Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Egzotiškoji Gvatemala

Egzotiškoji Gvatemala – džiunglių spalvų įvairovė ir autentiška majų kultūra

 

2024 m. vasario 6 – 20 d.

14 dienų kelionė

Su lietuvaite gide, jau 9 metus gyvenančia Gvatemaloje

Kelionės vadovė iš Lietuvos

Turiningas pažintinis maršrutas apvažiuojant visą šalį ir poilsis prie Ramiojo vandenyno

 

Kelionės programa:

1 diena. Vasario 6 d., antradienis.

Sveiki atvykę į Gvatemalą! Vakare susitikimas Gvatemalos sostinės oro uoste. Pasitinka profesionali gidė , lietuvė jau devynerius metus gyvenanti šalyje. Pervežimas į viešbutį Antigvoje. Nakvynė.

 

2 diena. Vasario 7 d., trečiadienis.

Pusryčiai viešbutyje. Antigvos miesto turas pėsčiomis. Pasivaikščiojimas po žavingą kolonijinį miestelį, kur aplankysime centrinę aikštę, didžiųjų religinių ordinų buvusius vienuolynus, svarbiausius civilinius ir administracinius miesto pastatus, miesto skverus, kur knibžda suvenyrų ir gatvės maisto pardavėjų. Užkilsime į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus miesto, apsupto vulkanų, vaizdas.

Po pietų vyksime link majų gyvenamo miestelio San Antonio Aguascalientes, kur su vietinėmis audėjomis žaisime majų meilės istoriją, vestuves ir šeimyninį gyvenimą. Bus smagu! Pietums ragausime tradicinį patiekalą pepian. Nakvynė žavingame viešbutyje Antigvoje.

 

3 diena. Vasario 8 d., ketvirtadienis.

Po pusryčių išvykimas link kičė etnijos elito sostinės Chichicastenango, šiandien čia ir turgaus diena. Čia lankysimės Santo Tomas bažnyčioje, kurioje stebėsime religinį sinkretizmą, turguje, kur netrūksta nei spalvų, nei neįprastų vaizdų, kur susitelkusi visa majų pasaulėžiūra ir gyvenimo būdas. Spalvingose miestelio kapinėse verda savas gyvenimas, o susipažinimą su Chichicastenango užbaigsime apsilankymu tradicinių šokių kostiumų dirbtuvėse ir apsilankymu majų šeimoje. Čia dalyvausime majų tradicinės pirties rituale (pirties ritualas įmanoma, tik jeigu grupė yra iki 10 asmenų). Nakvynė viešbutyje Panajachel.

 

4 diena. Vasario 9 d., penktadienis.

Pusryčiai. Ežero Atitlan kaimelių lankymas laivu. Šiandien praleisime dieną grožėdamiesi ežero panorama ir pažinsime pakrantėse įsikūrusių kaimelių tradicijas. San Juan La Laguna kaimelyje susipažinsime su vietiniais amatininkais ir menininkais. Pamatysime kaip vyksta audimo rankomis procesas, išsaugotas vietinių moterų ir per kelis tūkstantmečius beveik nepakitęs. Lankysimės tzutuchil etnijos menininkų primityvistų galerijose.

Santiago Atitlan mieste lankysime vietinį dievybę/stabą Rilaj Maam, kuriam majų žmonės aukoja, nepaisant oficialios katalikų bažnyčios pasipriešinimo. Nakvynė Panajachel.

 

5 diena. Vasario 10 d., šeštadienis.

Šiandien vyksite į aktyvų vulkaną Pakaya, kuris paskutiniais metais pasižymėjo dideliu aktyvumu ir džiugina puikiais vaizdais! Šiuo metu vulkanas yra šiek tiek prigesęs, bet vasarį galbūt galėsime išvysti ir lavos upes. Pakilimas trunka apie 1.5-2 valandas, priklausomai nuo fizinio pajėgumo. Norintys gali išsinuomoti arklius (už papildomą mokestį). Nakvynė Gvatemalos sostinėje.

 

6 diena. Vasario 11 d., sekmadienis.

Pusryčiai. Vyksime link Coban regiono (apie 5 valandos kelio). Cobano regione lankysimės majų queqchi etnijos kavos augintų kooperatyve, kur susipažinsime su kavos augalo ypatybėmis, kavos apdirbimo procesu ir kavos istorija Gvatemaloje. Beje Coban regionas buvo pirmasis, kuriame auganti vokiečių kolonija pradėjo auginti kavą eksportui ir pavertė Gvatemalą pagrindine kavos eksportuotoja pasaulyje.

Galimas apsilankymas pas garsiausią Gvatemalos botaniką saugantį tūkstančius orchidėjų rūšių (tai ne turistinis objektas, taigi reiktų susitarti, ar botanikas gali priimti konkrečia dieną). Nakvynė Coban arba šalia jo.

 

7 diena. Vasario 12 d., pirmadienis.

Pusryčiai. Vyksime link žavingojo Semuc Champey. Turėsite galimybę išsimaudyti žavinguose Semuc Champey baseinėliuose ir netgi užkopti į apžvalgos aikštelę nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas. Nakvynė Coban arba šalia jo.

 

8 diena. Vasario 13 d., antradienis.

Po pusryčių laukia ilga kelionė (mažiausiai 6 valandos) link Peten regiono. Sustosite karstiniame šalies regione, kur teka daugybė upių ir egzistuoja urvų sistemos besitęsiančios dešimtis kilometrų. Plauksite padangomis upėmis po urvais, kuriuos majai laikė įėjimais į mitologinį majų požeminį pasaulį Xibalba. Jeigu dėl lietaus upių vanduo pakiltų ir urvai bei pramogos juose būtų uždaryti, organizatorius pasilieka teisę pasiūlyti alternatyvią pramogą ar ekskursiją. Nakvynė viešbutyje Flores saloje arba netoli jos.

 

9 diena. Vasario 14 d., trečiadienis.

Ankstyvi pusryčiai. Šiandien lauks ilga diena. Lankysimės Tikalyje, pačiame didžiausiame visų laikų majų civilizacijos mieste. Turėsime galimybę išvysti įspūdingas struktūras, šventyklas, piramides, aikštes, susipažinsime su hidraulikos sistema. Tikalis įsikūręs įspūdingame subtropiniame miške, kur taip pat galėsime stebėti gyvūniją.

Vėliau važiuojame į ekskursiją į džiunglių gilumą, už 23 km nuo Tikalio esančią bendruomenę Uaxactun. Čia pietausime ir turėsime galimybę susipažinti su bendruomenės gyvenimo būdu, užsiėmimais. Bendruomenė gyvena apsupta dar vieno galingų majų miestų Uaxactun griuvėsių ir gyvena iš džiunglių teikiamų gėrybių. Nakvynė viešbutyje Flores saloje arba šalia jos.

 

10 diena. Vasario 15 d., ketvirtadienis.

Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas link Rio Dulce (pervežimas trunka apie 4-5 val.). Šiandien lauks įspūdingas turas motorine valtimi po Rio Dulce (Saldžiosios upės) Nacionalinį parką. Čia aplankysite mangroves, paukščių ir lelijų salas, mokyklą įsikūrusią džiunglėse ir pasiekiamą tik laivu, kur mokosi daugiau nei pusė tūkstančio paauglių. Plauksime įspūdingo grožio kanjonu, kuriuo pasieksime Livingstoną, garifuna etnijos sostinę. Čia susipažinsime su garifuna etnijos šokiais ir dainomis, kurios įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, ragausime garifuna gastronomijos. Nakvynė viešbutyje Livingstone.

 

11 diena. Vasario 16 d., penktadienis.

Po pusryčių būsime perplukdyti į Rio Dulce miestelį, kuriame vėl persėsime į autobusą. Pervežimas į Gvatemalos sostinę su sustojimu Quirigua archeologiniame parke, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir garsus aukščiausiomis majų skulptūromis pasaulyje. Atvykimas į Gvatemalos sostinę nakvynei.

 

12 diena. Vasario 17 d., šeštadienis.

Po pusryčių vyksime link Ramiojo vandenyno, kur ateinančias kelias dienas mėgausimės saule, juodo smėlio paplūdimiais, Ramiojo vandenyno bangomis, baseinu ir poilsiu.

 

13 diena. Vasario 18 d., sekmadienis.

Poilsis prie Ramiojo vandenyno. Šią dieną įskaičiuoti pusryčiai viešbutyje.

 

14 diena. Vasario 19 d., pirmadienis.

Po pusryčių išvykimas link oro uosto Gvatemalos sostinėje. Skrydis namo.

 

Kelionės kaina: 2225 eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Lietuviškai kalbančios gidės paslaugos nuo atskridimo į šalį dienos, 12 d. pažintinėje programoje (gidė nepasilieka su grupe poilsiui ir nelydi iki oro uosto paskutinę dieną).

Privatus transportas visos kelionės metu pagal nurodytą programą.

Visi įėjimų mokesčiai, ekskursijos, patirtys pagal  programą.

Privatūs laivai ežere Atilan ir Rio Dulce nacionaliniame parke.

3* viešbučiai pagal vietinį šalies standartą pažintinės programos metu su pusryčiais.

4* viešbutis pagal vietinį standartą poilsio metu prie Ramiojo vandenyno su pusryčiais.

Vanduo autobuse.

 

Į kelionės kainą  neįskaičiuota:

Lėktuvo bilietai.

Vietos lėktuve esant poreikiui.

Asmeninės išlaidos.

Arbatpiniagiai vairuotojams, gidams, kambarinėms.

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Esta – 20 dolerių (reikės užsipildyti prieš kelionę).

 

Pastabos:

Fizinis kelionės sudėtingumas 6/10.

Grupės dydis 8-15 asm.

 

Skrydžio informacija: „Lufthanso“ oro linijos

2024.02.06 – 2024.02.19/20 d.

2024.02.06 d.  06:45 – 21:28 val. Bendra skrydžio trukmė: 20 val. 54 min. Vilnius - Frankfurtas 06:45-08:00 val. (skrydžio trukmė 2 val. 15 min.) Persėdimas 2 val. Frankfurtas - Hiustonas 10:00-14:40 val. (skrydžio trukmė 11 val. 40 min.) Persėdimas 2 val. 05 mim. Hiustonas - Gvatemala 16:45-19:39 val. (skrydžio trukmė 2 val. 54 min.)  

2024.02.19 d. 14:05- 23:45 val. Bendra skrydžio trukmė: 25 val. 40 min.

Gvatemala – Mexico City 14:05-16:30 val. (skrydžio trukmė 2 val. 25 min.)

Persėdimas 4 val. 30 min

Mexico City - Frankfurtas 21:00 - 14:40 val. (skrydžio trukmė 10 val. 40 min.)

Persėdimas 6:00 val.

Frankfurtas – Vilnius 20:40-23:45 val. (skrydžio trukmė 2 val. 5 min.)

 

Economy Basic bilietas

Bagažas: 23 kg registruotas bagažas ir 8 kg rankinis bagažas.

 

COVID-19. Šalyje kaukių dėvėjimas vis dar skatinamas, bet nebeprivalomas lauke. Viduje kaukių dėvėjimas absoliučioje daugumoje vietų jau nebeprivalomas, vis dėlto egzistuoja tam tikri privatūs verslai ar institucijos, kur kaukę užsidėti Jūsų gali paprašyti. Pagal šiuo metu esančią informaciją, įvažiuoti į Gvatemalą jokių reikalavimų susijusių su COVID-19 nėra.

  Nuotraukos iš gidės asmeninio albumo.  

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina