančios uolinės salos, kurios gražiai atsispindi lygiame vandenyje.

Pasirinkę visos dienos trukmės A turą, pirmiausia Miniloc saloje lankysite tobulo apskritimo formos Mažąją Lagūną, įrėmintą vertikalių akmens sienų.  Didžioji Lagūna lyg sargybinių apsupta aukštai iškilusių klinčių uolų ir dažnai vadinama klinčių labirintu. Nors čia ypač seklu, praplauksite kelias vietas, kur galima įšokti į vandenį ir atsigaivinti. Vandens gyvūnijos čia nedaug, tačiau jūros ežių tikrai išvysite. Plaukiant lagūna gilyn, apima jausmas tarsi sklęstumėt kita dimensija, apsupti nežemiškų vaizdų. Krištolo skaidrumo mėlynuose vandenyse atsispindi pro uolų viršūnes prasiskverbę saulės spinduliai. Kita stotelė – Simizu sala, kuri pavadinta Japonijos naro, mirusio šios salos povandeninio urvo tyrinėjimo ekspedicijos metu, garbei. Tai dar viena neįtikėtino grožio sala, kurioje norėsis likti amžinai. Vienas išskirtinių salos bruožų - juodo kalkakmenio akmenys, tarsi skustuvo ašmenys, styrantys tiesiai iš balto smėlio. Dėl išskirtinės vandens gyvūnijos pasaulio įvairovės, Simizu sala laikoma viena gražiausių vietų nardymui El Nido regione. Egzotinių žuvų ir koralų įvairovė atims žadą. Tapybiški Simizu salos vaizdai prašyte prašysis nufotografuojami.  Priplaukę Slaptąją Lagūną, prie jos rasite ne vieną lūkuriuojančią valtį. Į aukštų uolų saugomą lagūną galima patekti tik pro siaurą plyšį kalkakmenio sienoje. Plyšys yra toks nedidelis, kad pro jį turistai turi praplaukti patys.  Šiandien ši vieta yra labiau ypatinga nei slapta, keliautojus  pakerinti stulbinančiais vaizdais. Pasiekę 7 komandosų paplūdimį, išgirsite pasakojimą, kad netoliese buvo įstrigęs didžiulis žvejybinis laivas. Po trijų dienų įgula nusprendė laikinai apsistoti saloje ir joje gyveno tris mėnesius, kol buvo pataisytas jų laivas. Vėliau vietiniai čia atrado akmenį su išraižytais žodžiais „Septyni komandosai“ ir pamanė, kad tai buvo įstrigusio žvejybinio laivo pavadinimas. Kita istorija byloja, kad paplūdimio pavadinimas kilo nuo kurį laiką čia gyvenusių septynių kareivių. Balto smėlio paplūdimyje išvysite kokoso palmes, išsirikiavusias tarsi kareiviai, laukiantys mūšio.

Be aprašytojo A turo, dar siūlomi visos dienos turai B ir C (ilgiausias) ir daug kitų pramogų. Neabejojame, kad puikiai pailsėsite El Nido kurorte, vadinamame tropikų rojumi, garsėjančiame įspūdingais peizažais ir šalia esančiu akmeniniu salynu. Nakvynės viešbutyje, pensione, svečių namuose.

diena. El Nido (Puerto Princesa) - Manila – Azijos miestas – Europos miestas - Ryga/Varšuva/Vilnius.

Po pusryčių išvykimas į El Nido oro uostą arba grįžimas į Puerto Princesą. Skrydis  į Manilą. Skrydis iš Manilos į Europą.

diena. Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina asmeniui 2-iečiame kambaryje 2099 EUR.

Priemoka už vienvietį kambarį asmeniui nuo: 460 EUR.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina