Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Elbingo kanalas – Mozūrijos gamta ir pilys 2 d./1 n.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida1 diena: Vilnius – Olštynas (420 km) – Buczyniec – (80 km) – Elbingas (40 km)
Išvykimas iš Lietuvos. Atvykimas į Olštyną – M. Koperniko miestą. Tai stambiausias regiono miestas, su savo XIV a. gotikine Varmijos kapitulos *pilimi, kurios administratoriumi kaip tik ir buvo M. Kopernikas; su savo jaukiu senamiesčiu, parkais, puikiais ežerais, kurių apylinkėse priskaičiuojama net vienuolika. Vykstama į Buczyniec, kur laukia viena iš viešnagės Mozūruose įdomybių – *kelionė Ostrudos-Elbingo kanalu. Prieš pusantro šimto metų ežeringame Lenkijos Mozūrijos krašte buvo įrengtas retas technikos stebuklas – Ostrudos-Elbingo kanalas. Įdomus šis kanalas tuo, jog dalį nuo Ostrudos iki Elbingo apie 80 km nusidriekusio kanalo sudaro bėgiai. Laivai, plaukiantys šiuo maršrutu, turi įveikti apie 100 m peraukštėjimą ir sudėtingų konstrukcijų dėka dalį kelio rieda bėgiais. Keliaujant šiuo istoriniu maršrutu galima grožėtis Mozūrijos gamta: miškais, ežerais, pievomis, gausybe paukščių, o jei pasiseks – ir laukiniais gyvūnais. Apie 4 val. trunkanti kelionė paliks neišdildomus įspūdžius. Atvykstama į Elbingą, antrą pagal dydį Varmijos-Mozūrijos miestą, jau nuo XIII a. priklausiusį Hanzos sąjungai, kadaise buvusį Teutonų ordino magistrų rezidencija. Elbingas yra seniausias miestas Varmijos-Mozūrijos vaivadijoje, kadaise buvęs svarbus uostas. Pasivaikščiojimas po vakarinį senamiestį: Šv.Mikalojaus katedra, Turgaus vartai ir skulptūra kepėjui. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

2 diena: Elbingas – Fromborkas (30 km) – Varmės Lidzbarko pilis (80 km) – Vilnius (420 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Fromborką, kur 1510-1543 m. gyveno ir tyrinėjimus atliko lenkų astronomas M. Kopernikas. Apžiūrima XIV a. *katedra ir šalia stovintis *„Varpų bokštas“, kuriame įkurtas planetariumas. Virš jo esanti „Fuko“ švytuoklė, rodo žemės sukimąsi aplink savo ašį. Toliau vykstama pasigrožėti *Varmės Lidzbarko  pilimi, dar vadinama “Šiaurės Vaveliu“, viduramžiais buvusia Varmės vyskupų rezidencija. Tai bene mažiausiai karo sugriovimų ir perstatymų patyręs kompleksas Šiaurės Lenkijoje. IVa. statyta gotikinė pilis žavi savo ažūrine kiemo galerija, išlikusi interjero sieninė tapyba pasakoja čia apie rezidavusių vyskupų gyvenimus. Kelionė per Lenkiją. Sugrįžimas į Lietuvą.


KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina