Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Didžioji ekspedicija po Pietų Ameriką ir Okeaniją: Argentina - Čilė - Patagonija - Ugnies žemė - Velykų sala 20d. (24d.)

 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir išskirtinai kontrastingas kelionės maršrutas (miestai, indėnų kaimeliai, ledo laukai, dykuma, vulkanai, geizeriai, Andų kalnų granito smailės, pampos – vieni gražiausių pasaulio peizažų), optimizuotas atsižvelgiant į keliautojų pageidavimus.
  • Igvasu - patys efektingiausi ir fotogeniškiausi pasaulio kriokliai (GRŪDOS ekspertų nuomonė).
  • Perito Moreno ledynas  - „tai gražiausia, ką mačiau gyvenime“ (GRŪDOS kelionių ekspertė A. Dabravolskienė).
  • Unikali galimybė aplankyti „Ugnies žemę“ ir piečiausią pasaulio miestą Ušuają, dar vadinamą „Pasaulio pakraščiu“.
  • Atšiauri egzotika ir poliarinės emocijos – plaukimas katamaranu Byglio kanalu stebint jūros paukščius ir gyvūnus.
  • Čilės ir Argentinos Patagonija – ledo ir granito smailių simfonija.
  • Atakamos dykuma – vienas sausiausių ruožų visoje Žemėje.
  • Neįminta Velykų salos paslaptis.
 • Ilgametė GRŪDOS kelionių į Pietų Ameriką organizavimo patirtis (Peru, Bolivija, Argentina, Čilė, Brazilija, Kolumbija, Ekvadoras).
 • Patyrę, patikimi ir daugybę kartų patikrinti GRŪDOS partneriai Pietų Amerikoje.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, svečių namai, posados.
 • Kvalifikuoti vietos gidai, profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Į kainą įskaičiuoti lankomi objektai, nacionalinių parkų mokesčiai.
 • Jūsų patogumui ir poilsiui po 2 nakvynes – Buenos Airėse, Puerto Igvasu, Puerto Natales, Ušuajoje, San Pedro de Atakamoje; po 3 nakvynes – El Kalafatėje, Santjage.
 • Puikus kainos ir kokybės santykis.

 

 

Kelionės aukso fondas

 • Buenos Airės – Argentinos gerų orų, šypsenų ir jausmingojo tango sostinė, kurioje darniai persikloja Europos tautų palikimas, judraus didmiesčio aukščiai ir bohemiškos spalvos.
 • Gaučų fiesta Santa Susanos estancijoje – gardi, smagi, azartiška viešnagė Argentinos kaubojų tradicijas puoselėjančioje didžiulėje pampos rančoje.
 • Igvasu kriokliai – įspūdingomis vandens kaskadomis virstantis gamtos teatras, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Šį nuolat kintantį tyro, bet pasiutusio vandens ir žalių tropikų paveikslą apžiūrėsite iš abiejų šalių – Argentinos ir Brazilijos – pusių. Čia praleisite 2 dienas!
 • Ušuaja – svarbiausias stichiškos, atšiaurios Ugnies žemės miestas, tikro pasaulio pakraščio ir tiesiausio kelio į Antarktidą pradžia.
 • Ugnies žemė – didžiausia ir bene įspūdingiausia Ugnies žemės archipelago sala prie Magelano sąsiaurio. Čia sodrių spalvų juostas bei dantytas, vietomis – grėsmingas, vertikales braižo fjordai, ledynai, šaltosios stepės, tundra... Per ežerų ir slenkstėtų upių pilną žemę, svetingą faunai ir pačiai įvairiausiai augmenijai, driekiasi Andų kalnai, o jos krantus vėsina Atlanto vandenynas.
 • Argentinos ir Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia Žemės vieta, UNESCO gamtos paveldas, kuris lediniu grožiu tiesiog stingdo, o joje vykstantys efektingi procesai gali palikti be amo. Tyrinėjant Patagoniją, prieš akis atsiveria milžiniškos ledo platformos, neregėta sušalusio vandens stulpų žydrynė, skylančių ledo gabalų triukšmas, net iš tolo kaustantis krištolinio vandens šaltis. Kelionės metu aplankysite Argentinos Patagonijos dramų įžymybę – Perito Moreno ledyną (UNESCO gamtos paveldas) ir Čilėje įsikūrusį Tores del Paine nacionalinį parką (UNESCO biosferos rezervatas), kuris ne stebins, o tiesiog priblokš smarkių, įstabių gamtos formų ir reiškinių virtine. Čia praleisite net 6 dienas!
 • Atakama – sausiausia pasaulio dykuma, dovanosianti Jums nežemiškų kraštovaizdžių. Vienas jų – tai didžiausia Čilėje ir antra pagal dydį pasaulyje druskos platforma Salar de Atakama. Šviesią ir šaltą Atakamos druskos plynę, į kurios balsvą tviskesį vietomos įsiterpia lagūniniai ežerėliai ir telkšo pelkynai, pratęsia dangaus žydrynė, o atsveria tolumoje dunksintys sunkūs, tamsūs kalnai. Čia praleisite net 3 dienas!
 • Saulėlydis Mėnulio slėnyje – tai ne tik vaizdas, bet ir visatos magija. Prieš Mėnulio slėnio, plytinčio neaprėpiamos Aakamos dykumos viduryje, tylą ir paslaptį, kuriamą druskos, akmens, smėlio, gipso, oranžinių geležies gyslų ir spalvotojųjų mineralų, nuščiūva visi romantikai. Jus stebins įdomiausios šio mėnulio paviršių primenančio slėnio grožybės – natūralios smėlio skulptūros, o dykumos landšafto spalvas keisiančią saulę palydėsite nuo didžiulės kopos.
 • El Tatijo geizerių šokis ryto aušroje – dar viena ypatinga patirtis. Stebėsite, kaip viename iš aukščiausiai pasaulyje esančių ir didžiausiame geizerių lauke visame pietų pusrutulyje apie 100 vandens čiurkšlių, iš po žemių vertikaliai trykštančių 4300 metrų aukštyje Andų kalnuose, švintant pradeda savo unikalų šokį.
 • Indėnų kaimeliai Tokonao, Kaspana, Čiu Čiu – tai senoji, neskubanti Pietų Amerika, kurioje dailią ir jaukią atmosferą palaiko indėnų kultūros atminimo ženklai, nedidelės, bet įspūdingos kolonijinės bažnyčios, žmonių rankomis kuriami originalūs dirbiniai.
 • Santjagas – Čilės urbanistinė širdis Andų kalnų papėdėje. Tai daugialypis, veržlus Pietų Amerikos miestas, kuriame dangoraižiai ir sostinės skuba mainosi su sodriaspalvėmis meno ir bohemos buveinėmis.
 • Gurmaniški potyriai – puikūs, kokybiški Čilės ir Argentinos vynai, steikai, jūros gėrybės.
 • Velykų sala (UNESCO paveldas) – iki galo neįminta gamtos ir žmonių paslaptis Ramiajame vandenyne, Čilės Polinezijoje, su mįslingiausiomis ir atokiausiomis pasaulyje ritualinėmis vietovėmis ir atviromis, plačiomis pakrantėmis, kuriose driekiasi uolos ir iškilę vulkanai.Čia praleisite net 3 dienas!

 

Super ekskliuzyvas kelionių gurmanams – nuo 2009 per daugelį metų atrinkti Pietų Amerikos topai!
Puikiai įvertinta kelionė – profesionalai rekomenduoja!

 

GRŪDA ir vėl kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą - patirti kvapą gniaužiančius įspūdžius Pietų Amerikoje ir Okeanijoje

ARGENTINA - ČILĖ - VELYKŲ SALA

Brazilija – Ugnies Žemė – Patagonija 

 

 

Didysis Pietų Amerikos turtas Argentina ir Čilė: nuo Igvasu krioklių (ir iš Brazilijos pusės) bei ledinės Patagonijos iki Ugnies žemės ir Mėnulio slėnio

Šis ekstremaliojo pažinimo GRŪDOS turas po Pietų Amerikos stebuklus – tai stambiagabaritis ir daugiskaitinis patyrimas, kuriame atstumai, ekologiniai planetos turtai, stichijos – viskas yra gigantiškų mastų ir taikosi į rekordus.
Milžiniškomis kaskadomis virstantys Igvasu kriokliai su tropikų vaivorykštės aureole, kuriuos apžiūrėsite ir iš Argentinos, ir iš Brazilijos pusės. Pasaulinio lygio gaivališkas topas – Perito Moreno ledynas Argentinoje: priešais Jūsų akis vyks kvapą gniaužiančios grandiozinių žydrų ledo dangoraižių, dūžtančių į šukes ir griūnančių į Archentino ežerą, didžiosios dramos, kurias stebėdami, suvoksite, kad Patagonija – tai gyvas, nepertraukiamas gamtos pasirodymas ir simfonija iš grėsmingų natų. Įspūdingiausius kalnų bokštus ir raguotas Andų viršūnes – Kuernos del Paine – ji Jums atidengs Čilėje, Tores del Paine nacionaliniame parke.
Maksimaliai tyras Ugnies žemės salos kraštovaizdis ir kelionė tarytum pasakoje laiku bei labiausiai į pietus nutolusiomis laukinėmis vietovėmis, taip pat pro atšiaurią miškų tankmę „Pasaulio pakraščio“ traukiniu. Didžiausia Čilėje ir antra pagal dydį pasaulyje druskos platforma Salar de Atakama, kurios tviskantis paviršius panašus ir į sustingusį ežerą, ir į apšarmojusią dykumą, tačiau pernelyg sudėtingas ir keistai vaizdingas, kad būtų tiksliai įvardytas tik vienu epitetu. Šioje kelionėje jis nežemišku spindesiu, saulės kuriamais efektais ir horizonto kontūrų nostalgija gali konkuruoti nebent su sausiausios Žemėje dykumos – Atakamos Mėnulio slėniu, kur palydėsite saulę, ir vienu iš aukščiausiai planetoje esančių bei didžiausiu visame pietų pusrutulyje El Tatijo geizerių lauku, kur saulę pasitiksite. Beveik visą laiką nuo fono nesitrauks ilgiausios planetoje Andų kalnų grandinės viršūnės, vietomis vitriną užleisiančios vandenynui. Ją papildys ir Druskos kalnai bei simetriškas Likankaburo vulkanas. Įžangą į stichiškas išvykas bei smarkias klimato, aukščio permainas ir poilsį nuo neaprėpiamo grožio gamtos tolių, vandeningų ar ledinių peizažų užtikrins jaukūs kaimeliai su indėnų kultūros pėdsakais ir galinga urbanistinė romantika: į Pietų Ameriką „pateksite“ per jausmingąją Argentinos tango sostinę Buenos Aires ir pampos kaubojų – gaučų fiestą, o su žemynu atsisveikinsite iš veržliosios Čilės sostinės Santjago, be to, turėsite galimybę aplankyti čilietiško vyno ūkį ir garsųjį Vinja del Mar kurortą.
Aktyvios, kontrastingos, pilnos karštų, taip pat – ledinių įspūdžių atostogos su GRŪDA indėnų, ledo, ugnies ir druskos žemėse – tai Kelionė. Kelionė iš didžiosios raidės!

 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 17 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), svečių namuose, posadose.
 • Ekskursinė - pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir nacionalinius parkus pagal programą.
 • Kvalifikuotų anglakalbių gidų paslaugos turo metu.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1400 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Lėktuvų bilietai 5 vietiniams skrydžiams: Buenos Airės – Puerto Igvasu,  Puerto Igvasu – Buenos Airės – Ušuaja, Ušuaja – El Kalafatė, Punto Arenasas – Santjagas – Kalama, Kalama – Santjagas (nuo 1499 EUR).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Papildomai užsakomos ekskursijos ir pramogos (kainos tikslinamos).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

diena. Vilnius – Buenos Airės.

Skrydis iš Vilniaus į Buenos Aires su persėdimu per vieną iš Europos miestų.

diena. Buenos Airės.

Nusileidžiate Argentinos rytuose – Buenos Airėse. Vyksite įsikurti į viešbutį. Po pietų prasidės apžvalginė ekskursija po charizmatiškąją Argentinos sostinę, plačiai išsidriekusią prie Atlanto vandenyno, La Platos estuarijos krante. Galų gale esate toje daugybę kartų nuotraukose matytoje tolimojoje Pietų Amerikos žemėje, kurios pavydėtino įvaizdžio dalimi tapęs tango. Paradoksas: XIX amžiaus pabaigoje gimęs tarp prasčiokų tamsiose patiltėse ir prie viešnamių šis ugningas šokis ilgainiui virto gyvenimo džiaugsmo ir meilės simboliu. Jo gyvi fragmentai gatvėse dabar neleidžia Buenos Airių supainioti su jokiu kitu pasaulio miestu. Išskirtinę atmosferą čia kuria ir milijonai skirtingų tautų žmonių, kurie mėgsta didžiuodamiesi pabrėžti savo europietišką, daugiausia – ispanišką, kilmę, šypsenų. Jos tik patvirtina, kad didelės įtakos gyventojų nuotaikai turi klimatas. Buenos Airių pavadinimas ir reiškia „gerus orus“. Kol prie jų pratinsitinės, pažinsite Argentinos sostinę kaip Lotynų Amerikos Paryžių – puošnią, architektūriškai stilingą, guvią visą parą ir besididžiuojančią savimi.

Važiuosite prie svarbiausios ir gražiausios mieste – Gegužės aikštės (Plaza de Mayo) – pagrindinės visų revoliucinių įvykių ir masinių demonstracijų vietos. Į ją atsisukusi valdžios būstinė, vadinama Casa Rosada. Būtent iš šių rūmų balkono tūkstantinei miniai legendines kalbas sakė Prezidentas Juanas Domingo Peronas ir jo žmona, „vargšų šventoji“, Maria Eva Duarte, vadinta Evita. Paprastiems žmonėms nekliuvo nei jos prasčiokiška kilmė, nei prasta reputacija. Iš vargingos merginos, kuri, anot piktai ir su pavydu plakusių liežuvių, vienu metu net dirbo prostitute, iki pirmos šalies ponios pakilusios ir neįtikėtinuose turtuose bei milžiniškoje įtakoje besimaudžiusios Evos Peron gyvenimas – dar sudėtingesnis ir prieštaringesnis nei Pelenės, net pranoksta jaudinančio filmo scenarijų. Bet jei domitės jos biografija ir moderniųjų laikų Argentinos istorija, prieš kelionę rekomenduojame pažiūrėti 1996 metų Alano Parkerio muzikinę dramą „Evita“, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko popmuzikos karalienė Madonna.

Tęsiate Buenos Airių žvalgytuves. Pamatysite miesto rotušę Cabildo ir neoklasicistinę Buenos Airių Metropolijos Katedrą. Lankysitės ir viename populiariausių Argentinos sostinės rajonų – bohemiškajame San Telmo, kur tarp kolonijinį laikmetį menančių pastatų įsispraudusias, akmenimis grįstas gatves dabina žibintai, spalvina jaukios kavinės, antikvaro krautuvės, meno galerijos ir kūnišką pavidalą įgyja tango jausmai... Čia jau liesite jautrią, menišką Buenos Airių sielą, svetingą ir dosnią visiems.
Prakalbinsite ją ir nusikėlę į „mažąją Italiją“. Taip galima vadinti La Bokos kvartalą, kuriame dar XIX amžiuje įsikūrė italų jūrininkai ir prieplaukos darbininkai, daugiausia – atvykėliai iš Genujos. Ryškiaspalviai mažaaukščiai namai ir moderniais piešiniais papuoštos jų sienos, buvusiuose kukliuose migrantų būstuose įsikūrusios amatininkų dirbtuvės ir menininkų studijos sudaro atskirą ryškiaspalvį mikropasaulį, kuriame garbingą vietą užima ir kita, su tango besivaržanti argentiniečių aistra – futbolas. Juk La Bokoje yra La Bomboneros stadionas. Su didžiausia jėga jis atgyja, kai ten žaidžia garsusis „Boca Juniors“ klubas. Net ir nepamatę stadiono, kelionės metu Jūs pajusite tiesiog ore sklandančią futbolo azarto dvasią.

Šiandien nuvyksite ir prie Rekoletos kapinių – įžymiausių Argentinos žmonių panteono. Čia palaidota ir garsioji Eva Peron, kurios vardą jau tikrai įsiminėte. Pravažiuosite bene plačiausią pasaulio alėją – Avenida 9 de Julio. Sustosite žaliojoje Plaza Lavalle aikštėje, kurią supa Federalinio teisingumo rūmai ir vienas didžiausių bei dailiausių planetoje operos teatrų.
Pirmąjį pažintinį šios temperamentingos kelionės turą baigsite terapiškais urbanistinio kraštovaizdžio reginiais – lankysitės žavinguose itališkos praeities kvartalo, virtusio prestižine poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zona, – Palermo soduose ir parkuose. Vakarą siūlome praleisti žymiajame tango klube „Almacen“ (už papildomą mokestį), kur rodomi įspūdingi šou, paprastai žiūrovus paskatinantys iš naujo atrasti dramatišką tango kultūrą. Nakvynė viešbutyje.

diena. Buenos Airės – Santa Susanos estancija – Buenos Airės.

Pusryčiai. Po aklimatizacijos visiškai kitokioje, nuo gimtųjų namų Atlanto vandenyno skiriamoje Pietų Amerikos aplinkoje, Jūs leisitės į tokį stiprų, skirtingas jusles žadinsiantį dienos turą, kad tiksliau būtų jį vadinti nuotykiu. Nesibaigiantį pampos pievų ir dangaus horizontą, jungia, regis, tik viena lygi siūlė. Netrukus prieš Jūsų akis platės ir charakteringa Argentinos kultūros panorama.
Toldami nuo Buenos Airių betonų ir žmonių minių, apie pusantros ar dvi valandas važuosite į garsiąją Santa Susanos estanciją, kad iš arti išvystumėte vietos žemvaldžių ir gyvulių augintojų – gaučų kasdienybę ir linksmybes. Jie – nepamainomi raiteliai ir puikūs piemenys.

Apsukriausi ir darbščiausi per kartas sugeba išlaikyti didžiules rančas. Dar XVI amžiuje vyrai, suvaldę bei pasibalnoję arklius ir atsidavę laukinei pampai, save vadino „žmonėmis be poreikių“: nakvojo lygumų pievose be pastogės, o mito tik gamtos gėrybėmis ir medžioklės grobiu. Nuo seno jie treniruodavo savo eikliuosius augintinius bėgti surištomis galinėmis galūnėmis, kad mokėtų ištrūkti iš kitų raitelių ir plėšikų. Ilgainiui užsigrūdinę vyrai įvaldė įvairius amatus. Dabar skrybėlėti pampos kaubojai vis dažniau vietoj plačių bombačų dėvi džinsus, tačiau laukinė stiprybė jų įkaitusiu krauju vis dar teka...

Netoli Los Kordales miestelio 1200 pampos hektarus apimančią rančą airių kilmės Francisko Kelly dar praeitame amžiuje atvėrė turizmui, o pavadino ją Šventos Susanos vardu žmonos Susanos Caffrey garbei. Gali būti, kad vietos gyvenimas Jums atrodys kaip spektaklis, tačiau jis tikras. Šioje estancijoje svečiai turi galimybę pažvelgti į kasdienę gaučų veiklą ir papročius iš vidaus. O kad pavyktų juos aprėpti visapusiškai, parengta koncentruota ir intensyvi programa. Pasivaišinę kaimiškais barbekiu (asado), prisikirtę argentinietiškų steikų, paragavę vyno, būsite pakviesti stebėti folkloro pasirodymą su muzika ir šokiais. Bene azartiškiausia fiestos dalis – gaučai ant arklių. Nustebsite, kokie šie raiteliai vikrūs ir stiprūs. Prisisotinę argentinietiško skonio ir judrių įspūdžių iš tipiško pampos kaimo, grįšite į Buenos Aires. Nakvynė viešbutyje.

diena. Buenos Airės – Puerto Igvasu – Igvasu kriokliai – Puerto Igvasu (Argentina).

Šiandien Jums – vandens stebuklo diena. Po pusryčių važiuosite į oro uostą ir skrisite šiauriau, į Misioneso provincijos miestelį Puerto Igvasu, įsikūrusį tarp trijų valstybių – Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus. Vien dėl šios stichiško grožio „apipiltos“ vietovės verta aplankyti Pietų Ameriką bent kartą gyvenime! Pasaulio geografai ir gamtos tyrinėtojai Igvasu krioklius (gvaranių kalba Y guasu reiškia  „didįjį vandenį“) vienbalsiu laiko vienu įspūdingiausių gamtos kūrinių visoje Žemėje. 1984 metais jie įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.

Medžiais apaugusios salelės ir plikos uolos milžinišką vandens srautą dalija į 275 protakas, kurios į pasagos formos tarpeklį virsta iš 60–80 metrų aukščio. Galite išvysti vaivorykščių juostą, tarsi nimbas švytinčią virš putojančio vandens liežuvių, juos skiriančių akmenų, uolėtų iškilimų ir atogražų žalumos. O galbūt prieš Jūsų akis be paliovos šniokščiančias neramias sroves aštriai skros saulės spinduliai.

Toks įspūdis, kad Igvasu kriokliai žiūrovams specialiai pozuoja tokioje šviesoje ir tokioje padėtyje, kad iš bet kurio kampo ir vietos atrodytų vis kitaip ir efektingiausiai be konkurencijos. Tai – bene fotogeniškiausi ir artistiškiausi pasaulio kriokliai, apdovanojantys reginių įvairove ir gausa. Pačios gamtos pastatytame amfiteatre improvizacinį tropikų vandens spektaklį stebėsite iš skirtingo aukščio. Laikysitės dviejų pagrindinių maršrutų – žemojo, leisiančio triukšmingomis, smarkiomis kaskadomis gėrėtis iš apačios, ir aukštojo, atversiančio Jums stulbinantį Igvasu šėlsmą iš viršaus. Šios dienos įspūdžiai apogėjų pasieks prie „Velnio gerklės“. Garganata del Diablo – taip ispanų kalba vadinamas bene aršiausias, kartu – ekspresyviausias Igvasu performansas: 150 metrų pločio ir 700 metrų ilgio U formos klifo kraštais krenta didžiulis krioklys.

Igvasu nacionalinį parką išraižę pėsčiųjų takai ir tiltai, vedantys į vaizdingas bambukų, palmių ir laukinių orchidėjų augavietes, kurias dabina didžiuliai tropiniai drugeliai ir ryškiaspalviai paukščiai, tarp jų – impozantiškasis tukanas su fosforiniu snapu, o džiunglių gilumoje knibžda tokie retų ir nykstančių rūšių žinduoliai kaip jaguarai, į kiaules panašūs keistuoliai tapyrai, ilganosiai meškėnai... Ryškiai žalias ir sultingas Igvasu peizažas Jus gaivins ir kerės. Bet vienos dienos jam nepakanka. Kadangi įveikėte ilgą kelią iki Užatlantės, pasirūpinome, kad vieną galingiausių jos įžymybių – Igvasu krioklius – ne paviršutiniškai apibėgtumėte žvilgsniu, bet neskubėdami patyrinėtumėte jų apylinkes, tad žvalgytuves tęsite ir rytoj, tik jau iš kitos pusės. Nakvynė viešbutyje.

diena. Puerto Igvasu – Igvasu kriokliai (Brazilija) – Puerto Igvasu.

Pusryčiai. Šios dienos programoje – jaudinančios pažinties su Igvasu krioklių didybe pratęsimas. Fantastiškų kintančių formų ir stiprų gaivos jausmą dovanojantį vandens paveikslą jau apžiūrėjote iš Argentinos pusės.

Dabar trumpam atsidursite Brazilijoje, kuri – visai čia pat. Jei vakar Jums atrodė, kad gėrėjimasis atogrąžų vandens kaskadomis šioje kelionėje jau pasiekė piką, netrukus galite pasijusti apsigavę. Mat ir Brazilija dosni smarkių, plačių Igvasu krioklių epizodų. Kita vertus, kad ir iš kurio taško juos stebėtumėte ir fiksuotumėte, įsitikinsite, kad šio gyvastingos Pietų Amerikos lopinėlio dalis lyginti neverta, kadangi šniokščiantis ir purslais virstantis Igvasu grožis nepasiduoda sveriamas ar graduojamas.

Šiandien jį semti galėsite ir alternatyviais būdais (už papildomą mokestį). Jei Jus valdys nenumaldoma greičio, aukščio ar adrenalino trauka, drąsiausiems pasiūlysime didįjį nuotykių turą – „Macuco safarį“. Jis apima skirtingas, gamtos ir orų sąlygų diktuojamas atrakcijas – nuo paukščių stebėjimo iki raftingo. Važiuosite ir žygiuosite džiunglių takais, kur kiekviena detalė – ir menkiausias žiedas, ir net jo šnaresys – išsigrynina ir prikausto dėmesį.

Sekdami vešlios floros staigmenas ir gyvūnų pėdsakus ar ausiai neįprastus garsus, jausite, kaip patys su jais atgyjate, kaip atsigauna visos Jūsų juslės, kaip įsitempia klausa, kokia jautri tampa uoslė ir koks skvarbus žvilgsnis. Šiais laikais, kai žmonės vis labiau priklausomi nuo skaitmeninių technologijų ir įtampos, didelis laimėjimas gebėti atsiduoti vien tik natūraliems pojūčiams.

Jiems atkuntant, leisitės prie Igvasu upės ir, sėdę į didelę guminę valtį, siūbuodami plauksite prie galingųjų krioklių. Linguosite ir šokčiosite ant smarkaus būdo vandens, kol maksimaliai pagal galimybes ir pajėgumus priartėsite gyvas kaskadas ir galbūt pateksite po tikru tropikų dušu. Šis raftingas ir jaudina, ir gali išgąsdinti, ir prajuokinti – emocijos trykšta purslais ir taškosi kaip Igvasu vanduo ir jo vertikalės. Tik vietoje visu kūnu ir sąmone pajusite, kas čia stipriau veikia – išorinis krioklių grožis ar jų vidinė energija.
Kitas pasirinkimas, irgi už papildomą mokestį ir, esant galimybei, – Igvasu krioklių ir tarpeklio apžvalga iš paukščio skrydžio. Žodžiais nenusakomą, veikiau išjaučiamą ir visam gyvenimui atminty kaip sapno ir svajonės vizija pasiliksiantį vaizdą stebėtumėte iš sraigtasparnio.

Net jei pasirinksite paprastą pasivaikščiojimą ir poilsį prie Igvasu krioklių, užplūs pojūčiai ir reginiai, kurie paskatins Jus  visa širdimi džiaugtis pasaulio įvairove. Vakare grįšite į Puerto Igvasu miestelį, į Argentiną. Nakvynė viešbutyje.

diena. Puerto Igvasu – Buenos Airės – Ušuaja (Ugnies žemė).

Pusryčiai. Ši diena skirta kelionei į pasaulio kraštą. Nors taip vadinama daugybė įkvepiančių vietų šioje planetoje, Ugnies žemė išties geografiškai yra ant jos atbrailos, tiksliau, arčiausiai Antarktidos esančiame laukiniame taške, kuriame pasaulis ir civilizacija „baigiasi“. Iš ten rengiamos ekspedicijos jau tik į ledinį žemyną ir Pietų ašigalį. Taigi, su persėdimu Buenos Airėse skrisite į labiausiai į pietus nutolusiu visoje planetoje laikomą miestą –  Ušuają (senąja indėnų jamanų kalba Ush Wuaia reiškia „gilią įlanką“) prie Byglio kanalo.

Tiesa, dar šiek tiek piečiau įsikūręs Puerto Viljamsas, tačiau tai yra visai maža gyvenvietė ir ji priklauso Čilės Antarktidos regionui. Ugnies žemę sudaro viena didelė tokio paties pavadinimo –  Tierra del Fuego – ir daugybė mažesnių salų, tačiau tik vos kelios apgyvendintos žmonių. Be galo išraiškingas archipelago, skiriamo nuo Amerikos žemyno Magelano sąsiauriu, linijas, sodrių spalvų juostas bei dantytas, vietomis – grėsmingas, vertikales braižo fjordai, ledynai, šaltosios stepės, tundra...
Per ežerų ir slenkstėtų upių pilnas salas, svetingas faunai ir pačiai įvairiausiai augmenijai, driekiasi Andų kalnai, o jų krantus vėsina Atlanto vandenynas. Neabejojame, kad visa, su kuo rytoj iš arti prasilenksite, taps išskirtiniu Jūsų pasaulio pažinimo topu, kurį geriau vieną sykį gyvenime patirti negu daugybę kartų apkalbėti ar stebėti per atstumą. Bet pirma turite pailsėti po skrydžių ir prisitaikyti prie kandžių Antarkties vėjų ir vėsumos. Teks išsitraukti šilčiausius į kelionę paimtus drabužius. Čia ir aštriai pajusite metų laikų skirtumus tarp žemynų.

Sausio mėnesį Ugnies žemėje – vidurvasaris su poliarinėmis dienomis, tačiau vidutinė temperatūra Ušuajoje tesiekia 10 laipsnių šilumos, o liepą – pats viduržiemis, kai salynas skendi poliarinių naktų tamsoje, dangų skrodžia kosminių spalvų poliarinė pašvaistė, o drėgnas oras paprastai įšyla vos iki kelių laipsnių virš nulio. Kad ir kuriuo metu čia lankysitės, išgyvensite didelius klimato bei įspūdžių kontrastus. Kol kas apie juos Jums užsimena ramaus Ugnies žemės salos miestelio Ušuajos horizontas, kur už kuklius namus žymiai aukštesnės – uolėtos arba nusibalinusios Andų smailės. Likus laisvo laiko ir pagal galimybes, po to, kai įsikursite viešbutyje, galėsite (už papildomą mokestį) aplankyti „Pasaulio pakraščio“ muziejų. Tai bus įžanga į tiesioginę pažintį su Ugnies žeme. Nakvynė viešbutyje.

diena. Ušuaja – Ugnies žemės nacionalinis parkas – Ušuaja.

Visą dieną leisite amą atimančių gamtos formų pertekusiame pasaulio pariby, lankysitės tose pačiose vietose, į kurias prieš du šimtmečius ekspediciją buvo surengęs garsusis, prieštaringai vertinamas anglų gamtininkas ir keliautojas Čarlzas Darvinas. Šiandien jo vardą tikrai dar ne kartą girdėsite.
Po pusryčių vyksite į Ugnies žemės nacionalinį parką. Jis užima iš viso 630 laukinių kvadratinių kilometrų plotą pietinėje salos dayje. Tai vienintelis Argentinos parkas, kuriame subarktinis, turtingas įvairios floros ir faunos miškas dera su vandenyno pakraščių ekosistemomis.

Nacionalinį parką raizgo daugybė upių, sutekančių į Byglio kanalą, kuris tokį pavadinimą gavo po Čarlzo Darvino ekspedicijos. Mažai kas pasikeitė nuo tada, kai Darvinas rašė: „Vargu ar įmanoma įsivaizduoti ką nors puikesnio už šią berilio spalvos ledynų mėlynę“. Statūs kalnai, ledynai, kriokliai ir dabar užburia savo rūsčiu grožiu. Čia rūstų reljefą smailina ledas, užliejęs ir numelsvinęs tyras sraunių upių, ežerų ir krioklių vanduo, paaukštinę kalnai, nužalsvinę patys įvairiausi medžiai, daugiausia – notofagai, paminkštinusios samanos, o pelkes puošia kiminai. Pora dešimčių žinduolių rūšių gyvena parke, tarp jų – guanakai, pietų Andų elniai, laukiniai triušiai, ondatros, aptinkama bene 90 paukščių rūšių, tarp jų – pingvinų.

Kokius gyvius Jums nuskils sėkmė išvysti, prognozuoti gali tik pati gamta, kuri turi beribes galimybes, jei tik į ją neįsibrauna homo sapiens... Dvikojams lankytojams atvira nedidelė, pietinė, parko dalis – apie 200 kvadratinių kilometrų, o likusi paskelbta rezervatu, siekiant apsaugoti turtingą, bet jautrią Ugnies žemės ekosistemą. Joje keliausite skirtingais būdais – važiuosite autobusu, eisite pėsčiomis, taip pat sėsite į „Pasaulio pakraščio“ traukinį to paties pavadinimo stotelėje, esančioje apie 8 kilometrai į vakarus nuo Ušuajos, ir, judėdami piečiausiu pasaulyje veikiančiu geležinkeliu, kurio paskirtis XIX amžiuje buvo visai kita nei dabar, pasieksite „El Parque“ stotelę. Šią neilgą, patogią, bet pasakos scenarijų primenančią išvyką lydės miškų tankmė, Piko slėnis, Toro tarpeklis, išnykusios vietos indėnų – jaganų – kultūros aidas.

Už papildomą mokestį ir esant tinkamam orui, turėsite galimybę plaukti katamaranu Byglio kanalu, aplink kurį telkiasi daugybė jūros paukščių: kirai, kormoranai, albatrosai, kondorai, jūrinės šarkos. Jūs jau turbūt iš patirties žinote, kad tokios bangų ir krantų apžvalgos nuo vandens yra kaip loterija. Jei fortūna šios ekskursijos metu Jums bus maloninga, pamatysite ir simpatiškuosius jūrų liūtus.  Galiausiai patirsite tiek atšiaurios egzotikos ir jos iššaukiamų poliarinių emocijų, kad gali būti, jog dienos pabaigoje pritrūksite žodžių. Poilsiui vakare grįšite į Ušuają. Nakvynė viešbutyje.

diena. Ušuaja – El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Pusryčiai. Važiuosite į oro uostą ir skrisite apie pusę tūkstančio kilometrų šiaurės vakarų kryptimi į El Kalafatės miestelį. Taigi, po neilgo skrydžio atsidursite šalies pietvakariuose, ledynų karūnuojamame, bene ekstremaliausiame Argentinos ir Čilės regione – Patagonijoje. Andų kalnai ją dalija į dvi dalis – Vakarų ir Rytų Patagoniją. Su skurdžiomis sausomis stepėmis ir pusdykumėmis, matinių žemės atspalvių tundra įspūdingai kontrastuoja milžiniški ledynai, kurių rūstybei ir didybei apsakyti asociacijų gali pristigti.

Jau rytoj atsidursite tiesioginėje akistatoje su galingu Patagonijos gamtos šedevru. Kaupdami jėgas prieš grandioziniu ledo grožiu stingdantį turą, šiandien ramiai vakarosite El Kalafatėje. Nedidelis miestelis Perito Moreno ledyno, pavadinto tyrinėtojo Francisco Moreno garbei, pašonėje ėmė kurtis tik XX amžiaus pradžioje ir tapo vienu iš vilnos pramonės centrų. Jo pavadinimas tiesiogiai siejamas su šiose apylinkėse augančiu Berberis buxifolia krūmu, kurį ispanakalbiai vadina kalafate. Beje, iš jo vaisių gaminamas gardus džemas. Jei turėsite laisvo laiko, galėsite užeiti į El Kalafatės krautuves ir paieškoti kokybiškų lauktuvių. Gerai pailsėkite, kad rytoj būtumėte pasiruošę priimti Patagonijos ledo jėgą ir akinantį grožį. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Kalafatė – Perito Moreno ledynas – El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Pusryčiai. Visa diena bus skirta aktyviam poilsiui Argentinos Patagonijos ledynų nacionaliniame parke Los Glaciares. Jums pasiūlysime dešimties valandų trukmės Perito Moreno ledyno turą su minitrekingu, kuris, pažadame, taps vienu iš didžiausių Jūsų gyvenimo kelionių nuotykių, per kurį patiriamų įspūdžių lygis lubų ir ribų neturi.

Perito Moreno, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, – pats iškalbingiausias ir vizualiausias iš visų 48 ledynų, sudarančių Pietų Patagonijos kepurę. Ši viena iš trijų Patagonijos ledo masių leidžiasi į Archentino ežerą ir suformuoja natūralią užtvanką, kuri tą ežerą perskiria, dėl to jo vanduo pakyla net iki 30 metrų ir dėl didžiulio slėgio prasiveržia per ledo užtvarą.

Drama, lenkianti bet kokius kine grafikos pagalba išgaunamus efektus. Perito Moreno ledynas pats yra šou kurianti natūrali Žemės planetos dekoracija, kuri dar ir, be abejonės, labai vertinga, nes tai vienas didžiausių pasaulyje gėlo vandens šaltinių. Būdami greta jo, kaip gyvo permainų planetoje liudijimo, galėsite ir pasvarstyti, su bendrakeleiviais padiskutuoti apie klimato atšilimą ir jo grėsmę – ar ji tikra, kiek pagrįsta, kokios perspektyvos.

Intensyvi pažintis su ledine Patagonija prasidės apie 70 kilometrų nuo El Kalafatės, Bacho de las Sombras įlankoje. Iki paties Perito Moreno ledyno bus likę 8 kilometrai. Sėdę į laivą, Archentino ežeru plauksite apie pusvalandį.

Artėdami prie pagrindinio tikslo, stebėsite, kaip nuo ledyno atskyla, žemyn slenka ir dundėdami krenta milžiniški ledo gabalai, išsibarstantys į tūkstančius miniatiūrinių ledo gabalų. Neregėta sušalusio vandens stulpų žydrynė, skylančio ledo griausmas, net iš tolo kaustantis krištolinio vandens šaltis – tokia gamtos magija, kurios dar greičiausiai nebuvote patyrę. Bet visa tai – tik Jūsų ledinių potyrių pusiaukelė. Laivui pasiekus krantą, išsilaipinsite ir apie pusvalandį eisite link didžiojo reginio.

Jei pageidausite, dar apie pusantros valandos praleisite vaikštinėdami ledynu. Prie batų Jums bus pritvirtintos specialios kabės, kad žingsniuoti būtų lengviau ir saugiau. Sustingusio vandens skulptūrų formuojamas peizažas ypač nuostabiai atrodo, kai ledas stačia siena leidžiasi į mėlyną vandenį. Aršus ir aštrus Perito Moreno horizonto grožis bei ledo griūtys, kurias gyvai išvysite, nevalingai aikčioti skatina net ir visko mačiusius pasaulio atradėjus. Vėlai vakare grįšite į El Kalafatę. Nakvynė viešbutyje.

diena. El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Pusryčiai. Po aršių ir net gluminančių reginių bei potyrių lavinos prieš kelionę į Čilę metas pailsėti, daugiau laiko skirti asmeniniams pomėgiams. Poilsis El Kalafatėje arba ekskursijos, aktyvios arba ramesnės pramogos (pasirinktinai, už papildomą mokestį).
Šiandien pasiūlysime išvyką į Archentino ežerą, kur šiurpai Jums oda bėgs ne nuo šalčio (jei būsite tinkamai apsirengę), o vien nuo tarytum su paraleline ledo realybe besiribojančių vaizdų ir nepakartojamų Los Glaciers nacionalinio parko gamtos procesų. Taigi, pirma važiuosite į Punta Banderos uostą. Nuo jo krantų pradėsite įspūdingą kelionę laivu didžiausiu Argentinos gėlavandeniu ežeru, telkšančiu rytiniuose Patagonijos Andų šlaituose. Jausmas – kaip jūroje. Juk visas Archentino plotas – beveik pusantro tūkstančio kvadratinių kilometrų. Didžiausias atstumas tarp ornamentiškai raitytų krantų, į kuriuos leidžiasi Perito Moreno ir Upsalos ledynai, yra 32 kilometrai. Vidutinis ežero gylis – pusantro šimto metrų, tačiau giliausia vieta – net 500 metrų.

Į Archentiną atiteka La Leonos upė iš Viedmos ežero. Kas keleri metai ledynai patvenkia Archentiną, ir dėl spaudimo jo vanduo pralaužia ledus, dėl ko įvyksta grėsmingų griūčių. Tačiau ledinis ežero pasaulis, kurį sudaro vanduo, ledas ir sniegas, teikia magiškų šalčio viešpatijos reginių visą laiką. Iš pradžių plauksite per vadinamąją ežero Šiaurinę ranką, kol pasieksite Upsalos kanalą, karūnuojamą neeilinių aisbergų. Pagal galimybes prie jų priplauksite kuo įmanoma arčiau. Po to laivas slinks Spegacinio kanalu, kur stebėsite Seko ledyno grumtis ar slinktis. Galiausiai, jei oro ir kelionės sąlygos bus palankios, turėtumėte priartėti Spegacinio ledyną – aukščiausią visame Los Glaciers nacionaliniame parke.

Jis suformuoja „pilį“ iki 135 metrų aukščio, tokiu būdu aštrioms, tamsioms, vietomis snieguotoms Andų uoloms sudaro žydras ir baltas, stačiai raižytas priekalnes, kurios iš tolo atrodo kaip apšerkšnijusios ežero blakstienos. Jas, regis, šukuojantis dangus ir už jų dunksintys kalnai Archentino paletei prideda ne paprastų, o ypač artistiškų spalvų bei linijų. Patyrę itin emocingas akimirkas dėl pritrenkiančių reginių Archentino ežere Jūs jau žinosite, ką praktiškai gyvenime reiškia pralaužti ledus ar pasiekti ledkalnio viršūnę! Pavakary grįšite į Punta Banderos uostą, iš ten autobusas Jus nuveš atgal į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
P.S. Nepageidaujantiems plaukimo Archentino ežeru bus pasiūlytos kitos ekskursijos ir pramogos, kurių aprašus atsiųsime Jums su keliautojo atmintine.

diena. El Kalafatė – Konča Karera – Kero Kastijo (Čilė) – Čilės Patagonija.

Pusryčiai. Atsisveikinsite su Argentina ir Pietų Amerikos stebuklų tyrinėjimus tęsite Čilėje. Iš El Kalafatės  važiuosite  į Čilės pietvakarius apie porą šimtų kilometrų ir toliau laikysitės pietinės žemyno pusės. Priklausomai nuo orų ir kelio, maždaug po poros valandų turėtumėte pasiekti pasienio punktą – Konča Karerą. Jį kirtę, šios dienos ekskursijai atsispirsite iš Kero Kastijo. Ispanų kalba castillo reiškia „pilį“. 2675 metrų aukštyje virš jūros lygio įsikūrusį miestelį „prižiūri“ išties gigantišką gynybinį statinį primenančios bazalto sienos ir kampuotos, aštriabriaunės pabalusios viršūnės. Netoli jų prasideda krištolinė Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia planetos vieta, kurios turtas – neįkainojamas, o gabaritai – tiesiog pritrenkiantys. Tai paslaptingi miškų masyvai, pilni gyvybės, jaudinantys laukai, juos „perkertantys“ granito kalnai, dangiškai žvilgantys ežerai ir pasiutusios upės, milžiniški ledo ornamentai. Beveik tris dienas naršysite Tores del Paine nacionalinį parką, kuris vienareikšmiškai yra viena iš fantastiškiausių aukštumingo žemės audeklo dalių visoje planetoje. „Melsvų bokštų“ parkas – taip galima versti šios UNESCO biosferos rezervatu paskelbtos teritorijos pavadinimą iš ispanų kalbos.

Ji apžioja beveik 182 hektarų plotą ir 2000–2800 metrų aukštį, tačiau melsva spalva neapsiriboja – įmantrų reljefą šaldo granito pilkis, ledo skaidris, sniego baltuma, vėsus vandens telkinių mėlis, o šildo –  žali ir auksiniai slėniai, saulė virš jų. Kad ir kur žvilgsnį nukreipsite, pliki gūbriai ir pailgi sidabruoti, vietomis – snieguoti trikampiai atvers bežadį grožį. Jei horizontai bus pakankamai skaidrūs, išvysite iškiliausius ir ekspresyviausius Čilės Patagonijos „bokštus“: Pietinį (Torre Sur), šaunantį į 2850 metrų aukštį, Centrinį (Torre Central), kuris siekia 2800 metrų, Šiaurinį (Torre Norte), pasistiebusį iki 2248 metrų, ir Nido de Kondorą, debesis liečiantį 2243 metrų aukštyje virš jūros lygio. Kitos iškilios Andų įžymybės – „raguotos“ Kuernos del Paine viršukalnės (cuernos ispanų kalba – „ragai“), kurios tarytum gerai išgaląsti žemės peiliai, iltys ir adatos bando prakiurdyti debesis.
Įkvepiančių Pietų Amerikos aukštumų vitrina galbūt bus šalia ir Jūsų nakvynės vietos. Pagal galimybes apsistosite arba Tores del Paine nacionalinio parko teritorijoje, vietos posadoje arba šalia parko, arba viešbutyje Puerto Natales miestelyje, įsikūrusiame prie Sena Ultima Esperansos kanalo, priešais pat Patagonijos Andų pynę. Nakvynė posadoje arba viešbutyje.

diena. Čilės Patagonija: Tores del Paine nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Visa diena Čilės Patagonijoje – Tores del Paine nacionaliniame parke. Jūsų ne stebins, o Jus tiesiog priblokš įstabių gamtos pavidalų ir „raštų“ virtine bei temperamento tonais. Kaskadomis krentantys didieji kriokliai, akmenuoti iškyšuliai, tylintis, tačiau žaižaruojantis ledas, kelias, apsuptas žydrų ežerų, dieviško grožio lagūnos ir žieduose paskendę slėniai, nepakartojami Andų granito bokštai – visa tai Jūs ne tik išvysite, bet, svarbiausia, – išjausite.

Parkas daug kur apaugęs tankiu mišku. Šiame, kaip jį vadina, Patagonijos Edene gyvena patys įvairiausi Pietų Amerikos gyvūnai: pumos, pilkosios lapės, guanakai, flamingai, kondorai, juodieji grifai... Ką Jūsų žvilgsnis pagaus ir kamera užfiksuos, težino tik viena Patagonija, o mes, remdamiesi ankstesne keliautojų patirtimi, galime tik pažadėti jaudinantį pažinimo azartą, į kurį įtraukia gyvastinga ir nepaprastai vaizdinga Tores del Paine nacionalinio parko aplinka. Ją tyrinėsite iš skirtingų aukščių ir pusių, pavyzdžiui, iš Los Kuernos („Ragų“) kalno ir „veidrodinio“ Pehoe ežero apžvalgos aikštelių.

Taip pat aplankysite Pehoe ir Nordenskjoldo ežerus jungiantį Salto Grande krioklį – plačią ir švytinčią vandens uždangą, kuri krinta 18 metrų žemyn, o jos purslų migloje švyti vaivorykštė. Netoliese būriuojasi flamingai, į pakrantes užsuka guanakų kaimenės, peri pulkai didžiausių neskraidančių Amerikos paukščių – stručių nandų. Vėlgi, kokius vietos būtybių kasdienybės epizodus pavyks Jums pamatyti, priklausys nuo sezono, paros meto ir kitų aplinkybių.

Na, o į Andų aukštumas Jūsų šviesūs išgyvenimai šaus prie Pilkojo (Grey) ežero. Tiesa, pavadinimas nėra tikslus, kadangi šis ledynų maitinamas vandens telkinys yra ryškesnis ir dažniausiai įgyja melsvų atspalvių nuo į jį krentančių ir  jį padengusių ledo luitų. Iš Pilkojo ežero apžvalgos aikštelės kontempliuosite į žydras ledyno skiauteres ir kalvotą ledo lauką. Vakare grįšite į nakvynės vietą. Nakvynė posadoje arba viešbutyje.

diena. Čilės Patagonija – Punta Arenasas.

Šiandien laukiniai potyriai trumpam pereis į urbanistinius. Po pusryčių autobusu važiuosite į piečiausio Čilės regiono – Magelano – sostinę Punta Arenasą, išsidriekusią Brunsviko iškyšuly, kuri paprastai dar laikoma Čilės Patagonijos dalimi. Jau pastebėjote, kad šiam planetos pakraščiui rekordai – nesvetimi, o jame patiriami įspūdžiai – irgi ir ekstremalūs, ir labai savotiški. Punta Arenasas – daugiausia gyventojų, t. y. per 127 000, turintis iš piečiausių Čilės ir viso Amerikos žemyno piečiausių miestų. Be to, tai šalčiausias pakrantės miestas Lotynų Amerikoje. Tai ir vienas didžiausių avininkystės centrų pasaulyje. Ne tik duomenys, bet ir uosto išvaizda – išskirtinė. Jį padengę neaukšti namai raudonais ir mėlynais stogais, kurie atrodo tokie smulkūs ir maži, tačiau ryškūs, palyginti su už miesto nugaros dunksinčiais nusibalsvinusiais kalnais ir priešais atsiveriančiais plynais Atlanto ir Ramųjį vandenyną jungiančio Magelano sąsiaurio vandenimis.

Pažintis su Punta Arenasu. Viena jos viršūnių – tiesiogine prasme – Kero La Kruzo panoraminė aikštelė, iš kurios ir išvysite miesto spalvotų stogų lipdinį, o jei horizontas bus pakankamai skaidrus, – ir platų  Magelano sąsiaurio ruožą bei Tiera del Fuego salą. Esant galimybei, viešėsite Salesiano muziejuje, kurio eksponatai Jums parodys skirtingus Magelano regiono laiko bei kultūros sluoksnius, o senieji radiniai leis pažvelgti į Patagonijos gyvenimą ankstesniais amžiais. Vyksite ir į vietos kapines, kurios atskleidžia uostą kūrusių žmonių kartas ir į jas įsipynusias širdį veriančias migrantų iš viso pasaulio, negrįžusių namo jūrininkų, karių, žuvusių Folklando salų mūšyje, istorijas. Nakvynė viešbutyje.

diena. Punta Arenasas – Santjagas – Kalama – Atakamos dykuma – Druskos kalnai (Kordijera de la Sal) – Likankaburo vulkanas – San Pedro de Atakama.

Pusryčiai. Didžiąją dienos dalį praleisite kelyje, dekoruotame įspūdingų Pietų Amerikos kraštovaizdžio ornamentų. Pirma važiuosite į oro uostą ir per Čilės sostinę Santjagą (čia grįšite pasibūti ilgiau kelionės pabaigoje) skrisite į šiaurinį šalies galą, Kalamos miestą. Iš ten autobusu vyksite į Atakamos dykumos centrą, Čilės archeologijos ir indėnų kultūros sostinę – San Pedro de Atakama. Pakeliui į ją, nors fiziškai daug nejudėsite, bet savo kelionių kolekciją turtinsite tokiais gamtos vaizdais, kuriems apsakyti labiau tinka jaustukai nei standartiniai palyginimai su kitų planetų reljefais.

Keliausite Atakama – vienu sausiausių ruožų visoje Žemėje. Nelietingi laikotarpiai Atakamoje gali tęstis net iki 40 metų. Tad reti šios dykumos gyventojai žmonės, daugiausia – inkus išstūmusių aukso ir sidabro ieškotojų palikuonys, gali per visą gyvenimą neišvykę iš gimtosios žemės ribų, tik vieną kartą regėti lietų. Bet vietiniai sako, kad kai kurios Atakamos vietovės išvis niekada nėra gavusios kritulių ir nežino, ką reiškia nusiprausti vandeniu ar sniegu, todėl smėlingą paviršių tik šen ten šykščiai dengia krūmokšniai ir kaktusai. Atrodo jis vientisas ir nejudrus, bet tik iš pirmo įspūdžio. Iš tikro vėjo švelniai stumiamos ir šiaušiamos kopos po truputį slenka. Neįprastas ir šios dykumos klimatas. Temperatūrų svyravimai joje – didžiuliai. Net vasarą Atakamoje vėsu, oras įšyla paprastai tik iki 18 laipsnių, tačiau vidurdienį žemę gali kepinti net 50 laipsnių karštis, o jau naktį vos per valandą temperatūra nukrenta 40 laipsnių, t. y. iki 10 laipsnių šilumos.

Greta įdomiausių faktų apie permainingą ir ganėtinai šiurkštų Atakamos charakterį turėtume Jums paminėti ir vieną lietuvišką vardą. Pietiniame dykumos pakraštyje dunksi nuo Andų išsišakojęs kalnagūbris, XIX amžiaus gale pavadintas Domeika Čilės geologo, minerologo ir etnologo Igno Domeikos garbei. Šio kalnagūbrio Jūsų kelionės maršrutas nekabins, tačiau išvysite kitus Atakamos gamtos ir stichijų kūrinius, kuriuos I. Domeika lankė ar tyrinėjo. Pavyzdžiui, nutolę nuo Kalamos apie 70 kilometrų, pravažiuosite Druskos kalnus Cordillera de la Sal. Nuogos, šakotos kalvos ir vienetinės klifinės skulptūros išraukšlėjusios balsvas dykras vietoj prieš milijonus metų telkšojusio ežero. Gyvas įrodymas, kad žemės menas neturi jokių tabu.
Andų kalnynas Jums bus dosnus nepaprastai vaizdingų, kartu – grėsmingų, viršūnių, kurių viena – Likankaburas – ypatinga. Tai simetriškos, taisyklingos formos vulkanas, iškilęs į beveik 6000 metrų aukštį. Juo dalijasi dvi šalys – Čilė ir Bolivija. Skambų pavadinimą ugnikalnis paveldėjo iš indėnų.

Dar maždaug 30 vizualių kilometrų, ir pasieksite San Pedro de Atakama miestelį, įsikūrusį 2435 metrų aukštyje virš jūros lygio, derlingos žalios oazės apsuptyje ir visai netoli druskingojo Salar de Atakama lygumos pakraščio. Rytoj visai dienai panirsite į Atakamos slėnių glėbį. Nakvynė viešbutyje.

diena. San Pedro de Atakama – Salar de Atakama – Tokonao – Mėnulio slėnis – San Pedro de Atakama.

Po pusryčių leisitės į visam gyvenimui įsiminsiančias žvalgytuves po Atakamos dykumą. Vakar Jūs tik girdėjote Salar de Atakama pavadinimą. Šiandien šį išskirtinio peizažo druskos milžiną, slūgsantį už maždaug 50 kilometrų nuo San Pedro miestelio, pamatysite iš arti. Tai bene didžiausia druskos platforma Čilėje ir antr

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina