Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Didžioji ekspedicija po Pietų Ameriką ir Okeaniją: Argentina - Čilė - Patagonija - Ugnies žemė - Velykų sala 20d. (24d.)

Kelionės aukso fondas

 • Buenos Aires – ugningojo tango gimtinė.
 • Gaučių fiesta Santa Susanos estancijoje.
 • Colonia del Sakramento - Kolonijinis Urugvajaus miestelis (UNESCO paveldas).
 • Gamtos stebuklas – Iguassu kriokliai (UNESCO gamtos paveldas).
 • Ugnies žemė ir „pasaulio krašto“ miestas Ushuaia.
 • Argentinos ir Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta.
 • Perito Moreno ledynas (UNESCO gamtos paveldas).
 • Torres del Paine – gražiausias Pietų Amerikos nacionalinis parkas (UNESCO biosferos rezervatas).
 • Atacama – sausiausia pasaulio dykuma.
 • Saulėlydis Mėnulio slėnyje.
 • El Tatio geizerių šokis ryto aušroje.
 • Spalvingi indėnų kaimeliai Toconao, Caspana, Chiu Chiu.
 • Čilės sostinė Santjago Andų papėdėje.
 • Gurmaniški potyriai – puikūs Čilės ir Argentinos vynai, steikai, jūros gėrybės.
 • Neįminta Velykų salos paslaptis.

GRŪDA ir vėl kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą - patirti kvapą gniaužiančius įspūdžius Pietų Amerikoje ir Okeanijoje

Argentina - Čilė – Velykų sala

Brazilija – Ugnies Žemė – Patagonija 

 

 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 17 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (kalnų nameliuose, lodžijose, svečių namuose, posadose).
 • Ekskursinė - pramoginė programa pagal kelionės aprašymą.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir nacionalinius parkus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1400 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Vietinių skrydžių bilietai - 5 skrydžiai (nuo 1499 EUR):

- Buenos Aires – Puerto Iguassu

 - Puerto Iguassu  - Buenos Aires - Ushuaia

 - Ushuaia – El Calafate

 - Punto Arenas – Santjago de Chile – Calama

 - Calama – Santjago

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Papildomai užsakomos ekskursijos ir pramogos (kainos tikslinamos).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

diena. Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva - Europos miestas – Buenos Aires.

diena. Buenos Aires.

Atvykimas į Buenos Aires. Pasienio formalumų sutvarkymas. Po pietų apžvalginė ekskursija po elegantiškąją Argentinos sostinę, vieną kosmopolitiškiausių pasaulio miestų, dar vadinamą Lotynų Amerikos Paryžiumi. Tai aistros, meilės ir gyvenimo džiaugsmo metropolija, kurioje XIX amžiaus pabaigoje gimė ugningasis tango. „Gerų orų“ miesto gyventojai, būdami įvairios tautinės kilmės, labai vertina savo Europinį paveldą ir šaknis. Buenos Airių – kultūrinių ir architektūrinių kontrastų miestas, plačiai išsidriekęs palei Rio de la Plata įlanką. Ekskursija po „Rio de la Platos karaliene“ vadinamą miestą, kuriame stipriai juntama praeities dvasia. Apžiūrėsite Plaza de Mayo, kuri buvo ir yra visų revoliucinių įvykių ir mitingų vieta,Vyriausybės rūmus Casa Rosada, Cabildo (miesto rotušę), Katedrą – Buenos Aires arkivyskupo rezidenciją. Toliau ekskursija tęsiama po San Telmo – vieną moderniausių ir populiariausių miesto rajonų. Spalvingais mažyčiais nameliais gėrėsitės La Boca kvartale, kur XIX amžiuje gyveno italų jūrininkai ir prieplaukos darbininkai. Dabar šiuose kvartaluose gausu menininkų ir amatininkų dirbtuvėlių. Recoletos kapinės – įžymiausių Argentinos žmonių Panteonas. Čia palaidota ir garsioji Evita Peron. Ekskursiją pratęsime plačiausia pasaulio alėja – Avenida 9 de Julio, sustosime Plaza Lavalle, iš kurios atsiveria vaizdas į Federalinio teisingumo rūmus ir miesto pasididžiavimą Operos teatrą Colon,vieną didžiausių ir gražiausių teatrų pasaulyje. Ekskursiją baigsime pasigrožėję Palermo kvartalo sodais ir parkais. Nakvynė viešbutyje.

diena. Buenos Aires. Visos dienos turas su pietumis į tipišką argentinietišką estanciją.

Pusryčiai. Visą dieną mėgausitės pampa – Pietų Amerikos stepėmis. Kadaise šiose vietose gyveno gaučai – piemenys, galvijų augintojai, geri raiteliai. Iš Buenos Airių per Los Cordales beveik po dviejų valandų kelio pasieksime Santa Susana estanciją, kurią apžiūrėję susipažinsite su gaučų kasdieniu gyvenimu. Pasivaišinę kaimiškais barbekiu (asado) pietumis, iki soties prisikirtę garsiųjų Argentinos steikų, paragavę žymiojo Argentinos vyno, būsite pakviesti stebėti folklorinio šou su muzika ir šokiais. Fiestos metu estancijoje gėrėsitės gaučų vikrumu jodinėjant žirgais. Po fiestos grįžimas į Buenos Aires. Grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) vakarą praleisite garsiąjame tango klube „Almacen“, stebėdami tango šou. Nakvynė viešbutyje.

diena. Buenos Aires. Skrydis į Puerto Iguassu. Iguassu kriokliai.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Puerto Iguassu, įsikūrusį trijų valstybių (Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus) sankirtoje. Ekskursija prie Iguassu krioklių iš Argentinos pusės. Iguassu kriokliai laikomi vienu gražiausių pasaulio gamtos stebuklų ir yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Medžiais apaugusios salelės ir iškilios uolos milžinišką vandens srautą dalija į 275 krioklius, kurie iš 70 metrų aukščio krenta į pasagos formos tarpeklį. Gamtos sukurtame amfiteatre pamatysite nepakartojamą spektaklį, užburiantį vaivorykščių juosta, švytinčia virš putojančio vandens, uolų ir atogražų miško. Nacionaliniame parke yra specialiai įrengti pėsčiųjų takai ir tilteliai, kuriais galima pasivaikščioti po kerinčias bambukų, palmių ir laukinių orchidėjų augavietes, gėrintis vešlia subtropine augmenija, gigantiškais drugeliais ir įvairiaspalviais paukščiais. Kriokliai iš Argentinos pusės apžiūrimi dviem pagrindiniais maršrutais – Žemuoju ir Aukštuoju. Pirmasis leidžia pamatyti krioklių kaskadas iš apačios, antrasis – iš viršaus. Po to ekologiškas džiunglių traukinukas jus nuveš prie impozantiškojo Velnio gerklės krioklio. Nakvynė viešbutyje.

diena. Iguassu kriokliai. Pramogos ir poilsis Iguassu nacionaliniame parke iš Brazilijos pusės.

Pusryčiai. Po pusryčių tęsime pažintį su Iguassu kriokliais, džiunglių flora ir fauna iš Brazilijos pusės. Lankysimės Nacionaliniame Iguassu krioklių parke, kuriame pamatysite vaizdingą krioklių komplekso panoramą. Turėsime puikią galimybę pasigėrėti krioklių vaivorykštėmis, pajusti vandens stichijos didybę. O pageidaujantiems (už papildomą mokestį) bus pasiūlytas Didysis nuotykių turas „Macuco Safaris“ - džiunglės ir kriokliai. Keliausime džiunglėmis drėgnu subtropiniu mišku, gėrėdamiesi vešlia augmenija, stebėdami gyvūnus ir paukščius. Nusileidę prie Iguassu upės, didele gumine valtimi plauksime artyn prie galingųjų krioklių. Neabejotina, kad jūsų laukia kvapą gniaužiantys potyriai. Skrydis sraigtasparniu iš Brazilijos pusės virš Iguassu krioklių atveria žodžiais nenusakomą krioklių ir tarpeklio reginį (užsakoma esant galimybei, grupės pageidavimu už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

diena. Puerto Iguassu. Skrydis į Tierra del Fuego – Ugnies žemę. Ushuaia.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Iguassu per Buenos Aires į Tierra del Fuego (Ugnies žemę) ir piečiausiai esantį pasaulio miestą Ushuaia, dar vadinamą „pasaulio pakraščiu“. Čia „baigiasi“ pasaulis ir jūs atsidursite atšiauraus ir dar mažai civilizacijos paliesto pirmykščio gamtos grožio prieglobstyje. Ugnies žemė – arčiausiai Antarktidos esantis planetos taškas, iš kurio rengiamos ekspedicijos ir ekskursijos į Antarktidą ir Pietų ašigalį. Ugnies žemės regioną sudaro viena didelė ir daugybė mažesnių, nuostabaus grožio salų, kurių vos kelios yra apgyvendintos. Nuo žemyno atskirtas Magelano sąsiauriu, archipelagas garsėja įžymiuoju Beagle kanalu, daugybe fjordų ir stebėtina gamtos įvairove. Atskridę į Ushuaia, vyksite į viešbutį. Esant galimybei, Pasaulio krašto muziejaus lankymas (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

diena. Ugnies Žemė. Ushuaia. Tierra del Fuego nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Visą dieną skirsime pažinčiai su Ugnies žeme – iš pat ryto išvyksite į turą (autobusu, traukinuku, pėsčiomis, katamaranu) po Tierra del Fuego nacionalinį parką, kur pajusite, kad laikas tarsi sustoja. Parkas užima 63 tūkstančių ha teritoriją, išsidriekusią nuo Beagle kanalo pietuose iki pat teritorijų, esančių už Fagnano ežero šiaurėje. Nors parko teritorija išties nemaža, lankytojams prieinama tik 2-iejų tūkstančių ha teritorija pietiniame parko pakraštyje. Likusi jo dalis paskelbta rezervatu. Tierra del Fuego nacionalinis parkas – vienintelis Argentinos parkas, kuriame subarktinis, turtingas įvairios floros ir faunos miškas dera su vandenyno pakraščių ekosistemomis. Nacionalinį parką raizgo daugybė upių, sutekančių į Beagle kanalą, kuris tokį pavadinimą gavo po Čarlzo Darvino ekspedicijos. Mažai kas pasikeitė nuo tada, kai Darvinas rašė: „Vargu ar įmanoma įsivaizduoti ką nors puikesnio už šią berilio spalvos ledynų mėlynę“. Statūs kalnai, ledynai, kriokliai ir dabar užburia savo rūsčiu grožiu. Ugnies žemėje patirtus įspūdžius sustiprins kelionė traukinuku į Pasaulio kraštą ir plaukimas katamaranu Beagle kanalu (už papildomą mokestį). Praplauksite pro Casco salą, kur suka lizdus daugybė jūros paukščių: kirai, kormoranai, albatrosai, kondorai, žuvėdros, jūrinės šarkos ir kiti,  Los Lobos saloje pamatysite jūrų liūtus. Nakvynė viešbutyje.

diena. Ushuaia. Skrydis į El Calafate.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Ushuaia į El Calafate. Apgyvendinimas viešbutyje. El Calafate – miestelis Argentinos Patagonijoje, įsikūręs visai netoli garsiųjų ledynų, kurie atskleidžia Patagonijos dvasią. Vakaras miestelio centre. Nakvynė viešbutyje.

diena. Argentinos Patagonija. Pažintis su Argentinos ledynų nacionaliniu parku – Los Glaciares. Visos dienos turas ir minitrekingas į Perito Moreno ledyną (apie 10 valandų).

Pusryčiai. Visa diena skirta aktyviam poilsiui Argentinos Patagonijos ledynų nacionaliniame parke Los Glaciares. Jums bus pasiūlytas 10-ties valandų Perito Moreno ledyno turas su minitrekingu. Perito Moreno ledynas įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą ir, be abejonės, yra pats įspūdingiausias parko ledynas, kurio grožis nepalieka abejingų. Perito Moreno ledyno turas prasideda 73 km nuo El Calafate, Bajo de las Sombras įlankoje, 8 km nuo paties ledyno. Sėdę į laivą, ežeru plauksite apie 30 min., kad priartėtumėte prie ledyno. Plaukdami stebėsite, kaip nuo ledyno atskyla, žemyn slenka ir dundėdami krenta milžiniški ledo gabalai, pagimdydami tūkstančius miniatiūrinių ledkalnių. Jus užburs skylančio ledyno muzika ir neregėto žydrumo spalva. Atplaukę ir išsilaipinę krante, užtruksite apie pusvalandį, kol pasieksite ledyną. Pageidaujantiems pasivaikščiojimas ledynu truks apie pusantros valandos (ant batų pritvirtinus specialias kabes). Vaikščiodami pajusite ledo jėgą, gėrėsitės unikalia jo mėlyne, įmantrių formų ledo skulptūromis. Ledynas ypač įspūdingai atrodo ežero fone, nusileisdamas į vandenį stačia siena. Po ekskursijos grįžimas į El Calafate. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Calafate.

Pusryčiai. Laisva diena Argentinos Patagonijos miestelyje El Calafate. Ši diena skirta aktyviam poilsiui ir El Calafate regiono pažinimui (pageidaujantiems už papildomą mokestį bus pasiūlyta išvyka padidinto pravažumo transporto priemone). P.S. Papildomų ekskursijų ir pramogų aprašai bei kainos bus atsiųsti kartu su keliautojo atmintinėmis. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Calafate. Kelionė į Čilę. Čilės Patagonija. Torres del Paine nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Išvykimas iš El Calafate, kelionė autobusu Argentinos teritorija iki pasienio posto Concha Carrera. Sienos kirtimas, atvykimas į Čilės Patagoniją per pasienio miestelį Cerro Castillo. Nepakartojamas gamtos stebuklas – Čilės Patagonija yra ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta, garsėjanti žmogaus rankos dar nepaliestais miškais, ledynais, egzotiška augmenija ir gyvūnija. Čia keliautojų ir nuotykių ieškotojų rojus... O Torres del Paine nacionalinis parkas laikomas bene gražiausiu visoje Pietų Amerikoje. Šis parkas užima 113.000 hektarų plotą, tai UNESCO biosferos rezervatas. Torres del Paine parkas visame pasaulyje garsėja savo įspūdingais, kvapą gniaužiančiais milžiniškais granitiniais kalnais, kurie yra tapę ne tik Patagonijos, bet ir visos Čilės vizitine kortele. Ypač įspūdingi yra keturi parko kalnai – „bokštai“, nuo kurių ir kilo parko pavadinimas („torres“ ispaniškai reiškia bokštus): Torre Sur (pietinis bokštas), iškylantis 2850 m virš jūros lygio, Torre Central (centrinis bokštas), kurio aukštis 2800 metrų, Torre Norte (šiaurinis bokštas), siekiantis 2248 m aukštį ir Mount Nido de Condor 2243 m aukščio. Įspūdingai atrodo ir Andų viršukalnės vadinamos Cuernos del Paine („cuernos“ – ragai) – tarsi kažkokios galingos nematomos jėgos susukti ir sidabrinio sniego patalais apkloti pilkojo granito kalnai. Esant galimybei, nakvynė posadoje, nacionalinio parko teritorijoje (arba šalia jo), arba viešbutyje Puerto Natales – antrame pagal dydį Čilės Patagonijos miestelyje, įsikūrusiame prie Seno Ultima Esperanza kanalo, priešais Patagonijos Andų kalnų virtinę.

diena. Čilės Patagonija. Visos dienos išvyka į Torres del Paine nacionalinį parką.

Pusryčiai. Visa diena skirta tolesniai pažinčiai su Patagonija, poilsis rojaus kampelyje pasaulio pakrašty... Kaskadomis krentantys įstabūs kriokliai, akmenuoti iškyšuliai, žaižaruojantis ledas, žydri ežerai ir lagūnos, žieduose paskendę slėniai, senųjų Andų didingi granito bokštai – tai tik dalis viso to, ką išvysite šiame nacionaliniame parke. Didžioji parko dalis apaugusi tankiu mišku. Ir šiame, kaip jį vadina, Patagonijos Edene karaliauja patys įvairiausi Pietų Amerikos gyvūnų atstovai: pumos, Patagonijos pilkosios ir Andų lapės, zuikiai, guanakai, flamingai, kondorai, juodieji grifai ir kt. Kelias, kuriuo važiuosite, yra apsuptas didžiulių ežerų. Šio turo metu aplankysite Los Cuernos ir Pehoe ežero apžvalgines aikšteles, įspūdingąjį Salto Grande krioklį, kuris jungia du gigantiškus ežerus Nordenskjold ir Pehoe. Salto Grande krioklys – plati, nenutrūkstama ir švytinti vandens uždanga, krintanti nuo žalsvai mėlyno ežero 18 metrų žemyn – yra gamtos paminklas. Prie to dar pridėkite didingą foną, kurį sudaro aštrios granito smailės, kalvoti krantai, išmarginti raudonų, geltonų ir žalių krūmų, ir amžina vaivorykštė, žėrinti krioklio purslų migloje, - ir kraštovaizdį daugmaž įsivaizduosite. Bet tai dar ne viskas. Čia būriuojasi flamingai, apsilanko į kupranugarius panašių guanakų kaimenės, čia peri pulkai didžiausių Amerikos paukščių – neskraidančių stručių nandų. Toliau važiuosite link Grey (Pilkojo) ežero apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas į Grey ledyną ir dar vienu parko stebuklu laikomą Grey ežerą. Nakvynė posadoje nacionaliniame parke (arba šalia jo), arba grįžimas į Puerto Natales.

diena. Čilės Patagonija. Puerto Natales – Punta Arenas.

Pusryčiai. Iš ryto autobusu išvažiuojame į Punta Arenas. Kelias vingiuoja per Patagonijos stepes. Punta Arenas yra pietinės Čilės sostinė, šalies Magelano regiono pagrindinis centras, įsikūręs vakariniame Magelano sąsiaurio krante. Tai raudonai-mėlynų stogų miestas, vienas didžiausių avininkystės centrų pasaulyje. Čia vystoma naftos, gamtinių dujų gavyba ir pramoninė žvejyba. Apžvalginė ekskursija po Punta Arenas. Turą pradėsime nuo Nepriklausomybės alėjos. Pasiekę Cerro La Cruz panoraminę aikštelę, išvysime nepakartojamą Punta Arenas spalvotų stogų vaizdą, kurių fone matosi Magelano sąsiauris ir Tierra del Fuego sala. Po to vyksime į Salesiano muziejų, kurį administruoja saleziečių vienuoliai. Muziejaus eksponatai atspindi senosios Patagonijos gyvenimą. Vėliau vyksime į vietos kapines. Puikiai išlikę šeimų mauzoliejai, imigrantų iš viso pasaulio kapai, paminklai negrįžusiems jūreiviams, kariams, žuvusiems Folklando salų mūšyje. Nakvynė viešbutyje.

diena. Skrydis Punta Arenas – Santjago de Chile – Calama. San Pedro de Atacama.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis Punta Arenas – Santjago de Chile – Calama. Iš Calama oro uosto vyksite autobusu į San Pedro de Atacama miestelį. Pakeliui pamatysite Cordillera de la Sal (Druskos kalnus), vulkaną Licancabur (5919 m) ir kitus įspūdingus gamtos objektus. Nutolęs maždaug 105 km nuo Calama, įsikūręs 2435 m virš jūros lygio ir apsuptas derlingos žalios oazės, San Pedro de Atacama yra laikomas Čilės archeologijos sostine ir indėnų kultūros Atacama dykumoje centru. Atvykimas į San Pedro de Atacama. Nakvynė viešbutyje.

diena. San Pedro de Atacama. Salar de Atacama. Toconao. Mėnulio slėnis.

Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su Atacama dykuma. Tai sausiausia pasaulio dykuma, užburianti savo platybėmis, ramybe ir tyla. Aplankysite 2500 m aukštyje esantį Salar de Atacama, didžiausią Čilėje ir vieną didžiausių druskos ežerų kontinente, nutolusį apie 40 km nuo San Pedro de Atacama. Ši išskirtinio grožio vietovė yra viena populiariausių Pietų Amerikos turistinių objektų. Šalia ežero dažnai galima pamatyti flamingų, ieškančių sau maisto druskingoje pakrantėje. Ekskursiją tęsime mažame indėnų Toconao kaimelyje, įsikūrusiame 2485 m aukštyje virš jūros lygio. Nameliai čia pastatyti iš vulkaninės uolienos, vadinamos liparita. Vietos gyventojai iš jos gamina ir mažytes skulptūrėles, kurias mielai perka turistai. Miestelis garsus ir senąja San Lucas bažnyčia, ypač jos varpinės bokštu. Esant galimybei, grupės pageidavimu už papildomą mokestį vyksime maudytis į Puritama karštųjų versmių šaltinius. Grįžimas į San Pedro de Atacama. Čia Jūs apsilankysite garsiajame belgų misionieriaus Gustavo Le Paige muziejuje, įkurtame 1963 metais. Pirmykščių žmonių mumijos ir darbo įrankiai, rasti archeologinių kasinėjimų metu, dabar yra eksponuojami būtent šiame muziejuje. Čia taip pat saugoma daugybė unikalių eksponatų, kurie vilioja keliautojus ir mokslininkus iš viso pasaulio. Aplankę muziejų, pasivaikščiosite po jaukų miestelį, apžiūrėsite nuostabaus grožio kolonijinio stiliaus baltąją bažnyčią, menančią ispanų užkariautojų laikus. Pavakary jūsų laukia ekskursija į Mėnulio slėnį, esantį neaprėpiamos Atacama dykumos viduryje, nutolusį maždaug 15 km nuo San Pedro de Atacama. Tai visame pasaulyje garsi vietovė, kurios landšaftas stebėtinai primena Mėnulio paviršių. Apžiūrėsime druskos skulptūras „Las Tres Marias“, o saulėlydį pasitiksime ant didžiulės smėlio kopos. Mėnulio slėnis žavi savo tyla, ramybe, paslaptimi, sukurta vėjo iš druskos, akmens, smėlio, gipso, oranžinių geležies gyslų ir spalvotųjų mineralų. Grįžimas į San Pedro de Atacama. Nakvynė viešbutyje.

diena. San Pedro de Atacama. El Tatio geizeriai. Caspana. Chiu Chiu. Lasana. Calama. Skrydis į Santjago.

Labai anksti atsikėlę išvyksite per naktimi alsuojančią dykumą prie 4320 m aukštyje esančių geoterminių El Tatio geizerių. Daugiau nei 100 geizerių punktualiai kiekvieną rytą pradeda savo šokį ryto aušroje. El Tatio yra vienas iš aukščiausiai esančių geizerių laukų pasaulyje ir kartu didžiausias geizerių laukas pietų pusrutulyje. Apžiūrėję geizerius, papusryčiaujame ir vykstame į Caspana kaimelį, kur ir vėl pamatysime dirbinius iš liparito, susipažinsime su vietos gyventojų indėnų buitimi. Ispanų įkurtame Chiu Chiu kaimelyje tęsime pažintį su vietos gyventojais, apžiūrėsime vieną gražiausių Čilės bažnyčių. Grįždami į Calama, esant galimybei, užsuksime į Pukara de Lasana, nuo XII amžiaus išlikusią tvirtovę. Vykimas į oro uostą. Skrydis iš Calama į Santjago. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena. Santjago.

Pusryčiai. Pusės dienos apžvalginė ekskursija po Čilės sostinę, miestą, kuriame ryškų pėdsaką įspaudė garsieji čiliečiai – prezidentas Salvatore Aljende, rašytoja Izabelė Aljende, diktatorius Pinočetas, poetas, Nobelio premijos laureatas Pablas Neruda ir, aišku, lietuvių kilmės mokslininkas, geologas, didysis Andų tyrinėtojas – Ignas Domeika. Santjago supa įspūdingi Andų kalnai, tai kontrastų miestas, kuriame harmoningai dera įspūdinga kolonijinė architektūra ir šiuolaikiniai dangoraižiai. Apžiūrėsite didingąjį Palacio de la Moneda – Prezidento rūmus, Čilės universitetą, Plaza de Armas, Katedrą, Šv. Pranciškaus bažnyčią, Šv. Lucijos kalvą, iš kur 1541 metais pradėjo plėtotis Santjago miestas. Esant galimybei (už papildomą mokestį) lankomas Nacionalinis istorijos muziejus. Jūros gėrybių gausa vilioja Centrinis turgus, kuris žymus dar ir tuo, kad jo metalinės konstrukcijos buvo pagamintos XIX amžiaus pabaigoje Londone ir laivu atgabentos į Čilę. Aplankysite bohemiškąjį Bellavista rajoną, kur verda Santjago naktinis ir kultūrinis gyvenimas, esant galimybei, užkilsite į San Christobal kalvą, nuo kurios apžvalgos aikštelių atsiveria puiki Santjago panorama. Ekskursiją užbaigsite moderniuose miesto rajonuose: Vitacura, Las Condes, Providencia, garsėjančiuose savo didingais pastatais ir prekybos centrais. Grupės pageidavimu, už papildomą mokestį užsakoma vakarienė jūros gėrybių restorane. Nakvynė viešbutyje.

diena. Laisva diena Santjago.

Pusryčiai. Laisva diena Čilės sostinėje arba ekskursijos pasirinktinai (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

1. Visos dienos turas (~10 val.) į Valparaiso -  pagrindinį Čilės uostą ir garsųjį Vinja del Mar kurortą prie Ramiojo vandenyno. Pietūs jūros gėrybių restorane.

Išvykimas iš Santjago vakarų kryptimi. Atvykę į Valparaiso, pravažiuosite pagrindinę miesto aikštę, kurioje galėsite matyti paminklą, skirtą 1879 metų jūrų mūšiui atminti. Toliau vyksite link pietinės miesto dalies, kur, grožėdamiesi senaisiais funikulieriais, kilsite į kalvą, nuo kurios atsiveria vaizdas į įlankoje esantį Valparaiso miesto centrą ir aplinkines kalvas. Kelionę tęsite per komercinę uosto širdį važiuodami pakrantės greitkeliu, jungiančiu Valparaiso su Vinja del Mar kurortu.

Važiuodami į žymiuosius Salinas, Renaca, Los Lilenes ir Concon paplūdimius, turėsite galimybę pamatyti Vinja del Mar kurorto gėlių laikrodį ir kazino bei pasigrožėti uolėta pakrante, kur vėjuotomis dienomis lūžta didžiulės bangos. Pasiekę Concon paplūdimį, matysite žvejų prekystalius su didžiule jūros gėrybių įvairove. Galėsite papietauti jūros gėrybių restorane Ramiojo vandenyno pakrantėje (neįskaičiuota į ekskursijos kainą). Prieš išvykdami atgal į Santjago, aplankysite pagrindinę miesto aikštę Plaza Vergara, turėsite laisvo laiko pirkiniams.

2. Visos dienos (~ 8 val.) vyno turas į  Colchagua slėnį. Ekskursija į vyno ūkį Colchagua slėnyje ir vietos muziejaus lankymas. Turo metu susipažinsite su vyno gamybos technologija.

Maždaug 120 km į pietus nuo Santjago, palei iš Andų atitekančią Tinguiririca upę driekiasi Colchagua slėnis. Tinguiririca upė – pagrindinis irigacinio vandens, būtino šioje sausoje vietovėje, šaltinis. Dėl šilto klimato ir didelio žemės derlingumo ilgą laiką ši vietovė buvo laikoma puikia vieta gaminti vynus didmeninei prekybai. Tačiau, kaip ir visoje Čilėje, praėjusiame dešimtmetyje pirmenybė pradėta teikti kokybei, o ne kiekybei.

Jūs lankysitės garsiajame Colchagua muziejuje, kuris eksponuoja senųjų ikikolumbinių Pietų Amerikos kultūrų keramikos ir metalo dirbinius, būdingus būtent Colchagua vietovei. Muziejuje taip pat eksponuojama garsioji auksinė kaukė.

Po to Jūs lankysitės Viu Manent vyno ūkyje. Įkurtas XIX a. viduryje Viu Manent vynuogynas pradėjo auginti įvairias vynuogių rūšis iš Prancūzijos. Šiandien Viu Manent vynuogynuose dera Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec, Syrah, Sangiovese, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Semillon ir Viogner vynuogių rūšys. Vynas eksportuojamas į 28 pasaulio šalis Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Aplankysite pagrindinį pastatą, kuriame pamatysite senosios žemės ūkio technikos ekspoziciją. Paskui pravažiuosite per vynuogynus. Išvysite vyno rūsius, laboratorijas ir vyno ekspertai Jus supažindins su vyno gamybos procesu. Turėsite galimybę degustuoti žymiuosius šio slėnio vynus.

Prašytume pasirinkti vieną ir dviejų aprašytų ekskursijų arba laisvą dieną Santjago mieste.

Pasirenkamų ekskursijų kainos tikslinamos.

Pastaba: Papildomų ekskursijų kainos bus nurodytos USD doleriais – kaina gali kisti priklausomai nuo turistų skaičiaus. Grupės vadovas vyksta į tą papildomą ekskursiją (ir verčia iš anglų kalbos), kurią pasirenka dauguma grupės dalyvių. Jeigu papildomą ekskursiją pasirenka vienas ar keli turistai, jie yra prijungiami prie anglakalbės grupės.

P.S. Kai bus pareikšti visų mūsų grupės narių pageidavimai, derinsime norus ir galimybes.

diena.

Pusryčiai. Skrydis iš Santjago į Europą.

diena. Grįžimas į Rygą/ Varšuvą/Vilnių.

Kelionės kaina be Velykų salos turo:

nuo 3979 EUR (1 asmeniui dviviečiame kambaryje su pusryčiais)

Priemoka už vienvietį kambarį (kaina tikslinama).

Pastabos

Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
Maršrute numatyta daug vietinių skrydžių. Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą kelionės metu dėl skrydžių grafiko pasikeitimo, nepalankių programos vykdymui oro sąlygų ir kitų veiksnių, kurių kelionės organizatorius negali įtakoti ir numatyti iš anksto.
Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

*

VELYKŲ SALOS PASLAPTIS

 Unikalus turas į mistiškąją Okeanijos salą, pasiklydusią Ramiajame vandenyne

 

Milžiniški monumentai, skulptūros moai, ilgesingai žvelgiančios į vandenyną, yra vienas iš paslaptingiausių žmogaus kūrinių, iki šiol audrinančių mokslininkų ir keliautojų vaizduotę. Velykų sala – rojus ir aktyviems paslapčių ieškotojams, ir pajūrio malonumų išsiilgusiems, norintiems nors trumpam pasislėpti nuo beprotiško gyvenimo tempo pasaulio pakraštyje... Jums bus pasiūlyta plati ekskursinė programa, derinama su poilsiu prie vandenyno.

Jūsų viešnagės metu Velykų saloje gali vykti kasmetinis tradicinis ir labai spalvingas festivalis – Fiesta Costrumbrista TAPATI. Šiame festivalyje dalyvauja visi salos gyventojai ir turistai iš įvairiausių pasaulio kampelių. „GRŪDOS“ keliautojų grupė, aprengta ir išdažyta pagal vietos papročius, jau yra dalyvavusi šventinėje eisenoje, koncertuose, stebėjusi įspūdingą programą ir vaišes, kuomet puotaujama po atviru dangumi tiesiog ant vandenyno kranto – visą naktį dega laužai, spragsi kepama mėsa, skamba dainos, aidi būgnų garsai, pritardami ritmingiems šokiams.

Įspūdis nepakartojamas – laisva, nevaržoma fiesta mažame žemės lopinėlyje, iš visų pusių apsuptame  vandenyno...

diena (19 diena). Skrydis į Velykų salą.

Pusryčiai. Skrydis iš Čilės sostinės Santjago į Velykų salą. Atvykimas į Hanga Roa oro uostą. Ekskursija po Ahu Tahai kompleksą, kurį restauravo amerikiečių archeologas V. Mulloy. Tai vienas seniausių kompleksų (manoma septintojo mūsų eros amžiaus), jungiantis tris skirtingus Ahu: Ahu Kote Riku, Ahu Vai Uri ir Ahu Tahai. Toliau lankysite tėvo Sebastijano Englerto muziejų. Misionieriai praleido daug metų Velykų saloje ją tyrinėdami, todėl tai įdomus muziejus, kuriame sukaupta daug unikalių eksponatų. Galiausiai aplankysite bažnyčią, puoštą medžio drožiniais ir vietinį rankdarbių turgų. Nuvežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena (20 diena). Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Pusryčiai. Ekskursija po salą pradedama nuo Ahu Vaihu, kur pamatysite aštuonias milžiniškas skulptūras, suvirtusias veidais žemyn. Toliau keliausite į Ahu Akahanga – pirmojo salos karaliaus Hotu Matua kapavietės griuvėsius. Pietinėje salos pakrantėje aplankysite Rano Raraku vulkaną ir įspūdingą Poike kraterį – vietą, kurioje iš vulkaninės uolienos ir buvo išskaptuotos dauguma salos skulptūrų (dabar galima rasti 394 skulptūras įvairiose salos vietose). Čia rasite daug akmeninių skulptūrų, tarp jų ir didžiausią, kuri liko gulėti krateryje nepabaigta. Gėrėdamiesi Ramiojo vandenyno vaizdais apžiūrėsite gražiai atkurtą Ahu Tongariki – 15 didžiausių skulptūrų kompleksą. Ahu Tongariki buvo visiškai sunaikintas cunamio, kurį sukėlė 1960 metų žemės drebėjimas Čilėje. Atstatymą iniciavo japonai, vykdė Čilės universitetas 1992 – 1995 metais. Kelionę tęsite į salos šiaurę, palei La Perouse įlanką, sustodami prie Ahu Te Pito Kura. Čia išvysite didžiausią moai skulptūrą. Po ekskursijos turėsite galimybę pailsėti Anakenos paplūdimyje. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena (21 diena). Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Velykų sala. Šiandien aplankysite pietinę salos dalį apžiūrėdami ugnikalnį Rano Kau,  kurio krateryje dabar tyvuliuoja ežeras. Nuo ugnikalnio viršūnės atsiveria puikūs vaizdai į tris mažas saleles: Motu Nui, Motu Iti ir Motu Kao Kao. Pasisvečiuosite Orongo kaimelyje, apžiūrėsite senųjų ritualų, skirtų žmogui-paukščiui Tangata Manu, vietą, sienas, išpieštas daugiau nei 100 petroglifų. Atvykę į Ahu Vinapu, pamatysite sieną, analogišką inkų statytoms Peru. Tai davė pagrindą Turui Hejerdalui sukurti originalią hipotezę. Toliau vyksite link Anakai Tangata olos, kur salos gyventojai slėpdavosi karų metu. Ant olos sienų išliko primityvių piešinių. Antra dienos pusė skirta ekskursijai po Ahu Akivi, Ana Te Pahu ir Puna Pau. Ahu Akivi – tai septyni milžiniški monumentai, skulptūros moai, ilgesingai žvelgiančios į vandenyno pusę. Tai vienas paslaptingiausių žmogaus kūrinių. Šie moai skirtingai nuo visų kitų stovi ne ant kranto, o salos viduryje. Aplankę Ana Te Pahu ir Puna Pau, baigsime ekskursiją ir likusį laiką skirsime poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

diena (22 diena). Skrydis iš Velykų salos į Santjago.

Pusryčiai. Nuvežimas į Hanga Roa oro uostą. Skrydis iš Velykų salos į Santjago. Pervežimas į viešbutį. Pageidaujantiems vakaras Santjago centre (laisvas laikas). Nakvynė viešbutyje.

diena (23 diena). Skrydis iš Santjago į Europą.

Pusryčiai. Pasiruošimas skrydžiui į Europą.

diena (24 diena). Grįžimas į Rygą/ Varšuvą/Vilnių.

Velykų sala, viena iš labiausiai izoliuotų vietovių Žemėje, yra ištįsusio trikampio formos vulkaninė uola, esanti maždaug už 3700 kilometrų į vakarus nuo Čilės. Ji ypač išgarsėjo milžiniškais akmens monolitais, arba moai, juosiančiais dabar plikas pakrantės kalvas. Iš netoliese esančio Rano Raraku ugnikalnio minkšto vulkaninio tufo maždaug prieš 1200 metų čia atsikraustę pirmieji gyventojai Rapa Nui išskaptavo skulptūras. Kol kas neaišku, kam buvo reikalingos šios skulptūros, ir dar toks didelis skaičius. Darant skulptūras, buvo niokojami Velykų

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina