Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Estijos gamtos lobynas 4d.

 • Soomaa nacionalinis parkas – kerintis uždaru pelkių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu.
 • Pakri iškyšulys – uolėtas kalkakmenio krantas, stačiai besileidžiantis į Suomijos įlanką.
 • Estijos kriokliai – viena įspūdingiausių lankytinų vietų.
 • Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – kvapą gniaužiantys akmeningi pajūrio kraštovaizdžiai,  išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai.
 • Dienos kruizas į paslaptingąsias Naisaro ir Aegna salas.
 • Viduramžiais alsuojantis Talinas.
 • Viena paslaptingiausių vietų Estijoje – Rummu povandeninis kalėjimas.
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Taline (netoli senamiesčio).
 • Kelionė autobusu,
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Taline dviviečiuose kambariuose,
 • grupės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 60 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR, pietums ~ 40 EUR.

 

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją vaizdinga Baltijos jūros pakrante, vadinama “Saulėtu krantu”. Aplankysite akmeningąjį Vidžemės pajūrį su įspūdingomis raudonojo smiltainio atodangomis ir viena įspūdingiausių Veczemju uola su grotomis. Pasivaikščioję Latvijos pajūriu, keliausite į Soomaa nacionalinį parką Estijoje, kerintį uždaru pelkių, upių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu. Tai vienas iš penkių Estijos nacionalinių parkų, svarbus dėl čia išlikusios pirmykštės gamtos. Parkas garsus vadinamuoju „Penktuoju sezonu“, kuomet pavasarį potvynis apsemia didžiąją dalį parko teritorijos. Vandens lygis kartais pakyla metrą ar daugiau, o potvynis gali trukti ir keletą savaičių. Vasarą nacionalinis parkas siūlo įvairius pažintinius maršrutus gamtos mėgėjams. Keliausite Ingatsi pažintiniu taku, kurį supa tvenkinukai – tai didesni, tai mažesni, ar jau išdžiūvę ežerėliai. Nuo apžvalgos bokštelio atsivers puikus vaizdas į pelkę. Tylą pagyvina įvairiausių paukščių čiulbėjimas. Iš Soomaa nacionalinio parko kelionę tęsite į Pakri iškyšulį. Pravažiuosite Paldiski miestelį, kažkada buvusį viena didžiausių povandeninių laivų bazių Rytų Baltijos regione, liaudyje vadinamą „Pentagonu“. Aplankysite uolėtą Pakri kalkakmenio krantą, stačiu šlaitu besileidžiantį į Suomijos įlankos vandenis. Nuo Pakri uolos, iškylančios 35m virš jūros, esant geram orui, gėrėsitės Baltijos jūros platybėmis, Pakri salos vaizdu. Kiek pavažiavę aplankysite antrą pagal dydį Estijoje Keilos krioklį. Jo plotis apie keliasdešimt metrų, o vandens srautas krenta kalkakmenio uola 6 metrus žemyn. Šalia esantis Keila Joa dvaras vietovei suteikia ypatingo žavesio. Išvykimas į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į Lahemos nacionalinį parką. Pakeliui aplankysite plačiausią (50m pločio) Estijoje Jagalos krioklį, kurio vandens srautas krenta nuo 8m aukščio kalkakmenio uolos į daugiau nei per tūkstantį metų susiformavusią klinčių „taurę“. Šniokščianti milžiniška vandens masė daro įspūdį savo didingumu. Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – tikras gamtos mylėtojų rojus. Šis didžiausias šalies nacionalinis parkas buvo įsteigtas 1971m. 725 kv.km ploto parko teritorija apima keturis pusiasalius, išsikišusius į Suomijos įlanką, daugybę mažų salelių ir žemyninį ruožą. Lankytojus stebina ne tik kvapą gniaužiantys akmeningi pajūriokraštovaizdžiai, bet ir išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai. Pažintį su Lahemos nacionaliniu parku pradėsite nuo Palmsės kaimelio, kuriame yra gražiausia barokinė dvarvietė Estijoje – Palmsės dvaras*. Aplankysite čia esantį muziejų, pasakojantį dvaro istoriją, pasivaikščiosite po parką. Apžiūrėsite išlikusius ūkinius pastatus: kalvę, spirito varyklą, arklides, palmių namą. Iš Palmsės dvaro keliausite į Vergi pusiasalį, kurio raižytoje pakrantėje aplankysite senąjį žvejų kaimelį Altją. Autentiškos medinės trobos su šiaudiniais stogais leidžia pažvelgti į praėjusius laikus, kai vietinių gyvenimas priklausė nuo jūros. Kaimo karčiamoje galėsite paragauti senovinių estų patiekalų**. Vėliau keliausite į vieną mažiausių Lahemos parko pusiasalių Kasmu, išsiskiriančiu ledynmečio suformuotu kraštovaizdžiu – didžiuliais rieduliais ir romantiškomis uolomis, akmenuota pakrante bei vienu žaviausių Estijos kaimelių – Kasmu. Iš Kasmu kaimo keliausite riedulių taku (akmenų lauku) vedančiu kerinčia pakrante iki pusiasalio galo. Akmenų laukas – tai paslaptinga riedulių viešpatija. Kasmu kaimelyje aplankysite laivybos muziejų*. Eklektiška muziejaus ekspozicija pagerbia kaimo jūrinę praeitį. Esant galimybei, vikingų laivu plauksite* Suomijos įlanka. Vakare grįšite į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Dienos kruizas*** į Naisaro ir Aegna salas. Pažintį su salomis pradėsite nuo Naisaro salos, į kurią Talino įlanka plauksite apie valandą laiko. Naisaras – tai šešta pagal dydį (18,6 kv.km) Estijai priklausanti sala. Keliaudami po ją mėgausitės nuostabiais gamtos vaizdais, klausysitės šimtmečių senumo istorijų... Saloje leisitės į valandos pažintinę kelionę kariuomenės transporto priemone (sunkvežimiu), žygiuosite laukiniais miško takais, kur Jūsų lauks paslaptingas imperatorių laikus menantis fortas, Petro I-ojo tvirtovės griuvėsiai. Pasimėgausite įspūdinga jūros panorama nuo švyturio apžvalgos aikštelės (45m). Apžiūrėsite unikalų siaurąjį geležinkelį, saloje nutiestą 1912m. Pietūs*. Iš Naisaro salos plauksite į Aegna salą. Tai viena mažiausių salų, esančių Talino įlankos teritorijoje, jos plotas tik 3 kv.km. Sala dėmesį traukia švariais smėlio paplūdimiais ir laukine gamta. Atplaukę leisitės į pažintį su paslaptinga šios salos gamta ir istorija. Vakare, parplaukę į Taliną, vyksite į apžvalginę ekskursiją po miestą autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, Talino televizijos bokštas, tarptautinis jūrų uostas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kink in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti viduramžių užeigoje „Trečiasis drakonas“. Ši užeiga įsikūrusi Talino rotušėje. Miesto gyventojai ir svečiai į „Trečiąjį drakoną“ užsuka paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių. Išvykimas iš Talino. Kelionė į vieną iš paslaptingiausių Estijos vietovių – Rummu povandeninį kalėjimą. Sovietų Sąjungos laikais čia veikė kalėjimas, kurio kaliniai priverstinai dirbo kalkakmenio kasykloje – jie iškasė klinčių karjerą. Kai Estija atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos, vandens siurbliai buvo tiesiog išjungti ir kalėjimo teritoriją apsėmė vanduo. Nei kalėjimo, nei kasybai naudotų įrankių niekas negelbėjo – viskas buvo palaidota po vandeniu, o dalies statinių be nardymo įrangos nė nepamatysi. Dabar Rummu karjeras yra viena mistiškiausių nardymo vietų ne tik Baltijos jūros regione, bet ir visame pasaulyje. Dėl skaidraus vandens estai šią vietą praminė “Mėlynąja lagūna”, o skaidriai žydras vanduo primena kalnų ežerą. Pasivaikščiosite po klinčių kalnus. Iš tolo apžiūrėsite kalėjimo pastatus. Pageidaujantys galės išsimaudyti karjere. Išvykimas iš Rummu, kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1500 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina