Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Estija - netikėti atradimai 4d.

 • SPA malonumai Varskos kurorte.
 • Paslaptingasis Estijos kampelis – Setomaa.
 • Estijos gamtos stebuklai: Piusa smiltainio urvai, Ontikos glintas ir Valaste krioklys.
 • Peipus ežero pakrantės sentikių kaimeliai ir jų gyventojai.
 • Kohtla Jarvė – eksursija į degiojo skalūno šachtas.
 • Puhtitsa vienuolyno komplesas – vienintelis Estijoje ortodoksų vienuolynas, į kurį gali atvykti ir turistai, ir maldininkai.
 • Kelionė autobusu,
 • 3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais viviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • grupės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus. 
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 79 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~50 EUR.

1 diena

Ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją. Atvykimas į paslaptingiausią Estijos kampelį – Setomaa, kur gyvena setų tautelė. Setai laikosi savų papročių, dėvi tradicinius drabužius, iki šiol kalba savo kalba, garsėja dainavimo tradicijomis – jų dainos „lylos“ yra UNESCO kultūros paveldas. Pažintį su setais pradėsite nuo apsilankymo Obinitsos *muziejuje, kuriame susipažinsite su tradiciniu setų gyvenimo būdu, namų ūkio reikmenimis, rankdarbiais. Pažintis su setų virtuve. *Pietūs vienoje iš kaimiškų užeigėlių. Išvykimas į Piusa smiltainio olų draustinį. Piusa olos susiformavo čia pradėjus kasti kvarcinį smėlį stiklo gamybai. Lankytojų centre esančiame *muziejuje išgirsite istoriją apie šių olų atsiradimą, pažiūrėsite filmą apie Estijos gamtą. Nuo apžvalgos aikštelės išvysite kolonų formos olas ir įspūdingą smėlio katedrą su 6 metrų aukščio kolonomis. Išvykimas į Varskos miestelį, garsėjantį gydomuoju purvu ir mineralinio vandens versmėmis. Kelionė pro setų žemes, grožintis kraštovaizdžiu. Atvykimas į Varskos kurortą. Apgyvendinimas viešbutyje, įsikūrusiame gražioje vietoje prie Varskos įlankos. Čia galėsite pasimėgauti *SPA malonumais: sauna, baseinu, sūkurinėmis voniomis. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su setų žemėmis. Varskoje apžiūrėsite Šv.Jurgio ortodoksų *bažnyčią, Mikitamajoje – seniausią Estijos teritorijoje išlikusią koplyčią (1694m). Kelionė į romantišką Alatskivi *pilį. Pastatyta pagal Balmoralio pilies Škotijoje pavyzdį baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse. Pilyje apžiūrėsite kompozitoriaus Eduardo Tubino muziejų. Kelionė prie Peipus ežero – penkto pagal dydį Europoje. Jo pakrante vinguriuojantis kelias atspindi sentikių tradiciją, kad kaime turi būti tik viena gatvė, kur namai stovi vienas šalia kito. O „svogūnų kelio“ pavadinimas prigijo dėl šiose vietose auginamų itin kokybiškų svogūnų. Atvykimas į Kolkja gyvenvietę, garsėjančią pačiais geriausiais svogūnais Estijoje. Sentikių *muziejaus lankymas.  Aplankę sentinkių muziejų, *pietausite viename iš Peipaus ežero pakrantės restoranėlių. Vėliau tęsite kelionę Peipus ežero pakrante, kurioje XVIa. pabaigoje įsikūrė rusų sentikiai – religingi etninių rusų mažumų palikuonys. Gyvendami uždarai jie iki šiol išlaikė savo religiją, papročius ir  žemės apdirbimo būdą. Trumpas sustojimas prie Raja kaimelio maldos namų varpinės. Išvykimas į vieną įdomiausių Estijoje *Puhtitsos rusų stačiatikių vienuolyną. Tai vienintelis Estijoje ortodoksų vienuolynas, kurio durys yra atviros ir turistams, ir piligrimams. Nedidukė ortodoksų šventykla buvo pastatyta XVI amžiuje, o pats vienuolynas įkurtas 1891 m. Vienuolyno kompleksui priklauso net 6 bažnyčios, iš kurių didžiausia yra stulbinančio grožio Dievo Motinos Užgimimo katedra, pastatyta 1910 m. (SVARBU: moterys privalo ryšėti skaras, dėvėti sijonus arba kelnes pridengti didele skara; moterys, dėvinčios kelnes ir be skarų  neįleidžiamos). Išvykimas į Narvą. Grupės pageidavimu pažintis su Narvos centru:   miesto Rotušė, Narvos upė, dalinanti miestą į dvi dalis, Hermano tvirtovė, buvusi sunkiausiai priešui prieinama tvirtove Estijoje, Narvos upės ir Ivangorodo tvirtovės panorama nuo vieno iš gynybinių bastionų.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į Kohtla Jervę. *Ekskursija į šachtas, kuriose buvo kasamas degusis skalūnas – viena iš svarbiausių Estijos naudingųjų iškasenų. Pažintis su šachtininkų darbu po žeme. Išvykimas iš Kohtla Jervės. Kelionė Baltijos jūros pakrante grožintis Estijos gamtos stebuklu – Ontikos glintu, jūros skardžiais, iškylančiais iki 56 metrų aukščio, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūros platybes. Atvykimas prie aukščiausio Estijos krioklio – Valaste (30,5 m aukščio). Kelionę tęsite į Rakverę. Prie įvažiavimo Jus pasitiks didžiulė tauro skulptūra - miesto simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, jo aukštis – 3,5 m, o su granitiniu pagrindu siekia visus 5 metrus. Teatralizuota ekskursija po XVIa. pastatytą Rakverės Livonijos ordino pilį*. Akmeninė tvirtovė šiuo metu - gyvas muziejus. Čia ne tik susipažinsite su praeitimi, bet ir galėsite pajusti jos dvasią išbandydami daugybę pramogų. Po ekskursijos Jūsų lauks viduramžiški *pietūs. Išvykimas iš Rakverės. Kelionė link Viljandžio. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Pažintis su hanzos pirklių miesteliu Viljandi. Apžiūrėsite XIIIa. statytos Viljandi pilies griuvėsius, stūksančius ant pilies kalvos, pasivaikščiosite po Arcadia parką su fontanais ir gėlių kompozicijomis. Esant galimybei, pakilsite į Viljandi *vandens bokštą, kur nuo apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdingi šalia esančio ežero ir aplinkinių žemių vaizdai. Išvykimas iš Viljandi. Kelionė per Estiją, Latviją. Pakeliui aplankysite Duntės dvarą*, kuriame gražiausius gyvenimo metus praleido visiems gerai žinomas baronas Fridrichas Jeronimas fon Miunchauzenas. Stebuklingame Miunchauzeno pasaulyje pamatysite tuziną ančių, kurias vienu šūviu nušovė baronas, medžioklės trofėjus, medžioklinius ragus, durklus, ginklus ir paties Miunchauzeno vaškinę skulptūrą, laikančią viena virvele surištas skrendančias antis. Antrame aukšte apžiūrėsite vienintelę Latvijoje žymių žmonių vaškinių skulptūrų kolekciją. Išvykimas iš Duntės. Kelionė per Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1600 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina