Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

ESTIJA... PAŽINTIS SU MAŽIAUSIA BALTIJOS VALSTYBE 3D./ 2N.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida
   


1 diena: Vilnius – Tartu (540 km)
Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykimas į Tartu – seniausią miestą Baltijos šalyse. Ekskursija po Tartu senamiestį: Rotušė, universitetas, observatorija, katedros griuvėsiai, Angelų ir Velnių tiltai, Tėvo ir sūnaus, Barklajaus de Toli, Dviejų Vilde paminklai. Lankomas vienintelis Baltijos šalyse *mokslo populiarinimo centras AHHAA. Centras supažindins Jus su intriguojančiu mokslu ir technologijomis. Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, t.y., taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite sau viską ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama! Apie 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų. Pagal galimybę aplankomas sferinis *planetariumas, kuriame galima stebėti milijonus žvaigždžių ir žiūrėti filmus apie kosmosą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena: Tartu – Puhtitsa vienuolynas (120 km) – Kohtla-Jervė (30 km) – Jagalos krioklys (130 km) – Talinas (30 km)
Pusryčiai. Išvykimas link Puhtitsos vienuolyno. Atvykimas į nedidelę Kuremae gyvenvietę, kuri yra garsi čia įsikūrusiu rusų stačiatikių moterų vienuolynu, įkurtu XIX a. pabaigoje. Šis vienuolynas yra vienintelis Estijoje ortodoksų vienuolynas, kuriame gali apsilankyti ir turistai, ir maldininkai. Vienuolyną supa masyvi granito siena, o kompleksą sudaro net 6 bažnyčios iš jų didžiausia – Švc.Mergelės ėmimo į dangų katedra. XVI a. šioje vietoje iškilo nedidelė ortodoksų šventykla, o XIX a. pabaigoje buvo pastatytas ir pats vienuolynas. Toliau vykstama į Kohtla-Jervę – didžiausią Estijoje skalūnų gavybos ir perdirbimo centrą. *Ekskursija į šachtas, kuriose buvo kasamas degusis skalūnas – viena iš svarbiausių Estijos naudingųjų iškasenų. Pažintis su šachtininkų darbu po žeme. Išvykimas prie plačiausio Estijoje krioklio – Jagala. Šniokščianti milžiniška vandens masė krinta iš 8 m aukščio nuo kalkakmenio uolos ir daro įspūdį savo didingumu. Maždaug 50 m pločio krioklys susidarė Jagalos upėje, maždaug 4 km nuo tos vietos, kur ji įteka į Suomijos įlanką. Krioklys yra itin gražus žiemos metu, kuomet pasipuošia apledėjusiais varvekliais. Išvykimas į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Talinas – Vilnius (600 km)
Pusryčiai. Ekskursija po Estijos sostinę Taliną. Pravažiuojama pro Talino priemiestį Piritą su olimpiniu jachtų uostu ir olimpiniu centru, aplankomi *Šv.Birgitos vienuolyno griuvėsiai. Ekskursija po Talino senamiestį: Tompėjos pilis, evangelikų liuteronų katedra, viduramžių rotušė, dominikonų vienuolynas, senieji amatininkų ir pirklių gildijos pastatai, Storosios Margaritos ir kiti gynybinės sienos bokštai, paminklai nuskendusiam kreiseriui „Undinėlė“ ir nuskendusiam keltui „Estonia“. Išvykimas link Lietuvos. Sugrįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina